black

Aktualności


Kolejny dzień półkolonii (3 sierpnia) minął pod hasłem „Spotkanie z ciekawą książką”. Dzieci słuchały literatury bogatej w treści dydaktyczne i wychowawcze, a także opowiadały wybrane utwory. Uczestnicy wykonali ilustracje do wybranej baśni. W tym dniu odbyły się także zajęcia ruchowe na kompleksie sportowym „Orlik”.

We wtorek (4 sierpnia) uczestnicy półkolonii wzięli udział w wycieczce do Zamku w Łańcucie. Dzieci wysłuchały historii zamku, obejrzały wspaniałe wnętrza oraz niezwykle interesującą kolekcję pojazdów konnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oranżeria, gdzie oglądaliśmy króliki, żółwie, papugi a także owoce bananów i cytryn. Zakończeniem wycieczki był wspólny spacer po zabytkowym parku, w czasie którego obserwowaliśmy drzewa i krzewy tam rosnące.

W środę (5 sierpnia) dzieci dzieliły się wrażeniami z wycieczki, wspólnie oglądały zdjęcia. Następnie czytaliśmy ciekawostki o zwierzętach, oglądaliśmy albumy przyrodnicze i film o zwierzętach. Każdy z uczestników wykonał pracę plastyczną „Moje ulubione zwierzątko”. W tym dniu dzieci spędziły także czas na
„Orliku”, biorąc udział w grach i zabawach. Na zakończenie zajęć uczestnicy degustowali kiełbaskę, którą samodzielnie piekli na ognisku.

Czwartek to dzień w którym odbył się wyjazd na basen „Fala” w Gorlicach. Radości i entuzjazmu nie było końca podczas zabawy w wodzie i na zjeżdżalni.

Ostatniego dnia półkolonii (7 sierpnia – piątek) uczestnicy wzięli udział w pieszej wycieczce po najbliższej okolicy i zabawach na świeżym powietrzu. Na zakończenie odbył się apel podsumowujący, na którym uczestnikom zostały wręczone dyplomy i upominki – piłki do gry w siatkówkę. Wszyscy w dobrych humorach i przy gorącej temperaturze lata, rozstali się na dalszy wakacyjny wypoczynek.
Iwona Cygnarowicz

PÓŁKOLONIA LETNIA
zorganizowana w Zespole Szkół im. Jana Pawła II
w Staszkówce



Kolejny dzień półkolonii (29 lipca- środa) upłynął pod hasłem „Chcemy ratować ludzkie życie”. Dzieci wzięły udział w pogadance na temat udzielania pierwszej pomocy, oglądały film edukacyjny a także ćwiczyły swoje umiejętności praktycznie. Odbyły się też zajęcia profilaktyczne dotyczące: właściwego stylu życia, czynnego wypoczynku, prawidłowego wykorzystania wolnego czasu.

Następnie uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem, Panią dr Janiną Kokoszka-Paszkot. Uczniowie dowiedzieli się o szkodliwości picia alkoholu, zażywania narkotyków i dopalaczy. Uczestnicy zajęć wykonali prace plastyczne na temat „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Zakończeniem wspólnego spotkania był konkurs związany ze znajomością zasad zdrowego odżywiania, umiejętnością bycia asertywnym w przypadku zagrożenia substancjami uzależniającymi i niebezpiecznymi dla zdrowia. Dzieci otrzymały broszurki edukacyjne.

W czwartek (30 lipca) uczestnicy półkolonii uczestniczyli w spotkaniu z Panią policjantką Karoliną Gurbą. Zajęcia dotyczyły zasad ruchu drogowego, rozpoznawania znaków, znajomości telefonów alarmowych. Dzieci obejrzały film edukacyjny „Bezpieczne dzieci” oraz otrzymały broszury edukacyjne „Bezpiecznie
na wsi”’ „Przygoda na wsi – zobacz co ci zagraża”.

W tym dniu zorganizowane zostały także gry zręcznościowe i zajęcia sportowe na świeżym powietrzu.

Piątek (31 lipca) przyniósł moc wrażeń. Odbyliśmy wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Tam uczniowie zobaczyli na czym polega tworzenie szkła, wysłuchali historii o jego produkcji, spróbowali sztuki dekorowania szkła, malując wybrane obrazki na szkle oraz wykonali szklane medale. Zwiedzając
centrum zobaczyli sposób wykonywania witraży, tworzenia ozdób świątecznych, piaskowania i grawerowania szkła. Na koniec każdy uczestnik otrzymał szklaną antyramkę z wykonaną przez siebie pracą.

Kolejno udaliśmy się do szkoły lotniczej Aeroklub Podkarpacki, gdzie zobaczyliśmy samoloty oraz różne typy szybowców. Obserwowaliśmy także jak wznoszą się w powietrze. Każdy miał okazję poczuć się jak prawdziwy pilot wsiadając do samolotu czy szybowca.

Podczas owrotu z wycieczki dzieci pokazały że zmęczenie jest obce uczniom ze szkoły w Staszkówce.


Iwona Cygnarowicz

PÓŁKOLONIA LETNIA
zorganizowana w Zespole Szkół im. Jana Pawła II
 w Staszkówce

„Dziękuję – nie biorę, nie palę, nie pije!” – pod takim hasłem Zespół Szkół w dniach 27 lipca – 7 sierpnia b.r. zorganizował półkolonie dla 27 uczniów. Została zorganizowana dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w Moszczenicy w ramach profilaktyki.
Uczniowie 10-dniowy turnus rozpoczęli od zapoznania się z regulaminem uczestnika, harmonogramem zajęć oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas zajęć i wycieczek. W tym dniu dzieci wzięły udział w różnych grach i zabawach na świeżym powietrzu oraz grach i zabawach stolikowych.
W dniu 28 lipca odbyła się wycieczka do Magurskiego Parku Narodowego do Krempnej. Tam uczestnicy półkolonii wzięli udział w multimedialnym spektaklu przyrodniczym oraz oglądali wystawy przyrodnicze. Następnie uczestniczyli w warsztatach pt. „Orlik – symbol Magurskiego Parku Narodowego” Zajęcia te wyzwoliły u dzieci ciekawość poznawczą.
Każdego dnia półkolonii uczestnicy mają zagwarantowany jeden posiłek. Opiekę nad nimi sprawują Pani Wiesława Rojek i Pan Michał Bąk.
Kierownik półkolonii Iwona Cygnarowicz


Gminny Konkurs Matematyczny dla
uczniów Gimnazjum

W dn. 15 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbył się I etap Gminnego Konkursu
Matematycznego dla uczniów kl. I – III Gimnazjum.. Przystąpiło do niego 14
uczniów naszej szkoły, którzy na specjalnie opracowanej platformie internetowej rozwiązywali test. Do finału konkursu zakwalifikowali się; z kl. I: Anna Juszyńska, Anna Łaś, z kl. II: Krzysztof Warzecha, Tomasz Rożeń, z kl. III: Arkadiusz Synowiec, Grzegorz Rożeń. Finał konkursu odbył się 18 czerwca 2014 r. Nasze uczennice wywalczyły I miejsce w kategorii klas pierwszych – tytuł mistrza - Anna Juszyńska  II miejsce w kategorii klas pierwszych – tytuł wicemistrza – Anna Łaś

Gratulujemy zwycięzcom konkursu.

Iwona Cygnarowicz

UKS 3 Staszkówka Jelna V zespołem w Polsce !!!

Za sobą mamy finał klubowych mistrzostw Polski młodziczek U-13, który rozegrano 19-21 czerwca w Warszawie. W turnieju wystąpiło osiem najlepszych drużyn klubowych w kraju. Wśród najlepszych zaprezentował się zespół z naszego regionu UKS 3 Staszkówka Jelna, który po bardzo ambitnej postawie zajął ostatecznie piąte miejsce.

Nasza drużyna zasłużyła na ogromne słowa pochwały za ambicję, zaangażowanie oraz wole walki. Dziewczęta z UKS 3 wygrały aż trzy mecze i przy nieco innym układzie tabeli mogły pokusić się nawet o brązowy medal !
Formuła turnieju „każdy z każdym” okazała się bardzo dobra i sprawiedliwa, eliminując przypadkowe rozstrzygnięcia, wypaczające czasem prawdziwy obraz sytuacji na boisku. Dowodem na to był ostatni dzień turnieju, gdzie jeszcze wiele mogło się zdarzyć, nawet w obrębie od I do VI miejsca. Przyczynił się do tego także dobry i wyrównany poziom uczestniczących w turnieju drużyn, co zgodnie podkreślali wszyscy po zakończeniu, a potwierdziła wizytująca selekcjonerka Anna Gawrońska. Do jej notesu trafiło nazwisko Pauliny Tomasiak, piłkarki UKS 3 Staszkówka Jelna, która została wybrana najlepszą zawodniczka turnieju.
Wyniki UKS 3 Staszkówka Jelna:
UKS 3 Staszkówka Jelna – MUKS Praga Warszawa 0-1
UKS 3 Staszkówka Jelna – OKS Stomil Olsztyn 1-3
UKS 3 Staszkówka Jelna – LUKS Sportowa Czwórka Radom 4-0
UKS 3 Staszkówka Jelna – UKS SP Orzeł Wałcz 1-0
UKS 3 Staszkówka Jelna – UKS Olimpia Szczecin 0-3
UKS 3 Staszkówka Jelna – UKS Bielawianka Bielawa 0-4
UKS 3 Staszkówka Jelna – ULKA MOSiR Sieradz 5-1

Końcowa klasyfikacja :
1. UKS Olimpia Szczecin - 14 pkt. 13:3
2. UKS Bielawianka Bielawa – 13 pkt. 9:3
3. LUKS Sportowa Czwórka Radom – 12 pkt. 6:4
4. MUKS Praga Warszawa - 10 pkt. 7:7
5. UKS 3 Staszkówka Jelna - 9 pkt. 11:12
6. ULKS MOSiR Sieradz - 7 pkt. 6:18
7. UKS SP Orzeł Wałcz - 6 pkt. 7:9
8. OKS Stomil Olsztyn - 5 pkt 7:10

Najwięcej bramek zdobyła Amelia Bińkowska z UKS Olimpia Szczecin, najlepszą bramkarką turnieju wybrano Martę Kaźmierczak z UKS Bielawianka, a najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Tomasiak z UKS 3 Staszkówka Jelna.

Spotkanie z Panem Wójtem

W poniedziałek-15.06.2015r. odbyło się spotkanie z wójtem, który przyjechał do klasy I gimnazjum. Najpierw przeszliśmy wspólnie na cmentarz-Patria. Tam Pan Wójt opowiadał nam dużo różnych, ciekawych informacji na temat I wojny światowej. Dowiedzieliśmy się również kilka ciekawostek odnośnie cmentarzy w Staszkówce. Na koniec Pan Wójt zadawał pytania, na które mieliśmy odpowiadać. Było bardzo fajnie. Nie możemy doczekać się kolejnej wizyty Pana Wójta w Staszkówce.
Anna Łaś, Weronika Skrobot

Sprawozdanie z Wycieczki

Samorząd Uczniowski

W ostatnich miesiącach Samorządy Uczniowskie naszej szkoły przyłączyły się do dwóch akcji charytatywnych. Pierwsza z nich to akcja „Szkoło Pomóż i Ty” organizowana corocznie przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Poprzez sprzedaż wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły cegiełek – pomocy naukowych otrzymanych od Fundacji zebraliśmy  100 zł i przekazaliśmy je na konto Fundacji. Celem tegorocznej akcji była pomoc 17-letniemu Kamilowi Dominiakowi, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Druga akcja polegała na wykonaniu i wysłaniu kartek urodzinowych dla 7 letniego Kubusia, który cierpi na nieoperacyjny nowotwór mózgu. Największym jego marzeniem było otrzymanie olbrzymiej liczby kartek urodzinowych. Cieszymy się, że mogliśmy przyłączyć się do akcji , aby spełnić marzenie Kubusia i wywołać uśmiech na jego twarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy pokazali jak olbrzymie mają serca, a Kubusiowi życzymy pogody ducha, dużo słońca i różowych okularów.
Iwona Cygnarowicz
Bożena Kozioł

Dzień Matki    w klasach  I- III SP

9 czerwca dzieci z klas I- III zaprosiły do swojej szkoły mamy na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Goście obejrzeli część artystyczną w wykonaniu swych pociech. Były piosenki, wierszyki, tance oraz wspólne zabawy na podwórku. Mamusie otrzymały upominki wykonane przez swoje dzieci. Dzieci w ten sposób chciały okazać miłość i wdzięczność swoim najukochańszym mamusiom. 

SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

W dniu 11 czerwca 2015 trzy uczennic naszej szkoły uczestniczyły w XII Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Kobylance. W tym roku wzięło w nim udział aż 13 szkół z terenu Powiatu gorlickiego. My braliśmy w nim udział po raz trzeci. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalno-językowe w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały: Justyna Głąb – klasa V, Anna Łaś – klasa I, i Patrycja Tabiś z klasy III Gimnazjum. Poziom uczestników konkursu był bardzo wysoki, a członkowie jury mieli niezwykle trudne zadanie przyznając nagrody dla najlepszych. Ogromnie cieszymy się, że I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych zajęła ANNA ŁAŚ z klasy I Gimnazjum. Gratulujemy wspaniałego sukcesu. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej portalu halogorlice http://www.halogorlice.info/kultura/item/367-spiewajaca-mlodziez-w-kobylance 

Anna Gryboś

SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM W JĘZYKU ANGIELSKIM

11 czerwca 2015 w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Gorlicach odbył się finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego w Języku Angielskim „Reading In English Can Be Fun.” Po siedmiomiesięcznych zmaganiach konkursowych w finale spotkali się najlepsi uczniowie z poszczególnych kategorii. Naszą szkołę reprezentowali: Jolanta Gąsior i Weronika Gąsior – kategoria II, Natalia Dyl, Justyna Ropczyńska, Anna Łaś, Agata Hadalska, Anna Juszyńska, Martyna Madej – kategoria III, Klaudia Szczerba i Joanna Czochór – kategoria IV. W zmaganiach indywidualnych zwyciężyła Natalia Dyl z klasy I Gimnazjum zajmując ostatecznie I miejsce. Natomiast drużynowo zespół w składzie Justyna Ropczyńska i Natalia Dyl pozostały niepokonane i zdobyły również I miejsce. Szczegółowa klasyfikacja znajduje się na stronie projektu http://www.mzs4gorlice.pl/images/articles/ref/class.php Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu pani Elżbiecie Kwoczko-Wareckiej i panu Stanisławowi Dziedziakowi za zaproszenie do udziału w tym konkursie. 
Anna Gryboś

DZIEŃ TALENTÓW

01 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole Dzień Talentów połączony z prezentacją efektów projektów edukacyjnych realizowanych przez gimnazjalistów, konkursami sportowymi dla szkoły podstawowej i gimnazjum oraz przeglądem talentów uczniowskich wzorowanym na popularnym telewizyjnym programie „Mam Talent.” Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali talenty muzyczne, taneczne, recytatorskie, a także talenty pięknego czytania. Z kolei gimnazjaliści pokazali efekty swojej kilkutygodniowej pracy projektowej nad wybranymi przez siebie tematami. Wśród nich znajdowały się m.in. analiza demograficzna Staszkówki, doświadczenia z fizyki czy też tematyka związana z profilaktyką i zdrowym trybem życia. Dokonano także podsumowania całorocznej pracy nad rozwijaniem uczniowskich talentów. Na zakończenie pani Dyrektor podsumowała realizację projektu „By czas nie zatarł pamięci… 100 – lecie Bitwy Gorlickiej”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”(realizowanego przez Stowarzyszenie Oświatowo-Kulturalne PATRIA) oraz rozdała nagrody w konkursach wiedzy, fotograficznym oraz plastycznym.

Anna Gryboś

Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym 

W maju br. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt. ,,Ocalić od zapomnienia  w 100 – lecie Wielkiej Wojny 1914 – 1918. Śladami walk i nekropolii dla uczniów szkól podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2014/15 zorganizowanym przez Prywatną Szkołę Podstawową i Prywatne Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakwie oraz Kuratorium Oświaty  w Krakowie. 

Zadanie uczniów było wypełnienie ankiety badawczej. Praca polegała na dokumentowaniu oraz inwentaryzacji miejsc związanych z drogą Polaków do niepodległości w latach 1914 – 1918 (miejsca bitew, pomniki, cmentarze, tablice pamiątkowe). Uczniowie z naszej szkoły wybrali dwie nekropolie z I wojny światowej: nr 118 – Patria oraz nr 116 - Dawidówka.

Finalistkami konkursu w kategorii szkoły podstawowe zostały: Karolina Antas, Aleksandra Gąsior, Martyna Madej, Karolina Pyzik. W kategorii gimnazjum: Natalia Dyl, Agata Hadalska, Anna Juszyńska, Justyna Ropczyńska. 

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy pani Bożenie Kozioł za pomoc. 

Edyta Stępień

Wycieczka do  Radocyny

Dnia 10. 06. 2015 r. dwudziestu uczniów z klasy I i III naszej szkoły uczestniczyło w podsumowaniu konkursu plastycznego pt. Praca leśnika w oczach społeczeństwa” organizowanym przez Nadleśnictwo Gorlice. Wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Nadleśnictwa Gorlice w Radocynie. Nadleśnictwo sfinansowało dojazd i poczęstunek dla
wszystkich za co serdecznie dziękujemy.

Spotkanie rozpoczęło się wycieczką po przepięknej okolicy. Następnie odbyło się podsumowanie konkursu i rozdanie nagród. Z uczestnikami spotkali się m.in.: wicestarosta Jerzy Nalepka, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego  w Gorlicach Maria Puścizna-Syc, prezes Oddziału LOP Gorlice Grażyna Kurzawa oraz Jerzy Gadzina nadleśniczy Nadleśnictwa Gorlice. W konkursie plastycznym uczennica klasy III Martyna Wasowska zdobyła III miejsce,  a uczeń Bartek Skoczeń został wyróżniony. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem.
M.Fryczek

Nagroda dla Anny  Juszyńskiej

Dnia 22.05.15. uczennica klasy I naszego gimnazjum, Anna Juszyńska udała się do Bydlina, po odbiór nagrody z konkursu historycznego "Legioniści na kartach historii", w którym otrzymała tytuł finalistki. Po odebraniu nagród, odbył się koncert pieśni patriotycznej i legionowej, a także prezentacja multimedialna "Bitwa pod Krzywopłotami".

JESTEŚMY JAK EPIDEMIA ROZPRZESTRZENIAMY SIĘ W ZATRWAŻAJĄCYM TEMPIE !!!

KRAKÓW 31.05 - TURNIEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA - IV NASZE DRUŻYNY !!!


W Krakowie na obiektach dawnego Hutnika rozegrano turniej z okazji Dnia Dziecka. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych (Młodziczki i  Orliczki). Nie była prowadzona klasyfikacja końcowa gdyż ideą tego  turnieju była dobra zabawa a nie zajmowane miejsca. Wszystkie zawodniczki otrzymały złote medale. Nasz klub wystawił do turnieju 4 zespoły (32 zawodniczki !!!), jest to swoisty rekord. Należy podkreślić że  pomimo tak licznego uczestnictwa wystąpiliśmy bez kilku podstawowych zawodniczek.

Poniżej prezentujemy wyniki:

Orliczki - I zespół UKS 3 Staszkówka Jelna I-KS Bronowianka Kraków 3-1
UKS 3 Staszkówka Jelna I-KS Pradniczanka Kraków 2-0
 UKS 3 Staszkówka Jelna I-MKS Piast Skawina 1-2
 UKS 3 Staszkówka Jelna I-AS Progres Kraków 4-0
Orliczki - II zespół UKS 3 Staszkówka Jelna II-UKS Regulice 6-0
UKS 3 Staszkówka Jelna II-AP Świątniki Górne I 2-0
UKS 3 Staszkówka Jelna II-UKS Andrusy Lipnik 2-2
 UKS 3 Staszkówka Jelna II-AP Świątniki Górne II 5-0
Młodziczki - I zespół UKS 3 Staszkówka Jelna I-Respekt Myslenice I 2-2
UKS 3 Staszkówka Jelna I-LKS Szaflary 2-0
UKS 3 Staszkówka Jelna I-Bronowianka Kraków 0-2
UKS 3 Staszkówka Jelna I-AS Progres Kraków 2-0
Młodziczki - II zespół UKS 3 Staszkówka Jelna II-Respekt Myslenice II 2-0
UKS 3 Staszkówka Jelna II-UKS Regulice 0-1
UKS 3 Staszkówka Jelna II-Puszcza Niepołomice 1-5
UKS 3 Staszkówka Jelna II-UKS Andrusy Lipnik 4-0


Bilans: 16 spotkań: 10 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki Bramki: 38-15

Szczególne podziękowania dla naszych partnerów:
GMINA MOSZCZENICA
GRUPA ARPI

Sukces Chłopaków z Gimnazjum

29. 05.2015 na Obiektach  OSIR-u w Gorlicach odbył  się Powiatowy Turniej Piłki  Nożnej Chłopców z Gimnazjów. Udział  wzieło  9  drużyn i  zostały podzielone na trzy  grupy po  trzy  zespoły. My  trafiliśmy na drużyny  z  G. Siedliska  i  MZS 1 w Gorlicach. Pierwszy  mecz rozegraliśmy  z Siedliskami i  wygrana 3:0, w drugim meczu  pokonujemy  szkołę  z Gorlic 2:0 awas z pierwszego  miejsca. w Rudznie finałowej  zagrarliśmy z G. Stróżówka i  G. Ropa. Kontuzji  nabwawil  się Piotrek  Dyl i  nie zagrał  w tych  meczach i ponieśliśmy  dwie porażki  ze Stórżówką 1:0  i  Ropą 2:0 ale należą  się duże brawa brawa  dla chlopków za ambitną  walkę  do  samego końca! Ostatecznie zajmujemy  III  miejsce w Powiecie co  jest  dużym sukcesem.

Pierwszaki dla  Kochanych Mam


Młodziczki UKS 3 Staszkówka Jelna w finale MP!!!

Kolejny wspaniały sukces zanotowały Młodziczki z żeńskiego klubu piłki nożnej UKS 3 Staszkówka Jelna. W dniach 15-17 maja na boisku Bronowianki w Krakowie został rozegrany półfinał Klubowych Mistrzostw Polski Młodziczek. W tym prestiżowym turnieju wystąpiło 8 najlepszych zespołów Polski południowo-wschodniej (województwa: małopolskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie i mazowieckie), które walczyły o dwa miejsca premiowane awansem do najlepszej ósemki w Polsce. Po bardzo zaciętych i wyrównanych spotkaniach młode piłkarki z naszego regionu ostatecznie zajęły drugie miejsce premiowane awansem. Wielkie gratulacje dla dziewcząt oraz zarządu klubu, który pomimo wielkiej radości z odniesionego sukcesu ma nie lada problem do rozwiązania. Udział w pięciodniowych finałach Mistrzostw Polski to koszt kilku tysięcy złotych, których klub na razie nie posiada.

Wyniki turnieju
Półfinałowego Mistrzostw Polski Młodziczek -
Kraków 15-17.05.2015
Faza Grupowa:
UKS 3 Staszkówka Jelna - Strażak Bidziny 5-0
(bramki: Tomasiak P. x 2, Brdej M., Gąsior J., Krzysztoń A.)
UKS 3 Staszkówka Jelna - LKS Wierzchowiska 1-0
(gol Pauliny Tomasiak)
UKS 3 Staszkówka Jelna - Bronowianka Kraków 3-2
(bramki: Tomasiak P. x 2, Mędoń Z.)
Półfinał:
UKS 3 Staszkówka Jelna - Kinga Krasnystaw 0-0
karne 3-2 (bramki: Tomasiak P., Szczerba B., Szary A.)
Finał:
UKS 3 Staszkówka Jelna - LUKS Sportowa Czwórka
Radom 0-3

JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI Z UDZIAŁEM MISTRZA MAŁOPOLSKI - UKS 3 STASZKÓWKA JELNA !!!

W Krakowie na obiekcie Bronowianki w dniach 15-17 maja rozegrany zostanie półfinałowy turniej Klubowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek.

Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch grupach:
A: 1. UKS Staszkówka - Jelna
2. LKS Wierzchowiska
3. KS Bronowianka Kraków
4. GKS Strażak Bidziny

B: 1. LKS RESPEKT MYŚLENICE
2. KKS Kinga Krasnystaw
3. LUKS Sportowa Czwórka Radom
4. LUKS Wisła Nowy Korczyn

TRZYMAJCIE KCIUKI ZA NASZE DZIEWCZĘTA - DWA PIERWSZE ZESPOŁY AWANSUJĄ DO WĄSKIEGO FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI.

Wycieczka do Szymbarku

We wtorek 28 kwietnia 2015 roku klasy gimnazjum wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Szymbarku o Gorlic w celu upamiętniania 100-tnej rocznicy Bitwy Gorlickiej. 
Dzień rozpoczęliśmy od zbiórki przed szkołą o godz. 7.30 . Wszyscy przybyliśmy punktualnie . Po 10 min. W dobrym nastroju wyjechaliśmy w stronę Szymbarku. Już po 40 min. Dotarliśmy do celu . Zniecierpliwieni szybko weszliśmy na teren skansenu . Zostaliśmy podzieleni na 2 grupy . Po chwili zostaliśmy przywitani przez panią przewodnik i wraz z nią udaliśmy się zwiedzać stare domki ; kurne chaty i stodoły . Pani bardzo ciekawie opowiadała nam historie , jak ludzie mieszkali w tamtych czasach , jak się ubierali , czym się posługiwali i czym było ich życie codzienne . Po tej ciekawej lekcji udaliśmy się na salę , w której oglądnęliśmy krótki film dotyczący Bitwy Gorlickiej. Następnie całą grupą udaliśmy się zwiedzić słynny Kasztel w Szymbarku. Panie przewodniczki opowiadały i pokazywały nam wiele interesujących rzeczy. Kasztel był ogromny i piękny nie tylko wewnątrz, lecz i na zewnątrz. Po zwiedzaniu Kasztelu udaliśmy się do autokaru, po czym ruszyliśmy w stronę Gorlic do Muzeum Regionalnego PTTK. Gdy dojechaliśmy okazało się, że mamy jeszcze 40 min. , więc wykorzystaliśmy ten czas , idąc na lody a później na rynek. Po przerwie ruszyliśmy w stronę muzeum. 
Naszym przewodnikiem okazała się być bardzo miła pani. Zobaczyliśmy dużo ciekawych rzeczy związanych z Bitwą Gorlicką jak i wysłuchaliśmy całej jej historii. Po niecałej godzinie zwiedzania i słuchania skierowaliśmy się w stronę autokaru, gdzie czekała na nas druga grupa. Zmęczeni lecz spełnieni wyruszyliśmy w stronę Staszkówki. W autokarze była bardzo śmieszna i przyjemna atmosfera. Około godz. 14 byliśmy już w domu. Wycieczka była fajna i ciekawa. Mam nadzieję , że będzie ich jeszcze więcej.

Opracowała: Alekasnadra  Urbanowicz

Obchody 100-lecia Bitwy Gorlickiej w Staszkówce.

W dniu 3 maja 2015 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce obyły się obchody 100 –lecia Bitwy
Gorlickiej. Miały one charakter uroczystej sesji Rady Gminy Moszczenica, której przewodniczył p. Stanisław Szczerba. Po otwarciu sesji i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał Jerzy Wałęga  wójt Gminy Moszczenica witając przybyłych gości, mieszkańców oraz uczniów. Następnie uczniowie Zespołu Szkół zaprezentowali montaż słowno-muzyczny opowiadający o zniszczeniach, jakich doznała Staszkówka i jej mieszkańcy podczas I wojny światowej, przeplatany wierszami o Staszkówce i pieśniami patriotycznymi autorstwa p. Agnieszki Korzeń. Kanwą scenariusza montażu był pamiętnik Katarzyny Szatkowej, ówczesnej
nauczycielki, żony kierownika szkoły,  kroniki parafialne oraz wspomnienia mieszkańców. Tragiczny to był czas… Spalony został kościół, zniszczono szkołę  a także wiele zabudowań gospodarskich. Do tych tragicznych wydarzeń nawiązywał również wykład naukowy pt. ,,Bitwa Gorlicka i działania wojenne na terenie Staszkówki”, który poprowadził p. Paweł Kukurowski - historyk i pasjonat tematu. Prowadzący szczegółowo zapoznał zebranych z przebiegiem działań wojennych na terenie Staszkówki i Moszczenicy. Zwrócił szczególną uwagę na bardzo trudną sytuację, w jakiej znaleźli się mieszkańcy tych miejscowości podczas działań wojennych. W obrazowy sposób opisał przebieg linii frontowych i pozycje ścierających się armii. Mówiąc o wielkości strat, jakie ponieśli, zarówno mieszkańcy Staszkówki jak i walczące armie, nawiązał do słów Jana Pawła II zamieszczonych na tablicy pamiątkowej, znajdującej się na budynku
szkoły: ,,Do Was należy odpowiedzialność za to, co kiedyś stanie się teraźniejszością”.

Kolejnym punktem obchodów był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej OSP w Siedliskach, którą dyrygował p. Robert Motyka. Kulminacyjnym momentem obchodów było odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez samorząd gminny, na której zamieszczono napis: ,,W hołdzie 60 mieszkańcom Staszkówki cywilom oraz żołnierzom, poległym i pomordowanym w czasie I i II wojny
światowej w 100-rocznicę Bitwy pod Gorlicami i 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej”. Odsłonięcia dokonali p. Barbara Bartuś –posłanka na Sejm RP oraz p. Karol Górski – Starosta Gorlicki. Następnie, wszyscy zebrani, przy dźwiękach orkiestry, przeszli na cmentarz wojskowy nr 118 ,,PATRIA”, gdzie ks. Krzysztof Jarmuła proboszcz parafii Staszkówka poprowadził modlitwę za poległych, przedstawiciele
samorządu gminnego i powiatowego, Młodzieżowej Rady Gminy Moszczenica oraz Stowarzyszenia Historycznego ,,Bitwa Pod Gorlicami 1915” złożyli kwiaty, a uczniowie Zespołu Szkół w Staszkówce zapalili znicze. Zaproszeni goście otrzymali okolicznościowe publikacje ufundowane przez Samorząd Gminy Moszczenica oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,PATRIA” w Staszkówce.

Cała uroczystość była chwilą zadumy i zamyślenia nad tym, co wydarzyło się 100 lat temu podczas straszliwych działań wojennych, chwilą upamiętnienia tych, którzy stracili życie w wyniku działań wojennych w czasie I i II wojny światowej.

Halina Łaś

STYPENDYSTKA Z NASZEJ SZKOŁY

Anna Juszyńska, uczennica klasy I naszego Gimnazjum jest stypendystką „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych” Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości. Stypendium to przyznawane jest uczniom uczęszczającym do szkoły, znajdującej się na terenie Województwa Małopolskiego, spełniających określone kryteria. Pod uwagę brane były wyniki w nauce, dochód na jednego członka rodziny, szczególne osiągnięcia edukacyjne (w przypadku naszej uczennicy były to bardzo wysokie osiągnięcia w konkursie historycznym), wyniki sprawdzianu szóstoklasisty oraz Indywidualny Plan Rozwoju Ucznia, opracowany przez opiekuna dydaktycznego wraz z uczniem. Nad rozwojem edukacyjnym naszej stypendystki czuwa pani mgr Edyta Stępień. Gratulujemy sukcesu.

Opracowała Anna Gryboś

KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ I RECYTATORSKI  Z OKAZJI 100-ROCZNICY BITWY POD GORLICAMI

24 marca 2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbyły się dwa konkursy organizowane przez Zespół Szkół w Łużnej w ramach realizacji projektu „Rozwinąć skrzydła-pamiętając o przeszłości” opracowanego z okazji 100 Rocznicy Bitwy pod Gorlicami. W konkursie recytatorskim naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Szczerba z kl.III Gimnazjum recytując wiersz „Taki kraj,” Patrycja Tabiś z kl.III Gimnazjum, prezentując wiersz „Myśląc Ojczyna” oraz Kinga Szczerba z klasy I deklamująca wiersz „Gawęda o Miłości Ziemi Ojczystej.” Do konkursu przygotowywała ich pani mgr Barbara Jerzak. Z kolei w konkursie wiedzy historycznej udział wzięli Patrycja Tabiś oraz Grzegorz Rożeń, przygotowywani przez panią mgr Edytę Stępień.

Opracowała: Anna Gryboś

PUBLIKACJA Z OKAZJI 100-LECIA BITWY GORLICKIEJ

W ramach działań podejmowanych przez naszą szkołę w celu uczczenia 100 Rocznicy Bitwy pod Gorlicami została opracowana i wydana publikacja zatytułowana „By czas nie zatarł pamięci…100-lecie Bitwy Gorlickiej.” Jej autorką jest nauczycielka języka polskiego naszej szkoły pani Bożena Kozioł. Broszura zawiera informację o cmentarzach wojennych znajdujących się na terenie Gminy Moszczenica tj. Cmentarza
nr 124, 118, 119, 116,117. Ponadto w publikacji znajdują się także fotografie oraz prace konkursowe uczniów Szkoły Podstawowej złożone na konkurs plastyczny „Cmentarze wojenne w mojej miejscowości.”

BY CZAS NIE ZATARŁ PAMIĘCI…

W dniu 23 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy I, II i III wraz z opiekunami panią mgr
Wiesławą Rojek, panią mgr Elżbietą Gąsior, panią mgr Marią Fryczek oraz ks mgr Krzysztofem Jarmułką udali się na wycieczkę śladami cmentarzy I wojny światowej, odwiedzając również inne ważne miejsca, znajdujące się w powiecie gorlickim. Swoją wyprawę rozpoczęli od wizyty na cmentarzu wojskowym na Magurze Małastowskiej. Po tym wyruszyli wraz z leśnikiem ścieżką przyrodniczą. W drodze powrotnej zwiedzili zabytkowy drewniany kościółek w Sękowej, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na końcu zapalili znicze i uczcili poległych, spoczywających na cmentarzu wojskowym na Pustkach w Łużnej. Wyjazd ten został zorganizowany w ramach realizacji projektu „By czas nie zatarł pamięci… 100 –
lecie Bitwy Gorlickiej”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”(realizowanego przez Stowarzyszenie Oświatowo-Kulturalne PATRIA).

Opracowała: Anna Gryboś

II miejsce Tomasza Dyla w Międzygminny KonkursieFotograficznym

„Przeminęli,odeszli. Zostawili spadek(…)” Międzygminny Konkurs Fotograficzny został zorganizowany z okazji setnej rocznicy Bitwy pod Gorlicami przez Zespół Szkół w Łużnej. Tematem konkursu było upamiętnienie miejsc związanych z I wojną światową, np. cmentarzy, pomników, obelisków, figur nagrobnych, kaplic i kapliczek cmentarnych, a celem konkursu było między innymi kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez artystyczne ukazywanie śladów przeszłości oraz budzenie zainteresowań historią i kulturą własnego regionu. W nkonkursie udział wzięli uczniowie z 14 szkół podstawowych i 12 gimnazjów z terenu powiatu gorlickiego. W naszej szkole konkurs przeprowadziły opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Iwona Cygnarowicz oraz pani Bożena Kozioł. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz gala rozdania nagród dla wyróżnionych uczniów odbyła się 26 kwietnia 2015
w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej. Szczegółową relację z gali wraz ze zdjęciami można znaleźć na stronie http://luzna24.pl/2015/05/wyrozniono-i-nagrodzono-uczniow-za-pamiec-o-naszej-historii-tv

Opracowała: Anna Gryboś

READING IN ENGLISH CAN BE FUN

Dobiegają końca całoroczne zmagania konkursowe. Do tej pory uczniowie przeczytali już sześć książek w języku angielskim i odpowiedzieli na sześćdziesiąt pytań konkursowych. Przed nami ostatnia książka, a po niej zmagania finałowe w czerwcu. Poniżej zamieszczamy wykaz dwóch najlepszych uczniów z naszej szkoły w każdej kategorii. Pamiętajmy jednak, iż wynik ostateczny nie jest jeszcze przesądzony i wszystko może się jeszcze zmienić.

KAT II ( klasa V) :
Gąsior Jolanta – miejsce 6 – 71 pkt/90pkt
Gąsior Weronika - miejsce 11 – 56 pkt/90pkt

KATEGORIA III (kl.VI-I G.):
Dyl Natalia -miejsce 1 – 83 pkt/90pkt
Łaś Anna - miejsce 5 – 75 pkt/90pkt
Ropczyńska Justyna - miejsce 5 – 75 pkt/90pkt

KATEGORIA IV (Kl. II i III G)
Czochór Joanna - miejsce 7 – 63 pkt/90pkt
Szczerba Klaudia - miejsce 7 – 63 pkt/90pkt


Szczegółowe wyniki po przeczytaniu szóstej książki oraz aktualna klasyfikację można znaleźć na stronie konkursu http://ref-2015.blogspot.com Gratulujemy dotychczasowym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: Anna Gryboś

KWIETNIOWE EGZAMINY

Kwiecień był miesiącem wytężonej pracy uczniów klasy III Szkoły Podstawowej, VI Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum, kończących poszczególne etapy edukacyjne. Nadszedł bowiem czas na sprawdzenie ich wiedzy i umiejętności zdobywanych i ćwiczonych przez kilka lat nauki.

We środę, 1 kwietnia 2015, osiemnastu szóstoklasistów naszej szkoły przystąpiło do obowiązkowego sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. Wszyscy po raz pierwszy zmagali się z tak poważnym egzaminem w swoim życiu. Chociaż nie można go nie zdać, a wynik ma znaczenie informacyjne, to jednak emocje i zdenerwowanie były zdecydowanie znacznie większe niż przed niejednym dotychczasowym testem. Ponadto po raz pierwszy uczniowie klasy szóstej przystąpili do egzaminu z języka obcego. Wyniki
sprawdzianu będą wyrażone w procentach, a szóstoklasiści poznają je 29 maja.

Następnie czas na sprawdzenie swojej wiedzy nadszedł na trzecioklasistów ze szkoły podstawowej.
W czwartek, 16 kwietnia, czternastu uczniów klasy III Szkoły Podstawowej przystąpiło do sprawdzianu
trzecioklasisty Operon 2015. Mimo iż, nie był on obowiązkowy dla wszystkich szkół, to z pewnością był on doskonałą okazją do sprawdzenia wiadomości umiejętności przed Ogólnopolskim Badaniem Umiejętności Trzecioklasistów zaplanowanym na 19 maja 2015, a organizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych. 22
maja Operon zaprezentuje wyniki.

W dniach 22-24 kwietnia 2009 dwudziestu pięciu uczniów klasy trzeciej naszej szkoły, przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego. W pierwszym dniu egzaminów sprawdzano wiedzę uczniów z zakresu przedmiotów humanistycznych. W tym roku tematem przewodnim tej części egzaminu było podróżowanie. W drugim dniu egzaminów uczniowie zmierzyli się z zadaniami z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Natomiast w trzecim dniu egzaminów uczniowie mieli szansę sprawdzenia swojej znajomości języka obcego. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki egzaminów, które zostaną udostępnione 19 czerwca. Trzymamy kciuki, aby były one jak najwyższe.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

Opracowała: Anna Gryboś

SPOTKANIE Z ROBERTEM PINE W MZS NR 4 W GORLICACH

24 kwietnia 2015 sześć uczennic z klasy I Gimnazjum wzięło udział w spotkaniu z native speaker’em Robertem Pine, które odbyło się w ramach realizacji projektu „Reading In English Can Be Fun” realizowanego przez Miejski Zespół Szkół nr 4 w Gorlicach. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Łaś, Agata Hadalska, Angelika Knapik, Weronika Skrobot, Justyna Ropczyńska i Katarzyna Olszewska. Uczennice te przybliżyły wszystkim zebranych na spotkaniu najważniejsze informacje dotyczące miejscowości, w której mieszkają oraz szkoły, do której uczęszczają. Oprócz dziewcząt z naszej szkoły w spotkaniu wzięli także udział uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 oraz Miejskiego Zespołu Szkół nr 5, przedstawiając ogólne informacje o naszym kraju, kulturze i miejscach wartych odwiedzenia, znajdujących się w naszym regionie i nie tylko. Smakowitym zaskoczeniem były dla nas przepyszne faworki upieczone przez jedną z grup w ramach prezentacji tradycyjnych polskich potraw. Z kolei Robert Pine przybliżył wszystkim realia życia w Stanach Zjednoczonych i zwrócił uwagę na liczne związki między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Dodatkowo uczniowie brali udział w grach i zabawach słownych oraz konkursie wiedzy o świętach i uroczystościach obchodzonych w Stanach Zjednoczonych.

Opracowała: Anna Gryboś

SUKCES ANNY JUSZYŃSKIEJ W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Z ogromna radością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Anna Juszyńska została finalistką konkursu historycznego „Legioniści na kartach historii” organizowanego przez Gimnazjum im. Legionistów Józefa Piłsudskiego w Bydlinie i Kuratorium Oświaty w Krakowie. Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów bohaterskimi czynami i powojennymi losami Legionistów walczących w bitwach I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem Małopolski. Składał się on z dwóch etapów; szkolnego i wojewódzkiego. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie indywidualnej pracy, poświęconej walce Legionistów w I wojnie światowej oraz ich powojennych losów. Gratulujemy sukcesu uczennicy oraz jej opiekunce naukowej pani mgr Edycie Stępień.

Opracowała Anna Gryboś

KONKURS JĘZYKOWY

W dniu 28 kwietnia 2015 dwie uczennice naszej szkoły Anna Łaś oraz Klaudia Szczerba wzięły udział w konkursie recytatorskim i wiedzy o poetach krajów anglojęzycznych "19th century great poets of English-speaking countries" organizowanych przez ZSOi Z w Gromniku. Ania zaprezentowała wiersz „Hope” Emily Bronte, natomiast Klaudia recytowała wiersz Edgara Allana Poe „Silence.” Ponadto musiały wykazać się wiedzą o życiu i twórczości trojga poetów Edgara Allan Poe, Emily Brontë, Adama Lindsay Gordon. Poziom zaprezentowany przez uczestników konkursu był bardzo wysoki. Mimo,
iż nasze uczennice nie zajęły czołowych miejsc, to jednak świetnie się zaprezentowały i z pewnością poszerzyły swoją wiedzę i udoskonaliły umiejętności językowe.

Opracowała Anna Gryboś

100 – LECIE BITWY GORLICKIEJ W STASZKÓWCE

W dniu 3 maja 2015 r. (niedziela) o godz. 15.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce odbędą
się Gminne Obchody 100 - lecia Bitwy Gorlickiej. Podczas okolicznościowej sesji Rady Gminy Moszczenica przywołane zostaną wydarzenia historyczne, jakie rozegrały się na terenie Ziemi Gorlickiej, w tym i naszej
miejscowości, 100 lat temu, których pamiątką są cztery cmentarze wojenne. Temu wydarzeniu poświęcony będzie montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Staszkówce oraz wykład naukowy. Całości dopełni odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku „starej szkoły”, koncert orkiestry dętej oraz przemarsz na cmentarz wojenny nr 118 PATRIA, gdzie zostanie odmówiona modlitwa za poległych. Zostaną także złożone kwiaty i zapalone znicze.

W związku z powyższym, społeczność szkolna, podejmuje różnorodne działania, których celem jest popularyzacja oraz ocalenie duchowego i materialnego dziedzictwa historycznego i kulturowego naszej miejscowości, a przez to godne łączenie się  w jubileuszowe obchody. Uczniowie szkoły podstawowej wraz z nauczycielami i rodzicami wyjadą na dwie wycieczki śladami walk i nekropolii w powiecie gorlickim: Staszkówka – Łużna –Moszczenica – Gorlice- Magura Małastowska, zaś gimnazjaliści w najbliższym czasie wezmą udział w warsztatach tematycznych, organizowanych przez Muzeum Regionalne  w Gorlicach i Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Zostały ogłoszone konkursy tematyczne: plastyczny pt. ,,Cmentarze wojenne w mojej miejscowości”, fotograficzny pt. ,,Ocalić od zapomnienia” i wiedzy pt. ,,Aby czas nie zatarł
pamięci” oraz projekt edukacyjny pt. ,,Ocalić od zapomnienia. 100-lecie Wielkiej Wojny”. Planowane jest również spotkanie uczniów z Grupą Rekonstrukcji Historycznej GORLICE 1915. Ponadto przygotowana jest również okolicznościowa publikacja pt. ,,By czas nie zatarł pamięci… 100-lecie Bitwy Gorlickiej”, w
której będą zamieszczone najważniejsze informacje o działaniach wojennych 1915 r. oraz o znajdujących się na terenie Staszkówki i Moszczenicy cmentarzach wojennych z tego okresu. Całość uatrakcyjnią prace
konkursowe naszych uczniów. Na przełomie kwietnia i maja uczniowie pod opieką nauczycieli wykonają prace porządkowe i  zapalą znicze.

Działania, o których mowa powyżej są możliwe do zrealizowania dzięki współpracy szkoły z Wójtem i Radą Gminy Moszczenica oraz ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym PATRIA w Staszkówce.

Halina Łaś - dyrektor

STASZKÓWKA W PIERWSZYCH LATACH
DWUDZIESTEGO WIEKU

Autor: Katarzyna Szatko, uzupełnione przez Janusza Zaucha, wnuka
Wydawnictwo: drukarnia GLINIK Roberta Huka, Gorlice
Data wydania: 2011 r.
Liczba stron: 103









Książka zawiera wspomnienia autorki, dotyczące jej życia prywatnego i zawodowego oraz życia mieszkańców Staszkówki i okolicznych miejscowości. Wspomnienia te zostały uzupełnione przez Janusza Zauchę.

Spis treści
Wprowadzenie
Nasz staszkowski nauczyciel – Wojciech Szatko
Pierwsza wojna światowa w Staszkówce
W Staszkówce
W Turzy
W rodzinie u Kamyków
Wielkanoc
W Staszkówce
W Gorlicach
Posłowie
Ludzkość
Indeks ważniejszych osób

Publikacja powstała w ramach projektu „By czas nie zatarł pamięci… 100 – lecie Bitwy Gorlickiej”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii  Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”(realizowanego przez Stowarzyszenie Oświatowo-Kulturalne PATRIA).

Książkę można nabyć w Zespole Szkół im. Jana Pawła w Staszkówce

JESTEŚMY MISTRZAMI MAŁOPOLSKI !!!

W DNIACH 15-17.05.2015 ZAGRAMY W PÓŁFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI!!! Znakomicie zaprezentowały się w dniu dzisiejszym Młodziczki podczas finałowego turnieju Mistrzostw Małopolski w piłce nożnej dziewcząt. Podczas zawodów rozgrywanych w Krakowie na boisku Bronowianki nasze "Gwiazdeczki" odniosły komplet zwycięstw nie tracąc w zawodach żadnej bramki. Poza Mistrzostwem Małopolski dziewczęta wywalczyły awans do Półfinałów Mistrzostw Polski !!!

Gratulację dla całej drużyny !!!

Wyniki turnieju:
UKS 3 Staszkówka Jelna-Bronowianka Kraków 1-0
UKS 3 Staszkówka Jelna-Prądniczanka Kraków 1-0
 UKS 3 Staszkówka Jelna-Piast Skawina 3-0 /walkower/
 UKS 3 Staszkówka Jelna-Starówka Nowy Sącz 10-0
UKS 3 Staszkówka Jelna-Respekt Myślenice 3-0

By czas nie zatarł pamięci…

W dniu 23 kwietnia 2015 roku uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej udali się na wycieczkę śladami cmentarzy I wojny światowej, zorganizowanej w ramach projektu „By czas nie zatarł pamięci… 100 – lecie Bitwy Gorlickiej”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”(realizowanego przez Stowarzyszenie Oświatowo-Kulturalne PATRIA). Uczniowie zwiedzili dwie cerkwie w Bartnym, słuchając ciekawych informacji na temat historii i samej architektury tych uroczych miejsc. W nastroju ciszy i refleksji udali się także na cmentarze wojskowe na Magurze Małastowskiej, Górze Cmentarnej w Gorlicach oraz Łużnej, który jest największym cmentarzem z okresu I wojny światowej w Galicji Zachodniej. Podczas wizyt na cmentarzach p. Bożena Kozioł udzieliła uczniom informacji na temat powstania i architektury tychże cmentarzy. Zwrócono uwagę na
wielokulturowość i wieloreligijność żołnierzy pochowanych w tych miejscach. Po zapaleniu zniczy
i odmówieniu modlitwy za poległych, wycieczkowicze wrócili do domu w godzinach popołudniowych.

MAŁOPOLSKA LIGA ORLICZEK - WIŚNIOWA 19.04.2015r.

Dwa zespoły naszego klubu przystąpiły do rundy wiosennej MLO. W związku z bardzo złymi warunkami pogodowymi zawody zostały rozegrane na hali. Pierwszy zespół zgodnie z planem wygrał  wszystkie mecze utrzymując pierwsze miejsce w tabeli. Prawdziwą rewelacją turnieju okazał się nasz II TEAM, który odniósł trzy zwycięstwa oraz zanotował jedna porażkę z I zespołem UKS 3 Staszkówka Jelna. Gratulację dla zawodniczek oraz szczególne podziękowania składamy na ręce debiutantek, które zaprezentowały się w II drużynie.

Wyniki:
UKS 3 Staszkówka Jelna I - UKS 3 Staszkówka Jelna II 7-0
UKS 3 Staszkówka Jelna I - UKs Andrusy Lipnik 4-0
UKS 3 Staszkówka Jelna II - AS Świątniki Górne 3-2
 UKS 3 Staszkówka Jelna I - AS Świątniki Górne 9-0
UKS 3 Staszkówka Jelna II - UKS Andrusy Lipnik 1-0
UKS 3 Staszkówka Jelna II - Bronowianka Kraków 3-1

Zdjęcia z turnieju  można  zobaczyć na naszym profilu  facebookowym
https://www.facebook.com/uksstaszkowka.jelna/posts/1565152613749590?pnref=story

WCZORAJ I DRUŻYNA ZDECYDOWANIE NAJLEPSZA DZIŚ II ZESPÓŁ MŁODZICZEK ZWYCIĘŻA
W ROZGRYWKACH


Na boisku AS Progres Kraków w dniu dzisiejszym został rozegrany turniej
finałowy Małopolskiej Ligi Młodziczek - 1 liga (wczoraj w lidze  Mistrzowskiej nasz I zespół odniósł komplet zwycięstw). W rozgrywkach  uczestniczył nasz II zespół składający się z dziewcząt roczniki  2003-2005). Drużyna UKS 3 Staszkówka Jelna II zaprezentowała się w tych rozgrywkach wręcz rewelacyjnie zajmując I Miejsce.
Poniżej wyniki poszczególnych spotkań:
UKS 3 Staszkówka Jelna II - MKS ZWM Wodna Trzebinia 3-1
UKS 3 Staszkówka Jelna II - Victoria Gaj 1-1
UKS 3 Staszkówka Jelna II - Triumf Alwernia 3-1
UKS 3 Staszkówka Jelna II - AS Progres Kraków 4-2


Gratulacje dla wszystkich zawodniczek za wspaniałą postawę na boisku i poza nim również.

9 kwietnia 2015 w Przedszkolu
odbyły się zajęcia z psem prowadzone przez dogoterapeutę
z Fundacji Beskidzka
Zima.

Zajęcia z psami są nowością w naszej szkole. Ich siła i znaczenie polega na obecności podczas zajęć żywego psa przygotowanego do pracy z dziećmi, którego można bez obawy pogłaskać czy podać mu smakołyk.

Zajęcia takie mają na celu nauczyć, jak zapobiegać nieprzyjemnym, a czasem tragicznym wydarzeniom z
udziałem obcych i znajomych psów.

W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie podchodzić do psa za zgodą jego właściciela, jak dotykać zwierzę, jak się z nim bawić. Poznały sposoby zachowania się w obecności psa warczącego, szczekającego czy nieprzyjaźnie nastawionego do człowieka. Przedszkolaki karmiły psa z ręki, uczyły się jak go czesać.

Prowadząca zajęcia opowiadała o rasie psa biorącego udział w spotkaniu, o podstawach szkolenia. Dzieci miały możliwość wydawania prostych komend i nagradzania psa za ich prawidłowe
wykonanie.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kartkę z zadaniem do wykonania przypominającym treści omawiane na zajęciach.

galeria pod linkiem

Wspaniały początek Małopolskiej Ligi Młodziczek
w wykonaniu naszego zespołu !!!


W dniu dzisiejszym (11.04.2015) Młodziczki naszego klubu wykonały bardzo duży krok w stronę półfinałów Mistrzostw Polski. Na boisku Moszczanki Moszczenica
został rozegrany I turniej Małopolskiej Ligi Młodziczek w grupie  Mistrzowskiej. Młodziczki UKS 3 Staszkówka Jelna w 5 spotkaniach  odniosły komplet zwycięstw i jesteśmy samodzielnym liderem. Ostatni turniej eliminacyjny zostanie rozegrany 26 kwietnia w Krakowie.
Gratulacje dla dziewcząt i podziękowania za wspaniałą grę i zaangażowanie. Warto dodać że nasza drużyna po raz pierwszy zaprezentowała się w nowych strojach. Szczególne podziękowania dla Karoliny, która specjalnie na ten turniej przyleciała ze Szkocji aby wzmocnić naszą drużynę 

Prezentujemy wyniki turnieju:

1 Starówka N.Sącz - Piast Skawina 0-2
2 UKS 3 Staszkówka Jelna - Prądniczanka Kraków 2-0
3 Bronowianka Kraków - Respekt Myślenice 0-1
4 Starówka N.Sącz UKS 3 Staszkówka Jelna 0-8
5 Bronowianka Kraków - Piast Skawina 2-0
6 Respekt Myślenice - Prądniczanka Kraków 1-0
7 Starówka N.Sącz - Prądniczanka Kraków 0-3
8 Piast Skawina - Respekt Myślenice 1-3
9 UKS 3 Staszkówka - Jelna Bronowianka Kraków 2-1
10 Starówka N.Sącz - Bronowianka Kraków 2-8
11 Respekt Myślenice - UKS 3 Staszkówka Jelna 0-6

12 Prądniczanka - Kraków Piast Skawina 1-1
13 Starówka N.Sącz - Respekt Myślenice 0-5
14 Prądniczanka Kraków - Bronowianka Kraków 1-2
15 Piast Skawina - UKS 3 Staszkówka Jelna 1-3

Targi Edukacyjne

27marca 2015 r. uczniowie klas I – III Gimnazjum  w Staszkówce wraz z nauczycielami: p. A. Gryboś, p. I. Cygnarowicz, p. M. Bąk i p. M. Magiera, udali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wycieczki były Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce, podczas których uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i wyższych prezentowali nam szkoły, do których uczęszczają. Rozdawali ulotki, książki i inne drobiazgi, opowiadając nam o kierunkach, na których się uczą.
Targi te miały na celu pomóc gimnazjalistom w wyborze przyszłej szkoły lub profilu kształcenia. Następnie poszliśmy do Mc Donalda, gdzie miło spędziliśmy czas. Potem udaliśmy się do kina „Cinema City”, gdzie obejrzeliśmy film z serii „Niezgodna” – „Zbuntowana”. Na niejednych film ten wywarł duże wrażenie, wprowadzając w świat marzeń, tajemnic i fantazji. Dzięki temu, że był on w wersji 3D mogliśmy poczuć się uczestnikami emocjonujących wydarzeń. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Opracowała:
Anna Łaś
ucz. kl. gimnazjum I

Apel  z okazji  Dnia Ziemi

W kwietniu br. odbył się w naszej szkole coroczny apel z okazji Dnia Ziemi. W tym roku szkolnym zorganizowany został turniej wiedzy ekologicznej w dwóch kategoriach wiekowych dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej i uczniów klas I – III gimnazjum. Konkurs przebiegał dwuetapowo, najpierw chętni uczniowie z każdej klasy pisali test. Następnie zostały z każdej klasy wyłonione zespoły dwuosobowe, które reprezentowały poszczególne zespoły klasowe w czasie apelu. Walka pomiędzy
drużynami klasowymi była bardzo wyrównana i trzeba było zrobić dogrywkę. Ostatecznie wśród uczniów klas IV – VI zwyciężyła klasa IV, a w gimnazjum równolegle zwyciężyła klasa I i III. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Opiekun SKLOP
Monika Magiera

KOLEJNY MEDAL NASZEJ DRUŻYNY W ZAWODACH WOJEWÓDZKICH !!!

W dniu 30.03.2015 w Krakowie rozegrano finał wojewódzki turnieju o Puchar
Tymbarku w kategorii U-10. Znakomicie w tych zawodach zaprezentowały się
nasze najmłodsze adeptki futbolu zajmując II miejsce. Brawo dla  wszystkich zawodniczek za walkę i wspaniałą postawę. Poza sukcesem  drużynowym również indywidualna nagroda została wręczona Martynie Mastalerz, która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Wyniki zawodów:
Faza Pucharowa:
UKS 3 Staszkówka Jelna - Sp Grywałd 6-0
UKS 3 Staszkówka Jelna - Sp Groń 5-0
UKS 3 Staszkówka Jelna - UKS Dwójka Skawina 1-2

1/4 finału:
UKS 3 Staszkówka Jelna - Sp Wiśniowa 4-0

1/2 finału:
UKS 3 Staszkówka Jelna - Sp Miechów 9-2

finał:
UKS 3 Staszkówka Jelna - UKS Dwójka Skawina 0-2

Pierwszaki w Szymbarku

Dnia 12.03 2015 r. dzieci klasy I uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt ,,Palmy  wielkanocne" . Odbyły się one w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Uczniowie poznali zwyczaje związane z Wielkanocą oraz samodzielnie wykonali z bibuły i materiałów przyrodniczych palemkę na Niedzielę Palmową. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i dały satysfakcję dzieciom. 

Wyjazd na finał  wojewódzki!!!


30 marca (poniedziałek)  nasza najmłodsza a zarazem  trzecia drużyna u -10 zagra w finale wojewódzkim  o Puchar Tymbarku. Zawody  odbędą się w Krakowie na obiektach Com Com - Zone Nowa Huta.



Życzymy  powodzenia i  trzymamy  mocno kciuki  za nasze dziewczyny!!!!

III miejsce na pierwszym  etapie

W rozegranym  turnieju  w dniu  26. marca na  Orliku  w Szalowej na  I  etapie elimancyjnym do  turnieju  Coca- Coli  Cup nasza Szkoła zajęła III  miejsce.

Wyniki:
 Staszkówka- Szalowa 2:2
Staszkówka- Siedliska 1:1
Staszkówka  Gorlice 0:2
Staszkówka - Binarowa 3:0

Trzecioklasiści na Giełdzie Zawodów Szkół Ponadgimnazjalnych!

W poniedziałek 23 marca w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach najstarsi uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego na rok szkolny 2015/2016. Uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele poszczególnych szkół zachęcali gimnazjalistów do wyboru ich placówki jako miejsca dalszego kształcenia. Dla trzecioklasistów była to okazja do bezpośredniej rozmowy z nauczycielami oraz ze swoimi starszymi kolegami. Zainteresowanie giełdą było ogromne, a gimnazjaliści tłumnie odwiedzali stoiska poszczególnych placówek. Po zapoznaniu się z ofertą szkół zaprezentowaną na giełdzie, nasi uczniowie odwiedzili wszystkie szkoły ponadgimnazjalne znajdujące się na terenie miasta Gorlice. Mamy nadzieję, iż pomoże im to we właściwym wyborze dalszej drogi kształcenia.

Anna Gryboś



Przedstawiamy  wam   nasze  nowe  logo klubu  piłkarskiego  dziewcząt. 

UKS STASZKÓWKA- JELNA

UKS Staszkówka Jelna Mistrzem Małopolski !!!

W minioną sobotę (14.03.2015) w Skawinie został rozegrany finał Halowych Mistrzostw Małopolski w piłce nożnej młodziczek (rocznik 2002-2004). Organizatorem zawodów trwających przez cały sezon zimowy był Małopolski Związek Piłki Nożnej. Prawo startu w ścisłym finale uzyskało sześć najlepszych zespołów, które wcześniej rywalizowały w turniejach eliminacyjnych. Znakomicie w tych zawodów zaprezentowały się piłkarki z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna, które wywalczyły tytuł Halowego Mistrza Małopolski Młodziczek na sezon 2014/2015. Jest to kolejny sukces ambitnych piłkarek, które wcześniej notowały sukcesy nawet na arenie ogólnopolskiej. Poza zwycięstwem drużynowym również indywidualne wyróżnienie (tytuł króla strzelców) trafił do kapitana zespołu Pauliny Tomasiak, która w całym turnieju zdobyła 10 goli. Warto dodać że tydzień temu na tej samej hali w finale wojewódzkim rywalizowały Orliczki (rocznik 2004 i młodsze). Również z bardzo dobrej strony pokazał się zespół UKS Staszkówka Jelna zajmując 3 miejsce. Mistrz Małopolski w halowej piłce nożnej dziewcząt na sezon 2014/2015 wystąpił w następującym składzie: Magdalena Biernacka, Kinga Jurkowska, Aleksandra Szary, Zuzanna Mędoń, Jolanta Gąsior, Paulina Tomasiak, Karolina Jurkowska, Barnadeta Szczerba, Julia Hedwig, Martyna Brdej, Arleta Krzysztoń. Trenerzy: Wojciech Mróz i Michał Bąk.

Wyniki zespołu UKS 3 Staszkówka Jelna – Młodziczki (14.03.2015 Skawina)

UKS 3 Staszkówka Jelna - LKS Szaflary 9-0
UKS 3 Staszkówka Jelna - Bronowianka Kraków 2-0
UKS 3 Staszkówka Jelna - Respekt Myślenice II 6-1
UKS 3 Staszkówka Jelna - Respekt Myślenice I 3-3
UKS 3 Staszkówka Jelna - Piast Skawina 4-2

SUKCES W KONKURSIE JĘZYKOWYM „TANDEM”

Z przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Patrycja Tabiś zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu językowego „Tandem” organizowanego przez Małopolskie Towarzystwo Oświatowe i 28 marca 2015 weźmie udział w części pisemnej finału konkursu w Nowym Sączu. Przed naszą uczennicą stoi nie lada wyzwanie: test pisemny z języka angielskiego
i niemieckiego oraz rozmowa w wyżej wymienionych językach. Przypomnijmy, iż konkurs ten wymagał od uczniów wykazania się znajomością dwóch języków obcych tj. języka angielskiego i niemieckiego.
W bieżącym roku szkolnym wzięło w nim udział 607 uczniów z 50 szkół, a do finału zakwalifikowało się 122 uczniów. W naszej szkole konkurs ten organizowany jest po raz drugi. W bieżącym roku szkolnym wzięło
w nim udział 7 uczniów z klasy III i I Gimnazjum. Trzymamy kciuki i życzymy jak najwyższych wyników.

Anna Gryboś

Mamy  Medal!!!

08.03.2015 - SKAWINA. FINAŁ MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI W PIŁCE NOŻNEJ
ORLICZEK - III MIEJSCE PO WSPANIAŁEJ WALCE. GRATULACJE DLA DZIEWCZĄT ZA AMBICJĘ I ZAANGAŻOWANIE

Wyniki:
UKS 3 Staszkówka Jelna - ZWM Wodna Trzebinia 8-0
UKS 3 Staszkówka Jelna - Prądniczanka Kraków 2-1
UKS 3 Staszkówka Jelna - As Progres Kraków 1-0
UKS 3 Staszkówka Jelna - Bronowianka Kraków 2-2
UKS 3 Staszkówka Jelna - Piast Skawina 0-1

Nowy plan lekcji


W TŁUSTY CZWARTEK PAMIĘTALIŚMY O DZIECIACH W AFRYCE

Po raz kolejny Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce postanowili pomóc dzieciom w krajach misyjnych. W naszej szkolepo raz drugi został zorganizowany kiermasz domowych wypieków. Wśród nich znalazły się pączki, faworki, rurki, ciasteczka, szarlotka oraz róże karnawałowe. Zostały one upieczone przez uczniów (czasami z niewielką pomocą rodzicówJ)!

Wspomniane słodkości można było zakupić na przerwach w kąciku Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

Tegoroczna akcja przyniosła dochód 155 złotych i 50 groszy. Pieniądze zostały wpłacone na Fundację Kapucyni i Misje. Zapraszamy do odwiedzenia tej strony.

Szkolne Szkoło Wolontariatu wraz z katechetką

II miejsce Natalii  na Rejonie!!!

10 lutego odbyły  się zawody  rejonowe w tenisie stołowym indywidualnym
w  Ropie.  Naszą szkołę reprezentowała Natalia  Juszyńska, która wywalczyła II miejsce na rejonie przegrywając tylko w finale. Dzięki II miejscu  Natalia uzyskała awans na finał  wojewódzki, które odbędą się w marcu  w Limanowej.

Na dalszym etapie życzymy  powodzenia i trzymamy kciuki!!!

Kolejne Wygrane Eleminacje

W ślady  starszych  koleżanek  poszyły nasze najmłodsze dziewczynki  z rocznika 204/2005 wygrywając turniej  eleminacyjny do  HALOWYCH MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI ORLICZEK, które odbyły  się na hali Wandy  Kraków.
Wyniki  poszczególnych meczów:

 UKS  STASZKÓWKA JELNA - AS PROGRES KRAKÓW 2-0
UKS  STASZKÓWKA JELNA - PRĄDNICZANKA KRAKÓW 3:1
UKS STASZKÓWKA JELNA - ANDRUSY LIPNIK I  4:0
UKS STASZKÓWKA JELNA - ANDRUSY LIPNIK II 3:0 walkower
 
W MARCU JEDZIEMY NA FINAŁY DO SKAWINY
Poniżej link z bramkami z turnieju zapraszamy do obejrzenia

Eliminacje Mistrzostw Małopolski Orliczek
już  w niedziele

01 lutego 2015r. w Krakowie odbędzie się turniej eliminacyjny Halowych Mistrzostw Małopolski w Piłce Nożnej Dziewcząt (orliczki - rocznik 2004-2005) Czeka nas daleki  wyjazd na halę Wandy  Kraków - turniej rozpoczyna się
o godzinie 10:00. 
Trzymajcie kciuki za naszą drużynę!!!

Wycieczka do Szymbarku
Dnia 26. 01. 2015 r. uczniowie klas I – III wyjechali na wycieczkę do Szymbarku. Uczestniczyli tam
w warsztatach plastycznych ,,Lepienie w glinie”. Dla wielu był to pierwszy kontakt z tym materiałem. Dzieci były zafascynowane gliną, chętnie brały udział w zajęciach. Najpierw lepiły dzbanuszki, miseczki talerzyki, kafelki, a następnie miały czas na swobodną zabawę z wykorzystaniem gliny. Korzystały z małych wałków
i specjalnych nożyków. Wszystkim podobały się zajęcia, a wszystkie wytwory przywiozły do szkoły. Kolejną atrakcją w Szymbarku było zwiedzenie Kasztelu oraz obejrzenie pokonkursowej wystawy szopek bożonarodzeniowychwykonanych przez dzieci z powiatu gorlickiego. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone.

Wygrane Eleminacje

HALOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI MŁODZICZEK - 24.01.2015 GRÓDEK NAD DUNAJCEM /ELIMINACJE/
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - NAPRZÓD SOBOLÓW 8-0
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - SZAFLARY 8-1


W MARCU JEDZIEMY NA FINAŁY DO SKAWINY

Poniżej  link z  bramkami  z turnieju zapraszamy  do obejrzenia

                        Konkurs!!!

Ogólnopolski turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega  Pożarom" 
w dniu  27  stycznia godzina 12:30  w sali  18 odbędzie się etap szkolny z wiedzy  pożarniczej  dla SP i  Gim wszystkich  uczniów serdecznie  zapraszamy do  wzięcia udziału

      w  linku  poniżej  materiały  do  poczytania

Eliminacje Mistrzostw Małopolski  juz  w sobotę

24 stycznia 2015r. w Gródku nad Dunajcem odbędzie się turniej eliminacyjny Halowych Mistrzostw Małopolski w Piłce Nożnej Dziewcząt (młodziczki - rocznik 2002-2003) Zapraszamy wszystkich kibiców piłki nożnej na halę sportową
w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem - turniej rozpoczyna się o godzinie 10:00. Organizatorem zawodów jest UKS 3 STASZKÓWKA JELNA.

JUŻ JESTEŚMY CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
Kornel Makuszyński

19 stycznia 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I szkoły podstawowej. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do braci czytelniczej najmłodszych uczniów.

Na początku spotkania uczniowie poznali niezwykłe miejsce jakim jest biblioteka szkolna, zapoznali się z regulaminem biblioteki: zasadami wypożyczania książek do domu i korzystania z czytelni. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę, wysłuchali próśb książki.

Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować, książki, dbać o nie i korzystać z ich mądrości i tym samym zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Odciskając swój palec wskazujący na dyplomie pasowania, uczniowie złożyli swój odpis pod przysięgą. Dyplom został przekazany pani wychowawczyni i będzie uczniom przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Następnie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki i w tym momencie radość nowych czytelników była chyba największa.
Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy pasowania oraz upominki.

Wszystkim uczniom życzę wspaniałych przygód w świecie książek.
Bożena Kozioł

23 FINAŁ EIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY JUŻ ZA NAMI

11 stycznia 2015 r. już po raz piąty wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla „podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.
22 wolontariuszy ze szkoły podstawowej: Julia Cygnarowicz, Natalia Łaś, Martyna Przepióra, Monika Szczerba, Marcin Skrobot, Jakub Łaś, Tomasz Dyl i gimnazjum : Anna Łaś, Weronika Skrobot, Kinga Szczerba, Dominika Szczerba, Elżbieta Łaś, Joanna Czochór, Klaudia Szczerba, Weronika Rozpara, Aleksandra Urbanowicz, Patrycja Tabiś, Beata Wąsowicz, Dominika Wąsowska, Arkadiusz Synowiec, Bartosz Bochenek, Szymon Bochenek pod opieką Pań: Iwony Cygnarowicz, Bożeny Kozioł i Elżbiety Gąsior oraz rodzica Pana Pawła Łasia, od wczesnych godzin rannych do popołudniowych, kwestowało 
w Staszkówce, Moszczenicy, Łużnej oraz Kwiatonowicach. Najmłodsza wolontariuszka miała 6 lat – Julia Cygnarowicz, uczennica kl. I. Cieszymy się, że w tym dniu mogliśmy znowu połączyć się z ludźmi dobrej woli i włożyć swoją małą cząstkę w „Owsiakową” orkiestrę.

Po kweście, tradycyjnie, odbyła się dyskoteka, na której uczniowie naszego ZS wspaniale się bawili. Imprezę zakończyliśmy o godzinie 20.00, zapalając „światełko do nieba”. 

Dokładnego przeliczenia pieniędzy dokonaliśmy następnego dnia. Łącznie zebraliśmy 3 893,94 zł. Oczywiście, pieniądze są bardzo ważne, ale najważniejsza jest chęć niesienia pomocy innym. Dziękujemy za to wszystkim wolontariuszom i darczyńcom.

Serdecznie dziękujemy także P. Lucynie Markowicz, P. Mirosławie Ślusarz, P. Jadwidze Turek, P. Iwonie Dyl oraz P. Tadeuszowi Migaczowi za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia.
Mamy ogromną nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.

„Będziemy ze sobą za rok i do końca świata i jeden dzień dłużej”
Bożena Kozioł, Iwona Cygnarowicz

Zbieramy makulaturę –Chronimy lasy

W tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiliśmy do konkursu ,, Zbieramy makulaturę – Chronimy lasy”, którego organizatorem jest: ,,ATOL” Sp. z o .o
z siedzibą w Rzeszowie, polegającego na zbiórce makulatury.

W naszej szkole zakończyliśmy I etap zbiórki makulatury. Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za włączenie się do akcji, a tym samym w ochronę lasów.

A oto skrót regulaminu

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach.
I kategoria –Najlepsza Placówka Oświatowa pod względem ilości zebranej makulatury.
II kategoria –Najlepszy Uczeń pod względem ilości zebranej makulatury.
III kategoria – Najlepsza Placówka Oświatowa pod względem ilości zebranej makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia w szkole w zakresach - do 100 uczniów

101- 200 uczniów, powyżej 200 uczniów

Nagrodami w konkursie są:
W kategorii I:
I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 700 zł
II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 500 zł
III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 300 zł

W kategorii II:
I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 300 zł
II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 200 zł
III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 100 zł

W kategorii III:
Nagroda pieniężna w wysokości po 500 zł dla 3 placówek z poszczególnych zakresów.

II etap zbiórki odbędzie pod koniec tego roku szkolnego. O dokładnym terminie poinformujemy
w późniejszym czasie. Zachęcamy wszystkich do dalszej zbiórki.
Bożena Kozioł

HALOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI - JUNIORKI MŁODSZE

03.01.2015 w WOJNICZU został  rozegrany  turniej  piłki nożnej  halowej  dziewcząt wystąpiliśmy wspólnie ze szkołą z Jelnej. W drużynie zagrała Natalia Juszyńska, która była jedną z najlepszych  zawodnicznek  na turnieju strzelając  kilka efektownych bramek  i Aleksandra  Urbanowicz, która nie ustepowała  ambicją i  wolą walki.

Wyniki  poszególnych meczów:

UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - STARÓWKA NOWY SĄCZ 3-1
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - NAPRZÓD SOBOLÓW 0-3
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - GLINIK GORLICE 4-2 ZWERYFIKOWANO JAKO WALKOWER 3-0 DLA NAS
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - TARNOVIA TARNÓW 1-3

Ostatecznie III miejsce i brak awansu do ścisłego finału. Wielkie brawa dla dziewcząt za wspaniałą walkę zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt że w tej kategorii wiekowej to był debiut naszego klubu.

II Międzyszkolna Liga Siatkówki - 2 runda

W dniu  30.12.2014r. Odbyła się druga runda  ligi  gimnazjalnej  w siatkówce chłopców. Nasza drużyna zagrała z drużynami  z Szymbarku i  Stróżówki,
z Szymbarkiem  po  bardzo  wyrównanym meczu  wygraliśmy 2:1 (25:20, 20:25, 15:10). Drugi  mecz wygrany  przy  zdecydowanej  przewadze wygrywamy  2:0 (25:18, 25:20). Na taki  dobry wynik  zapracowała  cała drużyna bardzo  dobrze trzymał  przyjęcie Piotr Dyl i  skuteczne  atakował w ważnych  dla nas momentach i przyniosiły  dla nas  cenne punkty, również  Piotr Jamrozy  i Paweł  Chorąży skutecznie atakawali, a  takżę popisywali  się mocnymi  zagrywkami, które  sprawiały  olbrzymie problemy  w przyjęciu  przeciwników. Dobrą grę pokazali nasi środkowi Dawid  PrzepióraSzymon  Bochenek  (debiut na tej  pozycji) podbijali  bardzo  ważne piłki oraz Jakub Bochenek (libero) , który  popisał  się  paroma  fantastycznymi obronami. Ale na szczególne wyróznienie zasłużył Maksymilian  Wróblewski był mózgiem całej  drużyny  piękne wystawy piłek  do  swoich  kolegów przy  tym  gubiąc nie jednokrotnie całkowicie blok przeciwnika.  Dzięki  tym wygrną nasza drużyna  zajęła I  miejsce i powraca do  dywizji  A.

Gratulujemy    walecznej  postawy i  trzymamy  kciuki   w kolejnej  rundzie.

Druga runda Powiatowego Konkursu Czytelniczego
w Języku Angielskim


27 grudnia 2014 odbyła się druga runda Powiatowego Konkursu Czytelniczego w Języku Angielskim „Reading in English can be fun” organizowanego przez Miejski Zespół Szkół nr 4 w Gorlicach. Tym razem w rundzie drugiej konkursu wzięło udział 113 osób ze szkół znajdujących się na terenie Powiatu Gorlickiego, w tym 26 uczniów naszej szkoły (z klasy V – 4 uczniów, z klasy VI i I Gimnazjum – 16 uczniów, natomiast z klasy II i III gimnazjum – 6 uczniów). Nasi uczniowie po raz kolejny zajęli bardzo wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA II (klasy V, 20 uczestników): Jolanta Gąsior – II miejsce, Weronika Gąsior – III miejsce

KATEGORIA III (klasy VI SP i I Gimnazjum, 43 uczestników): Justyna Ropczyńska – I miejsce; Natalia Dyl – II miejsce, Anna Juszyńska – II miejsce, Martyna Madej – II miejsce, Karolina Pyzik – II miejsce, Weronika Skrobot – II miejsce, Anna Łaś – III miejsce

KATEGORIA IV (klasy II i III Gimnazjum): Joanna Czochór – I miejsce, Justyna Ćwiklik – II miejsce, Klaudia Szczerba – III miejsce

Przypominamy, iż suma punktów uzyskanych przez 2 najlepszych uczniów danej szkoły w danej kategorii
wiekowej (niezależnie od zajętego miejsca) decydować będzie o zajętym miejscu przez daną szkołę. Po dwóch rundach klasyfikacja dwóch najlepszych uczniów z naszej szkoły w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

Pobierz pliki

Szczegółowe wyniki, jak również aktualną klasyfikację znaleźć można na stronie www.ref2015.blogspot.com Kolejna cześć konkursu już 31 stycznia o godz. 19.00. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia  w następnych etapach.

Anna Gryboś

Szkolna Wigilia


Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie
Niech Was Aniołek od nas uściśnie
Na wigilijnym stole opłatek położy 
I w naszym imieniu życzenia złoży  
Spokoju, ciepła dookoła i wiele radości
A w Nowym Roku szczęścia i wszelkiej      pomyślności
życzą
przedszkolaki i uczniowie,
nauczyciele i pracownicy
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce

Boże Narodzenie’ 2014

SZANOWNI RODZICE
Uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce

W czasie przerwy świątecznej trwającej w dniach 22-24.12.2014r. /poniedziałek, wtorek, środa/
i 29-31.12.2014 r. /poniedziałek, wtorek, środa/ oraz w czasie dni dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych tj. 2.01.2015 r. /piątek/ i 5.01.2015 r. /poniedziałek/ w naszej szkole będą zorganizowane zajęcia w godz. 8.00 -12.00.

Dzieci, którym Państwo nie będą mogli zapewnić opieki, zapraszamy do szkoły.

Z poważaniem
Halina Łaś
Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce

SZANOWNI RODZICE
dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Staszkówce

Informuję, że w czasie przerwy świątecznej trwającej od 22.12.2014 r. do 31.12.2014 r. nasze przedszkole będzie czynne od godz. 8.00 do 13.00. W tym czasie nie będzie zajęć dodatkowych.

Informuję również, że miesiącu styczniu 2015 r. są planowane następujące imprezy;

1) Zabawa karnawałowa - 08 stycznia 2015 r.
2) Kolędowanie połączone z jasełkami -15. stycznia 2015 r.
3) Dzień Babci i Dziadka – 21 stycznia 2015 r.

Z poważaniem
Halina Łaś
Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce

Zostań Świętym Mikołajem

29 listopoada2014roku odbyła się XI edycja akcji „Zostań Świętym Mikołajem”. Organizatorem akcji była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach i senator RP Stanisław Kogut. Organizatorzy akcji zwrócili się jak co roku z prośbą o wsparcie tej akcji w postaci zbiórki zabawek, książek ,słodyczy, owoców, soków. Z tych darów zostały przygotowane prezenty dla dzieci z regionu powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego.

Nasza szkoła również włączyła się do tej akcji. Uczniowie zbierali zabawki ,słodycze, książki , przybory szkolne oraz inne upominki. Zostały one przekazane do Szkoły Podstawowej w Stróżach. W finale akcji uczestniczyło z naszej szkoły 15 dzieci. Byli to uczniowie z klas I- III. Wszyscy otrzymali upominki od św. Mikołaja oraz słodki poczęstunek. Ta akcja zakończyła się ogromnym sukcesem i przyniosła mnóstwo radości dzieciom.

Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Moszczenica Jerzemu Wałęga za pomoc finansową w zorganizowaniu wyjazdu do Stróż.

Opracowała Wiesława Rojek

Śniadanie  Daje Moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Dzięki niemu mamy energię do nauki,lepiej koncentrujemy się na wykonywanych zadaniach i mamy siłędo zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dzień 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego jedzenia i gotowania. Dzień ten obchodzony jest już w wielu europejskich krajach.

Również nasza szkoła włączyła się w obchody tego dnia i przyłączyła się do akcji pod nazwą „Śniadanie daje moc”. Celem programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Dnia 7 listopada 2014roku w klasach I –III uczniowie wraz z wychowawczyniami przygotowali zdrowe i smaczne posiłki, pełne pozytywnej energii. W naszym jadłospisie pojawiły się uśmiechnięte
kanapki z pieczywa pełnoziarnistego ,sałatki owocowe, płatki z mlekiem, owocowe soki oraz owocowe szaszłyki. Wszyscy z chęcią spożywali przygotowane przez siebie posiłki.

Później omawialiśmy w klasach piramidę żywieniową, oraz poznawaliśmy wartości odżywcze poszczególnych
produktów. To była świetna zabawa dla wszystkich, dzięki której nauczyliśmy się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Opracowała: Wiesława Rojek 

Kolejny Medal w Koszykówce!!!

W dniu 11.12.2014r. zostały rozegrane mistrzostwa powiatu gorlickiego w mini koszykówce szkół podstawowych. Nasza szkoła wywalczyła wysokie III miejsce
i jest to ogromny sukces dla naszej szkoły patrząc na nasze warunki jakie mamy to brązowy medal traktujemy jak złoty. Skład dziewczyn: Bernadeta Szczerba, Jolana Gąsior, Weronika Gąsior, Karolina Antas, Martyna Madej, Anna Szczerba, Faustyna Waz, Anna Rozpara, Katrzyna Ropczyńska i Weronika Rusin. 
       
 Dziewczyną gratulejemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Pierwsza część Powiatowego
 Konkursu Czytelniczego w Języku Angielskim za nami


Miło nam poinformować, iż 06 grudnia rozstrzygnięto pierwszą część Powiatowego Konkursu Czytelniczego w Języku Angielskim. Wzięło w nim 154 uczniów w terenu Powiatu gorlickiego, w tym 26 uczniów naszej szkoły (z klasy V
– 4 uczniów, z klasy VI i I Gimnazjum – 16 uczniów, natomiast z klasy II i III gimnazjum – 6 uczniów). Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki w każdej kategorii:

Kategoria IV – klasa II i III Gimnazjum (łącznie 48 uczestników z Powiatu Gorlickiego) –
1 miejsce Patrycja Tabiś,
2 miejsce – Joanna Czochór i Justyna Ćwiklik,
3 miejsce – Szczerba Klaudia 5 miejsce – Aleksandra Urbanowicz,
7 miejsce - Elżbieta Łaś

Kategoria III – klasa
I Gimnazjum i VI SP (łącznie 63 uczestników z Powiatu Gorlickiego) –
2 miejsce – Justyna Ropczyńska i Anna Łaś
3 miejsce- Natalia Dyl, Martyna Madej i Anna Szczerba

Kategoria II – klasa V SP (łącznie 27 uczestników z Powiatu Gorlickiego)

3 miejsce – Jolanta Gąsior

Szczegółowe wyniki, jak również aktualną klasyfikację znaleźć można na stronie www.ref2015.blogspot.com Kolejna cześć konkursu już 27 grudnia o godz. 19.00. Gratulujemy pierwszych sukcesów i życzymy powodzenia w następnych etapach.

Anna Gryboś

Pasowanie Pierwszaków

W czwartek dnia 27.11.2014 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, tańczyli i śpiewali piosenki których nauczyli się w pierwszych miesiącach pobytu w szkole. W obecności zaproszonych gości p. Dyrektor Haliny Łaś, p. Wójta Jerzego Wałęga, p Doktora Bogusława Lenarda, nauczycieli, rodziców, przedszkolaków oraz starszych kolegów 25 dzieci klasy I , w tym dziewięcioro 6-latków złożyło uroczystą przysięgę. Po czym zostali pasowani dużym
ołówkiem przez p. Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Na pamiątkę pasowania uczniowie otrzymali dyplomy i upominki od rodziców, uczniów klasy II i III oraz dzieci z przedszkola.
Uroczystość była wielkim przeżyciem zarówno dla uczniów klasy I jak również dla ich rodziców.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Być uprzejmym i życzliwym, to znaczy posiadać umiejętność przyjaznego współżycia z innymi ludźmi. Dziecko nauczone tych wartości w swym najbliższym środowisku rodzinnym będzie równie uprzejme i życzliwe w społeczeństwie.

Brigitte Beil

28 października (w piątek), po raz pierwszy, w naszej szkole obchodziliśmy dzień życzliwości. Na dobry początek dnia młodzież z Samorządu Uczniowskiego serdecznie witała wszystkich nauczycieli, uczniów i przedszkolaków z rodzicami, rozdając każdemu piękny uśmiech, dobre słowo i przypinając „życzliwe buźki”.
Wszyscy w tym dniu starali się uśmiechać do każdego. Uczniowie w poszczególnych klasach poprzez głosowanie wybrali, wśród swoich kolegów i koleżanek najżyczliwszą osobę oraz najżyczliwszego nauczyciela.

Następnie odbyły się apele: dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Pierwsza część poświęcona była podsumowaniu naszej dotychczasowej pracy i osiągnięć.  W drugiej części uczniowie przedstawili genezę powstania Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień oraz rozdali nagrody dla najbardziej życzliwych.

Nagrody otrzymali:
w kl IV – Natalia Łaś
w kl. V - Anna Rozpara
w kl VI - Tomasz Dyl
wkl I G – Szymon Niewola
wkl. II G – Jan Janiszewski
wkl. III G – Klaudia Szczerba


Nagrodzeni nauczyciele to : P. Małgorzata Dranka i P. Lucyna Szczerba.
Na koniec apelu każdy otrzymał słodką nagrodę.

Mamy  Medal!!!

W dniu 01.12.2014 odbyły się powiatowe mistrzostwa w koszykówce gimnazjalnej dziewcząt. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. Nam przyszlo zmierzyć się 
z takimi zespołami jak: MZS nr 4 Gorlice i Gimnazjum Rożnowice. W pierwszym meczu niestety przegraliśmy ze szkołą nr 4 30:7. Ciężko było wejść w mecz, gdyż nie mamy tak dużej sali. W drugim meczu było znacznie lepiej wygrana 9:8 zapewnila nam II miejsce w grupie. Na mecz o III miejsce udaliśmy się do szkoły nr 1 w Gorlicach i tam rozegraliśmy mecz z Szalową gdzie dominowaliśmy w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Pewna wygrana 15:10 zapewniła nam III miejsce na podium. Mieliśmy także sporą liczbę małych kibiców, którzy glośno nas wspierali swoim dopingiem.
Sklad drużyny: Natalia Juszyńska, Aleksandra Urbanowicz, Klaudia Szczerba, Beata Wąsowicz, Kinga Szczerba, Anna Łaś, Weronika Rozpara, Weronika Skrobot i Justyna Ropczyńska.

Dziewczny jadą  na  mistrzostwa  powiatu

W dniu  27.11.2014r. odbyły sie eliminacje w koszykówce dziewcząt i  chłopców
z gimnazjium. Jako pierwszi zaczęli chłopaki i mimo że zaprezentowali sie
z dobrej strony niestety przegrali 14:9. Dużo lepiej zagrały dziewczny, które pewnie pokonały swoje koleżanki z Moszczenicy 36:2!. Dzieki  wygranej  zapewniły  sobie możliwość startu  na zawodach  powiatowych, które odbęda się w Gorlicach. 

Konkurs na recenzję książki rozstrzygnięty

Do konkursu Recenzja wakacyjnej książki, który trwał do 30 września, przystąpiło pięcioro uczniów
z gimnazjum. Organizatorem i fundatorem nagród był Pan Bogusław Lenard.

Dnia 27 listopada, podczas uroczystości pasowania na ucznia, zostały ogłoszone wyniki konkursu. Nagrody wręczył sam organizator konkursu. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni.

Oto wyniki:
I m. – Patrycja Tabiś, kl. III
II m. – Natalia Dyl, kl. I
III m. – Katarzyna Olszewska, kl. I
IV m. – Anna Łaś, kl. I
V m. – Szymon Bochenek, kl. III

Serdecznie dziękujemy Panu Bogusławowi Lenardowi za rozwijanie czytelnictwa wśród naszych uczniów i zorganizowanie tego i innych konkursów czytelniczych.
Bożena Kozioł

URODZINY PLUSZOWEGO MISIA

W tym roku szkolnym po raz pierwszy w bibliotece szkolnej ZS obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Z tej okazji 19 listopada uczniowie kl. I- III szkoły podstawowej a 26 listopada przedszkolacy wzięli udział w imprezie urodzinowej pluszowego misia. 
Zabawa była doskonała. Dzieci przyniosły swoje ukochane pluszowe przytulanki i chętnie o nich opowiadały. Złożyły misiowe życzenia i zaśpiewały jubilatom tradycyjne Sto lat  i poznały historię pluszowego misia. Była również muzyka, śpiew, tańce i zagadki. Chętni uczniowie z kl. II (Ania Podwika, Emilka Kłapsa, Karol Gąsior) i kl. III (Martynka Wąsowska i Szymek Korzeń) recytowali, wcześnie przygotowaną, „misiową poezję”. Dzieci wspólnie szukały misia w tekstach literackich, filmach i w świecie rzeczywistym – przytaczali tytuły książek, filmów, opowiadali o różnych gatunkach i zwyczajach misiów oraz oglądali w Internecie ich zdjęcia. Nie zabrakło głośnego czytania – został przeczytany fragment książki pt. Szmaragdowy most, z serii Troskliwe misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych jest bardzo ważnym elementem pracy szkoły, jak i przedszkola. Przedszkolaków, dodatkowo, bawił miś, w którego wcieliła się nauczycielka przedszkola Pani Agata Słowik.

Jak przystało na prawdziwych przyjaciół pluszowego misia, złożyły uroczystą przysięgę. Przyrzekły, że zawsze będą przytulać wszystkie misie, że nie dadzą im zrobić krzywdy i zawsze będą o nich pamiętać.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały zadanie domowe: wykonać wizerunek misia dowolną techniką plastyczną. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały zadanie, a ich prace można podziwiać na gazetkach w klasach i w przedszkolu.
Spotkanie dla kl. I – III zostało zorganizowane przez Panią Bożenę Kozioł – bibliotekarkę ZS wspólnie z Panią Marię Fryczek – nauczycielką kl. I; dla przedszkolaków – przez Panią Bożenę Kozioł - bibliotekarkę ZS oraz Panie nauczycielki  z przedszkola – Małgorzatę Gucwę, Mieczysławę Makowiec, Agatę Słowik i Anetę Niemiec.

Bożena Kozioł

Sukces Natalii !!!

Po raz czwarty z rzędu Natalia Juszyńska zdobyła mistrzostwo powiatu gorlickiego w tenisie stołowym co jest fantastycznym sportowym osiągnięciem! Oprócz tego w zeszłym roku na wyższym szczeblu czyli na Mistrzostwach Rejonu wywalczyła II miejsce. Za kilka miesięcy, na wiosnę odbędą się "Rejony" i Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w tenisie stołowym i życzymy Natalii dalszych sukcesów.

Liga gimnazjalna

11 listopada br. na sali w Kwiatonowicach zainaugurowana została II Edycja Międzygimnazjalnej Ligi Siatkówki. Do rozgrywek przystąpiło 10 zespołów
z powiatu Gorlickiego. Drużyny zostały podzielone na 3 dywizje, biorąc pod uwagę miejsce zajęte przed rokiem. Nasza druzyna występuję w poierwszej  dywizji z drużynami: Kwiatonowic, Kobylanki  i Dominikowic. 
Pomiędzy tymi drużynami zostały rozegrane mecze, które wyłoniły zwycięzcę pierwszego tej edycji turnieju. Staszkówka zmierzyła  w  pierwszym  meczu  z drużyna z Kobylanki  przegrywając  2:0. W  drugim meczu  przyszło  nam się zmierzyć  z drużyną z Dominikowic i  po  bardzo  zaciętym meczu  przegraliśmy  2:1  i  niestety  spadliśmy  do  II  dywizji. Ale  mamy  nadzieję  na kolejnym turenieju  pokażemy  się z lepszej  strony  
i  wrócimy  do  I  dywizji.

Sparing z Łużną

Przygotowująca się drużyna gimnazjum chłopców do  II  edycji  ligi gimnazjalnej w  piłce siatkowej  rozegrała sparing z gimnazjum  z  Łużnej przegrywając  
w meczu  3:2. Po bardzo  zaciętym meczu wynik  napewno  mógłby być dużo  lepszy  ale  niestety  nie  mamy  takich  warunków nawet  jak  nasz przeciwnik. Gdzie było  dużo błedów  własnych  na zagrywce. Ale napewno  jest  to dla nas dobry  sprawdzian  przed ligą.

Eliminacje ,,Z podwórka na stadion o  puchar Tymbarku"

Rozegranym  w  Nowym Sączu turnieju   eliminacyjnym  wystartowały  nasze dwie druzyny   U-10 i U-12. Drużyna  U-10 naszych  najmłodszych  zawodniczek  spisała się na medal wygrywajać wszystkie mecze zajmując I miejsce.  Uzyskała awans na finał  wojewódzki. w tej  drużynie  miała  swój bardzo  udany  debiut Justyna  Smoleń.
Druga druzyna  U-12 może  czuć bardzo  niedosyt  zajmując II miejsce. Przegrywając  w pierwszym meczu  z  Podegrodziem 1:0 warto  zaznaczyć że był to  jedyny  strzał  na  bramkę naszych  przeciwniczek  przy  kilku naszych  stu  procentowych  okazjach. w Drugim  meczu  zagralismy  z Sp  Wielogłowy wygrywając 4:1, w  trzecim meczu  wygraliśmy 6:0 z Trzetrzewinią i  w  ostatnim meczu z Krynicą wygraliśmy  7:0.  

Tylko  IV  miejsce

W rozegranych  mistrzostwach  szkół gimnazjalnych  w piłce nożnej  halowej chłopców możemy  mówić  o  wielkim  pechu bo  nie przegraliśmy  żadnego meczu
i  nie wyszliśmy  z grupy,  ale  najlepszy  bilans  punktowy  pozwolił  nam zajac IV miejsce w powiecie. W  grupie zmierzyliśmy  siś z drużynami z Brunar (zeszłoroczny  mistrz) wygrano  1:0 i  z Szkołą nr. 5 z Gorlic 0:0 i ten  wynik  zaważył  na wszystkim. Gorlice wyprzedziły  nas o  jedną bramkę  i  to one zagrały  w najlepszej trójce. My  niestety  musieliśmy  siś zadowolić tylko  IV miejscem. I  tak  należą się duże brawa dla naszych gimnazjalistów. 

Olimpiady dla uczniów gimnazjum

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym po raz kolejny Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego realizować będzie Olimpiadę Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Nasza szkoła przystąpi do tego konkursu po raz trzeci. I etap realizowany będzie on-line w dniach 07.01.2015 – 21.01.2015 r.
II etap realizowany będzie również on-line w dniach 02.03. 2015 – 12.03.2015 r.
III etap realizowany będzie on-line, co stanowi nowość w Olimpiadzie i jest kontynuacją dobrych praktyk wypracowanych w poprzednich edycjach, w dniach 23.03.2015 r. – 31.03.2015 r. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej konkursu http://www.ojag.wsjo.pl Zachęcamy wszystkich uczniów gimnazjum do sprawdzenia swoich umiejętności językowych w tym konkursie. 

W bieżącym roku szkolnym organizowane są również następujące olimpiady:
- Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów – http://www.omg.edu.pl/
- Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów – http://oig.edu.pl/
- Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości - 

Anna Gryboś

Spotkanie z przedstawicielami KPP w Gorlicach

20 listopada naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji z Gorlic. Nie była to jednak policyjna interwencja lecz spotkanie z młodzieżą o charakterze profilaktycznym. Tematem spotkania była odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne i przejawy demoralizacji. Pani policjantka aspirant Karolina Gurba zwróciła szczególną uwagę na konsekwencje z jakimi młodzi ludzie muszą się liczyć jeśli wejdą w konflikt z prawem. Na spotkaniu poruszano problem cyberprzemocy, bezpieczeństwa na drodze oraz przypadkach konkretnych zachowań tj. wyśmiewanie, zastraszanie, bójki, znieważanie funkcjonariusza publicznego oraz przejawy demoralizacji. Niewątpliwie było to bardzo interesujące i pouczające spotkanie. Mamy nadzieję, że funkcjonariusze policji odwiedzą jeszcze naszą szkołę i po raz kolejny spotkają się z młodzieżą na podobnej pogadance.
Anna Gryboś

Jesienne spotkania z kulturą

„Pan Twardowski – Tajemnice polskich legend”
W dniu 29 października czterdziestu uczniów szkoły podstawowej z klas IV-VI obejrzało w Gorlickim Centrum Kultury spektakl Teatru Współczesnego
w Krakowie „Pan Twardowski-Tajemnice polskich legend.” W humorystyczny sposób aktorzy przedstawili perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomość z diabłem, Bazyliszkiem oraz Panią Twardowską, dostarczając wszystkim zebranym niezapomnianych wrażeń. Organizatorką wyjazdu była nauczycielka języka polskiego pani mgr Bożena Kozioł. 

„Kamienie na szaniec”- inscenizacja klasyczna oraz adaptacja filmowa
12 listopada uczniowie klasy I Gimnazjum obejrzeli w Gorlickim Centrum Kultury przedstawienie teatralne „Kamienie na szaniec” przygotowane przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Z kolei 18 listopada pozostali gimnazjaliści obejrzeli filmową adaptację dzieła Aleksandra Kamińskiego w Kinie „Wiarus”
w Gorlicach. Organizatorką wyjazdu była nauczycielka języka polskiego mgr Barbara Jerzak.

Anna Gryboś


Tydzień  profilaktyki

W naszej Szkole w ramach „Tygodnia profilaktyki” w dniach od 12 do 14 listopada zrealizowano szereg działań profilaktycznych. Były to między innymi: konkursy plastyczne, „Powiedz nałogom –NIE” w dwóch kategoriach klasy IV-VI i klasy I-III G . Przeprowadzono również dwa konkursy wiedzy o uzależnieniach „ Jeden z sześciu” oraz konkurs na najładniejszą gazetkę klasową. W dniu 14.11.2014 w naszej szkole odbył się kurs tańca „Rock and rolla”. W klasie IIIG zorganizowano warsztaty profilaktyczne a dla chętnych wieczór filmowy o uzależnieniach. W klasie II G realizowano program „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Laureaci konkursu wiedzy to:

I miejsce Paweł Jamrozy klasa IIIG

II miejsce Tomasz Rożeń klasa IIG

III miejsce Anna Juszyńska klasa IG

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Dawid Chorąży klasa VI

II miejsce Jakub Łaś klasa VI

III miejsce Daria Skoczeń klasa IV

Nagrody we wszystkich konkursach zostały ufundowane przez Urząd Gminy, dzięki uprzejmości, życzliwości, dobrej woli Pana Wójta oraz Pana Andrzeja Górskiego- pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych.

Opracowała
L. Szczerba

Sukces w Konkursie Geograficznym dla Gimnazjalistów

Po raz kolejny mamy przyjemność poinformować, iż dwóch uczniów naszej szkoły Szymon Bochenek z klasy III gimnazjum oraz Arkadiusz Synowiec z klasy III Gimnazjum zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Geograficznego. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 737 uczniów, którzy otrzymali powyżej 82,7% punktów możliwych do uzyskania na etapie szkolnym. Drugi etap odbędzie się 28.01.2015. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi naukowemu pani dyrektor mgr Halinie Łaś. Życzymy sukcesów w etapie rejonowym.
Anna Gryboś

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków. Jak co roku, społeczność Zespołu Szkół pamiętała o przypadającym na
11. listopada Narodowym Święcie Niepodległości. Dała temu wyraz 7. listopada, kiedy to uczniowie I klasy gimnazjum, pod kierunkiem mgr Edyty Stępień, mgr Barbary Jerzak i mgr Piotra Burkota, przygotowali okolicznościową akademię. Była ona przypomnieniem historii naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z tą tak ważną rocznicą. Apel został uświetniony występem chóru przy akompaniamencie młodych muzyków.

Anna Gryboś

ZAPROSZENIE

ZAPRASZAMY RODZICÓW UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ
I GIMNAZJUM W ZESPOLE SZKÓŁ
IM. JANA PAWŁA II W STASZKÓWCE NA DRUGIE W TYM ROKU SZKOLNYM ZEBRANIE OGÓLNE I SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 

19 LISTOPADA 2014 R. O GODZ. 15.00

Porządek zebrania:

15.00-15.30 – zebranie ogólne: ,,Jak rozwiązywać problemy wychowawcze?”- prelekcja pedagoga szkolnego.

- Informacje bieżące i komunikaty dyrektora.

15.30 - spotkania z wychowawcami w klasach

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klasa I- sala nr 28

Klasa II – sala nr 6

Klasa III – sala nr 19

Klasa IV –sala nr 29

Klasa V – sala nr 18

Klasa VI – sala nr 30

Klasa I Gimnazjum – sala nr 9

Klasa II Gimnazjum – sala nr 21

Klasa III Gimnazjum – sala nr 17


Halina Łaś – dyrektor 

Sukces uczniów w konkursie historycznym

Z przyjemnością informuję, że trzy uczennice naszej szkoły Patrycja Tabiś
z klasy III Gimnazjum, Natalia Dyl z klasy I Gimnazjum oraz Justyna Ropczyńska z klasy I Gimnazjum zakwalifikowały się do etapu rejonowego konkursu tematycznego z historii "Walka Polaków o niepodległość i granice w latach 1914 -1921. Wielkie bitwy i bohaterowie wydarzeń." Znalazły się one wśród 172 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania. Przypominamy, iż w drugim etapie konkursu jego uczestnicy będą mieli za zadanie przygotowanie indywidualnej pracy pisemnej. Etap ten zakończy się 20 stycznia 2015 r. Opiekunem wszystkich uczennic była pani mgr Edyta Stępień. Gratulujemy uczennicom i ich opiekunce naukowej.

Anna Gryboś


NIE JESTEŚCIE JUŻ KOTKAMI, JESTEŚCIE GIMNAZJALISTAMI

Tegoroczne, oficjalne przyjęcie uczniów klasy I w poczet gimnazjalistów przez uczniów klasy III odbyło się w naszej szkole 28. października. Najstarsi uczniowie wraz z wychowawca Anna Gryboś przygotowali świeżo upieczonym gimnazjalistom szereg zadań, których wykonanie miało pokazać czy uczniowie klasy I są godni nosić miano „gimnazjalisty.” Okazało się, iż uczniowie klasy I świetnie poradzili sobie z konkurencjami zręcznościowymi oraz wokalnymi. Z kolei wychowawca klasy I pani mgr Monika Magiera znakomicie
poradziła sobie z pytaniami dotyczącymi jej nowych wychowanków. Po zakończonej imprezie wszyscy gimnazjaliści wspólnie bawili się na dyskotece.

Anna Gryboś

II Edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego w Języku Angielskim

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez nauczycieli Miejskiego Zespołu Szkół Nr 4 w Gorlicach w ramach realizacji projektu „Reading in English can be fun” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności
w ramach programu English Teaching. W tegorocznej edycji konkursu oprócz znanego już wszystkim uczniom konkursu czytelniczego, zostanie przeprowadzony także konkurs na kreskówkę oraz scenariusz. Konkursy rozpoczynają się 1 listopada i trwać będą do czerwca. W każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19 na stronie internetowej konkursu zostaną zamieszczone pytania do książki, na które należy odpowiedzieć w jak najkrótszym czasie. Przypominamy,iż poprzednia edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy zajęli wysokie miejsca zarówno w zmaganiach indywidualnych, jak i zespołowych (III miejsce indywidualnie w powiecie – Anna Łaś, II miejsce indywidualnie w powiecie – Kamil Gąsior, IV miejsce drużynowo- Martyna Madej i Aleksandra Gąsior oraz IV miejsce drużynowo – Anna Łaś i Kinga Szczerba). Więcej informacji o konkursach można znaleźć na stronie www.ref-2015.blogspot.com .

Anna Gryboś

PIELGRZYMKA Z OKAZJI ŚWIĘTA SZKOŁY

Kontynuując tradycję pielgrzymowania do miejsc związanych z Osobą Patrona naszej szkoły świętego Jana Pawła II w tym roku udaliśmy się do Zabawy –
Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Miejsce to zwiane jest z życiem i męczeńską śmiercią bł. Karoliny, którą papież Jan Paweł II  ogłosił błogosławioną 10 czerwca 1987 r., ukazując ją jako wzór i  przykład heroicznego zmagania się o swoją godność. Nasze  pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od wysłuchania historii o życiu i śmierci  bł. Karoliny. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. oraz  pomodliliśmy się przy Sarkofagu bł. Karoliny. Po krótkim odpoczynku w  ogrodzie przy Sanktuarium udaliśmy się do domu-kaplicy bł. Karoliny w Wał Rudzie, skąd rozpoczęliśmy drogę krzyżową szlakiem męczeństwa bł.  Karoliny Kózkówny. Cali i zdrowi wróciliśmy do Staszkówki w godzinach popołudniowych.
Anna Gryboś

II miejsce przegrane karne w finale

W  rozegranych  mistrzostwach  powiatu  w piłce halowej  dziewcząt nasza szkoła zajęła II miejsce przegrywając w  karnych z SP Kryg 4:3. Zawody  rozpoczeliśmy  od fazy  grupowej  w której zmierzyliśmy się z  SP Ropa wynik meczu  0:0.
W drugim meczu  zagraliśmy  z Sp  Stróżna  wygrana 2:0  i  w grupie zajeliśmy  pierwsze miejsce. Finał  był  bardzo  emocjonujący mimo  bardzo  dobrych okazji  strzeleckich  nie potrafiliśmy  wykorzystać sytuacji i  wyniki  spotkania  zakończył  sie rezultatem 1:1.  W  Dogrywce mieliśmy  wyraźną dominacjie ale  niestety   dogrywka też nie przyniosła rostrzygnięcia. Mecz rostrzygneły  karne, które niestety  nie wykonywaliśmy  najlepiej i przegraliśmy  w karnych 4:3. Ale  należą się bardzo  duże brawa  dla naszych dziewczyn ,  gdyż  w wiekszości zespół  stanowiły uczennice klasy  4. 

Pielgrzymka do Częstochowy i wycieczka do Wieliczki

 Tradycją ubiegłych lat uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. W tym roku to ogólnopolskie spotkanie odbyło się w dniach 08-09 października. Po raz pierwszy wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły podstawowej. Pod Jasnogórskimi wałami zgromadziło się ponad 20 tysięcy pielgrzymów z przeszło 500 szkół noszących imię świętego papieża Jana Pawła II, a Jasnogórski szczyt zdobiło blisko 400 sztandarów. Centralnym punktem uroczystości, w których wzięliśmy udział, była Msza Św. odprawiona pod przewodnictwem arcybiskupa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Eucharystię koncelebrował biskup Henryk Tomasik, duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, a oprawę muzyczną pielgrzymki przygotowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie. Tegoroczne pielgrzymowanie miało charakter dziękczynny za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II. W trakcie Mszy Św. poświęcony został sztandar Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Po uroczystej Mszy udaliśmy się na krótką modlitwę do kaplicy przed Cudowny Obraz Matki Bożej. Następnie wyruszyliśmy w dalsza drogę, tym razem do Kopalni Soli w Wieliczce. Ostatnim punktem naszej podróży był McDonald w Brzesku. Do Staszkówki wróciliśmy w godzinach nocnych bardzo zmęczeni, ale jeszcze bardziej zadowolenie. Opiekę nad uczniami sprawowali ks. mgr Krzysztof Jarmułka, pani mgr Małgorzata Dranka, pani mgr Anna Gryboś oraz pani mgr Edyta Stępień. 

Anna Gryboś

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści pod opieką P. Bożeny Kozioł, P. Iwony Cygnarowicz i P. Piotra Burkota piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali 100 lat, złożyli życzenia pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli kwiaty.

 Następnie głoś zabrała P. Dyrektor Halina Łaś, która podziękowała nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec spotkania wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom; P. Ewie Popieli, P. Robertowi Nowakowi. Przekazała także, że dwóch nauczycieli otrzymało nagrodę Wójta Gminy Moszczenica. Są to: wicedyrektor Zespołu Szkół P. Iwona Cygnarowicz i P. Anna Gryboś. Natomiast P. Wiesława Rojek otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.



Wszystkim nagrodzonym nauczycielom gratulujemy.

Dziękujemy jak każdego roku!
Z każdym rokiem bardziej i goręcej,
bo to dzięki Wam, Nauczyciele,
wiemy, rozumiemy z każdą lekcją więcej.
Dziękujemy, jak każdego roku…
Wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele –
Za to światło, co mroki rozjaśnia.
Dziękujemy Wam, Nauczyciele!



Samorządy Uczniowskie

Udany Początek Orliczek  w Małopolskiej  Lidze

12.10.2014r.  w Wiśniowej  odbył  się pierwszy  turniej  w  Lidze Małopolskiej  Orliczek z rocznika 2004  i młodsze. Rewelacyjnie spisała się nasza  najmłodsza drużyna, która uzyskała komplet zwycięstw i jesteśmy liderem !!!

                                                          Małopolska Liga Orliczek -
                                        UKS 3 Staszkówka Jelna - Andrusy Lipnik 6-0
                                        UKS 3 Staszkówka Jelna - Bronowianka Kraków 3-0
                                        UKS 3 Staszkówka Jelna - Piast Skawina 2-1 :)))
                                        UKS 3 Staszkówka Jelna - Progres Kraków 2-1

Nestępna  runda odbędzie sie na wiosnę na Orliku  w Staszkówce i  już teraz wszystkich  serdecznie zapraszamy

III i  IV Miejsce w  Finale Wojewódzkim

Nie powiodła się nam podróż  do  Oświecimia na finał  wojewódzki  o puchar  Orlika. Drużyna strasza zajeła IV miejsce  przegrywając  trzy  mecze. Drużyna przed turniejem  została znacznie osłabiona  przez choroby trzech zawodniczek.
Znacznie lepiej  poradziła sobie młodsza drużyna  zdobywając  III miejsce na turnieju gdzie dziewczyny pokazły naprawdę bardzo  fajny  futbol.
Mimo tego i  tak  należy  turniej  zaliczyć do udanych,  gdzie z dwóch  małych miejscowści Staszkówki 
i Jelnej  są  dziewczyny, które stawiają czoła  piłkarskim klubom  z Krakowa  i Skawiny.

Jedziemy  na Finały  Wojewódzkie!!!

Już w  najblizszy wtorek  nasze dwie drużyny  pojadą na finały  wojewdzkie do  Oświęcimia. Starsze i młodsze dziewczyny  uzyskały  awans do  finału w turnieju  Orlika o  Puchar  Premiera Donalda  Tuska pokonując na drugim etapie kolejne drużyny.
Młodsza drużyna zmierzyła  się  w Sobololowie pokonujać przeciwniczki:
    UKS Staszkówka- Jelna -    Orlik Sobolów 5:1
    UKS Staszkówka- Jelna  -  UKS  Podegrodzie 5:1
    UKS Staszkówka- Jelna  -  Hased Tarnów 3:0
Awans z  pierwszego  miejsca  do  finału  wojewódzkiego

Starsza Druzyna rozegrała swój turniej w  Łącku mierząc sie z następującymi druzynami
    UKS Staszkówka- Jelna  - UKS Wierchy Zalesie 8:0
    UKS Staszkówka- Jelna -  Dąbrowa Tarnowska  0:0
 Półfinał
    UKS Staszkówka- Jelna - Hased Tarnów 4:0
 finał
    UKS Staszkówka- Jelna  - UKS Podegrodzie 1:1  i  Przegrana w karnych
Mimo porazki  i  tak awans do finału  zapewniła sobie róznież strasza drużyna. 07 października 2014
w Oświęciumi zagramy  w finale wojewódzkim trzymajmy  mocno kciuki  za nasze drużyny!!!!

Lekcja historii i patriotyzmu ku czci poległym w Bitwie Gorlickiej

1 października uczniowie klasy III Gimnazjum wzięli udział w rajdzie wspólnie
z uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach. Była to jedna z form szkolnych obchodów 100 Rocznicy Bitwy pod Gorlicami, jak również niezapomniana lekcja historii w terenie. Dodatkowo rajd miał na celu poznanie piękna Beskidu Niskiego, czynny wypoczynek oraz popularyzację turystyki pieszej. 
Rajd rozpoczął się od wizyty na Cmentarzu Wojskowym Nr 60 Magura-Przełęcz Małastowska i oddaniu czci poległym tam żołnierzom. O historii działań wojennych na tym terenie w bardzo interesujący sposób opowiedział nam członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915” oraz nauczyciel języka niemieckiego z ZSP w Rożnowicach mgr Mateusz Sarnecki. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o żołnierskim życiu na frontach I wojny światowej. Nie lada atrakcją był fakt, iż przewodniczył on nam w pełnym umundurowaniu żołnierza armii austro-węgierskiej. Następnie wszyscy udali się w stronę schroniska PPPK na Magurze znajdującym się na wysokości 740 m. n.p.m., a stamtąd niebieskim szlakiem w stronę Sękowej. Po drodze przystanęliśmy chwilę przy kolejnej nekropolii żołnierskiej znajdującej się na tym terenie znajdującej się obecnie w renowacji. Kolejnym punktem rajdu było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasy. Rajd zakończył się o godzinie 16. Zadowoleni, ale bardzo zmęczeni udaliśmy się do autokaru i wróciliśmy so Staszkówki. Opiekunami grupy ze Staszkówki były panie mgr Edyta Stępień i pani mgr Anna Gryboś. Serdecznie dziękujemy organizatorom rajdu panom Mateuszowi Sarneckiemu i Rafałowi Rybce za zaproszenie naszej szkoły do uczestnictwa w nim. 
Anna Gryboś

Dobra Passa Naszych Drużyn  Trwa!

W dniu  27.09.2014r. w Skawinie  nasze drużyny rozegrały kolejne mecze w lidze małopolskiej młodziczek w piłce nożnej  dziewcząt. Były  to bardzo  udane mecze tak  jak  dla pierwszej i  drugiej  drużyny. Dziewczyny  starsze wygrały   wszystkie  swoje  mecze i  są zdecydowanamy  liderem. Natomiast  młodsze dziewczny  przegrały   jeden mecz ze swoimi  straszymi koleżankami i  zajmują czwarte  miejsce. Poniżej przedstawiamy  wyniki meczów oraz aktualną tabelę. 
Jeszcze zapraszamy  do  obejrzenia filmiku  z meczu naszej drużyny  starszej  z Piastem Skawina

„Europa to również i my”

Pod takim właśnie hasłem nasi uczniowie wzięli udział w Europejskim Dniu Języków, który corocznieobchodzony jest 26 września. To święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, a wszystkie działania podejmowane w tym dniu mają na celu promowanie wielojęzyczności i zachęcanie do nauki języków. W tym dniu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli wziąć udział w licznych konkursach, poszerzając swoją wiedzę na temat geografii, historii i kultury krajów europejskich. Oto one:


Konkurs plastyczny „Barwy Europy” Konkurs ten został ogłoszony w pierwszym tygodniu września i trwał trzy tygodnie. Zadaniem uczniów było wykonanie indywidualnej pracy plastycznej przedstawiającej flagę
wybranego kraju europejskiego. Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Ostatecznie na konkurs wpłynęło 26 prac, które zostały zaprezentowane w sali gimnastycznej. Zwycięzcami konkursu zostali:

Kategoria klas I-III: I Miejsce – Martyna
Wąsowska (l.III) II miejsce – Nikola
Turek (kl.II) III miejsce – Dawid
Przepióra (kl.III)

Kategoria klas IV-VI: I miejsce – Monika
Szczerba (kl.IV), II miejsce – Anna
Jerzak (kl.V), III miejsce – Martyna
Przepióra (kl.IV)

Kategoria klas I-III Gimnazjum: I miejsce – Joanna
Drewniak (kl.I) , II miejsce – Angelika
Knapik (kl.I), III miejsce – Joanna
Czochór (kl.II)


 Konkurs wiedzy „O tym samym, a jednak inaczej”

Konkurs polegał na tłumaczeniu wylosowanego słowa w jak największej liczbie języków obcych. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI. Każda klasa wylosowała inne słowo (kl. IV-szkoła , kl.V-przyjaciel , kl.VI-uczeń) i przez tydzień znajdowała tłumaczenie tych wyrazów w innych językach, zapisując je na specjalnych plakatach znajdujących się w każdej klasie. Konkurs miał na celu rozbudzenie zaingerowania nauką języków obcych i integrowanie zespołów klasowych. Wygrała klasa IV tłumacząc słowo „szkoła” na 65 języków. II miejsce zajęła klasa VI tłumacząc słowo „uczeń” na 56 języków (w tym chiński, japoński, arabski). III miejsce zajęła klasa V tłumacząc słowo „przyjaciel” na 9 języków. Plakaty zawierające tłumaczenia słów przez poszczególne klasy zostały zaprezentowane w sali gimnastycznej. Zwycięska klasa wywalczyła przywilej „Dnia Bez Pytania” w wybranym przez siebie dniu.

Konkurs wiedzy „Tak samo w innych językach”

Konkurs ten skierowany był do uczniów klas I-III Gimnazjum i polegał na znalezieniu jak największej liczby
słów brzmiących podobnie w języku polskim, angielskim i niemieckim. Przez tydzień uczniowie zapisywali słowa na plakatach znajdujących się w ich salach lekcyjnych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 26 września. Zwyciężyła klasa I odnajdując 93 wyraz wyrazy. Tuż za nią klasa II – 90 wyrazów oraz klasa III –51 słów. W nagrodę uczniowie wywalczyli przywilej „Dnia Bez Pytania” w wybranym
przez siebie dniu.


Europejska Lista Przebojów

Drogą głosowania uczniowie stworzyli listę najpopularniejszych według nich piosenek wykonywanych w języku polskim oraz innych językach obcych. Powstała w ten sposób Polska Lista Przebojów, Angielska Lista Przebojów, Rosyjska Lista Przebojów, Włoska Lista Przebojów, Francuska Lista Przebojów, Niemiecka Lista Przebojów oraz Lista Przebojów Innych Języków. Piosenki, które zdobyły najwięcej głosów utworzyły Europejską Listę Przebojów. Wybrane przez uczniów najpopularniejsze piosenki odtwarzane były w dniu 26.09 na każdej przerwie. W sumie w głosowaniu wzięło udział 39 uczniów, którzy zgłosili 93 piosenki (22 w języku polskim, 33 w języku angielskim, 12 w języku niemieckim, 8 w języku francuskim, 9 w języku włoskim, 9 w języku rosyjskim, 4 w innych językach tj. czeskim i hiszpańskim). Wyniki głosowania wraz z wszystkimi
propozycjami zostały zaprezentowane na gazetce ściennej.


Międzyklasowa Gra „Podróż po Europie”

Przygotowania do konkursu trwały tydzień. Od piątku 19 września uczniowie mogli zapoznawać się
z ciekawostkami dotyczącymi geografii, kultury i języków różnych krajów europejskich. Zostały one zapisane na kolorowych kartkach i rozmieszczone w różnych miejscach w szkole (np. na drzwiach klas, na gazetkach ściennych itd.). Następnie każda klasa wyłoniła czterech reprezentantów, którzy utworzyli dwie mieszane drużyny (po dwóch uczniów z każdej klasy). W piątek 26. IX. 2014 uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej gdzie odbył się konkurs „Podróż po Europie.” Uczniowie wybierali numer pytania i po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi rzucali kostką przesuwając się na ogromnej planszy o liczbę pól odpowiadającą liczbie wskazanej przez kostkę. Wygrała drużyna, która jako pierwsza przekroczyła linię mety. W nagrodę reprezentanci swoich klas wywalczyli dla siebie i swoich kolegów „Dzień Aktywności Ucznia wraz z dniami Szczęśliwych Numerków i Dniem Bez Zadania.” Konkurs miał na celu poszerzenie
wiedzy uczniów na temat geografii i kultury krajów europejskich, a także zwiększenie motywacji do nauki języków obcych. Ponadto ideą konkursu była integracja zespołów klasowych.


„Familiada europejska”

Gimnazjaliści wzieli udział w grze partej na telewizyjnym teleturnieju Familiada. Dwie drużyny odpowiadały na pytania z różnych dziedzin życia tj. kultura, geografia, historia. Zwyciężyła drużyna w składzie: Grzegorz Rożen, Aleksandra Urbanowicz, Bartłomiej Bochenek, Daniel Mentel, Tomasz Rożeń i Krzysztof Warzecha. W nagrodę reprezentanci swoich klas wywalczyli dla siebie i swoich kolegów „Dzień Aktywności Ucznia wraz z dniami Szczęśliwych Numerków i Dniem Bez Zadania.”


Wieczór kina europejskiego

Uczniowie szkoły podstawowej licznie zgromadzili się w piątkowy wieczór na wieczorze kina europejskiego.
Film „Opowieści na Dobranoc” wyświetlany był w polskiej wersji językowej z napisami w języku angielskim. Uczniowie mieli nie lada atrakcję ponieważ mogli jeść i pić w trakcie projekcji filmu. W sumie w seansie wzięło udział 32 osoby.

Listy do Królowej

Ostatnią atrakcją były listy do Królowej pisane przez uczniów w języku angielskim i wysłane do Pałacu
Buckingham.



Cała impreza została przygotowana przez nauczycieli języków obcych uczących w ZS w Staszkówce: panią mgr Ewę Popielę, panią mgr Małgorzatę Drankę i panią mgr Annę Gryboś, a wszystkie działania podjęte w tym dniu zostały zgłoszone na Konkursie na najciekawszy przebieg obchodów Europejskiego Dnia Języków 2014 r. ogłoszony przez Małopolskie Centrum Doskonalenie Nauczycieli w Nowym Sączu.

Anna Gryboś

Wyniki  Wyborów

Dnia 26.09.2014 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Startowało po dwóch uczniów z każdej klasy ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Wybory zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze.

A oto protokoły:Protokół z przeprowadzonych wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w StaszkówceDnia 26.09.2014 r.
Komisja w składzie :
1. Żaneta Bożek - przewodnicząca
2. Dominika Szczerba - członek
3. Bartosz Bochenek - członek
4. Monika Szczerba- członek
5. Jolanta Gąsior - członek
6. Karolina Pyzik - członek

ogłasza, co następuje: w Szkole Podstawowej:
Liczba osób uprawnionych do głosowania: 71
Liczba oddanych głosów: 70
Liczba głosów ważnych: 68
Liczba głosów nieważnych: 2

Liczba oddanych głosów na poszczególnych kandydatów:
1 . Dyl Tomasz: 15
2 .Głąb Justyna: 6
3. Łaś Natalia: 21
4. Przepióra Martyna: 9
5. Rozpara Anna: 10
6. Szczerba Bernadeta: 7

W Gimnazjum:
Liczba osób uprawnionych do głosowania: 61
Liczba oddanych głosów: 58
Liczba głosów ważnych: 55
Liczba głosów nieważnych: 3
Liczba oddanych głosów na poszczególnych kandydatów:

1. Bochenek Jakub: 2
2. Czochór Joanna: 11
3. Drewniak Joanna: 14
4. Mentel Daniel: 0
5. Rożeń Grzegorz: 19
6. Urbanowicz Aleksandra: 9

W związku z powyższym:- do Zarządu Samorządu Szkoły Podstawowej weszli :
Łaś Natalia -przewodniczący
Dyl Tomasz -zastępca
Rozpara Anna - członek
Przepióra Martyna - członek

-do Zarządu Samorządu Gimnazjum weszli:
Rożeń Grzegorz - przewodniczący
Drewniak Joanna - zastępca
Czochór Joanna - członek
Urbanowicz Aleksandra - członek
Skarbnicy i sekretarze zostaną wybrani z członków na najbliższym zebraniu nowych Zarządów SU.

Pani Dyrektor mgr Halina Łaś zatwierdziła wybrane Zarządy. Gratulujemy zwycięzcom. Życzymy trafnych decyzji i trzymamy kciuki. Opiekunki SU: P. Iwona Cygnarowicz i P. Bożena Kozioł.

I runda za nami

W V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska na pierwszym etapie eliminacji wojewódzkich – kat. dziewczyn starszych i młodszych nasze drużyny awansowały  do II etapu.

Obydwa turnieje odbyły  się Sękowej:
Wyniki:
Dziewczyny  młodsze
UKS Staszkówka-Jelna - Sp Wysowa 10:0
UKS Staszkówka-Jelna - Sp Sękowa 9:0

Dziewczyny starsze również wygrały notując następujące wyniki:
w grupie:
UKS Staszkówka-Jelna  - Sp Moszczenica 12:0
UKS Staszkówka-Jelna -  Reprezentacja Gorlic 5 :0

Mecz finałowy
UKS Staszkówka-Jelna - UKS Dujawa Gładyszów 4:1

Poniżej  zapraszmy  do  oglądania filmików z  turnieju 

Wspaniały początek Małopolskiej Ligi Młodziczek !!! Jesteśmy liderem !!!


W dniu14.09.2014r na boisku Moszczanki Moszczenica został rozegrany
inauguracyjny turniej Małopolskiej Ligi Młodziczek (2002-2005).
Uroczystego otwarcia ligi dokonał Pan Wójt Gminy Moszczenica Jerzy
Wałęga. Znakomicie zaprezentował się nasz zespół UKS Staszkówka Jelna I,
który odniósł komplet zwycięstw:
UKS Staszkówka Jelna I- Piast Skawina I 2-1
UKS Staszkówka Jelna I - Piast Skawina II 5-2
UKS Staszkówka Jelna I - Viktoria Gaj 8-1
UKS Staszkówka Jelna I - Zielonka Wrząsowice 3-0 (w-o)
UKS Staszkówka Jelna I - Starówka Nowy Sącz 4-1

Na wielkie słowa uznania zasłużył również nasz II zespół, który składa się z zawodniczek z rocznika 2003-2005 a mimo tego bardzo dzielnie stawiał czoła wszystkim przeciwnikom notując następujące wyniki: UKS Staszkówka Jelna II- Piast Skawina II 1-0
UKS Staszkówka Jelna II - Piast Skawina I 0-2
 UKS Staszkówka Jelna II - Naprzód Sobolów 1-0
 UKS Staszkówka Jelna II - Zielonka Wrząsowice 3-0 (w-o)
 UKS Staszkówka Jelna II- Starówka Nowy Sącz 1-1
Po rozegraniu pierwszego turnieju zespól I jest zdecydowanym liderem, natomiast zespół II zajmuje 4 miejsce. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo !!!

RUSZYŁA KAMPANIA WYBORCZA
DO ZARZĄDÓW SAMORZĄDÓW SZKOLNYCHKANDYDACI DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO






SZKOŁY PODSTAWOWEJ
KL. IV
1. Natalia Łaś
2. Martyna Przepióra
Kl. V
1. Justyna Głąb
2. Anna Rozpara
Kl. VI
1. Tomasz Dyl
2. Bernadeta Szczerba

KANDYDACI DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


GIMNAZJUM
KL. I
1. Joanna Drewniak
2. Daniel Mentel
Kl. II
1. Jakub Bochenek
2. Joanna Czochór
Kl. III
1. Aleksandra Urbanowicz
2. Grzegorz Rożeń

WYBORY ODBĘDĄ SIĘ 26 WRZEŚNIA 2014 R./od godz. 9.45-10.40, lekcja 3./

UWAGA KONKURSY

Kuratorium Oświaty w Krakowie zamieściło na swoje stronie regulaminy i harmonogramy konkursów przedmiotowych i tematycznych. Poniżej zamieszczamy informacje o terminach etapów szkolnych konkursów przedmiotowych wraz z linkami do stron, na których znaleźć można więcej informacji o każdym
konkursie.

Szkoła Podstawowahttp://kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=10075
1. Małopolski Konkurs Humanistyczny – etap szkolny 24 października 2014
2. Małopolski Konkurs Języka Angielskiego – etap szkolny 6 listopada 2014
3. Małopolski Konkurs Matematyczny – etap szkolny 7 listopada 2014

KONKURSY TEMATYCZNEhttp://kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=10184

1. Konkurs historyczny "Wielcy Polacy – wybitni ngenerałowie"
2.  Konkurs informatyczny "Małopolskie Baltie 2015"
3. Konkurs przyrodniczy "Skarby przyrody i ich ochrona"
4. Konkurs biblijny "Z Dobrą Nowiną przez życie"

Gimnazjum http://kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=10074

1. Małopolski Konkurs Języka Angielskiego- etap szkolny 20 października 2014
2. Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego – etap szkolny 21 października 2014
3. Małopolski Konkurs z Chemii - etap szkolny - 22 października 2014
4. Małopolski Konkurs Biologiczny –etap szkolny 27 października 2014
5. Małopolski Konkurs Historyczny – etap szkolny 28 października 2014
6. Małopolski Konkurs Fizyczny – etap szkolny 29 października 2014
7. Małopolski Konkurs Geograficzny – etap szkolny 30 października 2014
8. Małopolski Konkurs Matematyczny –etap szkolny 4 listopada 2014
9. Małopolski Konkurs Języka Polskiego – etap szkolny 5 listopada 2014
10. Małopolski Konkurs Wiedzy o społeczeństwie

KONKURSY TEMATYCZNE http://kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=10185

1. Konkurs historyczny "Walka Polaków o niepodległość i granice w latach 1914 -1921. Wielkie bitwy
i bohaterowie wydarzeń"
2. Konkurs historyczny "Upadek I Rzeczypospolitej. Napoleońskie nadzieje i ład wiedeński (1764-1815).
U podstaw społeczeństwa obywatelskiego"
3. Konkurs języka hiszpańskiego "Hiszpania kraj kontrastów"
4. Konkurs informatyczny "Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera"
5. Konkurs biblijny "Z mądrością Proroków przez życie"

Więcej informacji na temat innych konkursów, olimpiad i turniejów można znaleźć na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie http://kuratorium.krakow.pl/index?ac=112&id=30

Anna Gryboś

Przygotowania do sezonu zakończone!!!

Ostatnikm sprawdzianem przed ligą małopolski młodziczek były mecze pomiędzy Glinikiem Gorlice - UKS Staszkówka-Jelna. Nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze w każdym meczu. Starsza drużyna wygrała 4:3 pokonując dużo starsze od siebie koleżanki z Gorlic. Młodsza drużyna nie miała żadnego problemu pokonując 4:2 dominując praktycznie w całym meczu.

Już w najbliższą niedzielę 14.09.2014 na obiektach sportowych w Moszczenicy nasze drużyny rozegrają pierwsze mecze w sezonie 2014/2015w Małopolskiej Lidze Młodziczek. Początek ligi od godziny 10:00.

W turnieju zagrają druzyny:

 UKS Staszkówka – Jelna
Starówka N.Sącz
Piast Skawina
Naprzód Sobolów
Zielonka Wrzasowice
Victoria Gaj
Piast Skawina II
UKS Staszkówka – Jelna II

Wszystkich fanów piłki noznej zapraszamy na nasze mecze!!!!

Mamy nowe przejście dla pieszych…

Wszystko zaczęło się rok temu, kiedy to uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce napisali list do Starosty Gorlickiego. Nic nadzwyczajnego. Poprosili w nim o wykonanie dodatkowego przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Staszkówka – Ciężkowice - Tarnów, na wprost wejścia do szkoły, które poprawiłoby ich bezpieczeństwo. Pan Starosta list potraktował bardzo poważnie. Przyjechał do szkoły, by spotkać się z jego autorami i pogratulował im obywatelskiej postawy, jednocześnie obiecując wsparcie w realizacji tej wyjątkowej inicjatywy. Podczas wakacji obietnica została zrealizowana – jest nowe, piękne przejście wraz z barierkami zabezpieczającymi. Dzisiaj, tj. 09 września 2014 r. ponownie uczniów odwiedził Starosta Mirosław Wędrychowicz, który w obecności wójta naszej gminy Jerzego Wałęgi, członka Zarządu Powiatu Adama Urbanka, przedstawicieli Rady Rodziców oraz nauczycieli oficjalnie oddał je do użytku. Była, więc okazja, by realizatorowi dziecięcego pomysłu podziękować. Uczynili to przedstawiciele społeczności uczniowskiej najlepiej jak umieli. Nadszedł czas, by sprawdzić czy wszystko jest dobrze wykonane. Tak więc uczniowie wraz z gośćmi, z wielką satysfakcją pokonali ,,swoje” przejście. Podczas spotkania Starosta pogratulował dzieciom pomysłu i obywatelskiej postawy pokazującej, że wspólnym działaniem można wiele zdziałać. Całe przedsięwzięcie było bardzo kształcące dla uczniów. Pokazało, że zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego ma sens i przynosi oczekiwane rezultaty. Tę lekcję edukacji społecznej zapewne zapamiętają na całe życie. Jestem pewna, że za kilkanaście lat będą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i samorządowym naszej miejscowości, gminy i powiatu.

Halina Łaś 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

 Po raz kolejny zadźwięczał szkolny dzwonek inaugurujący rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego – 2014/2015. Po wakacyjnej dwumiesięcznej przerwie cała społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym zgromadziła się w kościele parafialnym na uroczystej mszy św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Krzysztofa Jarmuły.

 Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego miało miejsce w sali sali gimnastycznej wypełnionej po brzegi. Najpierw spotkło się  61 przedszkolaków i 116 uczniów szkoły podstawowej, a potem 61 gimnazjalistów. Zebrani w sali gimnastycznej uczniowie szkoły podstawowej, rodzice i nauczyciele
w skupieniu odśpiewali Hymn Szkoły, a  następnie wysłuchali  inaugurującego wystąpienia Dyrektora Zespołu Szkół p. Haliny Łaś.

  ani Dyrektor szczególnie gorąco powitała najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej - pierwszoklasistów oraz ich rodziców. To ważny moment w historii polskiej edukacji, bowiem do klasy pierwszej przyszły także dzieci sześcioletnie. Razem ze starszymi o rok koleżankami i kolegami będą tworzyć jeden oddział liczący 25 uczniów. Jako nowi członkowie społeczności szkolnej pięknie przedstawili się  wszystkim zebranym w sali.

 Również rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego miało miejsce w przedszkolu. Przedszkolaki wraz z rodzicami spotkały się w trzech grupach ze swoimi wychowaczyniami. Należy podkreślić, że w tym roku szkolnym funkcjonować będzie dodatkowo trzeci oddział, skłądający się z dzieci najmłodszych: 3 i 2,5 -laków,
kórych jest łącznie 11. Nowy oddział przedszkolny został utworzony dzięki realizacji projektu pt.,,Raz, dwa, trzy do przedszkola idziesz TY” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

 Następnie słowa powitania na rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 zostały skierowane do gimnazjalistów, jako najstarszych spośród społeczności uczniowskiej.

Funkcje wychowawców w tym roku szkolnym pełnić będą następujący nauczyciele:

Przedszkole:
mgr Mieczysława Makowiec -grupa I

mgr Małgorzata Gucwa -grupa II

p. Agata Słowik -grupa III

Szkoła Podstawowa:

mgr Maria Fryczek – klasa I,

mgr Wiesława Rojek – klasa II,

mgr Elżbieta Gąsior – klasa III,

mgr Małgorzata Dranka-kl. IV,

mgr Michał Bąk -kl. V,

mgr Danuta Belczyk – klasa VI.


Gimnazjum:

mgr inż. Monika Magiera – klasa I,

mgr Lucyna Szczerba -kl. II,

mgr Anna Gryboś – klasa III.



Funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce nadal pełnić będzie mgr Iwona Cygnarowicz.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce życzymy wielu sukcesów, stysfakcji oraz miłych dni spędzonych w szkole. 

 
Kreator www - przetestuj za darmo