Rok Szkolny 2021/2022
Zapraszamy na nową stronę szkolną
link poniżej
SA KA YA SE NDI NE SOCUOUL - CO ZA RADOŚĆ MAMY SZKOŁĘ!
Pod takim hasłem odbyło się tegoroczne kolędowanie misyjne. Szkoda, że nadal w cieniu pandemii, która znowu przeszkodziła w odwiedzaniu domów przez małych kolędników. Jednak nie poddajemy się i nadal chcemy pamiętać o dzieciach w krajach misyjnych.W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, na Mszy św. o godz. 9.00, została przedstawiona scenka oraz zaśpiewany tegoroczny hymn. Kolędnicy przygotowali oprawę liturgiczną a po Eucharystii zbierali do skarbonek ofiary rozdając w zamian pamiątkowe bombki. Do tej pory zostało zebrane 770, 50 zł.
Więcej na temat tegorocznych projektów misjonarzy można poczytać pod linkiem:https://misje.diecezja.tarnow.pl/wp-content/uploads/2021/12/Projekty-2021.pdf
Dziękuję, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej, 9 uczniów z naszej szkoły zaangażowało się w tegoroczne kolędowanie.
Agnieszka Korzeń
Szanowni Państwo
Gdy na zimowym niebie Gwiazda Betlejemska zaświeci,
przy Wigilijnym stole siadają dorośli i dzieci.
Życzenia sobie składają opłatkiem się łamiąc,
mówią o przyszłości i Tych co odeszli wspominają.
Do tych życzeń serdecznych i my się przyłączamy:
niech zdrowie, szczęście i miłość zawsze będą z Wami
dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce
Staszkówka, Boże Narodzenie 2021
Podziękowanie za dobre serca
Pragnę podziękować wszystkim dzieciom i Rodzicom za włączenie się w akcję "Paczuszka dla Maluszka". Wszyskie dary zostały już przekazane do Tarnowa a oto dowód wdzięczności:
Agnieszka Korzeń
Tydzień Profilaktyki pt. „ Dbam o kulturę słowa i zachowania”
,,Alkohol, narkotyki i dopalacze kradną wolność”– Podsumowanie Projektu profilaktycznego realizowanego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Staszkówce. Podczas jego realizacji uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu familijnego pt. ,,Mia i lew”. W tym dniu sala gimnastyczna przeistoczyła się w salę kinową z leżakami, a w powietrzu unosił się zapach popcornu. okresie, Podczas zajęć z wychowawcami klas przeprowadzone zostały zajęcia związane z profilaktyką uzależnień. Uczniowie mogli kształtować swoje umiejętności współdziałania i współistnienia w grupie rówieśniczej oraz społecznej poprzez wspólną zabawę i różnorodne formy spędzania wolnego czasu. Między 15.11.2021 r. a 19.11.2021 r w szkole trwał Tydzień Profilaktyki pt. „ Dbam o kulturę słowa i zachowania” . W ramach tego wydarzenia Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory na najsympatyczniejszego ucznia szkoły. Ponadto w ramach zajęć wychowawczych uczniowie stworzyli „Kodeks Dobrego Zachowania” oraz „Serce Życzliwości”. Środę natomiast ogłoszono „Dniem Eleganckiego Stroju”, a dzieci, które ubrały się stosownie mogły skorzystać z „Dnia bez pytania”. Podczas realizacji projektu odbyły się spotkania z policjantem, który przybliżył uczniom jaka ciąży na nich odpowiedzialność karna. Młodzież klas starszych uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych związanych z tematem projektu. Dzięki odbytym spotkaniom, zajęciom i warsztatom uczniowie naszej szkoły mieli możliwość kształtowania własnych przekonań dotyczących różnego rodzaju używek. Poznali konsekwencje zdrowotne i prawne wynikające z ich zażywania, a także dowiedzieli się jak w sposób aktywny, bezpieczny i atrakcyjny spędzać czas wolny.
Święto Niepodległości
W przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada 2021 r. cała społeczność szkolna o symbolicznej godzinie 11.11 uroczyście odśpiewała hymn Polski ,, Mazurek Dąbrowskiego”. Tym samym nasza szkoła włączyła się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić miłość i szacunek do naszej Ojczyzny oraz oddać hołd tym którzy walczyli i oddali życie za jej wolność.
”ŚNIADANIE DAJE MOC”
W dniu 8 listopada bieżącego roku uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
W tym dniu klasy I-III przygotowały wspólnie zdrowe śniadanie. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty, z których wykonaliśmy zdrowe, pożywne kanapki, szaszłyki owocowe oraz wyciśnięte z owoców soki. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem ważnej roli zdrowego odżywiania się. Dowiedzieliśmy się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Uczniowie wykonali także różne, bardzo kreatywne prace plastyczne na temat zdrowej żywności. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy oraz zwiększenie świadomości nt. jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.
Wychowawcy klas I-III
Wycieczka do Zamościa, Lublina i Kozłówki
25 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na dwudniową wycieczkę do Zamościa, Lublina i Kozłówki w ramach przedsięwzięcia edukacyjnego „Poznaj Polskę”. Grupa liczyła 45 osób (uczniowie z kl. VII i VIII). Opiekunkami były: p. Iwona Cygnarowicz, p. Monika Magiera i p. dyr. Halina Łaś.
Wcześnie rano, bo o 4:30, zebraliśmy się przed szkołą skąd wyruszyliśmy w kilkugodzinną autokarową podróż do Zamościa, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto. Bardzo podobał nam się Rynek Wielki z ratuszem oraz Katedra, ufundowana przez Jana Zamojskiego. Zobaczyliśmy Akademię, Starą i Nową Bramę Lubelską, bramę Szczebrzeską, mury twierdzy oraz rotundę. Przy Muzeum Zamoyskich mieliśmy okazję zaobserwować, jak strzela się z armaty. Jeden z naszych kolegów został przyjęty w szeregi załogi fortecy Zamojskiej jako puszkarz. Następnie udaliśmy się do Chełma. Tam z przewodnikiem obejrzeliśmy Podziemia Kredowe - labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej, której złoża zalegają obficie pod powierzchnią miasta. Ciągną się one pod całym Starym Miastem na kilku kondygnacjach. W godzinach popołudniowych, trochę już zmęczeni zwiedzaniem, udaliśmy się do Lublina na nocleg w Hotelu Victoria, gdzie po pysznej obiadokolacji przed snem mieliśmy jeszcze okazję zobaczyć z tarasu widokowego na 11 piętrze w hotelu piękną nocną panoramę Lublina, oczywiście pod czujnym okiem opiekunek.
Drugiego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu wraz z przewodnikiem rozpoczęliśmy spacer po Starym Mieście w Lublinie. Zobaczyliśmy: rynki, uliczki, Plac po Farze, Zamek z kaplicą Trójcy Świętej, kościół i klasztor oo. Dominikanów, bramę krakowską, Muzeum Uniwersyteckie MCS, KUL oraz Trybunał Koronny. Ze względu na to, że nie mogliśmy zwiedzić Trasy Podziemnej pan przewodnik zaproponował obejrzenie niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Zrobił on na nas ogromne wrażenie. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, gdzie obejrzeliśmy przepiękne wnętrza pałacowe oraz park rodziny Zamojskich.
Zmęczeni i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną, zatrzymując się po drodze na obiad. Rodzice odebrali nas o godzinie 22.00. Wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci.
Uczniowie
Dzień Języków Obcych 2021
W ostatnim tygodniu września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji każda lekcja języka angielskiego rozpoczęła się od powitania w różnych językach. Następnie każda klasa uczyła się liczyć w wybranym języku: klasa IV- w języku angielskim, klasa V- niemieckim, klasa VI – francuskim, klasa VII-włoskim, a klasa VII-hiszpańskim. Uczniowie śpiewali także popularną piosenkę „Panie Janie” w różnych europejskich językach. W dalszej części lekcji uczniowie wzięli udział w różnych quizach, wykazując się wiedzą na temat różnych języków oraz udali się w podróż po świecie, grając w gry planszowe. Ponadto klasy IV-VI wykonywały flagę wybranego kraju, a klasy VII i VIII prezentowały wybrane zabytki europejskie. Z okazji Dnia Języków Obcych zorganizowane zostały 3 konkursy. Jednym z nich był międzyklasowy konkurs translatorski polegający na przetłumaczeniu wskazanego słowa na jak największa liczbę języków. W rywalizacji tej zwyciężyła klasa VII, która przetłumaczyła słowo ‘Dziękuję” na 110 języków. II miejsce zajęła klasa V, a III miejsce klasa IV. Kolejny konkurs polegał na wyrecytowaniu wybranego wiersza w języku obcym. W konkursie wzięło udział 7 uczniów klas I-III oraz dwóch uczniów z klasa IV-VIII. I miejsce zajął Maciej Juszyński, II miejsce Miłosz Brzęk, a III miejsce Gabriel Rodak i Michał Szczerba. W ostatnim z konkursów uczniowie musieli wykazać się umiejętnością mówienia w języku obcym. Ich zadaniem było nagranie krótkiego min. 2 min filmu, w którym musieli się zaprezentować. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Nadesłano 7 filmów. I miejsce zajęła Angelika Skoczeń, II miejsce Julia Łaś, a III miejsce Gabriel Rodak. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody oraz dyplomy. Gratulujemy.
Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie pt. „Edukacja
w szkołach prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej”.
Bardzo serdecznie zachęcamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w projekcie pt. „Edukacja
w szkołach prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej” .
W najbliższym czasie odbywać się będzie rekrutacja uczniów i nauczycieli do udziału w tym przedsięwzięciu. W załącznikach, zamieszczonych poniżej, znajdują się informacje na temat projektu oraz dokumenty rekrutacyjne.
Szczegółowych informacji udzielać będą: dyrektor, wicedyrektor i wychowawcy.
Spotkanie z pszczołami - wycieczka klas I- III do ,,Sądeckiego Bartnika”
W ramach programu wsparcia turystyki szkolnej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i realizowanego przez naszą szkołę projektu pt. ,,Odkrywam Małopolskę” dnia 7 października 2021 r. uczniowie klas I- III odwiedzili gospodarstwo pasieczne "SĄDECKI BARTNIK"w Stróżach. Pobyt w gospodarstwie był okazją wspaniałej zabawy połączonej z nauką. Najpierw dzieci zwiedzały skansen i muzeum pszczelarstwa. W plenerze podziwiały kolekcję barci i uli od najdawniejszych czasów. Następnie w sali muzealnej dzieci oglądały sprzęty potrzebne do pozyskiwania miodu. W sali multimedialnej pani przewodnik opowiedziała dzieciom o życiu pszczół oraz wyświetliła krótkometrażowy film o zwyczajach tych owadów. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonali świece z prawdziwego wosku pszczelego. Mieli możliwość degustacji różnego rodzaju miodów i lokalnie wypiekanych pierniczków. Kolejno pani przewodnik zaprosiła wszystkich do zwiedzania „Gospodarskiej Zagrody”, w której dzieci obejrzały z bliska zwierzęta domowe tj. osiłki, kozy i kucyki. Dzieci mogły je nakarmić i skosztować pysznego serka koziego. Nie zabrakło również zabaw ruchowych z maskotką pszczółki Mai prowadzonych przez panią animator. Dużą atrakcją wycieczki była przejażdżka wozem konnym po okolicy. Na zakończenie uczestnicy odwiedzili „Miodową Spiżarnię” w której zakupili miodowe smakołyki i pamiątki z wycieczki. Wszyscy trochę zmęczeni lecz pełni ważeń wrócili do szkoły.
Wychowawcy klas I- III
OGŁOSZENIE
Związek Gmin Ziemi Gorlickiej w partnerstwie z gminą Moszczenica ogłasza rekrutację Uczestników
i Uczestniczek do projektu pn. „Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach: Osi priorytetowej X –Wiedza i kompetencje, Działanie 10.3 – Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Nabór adresowany jest do Uczniów i Uczennic Szkół Podstawowych w powiecie gorlickim.
W ramach projektu realizowane będą zajęcia rozwijające u uczniów kompetencje kluczowe
i umiejętności uniwersalne niezbędne na rynku pracy oraz zajęcia specjalistyczne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.
Zajęcia realizowane w poszczególnych szkołach zostały podane w Załączniku 2b oraz 2d do Regulaminu Realizacji Projektu.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w wersji elektronicznej na stronie:
1) www.zsstaszkowka.manifo.com/aktualności
2) www.bip.malopolska.pl/zgzggorlice
Oraz w wersji papierowej:
1) w sekretariacie Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce, ul. Św. Jana Pawła II 3,
38-321 Staszkówka, w godzinach: 7.00-15.00.
Wypełnione dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w Sekretariacie Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce w godzinach: 7.00-15.00 do 30 listopada 2021 r.
OGŁOSZENIE
Związek Gmin Ziemi Gorlickiej w partnerstwie z gminą Moszczenica ogłasza rekrutację Uczestników
i Uczestniczek do projektu pn. „Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach: Osi priorytetowej X –Wiedza i kompetencje, Działanie 10.3 – Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Nabór adresowany jest do nauczycieli szkół podstawowych w powiecie gorlickim.
W ramach projektu realizowane będą studia podyplomowe oraz kursy dla nauczycieli w celu rozwoju kwalifikacji zawodowych.
Przewidziane wsparcie w poszczególnych szkołach zostało podane w Załączniku 1b do Regulaminu Projektu.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w wersji elektronicznej na stronie:
1) www.zsstaszkowka.manifo.com/aktualności
2) www.bip.malopolska.pl/zgzggorlice
Oraz w wersji papierowej:
1) w sekretariacie Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce, ul. Św. Jana Pawła II 3
38-321 Staszkówka, w godzinach: 7.00-15.00.
Wypełnione dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w Sekretariacie Zespół Szkół im. Jana Pawła II
w Staszkówce w godzinach 7.00-15.00 do 12 listopada 2021 r. dla rekrutacji na studia podyplomowe.
Wypełnione dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w Sekretariacie Zespół Szkół im. Jana Pawła II
w Staszkówce w godzinach 7.00-15.00 do 30 listopada 2021 r. dla rekrutacji na kursy.
POZNAJ POLSKĘ - WYCIECZKA DO KROSNA
Dnia 29 października 2021 roku uczniowie klas I, II i III udali się na całodniową wycieczkę do Krosna w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Projekt ten został w 80% dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, to jest 5 000 zł.
Zgodnie z wytycznymi MEiN zwiedziliśmy dwa punkty edukacyjne: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej oraz Centrum Dziedzictwa Szkła.
W Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej dzieci odbyły interaktywne spacery po nowoczesnej przestrzeni, w czasie których dowiedziały się o codziennym życiu i dawnych zwyczajach mieszkańców okolic Krosna. Poznały legendy „O miłości Anny i Stanisława Oświęcimów”, „Krośnieńskie dzwony”, lokalne historie i obrzędy. Na warsztatach wykonywały lalki z materiałów i włóczek tzw. „motanki”, którymi potem chętnie i z radością się bawiły.
W Centrum Dziedzictwa Szkła pan przewodnik w ciekawy sposób przybliżył dzieciom historię krośnieńskiego szkła. Uczniowie na żywo zobaczyli jego produkcję. Niektórzy z nich własnoręcznie wybijali szklane medale. Pozyskali wiadomości, że szkło to materiał, który znany jest ludzkości od bardzo dawna i że legendarny początek szkła przypisuje się już Fenicjanom. Przez wieki udoskonalano produkcję szkła, eksperymentując z mieszankami, kolorami, kształtami. Na wystawach uczniowie podziwiali wspaniałe dzieła szklanej sztuki. Na koniec dzieci pokupiły sobie pamiątki, które były nieodzownym punktem wycieczki.
Dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do domu.
Bożena Wąsowicz
Ćwiczenia szkoleniowo-praktyczne ewakuacji
osób znajdujących się w budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II
w Staszkówce.
W dniu 28 września 2018 r. o godz. 9.55 odbyły się ćwiczenia szkoleniowo praktyczne w zakresie ewakuacji osób znajdujących się w budynku Zespołu Szkół. Ewakuację rozpoczęła imitacja ,,pożaru’’ poprzez zadymienie na przyziemiu, a następnie sygnał dźwiękowy - dzwonek szkolny i sygnał słowny. Zgodnie z wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi, uczniowie oraz pracownicy, sprawnie opuścili budynek szkolny i udali się na miejsce zbiórki – plac kościelny. Przejście osób ewakuowanych poza teren szkoły przez drogę powiatową, zabezpieczali strażacy OSP w Staszkówce. Został wyłączony dopływ energii elektrycznej i gazu do budynku szkolnego. Zabezpieczono także dokumentację szkolną i zbiory elektroniczne. Następnie strażacy sprawdzili stan techniczny budynku szkolnego. Na miejscu zbiórki kierujący akcją ewakuacyjną mł. bryg. Dariusz Surmacz przyjął meldunek od dyrektora o liczbie obecnych uczniów oraz pracowników. Następnie, po zebraniu wszystkich informacji, kierujący ćwiczeniami, ogłosił ich zakończenie.
Ćwiczenia ewakuacyjne przebiegły sprawnie, z zachowaniem odpowiednich procedur. Czas ewakuacji z budynku od momentu włączenia sygnału dźwiękowego, do momentu opuszczenia budynku przez uczniów i pracowników trwał ok. 5 min. 41 s.
Korzystając z okazji, po zakończonej akcji, mł. bryg. Dariusz Surmacz, przypomniał zebranym o celowości praktycznych ćwiczeń ewakuacyjnych oraz o zasadach zachowania bezpieczeństwa przeciwpożarowego w szkole i domach w celu zminimalizowania zagrożeń i skutków pożarów.
Bardzo dziękuję Komendzie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz Ochotniczej Straży w Staszkówce za wsparcie i pomoc w organizacji ćwiczeń ewakuacyjnych.
Halina Łaś
Dzień Tabliczki Mnożenia
1 października 2021 roku z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w klasie IV i V odbyły się klasowe konkursy tabliczki mnożenia. W tym dniu na lekcji matematyki uczniowie klasy IV brali udział w grach matematyczno-dydaktycznych. Wszyscy mogli poćwiczyć i utrwalić sobie tabliczkę mnożenia.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 40 uczniów, a wyniki konkursu ,, Mistrz Tabliczki Mnożenia” przedstawiają się następująco:
kl. IV
I miejsce Klaudia Szczerba
II miejsce Kamila Szczerba
III miejsce Mikołaj Szczerba i Damian Turek Kl. V
I miejsce Joanna Turek
II miejsce Michał Jędrzejek
III miejsce Anna Madej
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.
Danuta Belczyk
„Odkrywam Małopolskę” – Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
W dniu 11 października 2021 uczniowie klas IV, V i VI wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Krakowa w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata, gdzie zobaczyliśmy jak mieszkają ludzie z różnych części świata. Byliśmy w ghańskiej wiosce, peruwiańskiej chacie, indiańskim tipi, arktycznym igloo, mongolskiej jurcie oraz papuaskim domu na palach. Pani przewodnik nie tylko opowiadał nam jak żyją ludzie w innych krajach, ale także pokazała liczne fotografie oraz różne przedmioty wykorzystywane przez nich na co dzień. Na koniec naszego pobytu w Parku Edukacji zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Chłopcy wzięli udział w warsztatach dotyczących życia Indian, a dziewczynki zdobywały informację o życiu ludzi w Afryce. Następnie udaliśmy się do restauracji, by posilić się przed następnym punktem naszej wycieczki Po obiedzie odwiedziliśmy Żywe Muzeum Obwarzanka, gdzie poznaliśmy historię obwarzanka i uczyliśmy się go robić. W trakcie wycieczki mogliśmy również podziwiać przepiękne zabytki Krakowa takie jak Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki czy też Bramę Floriańska. Wycieczka była bardzo udana i w doskonałym nastroju wróciliśmy wieczorem do Staszkówki.
Pasowanie Uczniów klasy I
W środę 13 października br. grupa 23 pierwszaków składając uroczyste ślubowanie dołączyła do grona uczniów. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Moszczenica Pan Jerzy Wałęga, Pani Dyrektor Halina Łaś, rodzice, nauczyciele oraz dzieci z przedszkola i uczniowie klasy II i III. Dzieci przedstawiły część artystyczną, rozpoczynając od odśpiewania Hymnu szkoły, a następnie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym elementem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.
Bożena Wąsowicz
UWAGA - KONKURS
Zachęcam wszystkich uczniów wraz z rodzinami do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie artystycznym „BAŚNIOWA RODZINA OBIEKTYWIE”. Regulamin konkursu znajduje się na stronie szkoły w zakładce „Kącik biblioteczny” oraz w bibliotece szkolnej.
nauczyciel bibliotekarz Bożena Kozioł
Informuję, że w roku szkolnym 2021/2022 dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych będą:
1) 12 listopada 2021 r. – piątek,
2) 7 stycznia 2022 r. – piątek,
3) 2 maja 2022 r. – poniedziałek,
4) 24-26 maja 2022 r. (wtorek, środa, czwartek)
5) 17 czerwca 2022 r. (środa)
6) 23 czerwca 2022 r. (piątek)
Halina Łaś - dyrektor
Powitanie jesieni w klasie II
Z okazji rozpoczęcia jesieni uczniowie klasy II wykonali książkę tematyczną pt. ,,Lapbook jesienny”. Znalazły się tam min. informacje, obrazki, prace plastyczne dotycząca jesiennej pogody, darów sadu i ogrodu. Pojawiły się sylwetki leśnych zwierząt, ptaków oraz ich zachowania w jesieni. Uczniowie zamieścili też: wiersze, przysłowia, skojarzenia o jesieni, pomysły na spędzenie wieczornych, jesiennych wieczorów. Ta metoda zbierania informacji wokół tematu ,,Jesień” spodobała się dzieciom, pobudzała ich kreatywność i dała dużo radości.
Maria Fryczek
Informacja dotycząca szczepień uczniów w wieku od 12 lat, szczegóły pod linkiem:
Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z policjantem.
W dniu 15.09.2021r. odbyło się spotkanie klas I – III z Policjantem. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza. Podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku.
Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna, jaką mieli okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce.
B. Wąsowicz
Wycieczka drugiej klasy do Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach
21 września 2021 r. uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią i dwójką rodziców odwiedzili Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. Mieli tam możliwość obejrzenia bogatych zbiorów zwierząt i roślin. Podziwiali min. ponad 200 gatunków ptaków, chrząszczy, motyli, zwierząt zamieszkujących nasz kraj. Zobaczyli spreparowane duże ssaki takie jak: jeleń, żubr, łoś, niedźwiedź, wilk, ryś. W trakcie oglądania słyszeli ich odgłosy. Młodzi przyrodnicy wzięli również udział w wyprawie interaktywnym batyskafem o nazwie „Piekielnica” po dnie rzeki Białej. Zapoznali się z rybami występującymi w rzece oraz zagrożeniami jakie na nie czyhają. Dowiedzieli się również, że w rzece Białej, która płynie przez miasto Ciężkowice, mieszkają wyjątkowe i rzadkie stworzenia, dlatego cały obszar został objęty programem Natura 2000. Na zakończenie pobytu w muzeum pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał dzieciom legendy związane z rezerwatem, ,Skamieniałe Miasto”. Drugoklasiści byli bardzo zaciekawieni opowieściami i wszystkimi eksponatami znajdującymi się w muzeum. Wiedzą, ze zdobywanie wiedzy podczas wycieczek to ogromna frajda i urozmaicenie codziennych zajęć w szkole. Wycieczka zakończona została zabawą na placu zabaw w Parku Zdrojowym oraz spacerem alejkami parku. Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do szkoły.
Maria Fryczek
Ważna informacja --> Ubezpieczenie NWW
Nasza szkoła podpisała umowę dotyczącą ubezpieczenia NWW uczniów z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych. Szczegóły ubezpieczenia poniżej