Szkolny Zestaw Podręczników dla Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. JanaPawła II w Staszkówce
na rok szkolny 2012/2013
Szkolny Zestaw Podręczników
dla Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce
na rok szkolny 2012/2013
REGULAMIN REKRUTACJI DZIECI
DO PRZEDSZKOLA W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II
W STASZKÓWCE
ODWIEDZINY POLICJANTA
Dn. 25 czerwca uczniów klas I-III Szkoły Podstawowejodwiedził policjant pan Paweł Zawiślak z komendy powiatowej w Gorlicach.Przeprowadził on lekcję na temat bezpieczeństwa podczas wakacji orazostrożnym zachowaniu na drodze i w jejokolicach. Przypominał o odpowiednimzachowaniu podczas jazdy. Dzieci z uwagą słuchały słów pana policjanta, któryjest dla nich dużym autorytetem .
25 czerwca w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową i motorowerową. Uczniowie klasy IV szkołypodstawowej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową a uczniowie gimnazjum przystąpili do egzaminu na kartę motorowerową. Najpierw uczniowie przystąpili do teoretycznejczęści egzaminu a potem odbyła się częśćpraktyczna. Prawie wszyscy zainteresowaniu egzaminu zdali go pomyślnie.Gratulujemy i życzymy ostrożnej jazdy na jednośladach .
7 Czerwca wsali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Dzień Matki połączony
z zebraniem z rodzicami. Na początkuuczniowie zaprezentowali wiersze przygotowane specjalnie na tą okazje .Wystąpił także chór szkolny podprzewodnictwem pana Piotra Burkota, który przedstawił swój repertuar
z okazjitego święta. Następnie wystąpiła grupa taneczna złożona z uczniów uczęszczającychna kurs tańca. Do tego występ u przygotowała ich pani instruktor Monika Wacek. Po uroczystych występach odbyło się zebranie z rodzicami – ostatnie w tym roku szkolnym.
TURNIEJ NA ORLIKU
19 czerwca na naszym orliku odbył się turniej Euro2012. Polegałon na rozgrywaniu meczy pomiędzy klasami I-III. Uczniowieprzygotowali się do tego dnia poprzez strój ,a mianowicie białe koszulki iczerwone spodenki . W szkole roiło się od patriotycznych barw. Wszyscy świetniesię bawili pomimo zaciętej rywalizacji.
w których wzięły udział reprezentantki naszej szkoły z klas I-III SP. Do eliminacji przystąpiły także drużyny z Gładyszowa, Śnietnicy i Krygu. Mecze rozgrywane były każdy z każdym. Pierwszy mecz z Krygiem zakończył się zwycięstwem 4:0, a kolejne z Śnietnicą
i z Gładyszowem wygranymi 3:1. Dziewczyny zajęływięc I miejsce, a Bernadeta Szczerba zkl. III naszej SP została królem strzelców, zdobywając 7 bramek w meczu. Wzwiązku z tym 31 maja uczennice naszej szkoły jadą do Tymbarku na kolejne eliminacje, reprezentując powiat gorlicki na etapie wojewódzkim.
Patrycja G., Martyna K.
Puchar im. Marka Wielgusa
w Gorlicach. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klasy IV. W grupie
z naszymi dziewczynami były: Siary, Ropa i Gładyszów. Dziewczyny wygrały
z Ropą 2:0, z Siarami 3:0, a z Gładyszowem przegrały 3:0. Ostatecznie zajęły
II miejsce. Chłopcy zajęli V miejsce.
Patrycja G.
i VI szkół podstawowych. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn.Nasza drużyna zremisowała w pierwszym meczu 2:2, drugi mecz zakończył sięwygraną z wynikiem 10:2. Niestety zabrakło 2 bramek, żeby awansować dofinałowej czwórki. Ostatecznie zajęli V miejsce.
Martyna K.DZIEŃ ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA I DZIEŃ ZIEMI
W dniu 27 kwietnia 2012 r. wnaszej szkole po raz kolejny odbył się apel poświęcony Zdrowemu Trybu Życiaoraz Dniu Ziemi.
W czasie tego apelu delegacje uczniów klas V – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum przystąpili dokonkurencji, w której układali hasło reklamowe min. dwuwersowe, dotyczące wybranego owocu lub warzywa. Przygotowywali także smaczne desery owocowe nabazie jogurtu naturalnego. Nad prawidłowym przebiegiem tych konkurencji czuwałykomisje konkursowe.
Uczniowie klasy VI szkołypodstawowej przedstawili krótką inscenizację pt.„Piknik witaminek”,uczeń klasy III a gimnazjum – Tomasz Galas zaprezentował przygotowaną prezentację multimedialną o humanitarnym traktowaniu zwierząt.
Nad całościowym przebiegiem tychwydarzeń czuwały : p. Ewa Popiela i p. Monika Magiera.
Monika Magiera
Szanowni Rodzice
Drodzy Uczniowie
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce
W najbliższym czasie tj. wdniach od 8 do 28 maja 2012r. w naszym ZespoleSzkół im. Jana Pawła II w Staszkówce pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji,którzy przez kilka dni będą się przyglądać naszym placówkom – SzkolePodstawowej i Gimnazjum. Planowane są badania ankietowe skierowane do: uczniów klasy V i VI Szkoły Podstawowej oraz klasy II i IIIa,b Gimnazjum,nauczycieli i do rodziców.
Ponadto zostaną przeprowadzone wywiady z: dyrektorem, nauczycielami,uczniami, rodzicami, partnerami szkoły orazobserwacje lekcji w każdej klasie.
Efektem ich pracy będzie raport, opisujący funkcjonowanie naszych szkół w aspekcie efektówdziałalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalnościstatutowej.
Ewaluacja zewnętrzna jest elementem systemu nadzoru pedagogicznego,zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół ifunkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało konkretnewymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przezrozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami i środowiskiemlokalnym, po organizację pracy (ich pełna lista dostępna jest na stroniewww.npseo.pl).
Zwyrazami szacunku,
Halina Łaś
dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła Ii w Staszkówce
Dodatkowych informacji udziela: sekretariat Zespołu Szkół, tel.18/35/41124, codziennie w godz. 7.00 –15.00
W dniu 31 IV 2012 roku w Zespole Szkół im. Jana PawłaII w Staszkówce obchodziliśmy I – szą rocznicę beatyfikacji Patrona Szkoły.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowaliw zruszające przedstawienie pt. „O chłopcu, któremu papież przywrócił nadzieję”.Główny bohater Adaś, który miał problemy w rodzinie a przez to kłopoty wszkole, postanowił napisać list do Ojca świętego. Niespodziewanie otrzymał odpowiedź
z Watykanu. Jan Paweł II przypomniał chłopcu swoje trudne dzieciństwo,ale też wskazał źródło nadziei jakim jest Jezus i Matka Najświętsza.
W ostatniej scenie wysłuchaliśmy fragmentu przemówienia Ojca św. skierowanego do młodzieży,
w którym przypomniał nam, że„wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa”, że nam „młodym nie wolno stracić kontaktu z Jezusem, gdyż w przeciwnym razie przestaniemy wiedzieć, kim jesteśmyi przestaniemy odczuwać, jakim skarbem jest każdy z nas, życie każdego z nas,osobowość każdego z nas jedyna
i niepowtarzalna”. Przedstawienie zakończyliśmy wspólnym śpiewem pieśni „Barka” oraz złożeniem kwiatów pod obrazem błogosławionego Jana Pawła II.
Dalsza część obchodów odbyła się w kościele parafialnym. Na czele wymarszu uczniów do świątyni szedł poczet sztandarowy. Ogodz 12 00 cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy św. dziękczynnejza beatyfikację Patrona Szkoły, której przewodniczył proboszcz Ks. KrzysztofJarmuła. Oprawę liturgiczną przygotowała Dziewczęca Służba Maryja oraz chórszkolny pod dyrekcją Piotra Burkota.
Po Eucharystii ponownie odegrano przedstawienie dlauczniów gimnazjum oraz chętnych parafian.
Agnieszka Korzeń
Dnia 9. 03. 2012 roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski
dlauczniów klas I- III pt. ,,Spotkanie z Tuwimem”. Konkurs przygotowały wychowawczynie z klas I- III. W konkursie brało udział 11 dzieci, które recytowały wiersze JulianaTuwima. Jury biorąc pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacje tekstu,przygotowanie rekwizytów i strojów oraz ogólny wyraz artystyczny przyznałonastępujące miejsca:
I miejsce: Martyna Przepióra - klasa I
II miejsce: Justyna Głąb - klasa II
Karolina Antas - klasa III
III miejsce: Karolina Zarzycka -klasa II
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody niespodzianki.
Zajęcia z udziałem rodziców
W dniu 23 marca w młodszej grupie przedszkolaków odbyły się zajęcia
z udziałem Rodziców. Były to zajęcia muzyczne. Miały one na celu pokazać Rodzicom jak wiele ważnychdla dziecka sprawności można rozwijać przy pomocy ruchu, śpiewu pląsów, gry nainstrumentach perkusyjnych. Oto kilka z nich: spostrzegawczość słuchowa, wzrokowa, koordynacja słuchowo - ruchowo - wzrokowa, orientacja
w schemacie ciała iprzestrzeni, uważne słuchanie, formułowanie uogólnień, rozumienie pojęć. Bardzoważne jest też duże zaangażowanie emocjonalne dzieci w tego typu zabawach, a toz kolei sprzyja ich rozwojowi. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za udział wzajęciach i wspólna zabawę.
Dnia 1 marca 2012 r. w SzkolePodstawowej im. B. Wanata w Moszczenicy odbył się etap gminny I Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych pt.„Wielofunkcyjnarola lasu” zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji w Gorlicach i Oddział LOP w Gorlicach. Konkursowi patronują Starostwo Powiatowe w Gorlicachoraz Nadleśnictwo Gorlice.
Ferie w naszej szkole
Podczas ferii zimowych w naszej szkole zorganizowany był kurs tańca nowoczesnego, który poprowadził instruktor tańca z MDK w Gorlicach – pani Monika Wacek. Było duże zainteresowanie udziałem w tych zajęciach. Odbywały się one trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek). Uczniowie licznie brali udział
w tymkursie, podzieleni byli na dwie grupy liczące ok. 20 osób. Chętnie poświęcaliswój czas na naukę nowych kroków i z żalem odchodzili po ostatnich zajęciach, ponieważ tylko uczniowie SP mogą dalej uczestniczyć w takich zajęciach w czasie II semestru.
Zabawa Karnawałowa
8 lutego2012r. w naszej szkole odbyła się zabawakarnawałowa. Już od dłuższego czasu siędo niej przygotowywaliśmy. Dobrą zabawę zapewniał Zespół Muzyczny z Siedliskoraz DJ Kristof. Klasy I-III szczególnie przygotowywały się do tego wydarzenia,można to było zobaczyć przez ich piękne, baśniowe stroje. Dobry humor dopisywał wszystkim od samego rana, głównie poprzez skrócone lekcje. Również uczniowie z Gimnazjum w godzinach popołudniowych świetnie się bawili i nie schodzili zparkietu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tak udane dyskoteki.
Sabina Łaś, Patrycja Gąsior
10 lutego wnaszej szkole świętowaliśmy Dzień Zakochanych. Po raz kolejny wystartowała poczta walentynkowa. Każdy mógł wysłać listmiłosny do swojej sympatii. Równocześnie obchodziliśmy dzień koloru czerwonego,dlatego wszędzie w tym dniu dominował ten kolor. Obchody rozpoczęły się już powejście do szkoły, ponieważ uczennice kl. III gim. rozdawały wszystkimsymboliczne serduszka. Wszystkim sprzyjała miłosna atmosfera.
Dzień Babci i Dziadka
Dnia 26. stycznia2012 r. uczniowie klas I- III Zespołu Szkół im J. Pawła II w Staszkówcezaprosili do szkoły swoje babcie i swoich dziadków. Z okazji ich święta dzieciprzygotowały pod kierunkiem p. W. Rojek
i p. M. Fryczek montaż słowno-muzyczny, przedstawienie jasełkowe. Z radością recytowały wiersze,śpiewały piosenki oraz tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywalisię występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryliwzruszenia . Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni nasłodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Był to naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i wdzięczności .
Góra Grosza
Mikołajki
6 grudnia jak co roku, naszą szkołę odwiedza św. Mikołaj ze swoimipomocnikami - aniołami i diabłem, którzy z zapałem pomagali mu we wręczaniu prezentów grzecznym dzieciom. Nasi gościeodwiedzili wszystkie klasy. W niektórych klasach diabeł znalazł swoichwspółpracowników, więc musieli oni zasłużyć na swój prezent pokazać swojenadzwyczajne zdolności. Po odwiedzeniu uczniów w szkole, św. Mikołaj udał siędo naszych przedszkolaków, którzy powitali go licznymi piosenkami iwierszykami. Następnie pożegnawszy się udał się na Laponię do swojegoprawdziwego domu. Wszyscy byli zadowoleni z jego wizyty.
Próbne egzaminytrzecioklasistów
Od 7 do 9 grudnia nasi trzecioklasiści spędziligłowiąc się nad trudnymi próbnymi testami gimnazjalnymi. Pierwszego dniadostali arkusze zadań z historii i wos-u oraz języka polskiego. 8 grudnia opanowały przedmioty ścisłe, najpierw test z przedmiotów przyrodniczych(biologia, chemia, fizyka, geografia) a następnie test matematyczny. Ostatniegodnia gimnazjaliści pisali testy z języka nowożytnego, wszyscy uczniowie wybralijęzyk angielski jako język egzaminacyjny, więc musieli pisać dwa poziomy. Najpierw poziom podstawowy a później rozszerzony. Po napisanych testachjednogłośnie stwierdzili, że były okropnie trudne. Po uzyskaniu wyników jednaknie byli tak bardzo zawiedzeni, przynajmniej
z niektórych części. Ale na pewno obie klasy mają nadzieje, że w kwietniu pójdzie im o wiele lepiej.
Pasowanie pierwszoklasistów
30 listopada 2011r. oficjalnie do społeczności szkolnej zostaliprzyjęci uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej. Najmłodsi uczniowie przedstawili, krótką inscenizacje po czym nastąpił obrzęd pasowania na uczniów naszej szkoły. Pani dyrektor Halina Łaś kładąc ołówek i słuchając przyrzeczeńpierwszo klasistów przyjęła ich do szkolnego grona. W tym roku do naszej szkołyzostali przyjęci : Dawid Antas, Dominik Drewniak, Marcin Dyl, Kacper Garguła,Kacper Kłapsa, Dawid Knapik, Natalia Łaś, Patrycja Madej, Faustyna Majcher,Sebastian Mentel, Patrycja Potok, Martyna Przepióra, Marcin Skrobot, Daria Skoczeń, Karolina Smołkiewicz, Monika Szczerba, Łukasz Urbanek, Julia Waz, Weronika Wyżykowska. Nowym koleżankom
i kolegom życzymy dobrych ocen, samych piątek i szóstek przez wszystkie lata w naszej szkole.
Mistrzostwa w tenisie stołowym
Dnia 30.11 odbyły się zawody indywidualnych mistrzost w w tenisie stołowym w Ropie. W zawodach wzięło udział ponad 40 uczniów różnych szkół, w tym trzech z naszej szkoły: Natalia Juszyńska, Paweł Chorąży
i Piotr Dyl. Paweł zajął XIII miejsce, Piotrek IX, natomiast Natalia wygrała cały turenij bez straty seta zajmując I miejsce. Nasza zwyciężczyni zakwalifikowałasię jednocześnie do zawodów rejonowych, które odbędą się wlutym. Życzymy powodzenia !
Weronika S., Martyna K., Patrycja G.
Dzień w ZSOiZ w Cięzkowicach (Koncert Machesteru)
17.11.2011r. klasy III gimnazjum udały się do Ciężkowic na obchody dni patrona Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Paderewskiego. Pierwszym punktem programu było odsłonięcie
i poświęcenie pomnika znanego pianisty przed budynkiem zespołu szkół. Następnie przenieśliśmy się na halę sportową, gdzie odbyła się cześć artystyczna. Podsumowaniem tych obchodów byłkoncert znanego zespołu rockowego Manchester. Wszyscy świetnie się bawili, czekamy na więcej takich imprez.
MartynaK., Patrycja G.
Było blisko…
8.11.2011r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego w piłce halowejchłopców szkół podstawowych. Nasza szkoła zajęła III miejsce. Do walki przystąpiło 9 drużyn podzielonych na 3 grupy. Nasza grupa składała się z drużyn: Jankowej, Szalowej i Staszkówki. Z Jankową zwyciężyliśmy 3:0, a z Szalową zremisowaliśmy 0:0, zajmując tym samym I miejsce w grupie. Po wyjściu z grupy zagraliśmy z szkoła nr 5
w Gorlicach wygrywając 2:1, niestety przegraliśmy z Brunarami 4:0, i ten mecz zadecydował, że zajęliśmy IIImiejsce. Na koniec zostały wręczone pamiątkowe medale
i dyplomy.
Patrycja G., Martyna K
II miejsce w piłkę halową
Zawody w piłkę halową dziewcząt szkół podstawowych odbyły się 3.11.2011r. w Libuszy. Udział
w turnieju wzięło udział 3 drużyny z całego powiatu. Mecze rozegrano każdyz każdym.W pierwszym meczu zagrała Staszkówka z Ropą II wynik 1:1, w drugim meczu zagrała Staszkówka z Gładyszowem mecz zakończył się wynikiem 0:1. Ostatni mecz zagrała Ropa 2 z Gładyszowem (0:1). Pierwsze miejsce zajął Gładyszów I, II miejsce Staszkówka, III miejsce Ropa 2. Turniej zakończył się wręczeniem pamiątkowych dyplomów oraz medali.
Chrzcimy Kociaków
27 października 2011r. w naszej szkole odbyły się uroczyste otrzęsiny klasy I naszego gimnazjum. Pierwszoklasiści zmagali się z przygotowanymi przezstarszych kolegów zadaniami. Na przypieczętowanie tej uroczystości zaprezentowali się oniw specjalnym pokazie mody, po czymnastąpiło rozdanie dyplomów
o przyjęciu do „braciuczniowskiej”. Następnie odbyła się otrzęsinowa zabawa, którejdowodził DJ.Kris. Po udanej dyskotece w imprezowym nastroju wszyscy wrócili do domu.
Sabina Ł. Weronika Sz.
Jubileusz 100-lecia poświęcenia Szkoły w Staszkówce.
Społecznośćszkolna, zaproszeni goście oraz sympatycy szkoły w sobotę, 8 października 2011r., uczestniczyli w wyjątkowej uroczystościJubileuszu 100-lecia poświęcenia pierwszej szkoły w Staszkówce. Uroczystość rozpoczęła msza św. o godzinie 10.00 pod przewodnictwem ks. Infułata Władysława Kostrzewy w intencjinauczycieli, uczniów i pracowników szkoły tych, co odeszli, tych,którzy tworzyli przeszłośći tych, którzy tworzą teraźniejszość. Mszę św. celebrowali; ks. Krzysztof Jarmuła -proboszcz parafii, ks. Zdzisław Lisowski, ks. Tadeusz Michalik,ks.Tomasz Piecuch, ks. dr Stanisław Gąsior i ks. dr Andrzej Turek.Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowali uczniowie Zespołu Szkółpod kierunkiem ks. proboszcza Krzysztofa Jarmuły, katechetki p.Agnieszki Korzeń oraz nauczyciela muzyki p. Piotra Burkota. Swoimśpiewem uświetniły ją absolwentki Zespołu Szkół – Ewa Ochwati Mariola Madej, a także orkiestra dęta przy OSP
w Siedliskach,którą dyrygował Robert Motyka. Pięknie udekorowany kościół przywitał licznie zgromadzonych gości oraz społeczność szkolnąi lokalną. Wśród zaproszonych gości na uroczystość przybyli: Stanisław Kogut – Senator RP, Grzegorz Baran – Małopolski Wicekurator Oświaty, Stanisław Szudek –dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, wizytator Kuratorium Oświaty –P. Stanisława Bąk, Michał Gawlik – Komendant Powiatowej Komendy Policji w Gorlicach, Karol Górski – wicestarosta powiatugorlickiego, radni powiatu gorlickiego – Zofia Kamińska, Zygmunt Potok, Bogusław Lenard, Jerzy Wałęga – wójt Gminy Moszczenica, Barbara Warzecha – przewodnicząca Rady Gminy Moszczenica, radnigminy Moszczenica – Ryszard Barczyk, Stanisław Szczerba, StanisławWitkowski, Jan Gąsior,a także Vincent Urda –dyrektor Zasadnej Szkoły w Kurimie na Słowacji, prof. Janusz Zaucha– wnuk pierwszego kierownika szkoły, Ryszard Szczerba - sołtyssołectwa Staszkówka, dyrektorzy szkółiprzedszkoli, sponsorzy wspierający działania szkoły, przedstawiciele organizacji lokalnych, emerytowani nauczyciele ipracownicy szkoły w tym ci, którzy pełnili funkcje kierownicze –Stanisław Augustyn, Zofia i Lesław Adamczykowie, współpracownicyi sympatycy szkoły.
Po Mszy św. dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przedstawiłazebranym krótką historię Jubilatki, zwracając uwagę na trudnedzieje oświaty i budynku szkolnego w Staszkówce w ciągu stu lat.Pierwszy budynek szkolny w Staszkówce wybudowano na początku XXwieku, dzięki staraniom ówczesnego proboszcza, społecznika, ks. Antoniego Tęczara. Jednak w wyniku działań wojennych prowadzonychw trakcie I wojny światowej, a zwłaszcza Bitwy Gorlickiej budynek został zniszczony. Jego odbudowa i remonty trwały długo, przerwałaje II wojna światowa. Okres powojenny to dalsze remonty szkoły zróżnym skutkiem. Z biegiem czasu stan budynku bardzo siępogarszał. Warunki nauki i pracy były bardzo trudne. Dopiero rozbudowa szkoły i oddanie do użytku nowej częściw 1995r. zmienił diametralnie sytuację staszkowskiej oświaty. Dzięki staraniom samorządu lokalnego Wójta i Rady Gminy Moszczenica,
w tym jubileuszowym roku, szkoła dostała prezent wpostaci kompleksowej termomodernizacji budynku.
Wdalszej części uroczystości zaprezentowali się uczniowie. Swójpiękny występ poświęcili: Patronowi – Janowi Pawłowi II, ,,dużej i małej Ojczyźnie” oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, składając życzenia z okazji zbliżającego się DniaEdukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali
P. Barbara Jerzakoraz P. Piotr Burkot.
Wkolejnej części głos zabrali goście. Jerzy Wałęga- wójtGminy Moszczenica złożył gratulacje i życzenia jubileuszowe społeczności szkolnej, wręczając Halinie Łaś, dyrektorowi Zespołu Szkółim. Jana Pawła II w Staszkówce szklany wazon z dedykacją upamiętniającą to historyczne wydarzenie. Następnie,
w związku ze zbliżającym się DniemEdukacji Narodowej Wójt złożył życzenia wszystkim nauczycielomi pracownikom administracji i obsługi zarówno czynnym, jak iemerytowanym. Doceniając pracę szkół
i przedszkoli, wręczył ich dyrektorom okolicznościowe nagrody. Następnie głos zabrał Grzegorz Baran, Małopolski Wicekurator Oświaty. Zwrócił się dozebranych,a w szczególności do uczniówZespołu Szkół gratulując im występów artystycznych. Podziękowałza staraniai trud codziennej szkolnej pracy uczniom
Następnie,odbył się przemarsz z orkiestrą dętą oraz pocztem sztandarowym pod budynek Jubilatki. Po odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło odsłonięcie tablicy przez; P. Stanisława Koguta,
P. Grzegorza Barana, P. Jerzego Wałęgę, P.Janusza Zauchę, P. Lesława Adamczyka. Uroczystego poświęcenia tablicy dokonał ks. Infułat Władysław Kostrzewa.
,,Do Was należy odpowiedzialność za to, co kiedyś stanie sięteraźniejszością” – to słowa Jana Pawła II, które widniejąna tablicy pamiątkowej, ufundowanej w hołdzie Janowi Pawłowi II –Patronowi Zespołu Szkół, w roku Jego beatyfikacji oraz wszystkim, którzy przyczynili się do krzewienia oświaty na staszkowskiej ziemi. Po ceremonii odsłonięcia i poświęcenia tablicy dyrektor Zespołu Szkół odczytała Akt Fundacyjny Tablicy upamiętniającyJubileusz 100-lecia szkoły. Do grona fundatorów tablicy zostało wpisane 95 osób. Uroczystość zakończył urodzinowy obiad orazwpisy do Księgi Pamiątkowej.
Halina Łaś
Zawody Powiatowe w Bigach Przełajowych