Grupa Starszaków 2015/2016


Spektakl pt. „Arka Noego”

Dnia 23 maja do naszego przedszkola przyjechali aktorzy z Teatru Eden z Wieliczki, aby przedstawić spektakl pt. „Arka Noego”. Przedszkolaki współtworzyły to przedstawienie dzięki czemu wiele informacji z pewnością pozostało w głowach naszych pociech. Aktorom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że się jeszcze spotkamy.

Spektakl pt. „Cenne rady”

Dnia 28 kwietnia zawitał do naszego przedszkola Teatr Lalek „Bajka” ze Starego Sącza. Aktorzy przedstawili dzieciom spektakl pt. „Cenne rady”. W bajce tej ukazane zostały różne zagrożenia na ulicy oraz właściwe postępowanie w takich sytuacjach. Bajka ta miała również uświadomić młodym odbiorcom, aby
nie ufać obcym i nie nawiązywać z nimi znajomości, gdyż może to przynieść negatywne skutki. Spektakl bardzo podobał się przedszkolakom o czym świadczyło duże skupienie dzieci podczas jego trwania i gromkie brawa po zakończeniu.

Urodziny przedszkolaków

W naszym przedszkolu tradycyjnie świętujemy urodziny dzieci. Aby uczcić  Święto Solenizanta wszyscy
śpiewamy „Sto lat” oraz składamy najserdeczniejsze życzenia. W tym szczególnym Dniu przedszkolak częstuje swoich przyjaciół oraz panie słodkościami.

Wyjazd do Teatru

Dnia 15 maja chętne przedszkolaki wraz z paniami pojechały na spektakl pt. „Czerwony Kapturek” do Nowego Sącza. Była to bajka edukacyjno-wychowawcza przedstawiona humorystycznie. Po spektaklu odbyły się warsztaty artystyczno-aktorskie. W role bohaterów wcieliły się nasze przedszkolaki. Wyjazd ten zostanie na długo w pamięci dzieci. Wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy.

Gminny konkurs recytatorski

Dnia 15 marca w naszym przedszkolu odbył się gminny konkurs recytatorski pt. „Mali poeci i wierszokleci”. Do zmagań konkursowych przystąpiły przedszkolaki ze Staszkówki oraz Moszczenicy w trzech kategoriach wiekowych: dzieci 3,4 i 5-letnie. Mali aktorzy recytowali utwory J. Brzechwy, W. Chotomskiej i J. Tuwima. Jury oceniając występy brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Grupę „Słoneczek” reprezentowały: Julia Szczerba, Nikola Wąsowicz oraz Gabriel Rodak. Bezkonkurencyjna okazała się Nikola Wąsowicz, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii dzieci 5-letnich. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Gratulacje!!!

Teatrzyk pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

Dnia 29 lutego przedszkolaki miały okazję zobaczyć przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Bajka została przygotowana i zaprezentowana przez rodziców dzieci przedszkolnych z Piotrkowic. Przedstawienie bardzo spodobało się pociechom o czym świadczyły gromkie brawa po zakończeniu  spektaklu.

Eliminacje do konkursu recytatorskiego

Dnia 25 lutego odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego w Bibliotece Ośrodka Kultury. Uczestnicy z grupy „Słoneczek” recytowali wybrane wiersze znanych poetów: Jana Brzechwy, Juliusza Tuwima oraz Wandy Chotomskiej. Wyłoniono trzech uczestników, którzy będą reprezentować naszych starszaków w kolejnym etapie konkursu recytatorskiego. Serdecznie gratulujemy!!!

„Calineczka”

Dnia 10 marca  do naszego przedszkola przybyli aktorzy z Teatru Lalek „Bajka” ze Starego Sącza, którzy przedstawili spektakl pt. „Calineczka”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody małej dziewczynki. Po zakończeniu przedstawienia przedszkolaki mogły z bliska oglądnąć kukiełki występujące w bajce oraz porozmawiać z aktorami.

Dzień Babci i Dziadka oraz bal karnawałowy

Dnia 18 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z balem karnawałowym. Szanownych gości przywitała i złożyła serdeczne życzenia pani dyrektor mgr Halina Łaś. Grupa starszaków pod okiem wychowawczyni zaprezentowała piękne jasełka oraz program artystyczny zadedykowany drogim Babciom i Dziadkom. Wnuczęta w ten sposób wyraziły wielką miłość i szacunek dla swoich bliskich oraz podziękowały za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnucząt a niejednemu z nich zakręciła się łza w oku. Przedszkolaki złożyły Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia wręczając im upominki. Rodzice również włączyli się w tę uroczystość przygotowując pyszny poczęstunek. Po części artystycznej odbył się bal karnawałowy. Przedszkolaki przebrały się w piękne stroje. Bal rozpoczął się polonezem zatańczonym przez grupę „Słoneczek”. Dzieci chętnie uczestniczyły w tańcach i zabawach prowadzonych przez wodzireja. Ten wyjątkowy dzieńpozostanie na długo w naszej pamięci

Jasełka

Dnia 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka przygotowane dla rodziców. Spotkanie to miało uroczysty charakter ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Pod okiem pań wychowawczyń mali aktorzy recytowali wiersze, wykonali taniec przy góralskiej muzyce oraz śpiewali pastorałki i kolędy. Rodzice dumni ze swoich pociech z radością nagrodzili małych artystów oklaskami. Na zakończenie przedstawienia wszyscy wspólnie śpiewali kolędy przy dźwiękach akordeonu.

Wizyta Świętego Mikołaja

Dnia 4 grudnia do grupy starszaków zawitał Święty Mikołaj. Już od samego rana dzieci z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dzwoneczków. Tuż po śniadaniu Święty Mikołaj pojawił się z workiem pełnym prezentów w sali „Słoneczek”. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek oraz wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Przedszkolaki wręczyły mu również prace plastyczne. Mikołaj każdemu dziecku podarował piękne prezenty. Obdarował też upominkami panie. To był wspaniały dzień. Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju!!!

Z życia przedszkola…

W naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę. W każdym dniu dostarczane są dzieciom różne ciekawe atrakcje. Uczestniczą w zajęciach ruchowych, manualnych, intelektualnych, konstrukcyjnych oraz zabawach dowolnych. Nie da się pominąć wspólnego muzykowania, tańców oraz gry na instrumentach.

Wróżby andrzejkowe

Dnia 30 listopada w grupie Słoneczek zostały zorganizowane Andrzejki. Pani wychowawczyni wraz z dwiema mamami przygotowały dla przedszkolaków ciekawe zajęcia. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w laniu wosku, wróżbie zapałkowej oraz wróżbie numerologicznej z wykorzystaniem kostek do gry. Wróżby sprawiły im wiele radości a ten magiczny czas zostanie przedszkolakom na długo w pamięci.

Spotkanie z Panią Policjantką

Dnia 1 grudnia do naszego przedszkola przyjechała Pani policjantka z Powiatowej Komendy Policji
w Gorlicach. Gość opowiedział dzieciom o swoim zawodzie, obowiązkach oraz zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzieci poprzez zabawę uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz uczestniczyły w
zabawie „Stop”. Na zakończenie spotkania Pani Policjantka wręczyła każdemu dziecku odblask, który ma ich chronić przed niebezpieczeństwem na drodze.

W trosce o naszą Planetę Ziemię

Dnia 30 października do grupy starszaków zawitała Pani Agata Skrobot w celu przeprowadzenia warsztatów w ramach programu edukacyjnego „Czytam sobie  w bibliotece”- Przyjaciele Planety Ziemia. Po przeczytaniu bajki przedszkolaki uczestniczyły w zabawie „Magiczny worek”  podczas której poznały zasady segregowania odpadów oraz miały możliwość sortowania ich do odpowiednich worków. Na zakończenie
wszystkie dzieci dostały dyplomy, kolorowanki i zakładki, które sprawiły imwiele radości!

Spektakl pt. „Kot w butach”

Dnia 11 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Lalek „Bajka” ze Starego Sącza, którzy przedstawili nam spektakl pt. „Kot w butach”. Pomimo tego, iż bajka wszystkim dobrze znana wzbudziła wielkie zaciekawienie i zainteresowanie przedszkolaków.

Święto Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty
miś jest fajny i kudłaty
miś jest gruby jak ta kula
misia zawsze się przytula”


Dnia 26 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Na tę okoliczność każdy
przedszkolak przyniósł z domu swojego ulubionego pluszaka. W rolę Misia wcieliła się jedna nauczycielka i dwoje dzieci. Razem z Misiami, grupą „Żabek”  i „Biedronek” starszaki wspaniale spędziły czas. Poznały historię „Pluszowego Misia”, oglądały bajkę oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Dzieci śpiewały
piosenki oraz tańczyły. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak dostał kolorowankę ulubionego misia.