Aktualności


Szanowni Rodzice

Informuję, że rozpoczęcie roku szk. 2017/2018 dla dzieci przedszkolnych

odbędzie się w piątek - 1 września 2017 r. o godz. 9.00,

zaś dla uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych – w poniedziałek

4 września 2017 r. o godz. 8.00 – msza św. w kościele parafialnym, o godz. 9.00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole.

Serdecznie zapraszam.

Halina Łaś
- dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce
pozdrawiam 

Szanowni Rodzice

Informuję, że na naszej stronie internetowej w zakładce PODRĘCZNIKI jest zamieszczony wykaz podręczników i materiałów ćwiczeniowych dla wszystkich uczniów na rok szk. 2017/2018. Nadmieniam również, że w ramach dotacji celowej z Ministerstwa Edukacji Narodowej  zostały zamówione wszystkie podręczniki i zesztyty ćwiczeń do obowiązkowych zajęć eduakcyjnych. Zostaną one wypożyczone uczniom przez bibliotekę szkolną na początku roku szkolnego. Natomiast w ramach ww. dotacji nie zostały zamówione podręczniki /katechizmy/ do nauki religii  we wszystkich klasach oraz do nauki języka niemieckiego w klasie V i w klasie VI w związku z tym, że są to zajęcia dodatkowe.

Z poważaniem Halina Łaś - dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce

Klasa czwarta w parku rozrywki Zatorland

Dnia 14 czerwca klasa czwarta wraz z wychowawcą p. Bożeną Kozioł i p. Iwona Cygnarowicz spędziła miło czas w parku rozrywki Zatorland. Na dobry początek obejrzeliśmy film w 5D o dinozaurach. Następnie odbyliśmy spacer razem z panią przewodnik po Dinozatorlandzie. Pośród drzew zobaczyliśmy ożywione modele dinozaurów – przeszło 100 różnych eksponatów - zarówno tych mniejszych, jak i gigantycznych gadów, które poruszały się i wydawały dźwięki. Potem udaliśmy się do Parku Mitologii na wodzie, gdzie mogliśmy obejrzeć pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Można było zobaczyć latającego Dedala i Ikara, gromowładnego Zeusa z prawdziwym piorunem, Achillesa walczącego z Hektorem, stanąć oko w oko ze Sfinksem, usłyszeć szczekanie trzygłowego Cerbera czy zobaczyć jak Demeter poradzi sobie z gigantem. Oprócz tego mogliśmy zobaczyć rekonstrukcję ruin świątyni Apollina z Delf, wejść do wnętrza konia trojańskiego czy spróbować szczęścia w labiryncie Minotaura. Następnie czekał na nas Lunapark, a w nim różnorakie urządzenia rozrywkowe:  symulator 3D Bonanza, karuzela „Słonie”, diabelski młyn, karuzela wiedeńska, karuzela łańcuchowa, basen z łódkami, loteria, salon gier, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchańce i wiele innych.

W Zatorlandzie spędziliśmy niezapomniane chwile pełne wielu wspaniałych wrażeń, przeżyliśmy prawdziwą „boską” przygodę.
Orpacowała: Bożena Kozioł

Wybory  do Samorządu

Dnia 19 czerwca odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego
Szkoły Podstawowej. Startowało po dwóch uczniów z klas IV – VI szkoły
podstawowej oraz I – II gimnazjum. Wybory zostały rozstrzygnięte
w pierwszej turze.

Protokół z przeprowadzonych wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Staszkówce

Dnia 19.06.2017 r. r. komisja w składzie:

1.  Justyna Gąsior  przewodnicząca
2. Faustyna Waz – członek
3. Weronika Wąsowska – członek
4. Patrycja Potok – członek
5. Szymon Korzeń – członek
6. Michał Madej – członek

ogłasza, co następuje:
Liczba osób uprawnionych do głosowania:  117
Liczba oddanych głosów: 105
Liczba głosów ważnych: 99
Liczba głosów nieważnych: 6

Liczba oddanych głosów na poszczególnych kandydatów do zarządu:
Antas Karolina – 10
Gąsior Aleksandra - 23
Gąsior Weronika – 8
Juszyńska Katarzyna – 8
Kłapsa Emilia – 11
Korzeń Aleksandra – 7
Skoczeń Daria – 9
Szczerba Oliwia – 11
Wiejaczka Marta - 2

W związku z powyższym:
- do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej weszli:
Gąsior Aleksandra – przewodnicząca
Kłapsa Emilia, Szczerba Oliwia – wiceprzewodniczące
Antas Karolina – członek
Wrona Aleksandra – członek

Skarbnicy i sekretarze zostaną wybrani z członków Zarządów na najbliższym zebraniu.
Liczba oddanych głosów na opiekuna Samorządu Uczniowskiego:

Małgorzata Dranka – 30
Krzysztof Jarmuła – 19
Barbara Jerzak – 14
Bożena Kozioł - 9
Piotr Burkot – 7
Danuta Belczyk – 5
Anna Gryboś – 4
Edyta Stępień – 3
Marta Burkot – 3
Monika Magiera – 1
Robert Nowak – 1
Agnieszka Korzeń – 1


W związku z powyższym na opiekunów Samorządu Uczniowskiego wybrani zostali:
P. Małgorzata Dranka, Ks. Krzysztof Jarmuła

Gratulujemy zwycięzcom!
Opiekunowie Samorządów Uczniowskich – Iwona Cygnarowicz, Michał Bąk 

Spotkanie przy ołtarzu papieskim

8 czerwca 2017 roku odbyło się Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Starym Sączu. Jak co roku, radosny korowód przeszedł od klasztoru Sióstr Klarysek pod ołtarz papieski. Na jego czele powiewał sztandar Rodziny Szkół im. Jana Pawła II a za nim kolejne poczty sztandarowe. Po przybyciu na miejsce nastąpiła prezentacja różnych postaci świętych przygotowana przez poszczególne szkoły. Nasi gimnazjaliści przygotowali krótkie wystąpienie o świętej królowej Jadwidze. W jej postać wcieliła się Ania Łaś z klasy III. U jej boku stał Władysław Jagiełło (Paweł Drewniak) oraz kamieniarz (Bartosz Bochenek). Po zakończeniu wszystkich prezentacji została odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salaterskiego. Podczas homilii celebrans zachęcał by być „człowiekiem ofiary i modlitwy”. Wyjaśniał, że naszą ofiarą może być posłuszeństwo rodzicom, angażowanie się w szkolny wolontariat czy rozpoznawanie powołania życiowego. Natomiast duch modlitwy powinien się wyrażać poprzez codzienny pacierz, modlitwę przed i po nauce, pielgrzymki a zwłaszcza przez udział w niedzielnej Eucharystii. Na koniec podkreślił, że tak wypełnimy prośbę polskiego papieża by być obrońcami krzyża i wiary. Biskup życzył także by Rodzina Szkół była stróżem nauczania Jana Pawła II. Po zakończeniu Mszy świętej nastąpiło rozdanie nagród i wręczenie dyplomów. 
Po zakończeniu części oficjalnej w wolnym czasie można było zwiedzić muzeum Jana Pawła II lub korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu. Na to spotkanie nasi gimnazjaliści udali się pod skrzydłami Pani Dyrektor Haliny Łaś, Księdza Proboszcza Krzysztofa Jarmuły oraz katechetki. 

Agnieszka Korzeń

PODSUMOWANIE PROJEKTU UCZĘ SIĘ, BAWIĘ I  ROZWIJAM – WIEM, WYKORZYSTUJĘ, DZIAŁAM


Dnia 13 czerwca 2017 roku odbyło się podsumowanie, realizowanego w tym roku szkolnym przez naszą szkołę i Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe „PATRIA”, projektu o nazwie „Uczę się, bawię i rozwijam – wiem, wykorzystuję, działam” współfinansowanego przez FUNDACJĘ PZU w ramach programu Z PZU PO
LEKCJACH. Podczas zakończenia niniejszego przedsięwzięcia była obecna pani Prezes Stowarzyszenia – Halina Łaś, nauczyciele naszej szkoły oraz uczniowie. W czasie tego wydarzenia została pokazana prezentacja multimedialna dotycząca realizacji celów i działań podejmowanych w trakcie projektu.

Uczestnicy zajęć i członkowie koła teatralnego z języka angielskiego, zaprezentowali się podczas
przedstawienia w języku angielskim pt. „Shrek”. Przedstawienie to wzbudziło bardzo duży aplauz
i podziw wśród publiczności.

Na koniec wszystkim uczestnikom projektu zostały rozdane pamiątkowe dyplomy oraz nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Z językiem angielskim za pan brat”. Konkurs ten dotyczył zagadnień przyrodniczych w języku angielskim i realizowany był w czasie zajęć projektowych w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez FUNDACJĘ PZU, które bardzo się im podobały.

Podsumowując spotkanie pani Prezes Stowarzyszenia podziękowała realizatorom projektu oraz wszystkim uczniom biorącym udział w zajęciach za całoroczną pracę i zaangażowanie.

Opracowała:
Monika Magiera

Świat bliżej nas … spotkanie z podróżnikiem.

Podróż, ludzie i przygoda to tematy przewodnie niecodziennej lekcji geografii. Dzięki barwnych i pełnym ekspresji opowieściom niezwykłego podróżnika ARUNA MILCARZA, mieliśmy okazję ,,przenieść się” na … Madagaskar. I co z tego, że to tylko ok. 8000 km (odległość Gorlice – Madagaskar wynosi 8 030 km). Arun zadbał o to, abyśmy na dwie godziny zapomnieli o naszym miejscu zamieszkania. Wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy o tym, jak ludzie tam żyją, czym się zajmują, jak pracują i świętują. Co jest dla nich ważne i jak wygląda ich codzienność, czym się od nas różnią, a co jest tak samo istotne. Tylko nigdzie nie widać było słynnych, znanych wszystkim, pingwinów i króla Juliana…

PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA 

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Staszkówce miały wyjątkowy charakter. W sobotę 3 czerwca 2017 r. zorganizowano wyjątkowy piknik rodzinny dla wszystkich dzieci i ich rodziców. Wszyscy chętni do zabawy zgromadzili się w ogrodach przy plebanii. Do dyspozycji uradowanych dzieci były różne atrakcje m.in.: zjeżdżalnia, wata cukrowa, zabawy, konkursy i gry rodzinne oraz mała gastronomia, przygotowana przez rodziców. Impreza rozpoczęła się od pięknych występów artystycznych dziewczynek z klasy III szkoły podstawowej. Następnie inicjatywę przejęli animatorzy Agencji Artystycznej RoMa z Krakowa i Agencji Art. Cinema z Nowego Sącza dokładając wszelkich starań, aby do wspólnej zabawy wciągnąć jak najwięcej dzieci. Największym zainteresowaniem cieszył się bumper ball oraz ,,szachy Wikingów”. Wszyscy podziwiali taneczne show w wykonaniu Klaudii Jaśkowiec i Kamila Zawirskiego. Gdy zapadł zmrok na ,,trawiastej scenie” pojawili się aktorzy Teatru Eksperymentalnego GCK ,,Ergo” – teatr ogania, prezentując niezwykły pokaz. Przez całe popołudnie wszystkim dopisywały wspaniałe humory. Rodzice zadbali o to, aby nikt nie był głodny. Nawet pogoda nie zawiodła. Organizacja tej niezwykłej imprezy była możliwa dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób, a w szczególności: Jerzego Wałęgi - Wójta Gminy Moszczenica, Danuty Luboch - dyrektora Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy, ks. Krzysztofa Jarmuły - proboszcza parafii Staszkówka, OSP w Staszkówce, Rad Rodziców oraz nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Staszkówce. Szczególne podziękowania należą się rodzicom uczniów i dzieci przedszkolnych za pomoc i wsparcie organizacyjne.

Halina Łaś
dyrektor Zespołu Szkół w Staszkówce

OGŁOSZENIE

Od 1 września 2017 r. do czerwca 2018 r. w naszej szkole będzie realizowany projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów. 

Projekt jest skierowany do uczniów obecnej klasy I i II gimnazjum oraz od 1 września br. również do uczniów klasy VII szkoły podstawowej. Uczniowie, którzy przystąpią do projektu będą mogli skorzystać z następujących form wsparcia:
  •  zapewnienie uczniom pomocy doradcy zawodowego w planowaniu przyszłości edukacyjno-zawodowej poprzez utworzenie i funkcjonowanie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (SPInKa), w których będą realizowane warsztaty, poradnictwo indywidualne dla uczniów, konsultacje dla rodziców oraz wizyty zawodoznawcze,
  •  umożliwienie uczniom poszerzenia wiedzy o zawodach i rynku pracy poprzez uczestnictwo w Targach Edukacyjnych pn. „Festiwal Zawodów w Małopolsce”.

Każdy uczestnik po zakończeniu zajęć, otrzyma zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w doradztwie edukacyno-zawodowym.

Od 1 czerwca 2017 r. rozpoczynamy rekrutację do udziału w projekcie. Szczegółowych informacji udziela p. Monika Magiera.


Zapraszam 
Opiekun projektu
 Monika Magiera

Mamy Mistrza!!!
😀😀
W dniu 5.06 w Krygu została rozegrana ostania kolejka spotkań w lidze młodzików organizowanych przez podokręg piłki nożnej w Gorlicach. W ostatniej kolejce rozgrywamy dwa mecze z LKS Kryg przegrana 3:2. W drugim meczu wygrywamy z LKS Szymbark 7:1. Mimo że przegrywamy z Krygiem zostajemy mistrzem grupy II. W 20 meczach wygrywamy 16 razy i doznajemy tylko 4 porażki . 
Zdobyte punkty 48 bramki strzelone 81 i straconych 28. 

Wielkie brawa należą się naszym dziewczyną za ciężką pracę i walkę w każdym meczu i oczywiście nie zapominamy o naszych rodzicach, którzy nam pomagali za co bardzo serdecznie dziękujemy.

SKŁAD: Paulina Sokulska, Aleksandra Cygan, Julia Fryczek, Martyna Przepióra, Karolina Smołkowicz, Patrycja Potok, Weronika Wyżykowska, Justyna Smoleń, Kamila Lichoń, Marta Wiejaczka, Daria Skoczeń, Monika Szczerba, Faustyna Majcher

MIŁE ŚWIETOWANIE…

Sąsiadująca z nami Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Biesnej obchodziła swoje Święto Szkoły oraz kolejną rocznicę nadania imienia szkole. W tej uroczystości brali udział także uczniowie klasy V naszej szkoły wraz z Panią dyrektor Haliną Łaś, panią wychowawczynią – Edytą Stępień oraz katechetką Agnieszką Korzeń.
Po przybyciu na miejsce zgromadziliśmy się przed tablicą upamiętniającą Jana Pawła II i odśpiewaliśmy hymn szkoły w Biesnej. Złożyliśmy też kwiaty dla naszego Patrona. Następnie uczestniczyliśmy w ciekawej części artystycznej. Z uwagą słuchaliśmy recytacji i wspólnie śpiewaliśmy piosenki. Po słodkim poczęstunku zagraliśmy w grę terenową, w czasie której trzeba było wykazać się wiedzą o świętym polskim Papieżu. Stawką w tej grze była spora ilość cukierków, którymi należało poczęstować także przeciwników. Kolejnym punktem programu było oglądanie filmu przypominającego najważniejsze chwile dla szkoły w Biesnej. Na zakończenie wszyscy udaliśmy się na gorące kiełbaski z grila, które przygotowali miejscowi Rodzice. Zajadając się nimi braliśmy udział w różnych konkursach organizowanych przez katechetę – pana Józefa Orłowskiego. W tej miłej atmosferze rozstaliśmy się ze społecznością szkoły w Biesnej, zapewniając, że kolejne spotkanie odbędzie się w szkole w Staszkówce. 
W związku z deszczową pogodą nie zagraliśmy meczu i nie szliśmy pieszo do Biesnej ale i tak wróciliśmy bardzo zadowoleni i ubogaceni.  A wszystko to działo się 25 maja 2017 roku.

Agnieszka Korzeń

X Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Dnia 5 czerwca br. w Bobowej w Zespole Szkół Nr 1 odbył się X Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla szkół gimnazjalnych pod hasłem „Bliżej ekologii”. Patronat nad konkursem sprawował Oddział Ligii Ochrony Przyrody w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Urząd Miasta w Bobowej. 
Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby: Martyna Madej z klasy II, Justyna Ropczyńska i Bartosz Bochenek z klasy III.  Justyna zdobyła III miejsce w tym konkursie.  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami o tematyce z zakresu ekologii, geografii, biologii. Gratulujemy! 

Dla uczestników konkursu oraz opiekunów organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję w postaci wycieczki po miasteczku Bobowa. W czasie pieszej wędrówki zwiedziliśmy: Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, gdzie znajduje się wystawa koronki klockowej, Synagogę żydowską, Dworek Długoszowskich z obecną siedzibą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, kościoły pw. Wszystkich Świętych oraz św. Zofii. Wycieczkę oprowadzał dyrektor szkoły p. Adam Urbanek oraz p. Barbara Kowalska, która barwnie opowiadała historię miejsc, które zwiedzaliśmy. 

Zdjęcia z tego konkursu można obejrzeć na stronie: www.bobowa24.pl

M.M.

KOLEJNY SUKCES W TURNIEJU „ANGIELSKI WYŚCIG”

Dnia 26 maja uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w IX Międzyszkolnym Turnieju Znajomości Języka Angielskiego „Angielski Wyścig” organizowanym w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach. Każda szkoła reprezentowana była przez 10 osobową grupę uczniów. Wzorem ubiegłego roku uczestnicy zmagali się ze słownictwem w. angielskim aż z 17 kategorii tematycznych, wybierając właściwą odpowiedź na indywidualnych pilotach. W pierwszej rundzie nasza drużyna ze szkoły podstawowej wygrała mecz z reprezentacją z Gładyszowa. Natomiast w finale nasi uczniowie zmierzyli się ze szkołą podstawową z Uścia Gorlickiego, w którym wygrywając, powtórzyli ubiegłoroczny sukces. Zajmując ponownie I miejsce udowodnili oni swoją imponującą wiedzę z języka angielskiego. Puchar, który pozostawał na terenie naszej szkoły od czasu ubiegłorocznego turnieju, ponownie został przekazany w nasze ręce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Po zaciętej walce drużynie z gimnazjum nie udało się stanąć na podium, mimo to, możemy powiedzieć, że ich praca z pewnością nie „poszła na marne”, a zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Natalia Łaś (I miejsce), natomiast w kategorii gimnazjum – Weronika Gąsior (V miejsce). 

W skład reprezentacji Szkoły Podstawowej weszli: Natalia Łaś, Martyna Przepióra, Aleksandra Korzeń, Daria Skoczeń, Julia Waz, Faustyna Majcher, Kacper Gargula, Marta Wiejaczka, Katarzyna Juszyńska, Kacper Gąsior. Natomiast Gimnazjum reprezentowały: Natalia Dyl, Anna Łaś, Justyna Ropczyńska, Weronika Skrobot, Agata Hadalska, Martyna Madej, Jolanta Gąsior, Weronika Gąsior, Justyna Głąb, Sylwia Rożeń. 

Gratulujemy!!!!

Opracowała Małgorzata Dranka

OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY MARTYNY WĄSOWSKIEJ

Uczennica kl. VSP Martyna Wąsowska została laureatką w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Ocalić od zapomnienia-pamięć o niezłomnych pilotach por. pil. Janinie Lewandowskiej i gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim”. Zajęła również II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Natura bezcennym darem” organizowanym w ramach XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

Gratulujemy talentu i sukcesów! 
Lucyna Szczerba

Powiatowy Konkurs Czytelniczy 
„Niezwykłe przygody bohaterów serii Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki”

18 maja 2017 r. w Miejskiej Bibliotece w Gorlicach odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy, pod nazwą „Niezwykłe przygody bohaterów serii Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 94 uczniów ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego w wieku od 10 do 13 lat. Z naszej szkoły wzięło udział czworo uczniów: Anna Podwika z kl. IV, Katarzyna Juszyńska i Kacper Gąsior z kl. V oraz Faustyna Majcher  z kl. VI. Katarzyna Juszyńska uzyskała w teście wysoką liczbę punktów, uplasowała się tuż za podium i otrzymała wyróżnienie.  Kasi i wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Bożena Kozioł

Nagrody dla najlepszych czytelników

Dzień 12 maja dla niektórych uczniów naszego Zespołu był wyjątkowym dniem, ponieważ odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom oraz uczestnikom dwóch konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną. Za swój wysiłek i pracę włożone w przygotowanie się do konkursów uczniowie otrzymali cenne nagrody: plecaki, piłki, filmy, audiobooki. Radość z otrzymanych nagród była ogromna i nie miała końca. Nagrody wręczyła Pani dyrektor Halina Łaś.

1. Szkolny konkurs czytelniczy „Ekspert książki „Charlie i fabryka czekolady” był skierowany do uczniów kl. IV-VI. W konkursie wzięło udział 28 uczniów.

I miejsce Marta Wiejaczka, ucz. Kl. V
II – Kacper Gargula, ucz. kl. VI
III – Aleksandra Korzeń, ucz. Kl. VI

2. W międzyklasowym konkursie wiedzy „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza” zmagali się uczniowie kl. I-III gimnazjum. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna.

Zwyciężyła drużyna klasy II: Martyna Madej, Karolina Antas, Anna Szczerba

Fundatorem wszystkich nagród był Pan Bogusław Lenard.

W imieniu wszystkich nagrodzonych dziękujemy bardzo P. Bogusławowi Lenardowi  za cenne nagrody, oraz za dotychczasową współpracę.

Bożena Kozioł

Konstytucja 3 maja

12 maja 2017 r. odbyła się akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, którą przygotowali uczniowie wraz z p. Bożeną Kozioł i p. Edytą Stępień. Występom uczniów towarzyszył chór szkolny pod batutą p. Piotra Burkota. Celem akademii było pokazanie uczniom, jak ważnym wydarzeniem w historii Polski było uchwalenie Konstytucji 3 maja. Treści przekazywane podczas występu przybliżyły okoliczności powstania tego ważnego dokumentu, twórców ustawy i jej główne postanowienia. Na zakończenie pani dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie na temat doniosłości i ważności uchwalonej w 1791 roku 'Ustawy Rządowej'.

Bożena Kozioł

Samotny Lider

W dniu 15.05 w Szalowej rozgrywamy kolejny rzut ligi młodzików. Pierwszy nasz mecz w tym dniu to prawdziwy hit kolejki albowiem spotkał się lider z wiceliderem naszej grupy. Drużyna z Krygu wyszła z nastawieniem na wygraną i tak na początku było do przerwy przegrywamy 0:2! A to że walczymy do samego końca ten mecz to potwierdza. Wygrywamy  4:2 i  pokonujemy drużynę LKS Kryg.
Drugi mecz rozgrywamy z Wójtową, a że jest to drużyna, która jest nieprzewidywalna i trzeba zachować czujność do samego końca. Początek meczu jest dla nas wymarzony szybko strzelamy dwa gole i w naszej drużynie zapanowała chyba zbyt wesoła atmosfera bo do przerwy tracimy dwie bramki 2:2. Po przerwie obraz gry się znacznie zmienił już nie dajemy tak swobodnie rozgrywać piłki. Efektem są dwie bramki strzelone Wójtowej i w całym meczu wygrywamy 4:2 :-)

UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - LKS KRYG 4:2 ( A. Cygan 2x, J. Fryczek 2x )
UKS STASZKÓWA JELNA - LKS WOJTOWA 4:2 ( A. Cygan 2x, P. Sokulska 1x, J. Fryczek 1x)

Brawa dla wszystkich dziewczyn za walkę.
Nasza przewaga wzrasta do 15 pkt. 
Tabela poniżej

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA I BAŁTOWA

W dniach 9 i 10 maja 2017 r. uczniowie klasy V oraz VI szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do Sandomierza oraz Bałtowa. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Edyta Stępień, p. Małgorzata Dranka oraz p. Anna Potok. W Sandomierzu uczestnicy wycieczki zwiedzili Bazylikę Katedralną, Stare miasto, dziedziniec zamkowy z zamkiem z zewnątrz, maszerowali po wzgórzu staromiejskim, przeszli także podziemną trasą turystyczną. Największą atrakcją okazało się wejście na taras widokowy na Bramie Opatowskiej. Następnie uczniowie udali się do restauracji na rynku, gdzie zjedli smaczny obiad. W godzinach popołudniowych grupa udała się do Baranowa Sandomierskiego, gdzie zwiedziła piękny zamek z czasów późnego renesansu. Wieczorem na uczniów czekała dodatkowa atrakcja - wspólne śpiewy i zabawy muzyczne z tamtejszą grupą oazową działającą przy parafii w Baranowie Sandomierskim oraz ognisko, po którym zmęczeni, ale zadowoleni udali się spać. Następnego dnia uczestnicy wycieczki wyruszyli do Bałtowa, gdzie odwiedzili Bałtowski Kompleks Turystyczny. Do największych atrakcji należały: przejście trasą dinozaurów wyznaczoną w Jura Parku, seans w kinie 5D, przejazd autokarem do Bałtowskiego Zwierzyńca, gdzie można było z bliska zobaczyć liczne zwierzęta, m.in.; żubry, wielbłądy, lamy, alpaki, daniele, jelenie (różne gatunki), kozy afrykańskie, owce (różne gatunki z różnych części świata), bydło zebu, bydło szkockie i watussi. Następnie uczniowie mieli możliwość skorzystania z atrakcji znajdujących się na terenie Parku Rozrywki. Cieszymy się, iż uczniom dopisywał humor, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych. Mamy nadzieję, iż z tego wyjazdu uczestnicy wyniosą nie tylko wiedzę, którą przekazali im przewodnicy w odwiedzanych kolejno miejscach, ale także liczne wspomnienia mile  spędzonego razem czasu. 

WYCIECZKA DO KRAKOWA

Dnia 4 i 5 maja 2017 r. uczniowie kl. IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum udali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa organizowanej w ramach projektu „Uczę się, bawię i rozwijam – wiem, wykorzystuję, działam”, współfinansowanego ze środków Fundacji PZU. Wraz z uczniami uczestniczącymi w projekcie w wyjeździe brali udział także laureaci konkursu „Ekoplan, dla miejscowości, w której mieszkam”. Byli to uczniowie z Zespołu Szkół w Krygu, Gimnazjum w Siarach oraz Szkoły Podstawowej w Łużnej. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Małgorzata Dranka, p. Monika Magiera, p. Danuta Belczyk oraz p. Joanna Knapik. W Krakowie na uczniów  czekały liczne atrakcje, m. in.: zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema z udziałem w zajęciach warsztatowych, wizyta w Muzeum Inżynierii Miejskiej, Ogrodzie Botanicznym UJ oraz ogrodzie zoologicznym. Pod koniec pierwszego dnia pobytu uczniowie udali się na zasłużony wypoczynek do hotelu, gdzie zjedli smaczną obiadokolację, a rano po obfitym śniadaniu drugiego dnia wyruszyli na dalsze zwiedzanie wspomnianych już miejsc. Mamy nadzieję, iż wyjazd ten był dla uczniów wspaniałą okazją nie tylko do poszerzenia swojej wiedzy z przedmiotów ścisłych, ale także okazją do
zawierania nowych przyjaźni i wymiany doświadczeń.
 
Galeria pod linkiem

Zamiast śmieci-zabawka dla dzieci

Dzieci z klasy IIb wykonały piękne dzieła na temat „Zamiast śmieci-zabawka dla dzieci”. W swoich pracach wykorzystały liczne surowce wtórne. 
W nagrodę za kreatywność każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.

Rozgrywki wznowione!!! 

W dniu 08.05 na Orliku w Staszkówce został rozegrany pierwszy po rundzie jesiennej turniej młodzików organizowanych przez Podokręg Piłki Nożnej w Gorlicach.
W Pierwszym meczu otwierającym nasze zmagania piłkarskie z chłopakami rozgrywamy mecz z LKS Łużna.
Od pierwszych minut meczu uwidacznia się nasza przewaga ale gra wyglądała bardzo statycznie i nie przynosiła żadnej korzyści bramkowej. Po upływie kilku minut zaczęły się bardziej składne zespołowe akcje i efektem był gol Pauliny Sokulskiej na 1:0.Ta bramka ewidentnie dodaje nam wiatru w skrzydła i raz po raz atakujemy bramkę przeciwnika. Wyśmienicie spisywał się bramkarz Łużnej broniąc mocne strzały naszych dziewczyn. Ale jak to w sporcie bywa nie strzelasz w 100% sytuacjach to zrobi to przeciwnik tracimy bramkę na 1:1 po szybkiej i bardzo wzorowo wyprowadzonej kontrze. Taki wynik utrzymał się do przerwy ( gramy 2x 15 min ). Po przerwie nasza przewaga dalej jest bardzo widoczna ale co zrobić jak bijemy głowa w mur. W końcówce spotkania receptę na strzelenie gola znalazła Kamila Lichoń, strzelając gola na 2:1. Ten wynik utrzymał się do końca spotkania i mamy pierwszą wygraną w rundzie wiosennej.
Następnym przeciwnikiem w dniu dzisiejszym była drużyna LKS Kobylanka. Od początku spotkania narzucamy swój styl i to co się nam nie udawało w pierwszym meczu czyli strzelanie bramek teraz już przyszło nam to zdecydowanie łatwiej i do przerwy strzelamy aż cztery bramki. Po przerwie obraz gry się nie zmienił i do naszego dorobku bramkowego dorzucamy jeszcze 2 bramki. Chwila rozluźnienia w naszych szeregach dała chłopakom z Kobylanki honorowego gola.

Wyniki: 
UKS 3 Staszkówka - Jelna -- LKS Łużna 2:1 ( P. Sokulska, K. Lichoń)
UKS 3 Staszkówka - Jelna -- LKS Kobylanka 6:1 ( Cygan 3x , J. Fryczek 2x, P. Sokulska 1)

Po dzisiejszych meczach umacniamy się na pozycji lidera grupy II. 
Dziękuję dziewczyny za walkę i zaangażowanie a naszej bramkarce Karolinie Smołkowicz życzymy wszystkiego najlepszego z okazji urodzin i jak najmniej puszczonych goli
Szczególne podziękowania dla Gminy Moszczenica na czele z Panem Wojtem Jerzym Wałegą za zakup dresów dla naszej TrójeczkiBardzo Dziekujemy!!!

Dzień Ziemi 

W dniu 24 kwietnia 2017 r. uczniowie klas IV – VI oraz I – III gimnazjum wzięli udział w turnieju przyrodniczo – językowym, organizowanym w ramach obchodów Dnia Ziemi. Konkurs miał formę gry planszowej, w której niewątpliwie znaczenie miała nie tylko wiedza, ale także szczęście. Uczniowie rywalizowali między sobą w trzech drużynach: klasa IV i klasa II gimnazjum, klasa V i klasa III gimnazjum oraz klasa VI i I gimnazjum, zmagając się z pytaniami z dziedziny przyrody, geografii oraz języka angielskiego. Najlepiej poradziła sobie grupa uczniów z IV oraz II klasy gimnazjum, przybywając jako pierwsza na metę. Jako nagrodę zwycięzcy otrzymali dodatkowy dzień bez pytania. Gratulujemy!!!

SP Staszkówka II miejsce po 5-ciu turniejach Ligi Kobiet

W dniu 26.04 Łapanowie odbył się ostatni z pięciu turniejów ligi Kobiet 
Wyniki Poszczególnych meczów: 
               Sp Staszkówka - Sp Filipowice 4:2
Sp Staszkówka – Sp Sobolów 0:1
    Sp Staszkówka – Sp Maszkowice Wyżne 5:0

Po rozegraniu pięciu turnieji gdzie każdy grał z każdym nasza szkoła wywalczyła II miejsce ustępując tylko szkole z Sobolowa, której serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie tych rozgrywek. Dziewczyny prezentowały się bardzo dobrze na każdym turnieju gdzie wkładały całe serducho do walki. Na pewno cieszy to, że z każdym turniejem grały coraz to lepiej i takie turnieje w przyszłości zaowocują. Na koniec całego turnieju nastąpiła uroczysta dekoracja, gdzie oprócz drugiego miejsca dwie nagrody indywidualne powędrowały do naszych zawodniczek:
Karoliny Madej - Najlepsza zawodniczka w drużynie 
Julita Niewola – Najlepszy strzelec turnieju

Skład: Karolina Madej, Julita Niewola, Emilia Dyl, Julia Gut, Zuzanna Hadalska, Zuzanna Szczerba, Gabriela Szczerba, Angelika Skoczeń, Patrycja Wal, Emilia Brzęk i Kinga Madej.

Kwesta społeczności szkolnej 
na dożywianie dzieci, 
podopiecznych kś. Łukasza Kobielusa SMA w Togo.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się w akcję charytatywną na rzecz dożywiania dzieci ze szkoły w Togo ( Afryka). Uzyskane środki w kwocie: 457,67 gr. zostaną przekazane potrzebującym dzieciom w Togo.

Organizatorzy

!!!WYNIKI KONKURSU „EKOPLAN DLA MIEJSCOWOŚCI, W KTÓREJ MIESZKAM”!!!KATEGORIA KLAS IV – VI

I MIEJSCE –EX AEQUO – Ewa Łazarek, Weronika Mazur (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Anny Leśkiewicz w Łużnej) oraz Natalia Danyło, Marlena Drąg (Zespół Szkół w Krygu)

II MIEJSCE – Wiktoria Królikowska, Magdalena Ludwin (Zespół Szkół w Krygu)

KATEGORIA KLAS I – III GIMNAZJUM

I MIEJSCE – Weronika Druzik, Weronika Barczyk (Publiczne Gimnazjum im. Władysława Długosza w Siarach)

II MIEJSCE – Krystian Gąsior, Dawid Chorąży (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Staszkówce)

III MIEJSCE – Kinga Szczerba, Justyna Gąsior (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Staszkówce)

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Przypominamy, że wszystkie zwycięskie zespoły wezmą udział w dwudniowej wycieczce do Krakowa w dniach 4 - 5 maja 2017 r.

Szczegółowe informacje dotyczące wycieczki zostaną przekazane przez organizatorów w najbliższych dniach.

Egzamin gimnazjalny 2017!
Trzymamy kciuki za  naszych  Trzecioklasistów!

Zmiana terminu ogłoszenia wyników konkursu „Ekoplan dla miejscowości,  w której mieszkam” !!!

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną dnia 21.04.17. (piątek) do godz. 15.00.

Przepraszamy za opóźnienie.

Rozwój czytelnictwa


Liga Kobiet

W dniu 12.04 nasze młode zawodniczki z klas I- III rozegrały kolejny turniej Ligi Kobiet. Zawody zostały rozegrane w Gorlicach na Hali OSIR serdecznie dziękujemy za umożliwienie rozegrania zawodów. Na turniej przyjechało cztery drużyny: SP Sobolów, SP Filipowice, SP Nieszkowice Wyżne i gospodarz turnieju SP Staszkówka. Zawody przebiegały w sportowej i miłej atmosferze wyniki poszczególnych meczów: 
SP Staszkówka - SP Sobolów 0:2
SP Staszkówka - SP Filipowice 1:1
SP Staszkówka - SP Nieszkowice Wyżne 7:1

Dziękujemy dziewczyny za walkę i wysoki poziom piłkarski jaki dzisiaj nam zaprezentowały. 

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Po ciężkich bojach zajmujemy  w małopolsce
U - 10 IV miejsce
U -  8 V miejsce

 Dziękujemy dziewczyny za kawał serca włożony w  turniej 

Żywa lekcja - Zaelektryzowani – „Czy to magia? Nie, to czysta nauka”

We wtorek, 4 kwietnia 2017 r., do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów„ZAELEKTRYZOWANI”. Zaprezentowali spektakl pt. „Czy to magia? Nie, to czysta nauka”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie ciekawych eksperymentów fizyczno-biologiczno-chemicznych oraz przekazywaniu wiedzy z zakresu przyrody w bardzo zabawny sposób Na spotkanie przybyli uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej, I – III Gimnazjum, a także najmłodsi, czyli przedszkolaki. Wspaniałym urozmaiceniem była możliwość aktywnego uczestnictwa młodzieży w pokazie. Wszyscy z uśmiechami na twarzy i zaciekawieniem oglądali aktorów. Całe spotkanie trwało prawie 60 minut i bardzo podobało się wszystkim widzom. Aktorzy nie tylko wspaniale bawili publiczność, ale także rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przyrody, fizyki, biologii i chemii.

Opracował:
Krystian Gąsior

Finalistki 
Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017

Justyna Ropczyńska i Ania Juszyńska
z klasy III Gimnazjum zostały finalistkami Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017.
                             Gratulacje!!!!

Eliminacje Gminne OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" - Moszczenica 2017

W sobotę 4 marca 2017 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy przeprowadzone zostały Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach udział wzięło łącznie 23 uczestników, reprezentantów wszystkich szkół z terenu Gminy Moszczenica a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.


Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji gminnych OTWP czuwało jury pod przewodnictwem mł. bryg. Dariusza Surmcza - Z-cy Dowódcy JRG w Gorlicach. W jury zasiedli ponadto dh Jerzy Wałęga - Prezes ZOG ZOSP RP w Moszczenicy, dh Dorota Marszał - Skarbnik ZOG ZOSP RP w Moszczenicy, dh Grzegorz Podobiński - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej OG ZOSP RP w Moszczenicy oraz dh Stanisława Balakowicz - Skarbnik OSP w Moszczenicy.

Uczestnicy podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe - grupa I szkoły podstawowe, grupa II szkoły gimnazjalne oraz grupa III szkoły ponadgimnazjalne. Zmagania pożarnicze składały się z dwóch elementów - testu pisemnego oraz finału w postaci odpowiedzi ustnej.

Test pisemny składał się z 30 pytań. Do finału zakwalifikowanych zostało po 3 laureatów z najwyższą liczbą punktów. Finał to odpowiedź ustna przed jury oraz sprawdzenie znajomości i obsługi sprzętu ratowniczo - gaśniczego. W finale wyzerowane zostały punkty zdobyte na teście pisemnym a uczestnicy drugi etap zmagań zaczynali z kontem zerowym. Tym samym wyrównane zostały szanse na zwycięstwo wszystkim finalistom.

Klasyfikacja końcowa Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" Moszczenica 2017:
Grupa I - Szkoły Podstawowe 
1. Marcin Skrobot - ZS w Staszkówce - 55 pkt
2. Marcin Dyl - ZS w Staszkówce - 39 pkt
3. Rafał Juszyński - ZS w Staszkówce - 35 pkt
4. Kacper Gargula - ZS w Satszkówce 

Grupa II - Szkoły Gimnazjalne
1. Karolina Pyzik - ZS w Staszkówce - 60 pkt
2. Filip Dziadzio - Gimnazjum w Moszczenicy - 35 pkt
3. Szymon Salwa - Gimnazjum w Moszczenicy - 34 pkt
4.Bartosz Bochenek - Gimnazjum w Staszkówce 

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy  i trzymamy  kciuki  na następnym etapie!!!

Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować Gminę Moszczenica podczas zmagań szczebla powiatowego w dniu 27 kwietnia 2017 roku. 

Serdeczne podziękowania dla  OSP  Moszczenica za udostępnienie zdjęć  i  artykułu
galeria poniżej

Konkurs - Ekoplan dla miejscowości, w której mieszkam

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,PATRIA” w Staszkówce, działające przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce od 01 września 2016 r. realizuje projekt pt. „Uczę się, bawię i rozwijam – wiem, wykorzystuję, działam” współfinansowany przez Fundację PZU w ramach grantu ,,PZU po lekcjach” w ramach którego organizowany jest konkurs

„Ekoplan dla miejscowości, w której mieszkam”

i w związku z tym serdecznie zapraszamy Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum do wzięcia udziału w tym konkursie. Jego celem jest popularyzacja ekologicznego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Trzy zwycięskie zespoły (I, II, III miejsce) otrzymają nagrodę w formie 2 – dniowego wyjazdu do Krakowa wraz z pozostałymi uczestnikami projektu. Fundatorem nagród jest Fundacja PZU.
Do pobrania Regulamin konkursu. Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących ww. konkursu udziela p. Monika Magiera - tel. 18 3541124. 

Regulamin Konkursu


Sukcesy naszych tenisistów stołowych

W dniu 23.02.17r. w sali gimnastycznej Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach odbył się Turniej tenisa stołowego „ZIMA” 2017 w roczniku 2004 i młodsi. 
Organizatorem zawodów był: Urząd Miejski w Gorlicach, Międzyszkolny Klub Sportowy Radość Gorlice Sędzią prowadzącym zawody był: Marek Mróz, Konstanty Mrozek W w/w zawodach wzięło udział 7 uczniów naszej Szkoły Podstawowej z klas IV – VI. Poniżej zajęte miejsca oraz obraz konkurencji w poszczególnych grupach wiekowych
Młodzicy – rocznik 2006 – młodsi 

1. Eckert Konstantin SP Żurowa 
2. Gąsior Karol SP Staszkówka 
3. Gryga Jakub SP Mszanka
4. Knapik Adrian SP Wola Łużańska
5. Socha Maciej SP Mszanka
6. Janiszewski Krzysztof SP Staszkówka
7. Bożek Paweł SP Mszanka
8. Gogola Wojciech SP Ołpiny

Młodziczki – rocznik 2004 – 2005

1. Janik Aleksandra SP Wola Łużańska
2. Martuszewska Angelika SP Wola Łużańska
3. Smołkowicz Karolina SP Staszkówka
4. Trybus Anna SP Mszanka
5. Jerzak Aleksandra SP Mszanka
6.Dyl Emilia SP Mszanka
Młodzicy – rocznik 2004 – 2005

1. Juszyński Rafał SP Staszkówka
2. Skrobot Marcin SP Staszkówka
3. Knapik Dawid SP Staszkówka
4.Kaleta Kamil SP Strzeszyn
5. Janik Mateusz SP Wola Łużańska
6. Masłowski Cyprian SP Wola Łużańska
7. Gogola Szymon SP Ołpiny
8. Markowicz Marcin SP Strzeszyn
9 – 11. Knapik Łukasz SP Staszkówka
Kołek Damian SP Ołpiny

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali za miejsca 1 – 3 pamiątkowe pucharki, zaś za miejsca 1 – 6 dyplomy. W/w uczniowie naszej szkoły są członkami Klubu Sportowego MKS „Radość” Gorlice gdzie pod opieką trenerów Konstantego Mrozka i Marka Mroza trenują tą dyscyplinę sportową od dwóch lat odnosząc znaczące sukcesy. Dwa razy w tygodniu dojeżdżają do Gorlic na treningi a sponsorem ich przejazdów jest firma 
Robert Nowak

Wyślij pączka do Afryki

W naszej szkole już po raz czwarty została zorganizowana akcja pt. „Wyślij pączka do Afryki”. W tłusty czwartek, 23 lutego 2017 roku, od rana pachniało pączkami, chrustami, ciastkami, rurkami z kremem, babeczkami i innymi słodkościami. Dziewczęta ze Szkolnego Koła Wolontariatu, ubrane w okolicznościowe koszulki, miały pełne ręce roboty. Przyjmowały od uczniów przyniesione pyszności, przygotowywały kiermasz a następnie sprzedawały. Zainteresowanie akcją było bardzo duże, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli, pracowników szkolnej administracji i obsługi a nawet rodziców. Efektem „pączkowania” były wypełnione pieniążkami skarbonki z napisem: „ SOS dla Afryki”. Suma uzbieranych datków wyniosła: 673zł, 72 gr. Całą kwotę przekazaliśmy misjonarzom za pośrednictwem fundacji KAPUCYNI I MISJE. 
Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia tej akcji.
Cieszymy się, że chociaż w taki sposób możemy pomóc dzieciom w Afryce.

Agnieszka Korzeń – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

OPROJEKCIE SŁÓW KILKA...

Od września 2016 roku Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,PATRIA”
w Staszkówce realizuje projekt „Uczę się, bawię i rozwijam – wiem, wykorzystuję, działam” współfinansowany przez Fundację PZU. W ramach ww. projektu są realizowane zajęcia przyrodnicze w języku angielskim.  Zajęcia te prowadzą równocześnie dwie nauczycielki: języka angielskiego – p. Małgorzata Dranka i przyrody – p. Monika Magiera z uczniami w trzech grupach wiekowych. Pierwsza grupa to uczniowie z klas  II – III SP, druga - z klas IV – VI SP i trzecia - z klas I – III G.. Beneficjenci projektu aktywnie w nich uczestniczą, rozwijając swoje  zdolności językowe i kształtując postawy proekologiczne. Zajęcia są prowadzone metodami aktywnymi z wykorzystaniem multimediów. Nauka odbywa się w sposób bezstresowy poprzez zabawę, co sprzyja lepszemu zapamiętywaniu i utrwalaniu omawianych treści. Zdobyte umiejętności językowe uczniowie mogą wykorzystać w sposób praktyczny. W ramach projektu zaplanowano również konkurs międzyszkolny oraz dwudniową  wycieczkę do Krakowa, podczas której uczestnicy projektu będą mogli odwiedzić Muzeum Inżynierii Miejskiej, ogród botaniczny oraz ogród zoologiczny. Zdobyte przez uczestników projektu
w niekonwencjonalny sposób wiadomości i umiejętności przyrodniczo – językowe przydadzą się im
w szkole oraz w życiu codziennym.
Monika  Magiera, Małogorzata Dranka

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ NA II PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2016/20Katechetyczne echo pierwszego półrocza…


Lista uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum,

Którzy zgodnie z Regulaminem
przyznawania stypendium szkolnego za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe
w Zespole szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce, otrzymali stypendia za swoje
osiągnięcia w I okresie roku szk. 2016/2017:

I.
Za osiągnięcia sportowe –
Szkoła Podstawowa:
1. Nicola Turek,
2. Monika Szczerba,
3. Daria Skoczeń,
4. Patrycja Potok,
5. Martyna Przepióra,
6. Karolina Smołkowicz,
7. Weronika Wyżykowska,
8. Faustyna Majcher,
9. Justyna Smoleń,
10. Marta Wiejaczka,
11. Rafał Juszyński,
12. Natalia Łaś,
13. Julia Waz,
14. Emilia Kłapsa,
15. Karolina Majcher,
16. Anna Podwika,

Gimnazjum:

17. Anna Szczerba,
18. Jolanta Gąsior,
19. Anna Rozpara,
20. Urszula Szczerba,
21. Aleksandra Gąsior,
22. Bernadeta Szczerba,
23. Faustyna Waz.

II. Za
wyniki w nauce – gimnazjum:
1. Justyna Ropczyńska,
2. Anna Juszyńska,
3. Anna Łaś,
4. Natalia Dyl,
5. Kinga Szczerba,
6. Justyna Gąsior,
7. Bartosz Bochenek,
8. Agata Hadalska – kl. IIIG
9. Weronika Skrobot,
10. Martyna Madej,
11. Karolina Pyzik,
12. Aleksandra Wrona,
13. Justyna Głąb.

Gratulujemy!!!

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole!

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej w sposób wyjątkowy uczcili święto swoich babć i dziadków. Uroczystość odbyła się w dn. 21 stycznia 2017 r. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały wyjątkową część artystyczną, składającą się z dwóch części. W pierwszej wystąpili uczniowie z klasy I oraz z klasy III. Były wiersze, piosenki, tańce i życzenia dedykowane licznie przybyłym babciom oraz dziadkom. Natomiast w drugiej części wystąpili uczniowie z klasy IIa i IIb prezentując Jasełka. Całości dopełniła piękna dekoracja. Babcie i dziadkowie nagrodzili występy wnuczek i wnuków gromkimi brawami. W organizacji ww. uroczystości pomogli rodzice na czele z Radą Rodziców pod przewodnictwem p. Marty Szczerby. Przygotowali poczęstunek dla zaproszonych gości, a także wspaniały bal dla dzieci z licznymi atrakcjami. Zabawa była wspaniała, a rodzicom i wychowawczyniom; p. Wiesławie Rojek, Elżbiecie Gąsior, p. Bożenie Wąsowicz i p. Marii Fryczek należą się wielkie podziękowania.

Halina Łaś – dyrektor

II  Dzień  Turnieju  w Bieczu

Wczoraj Żaczki dzisiaj Orliczki31.01 w Bieczu odbył się turniej o puchar Burmistrza dla roczników 2006. Mimo że nie udaje nam się wyjść z grupy i nie odnosimy żadnej wygranej:
Beskidzka AP 3:0
Racławice 1:0
                                        Animator Gorlice 1:0
                                        Podhalanin Biecz 2:0
Turniej zaliczmy do bardzo udanych w każdym meczu nasze dziewczyny pokazywały charakter i walczyły bardzo dzielnie, a grały przecież z chłopakami! :)Wielkie brawa za walkę!!!!

Turniej  w Bieczu
 
Udane występy naszych Żaczek w TurniejuW dniu 30.01 w Bieczu został rozegrany II Turniej o Puchar Burmistrza Biecza. Nasze Żaczki mierzyły się z chłopakami i spisały się bardzo dobrze. Turniej miał charakter dobrej zabawy i każda drużyna była wygraną. Dla nas te mecze były dobrą nauką, gdyż potyczki z chłopakami to już wyższy poziom. Dziękujemy organizatorom za przyjęcie nas do tego grona gdzie mogliśmy zagrać z drużynami:
GKS Glinik Gorlice II
Podhalanin Biecz I
Podhalanin Biecz III
AP Baromed Gorlice
Dziewczyny zawiesiły bardzo wysoko poprzeczkę i pokazywały że też potrafią kopać w piłkę i odnosząc nawet jedno zwycięstwo!!!Wielkie brawa za walkę !!!!

Wicemistrzostwo  w Koszykówce  Dziewcząt

23.01.2017 w Gorlicach odbły  się zawody  powiatowe w koszykówce dziewcząt szkół  podstawowych. Rewelacyjnie spisały  się nasze dziewczyny wygrywająć  ze szkołą SP 4.  Mecz o  mistzrostwo   przegrywamy  ze szkołą w Wilczyskach. Dla nas to ogromny  sukces  i dla naszej  szkoły.

Wielkie  brawa dla naszych  dziewczyn  że pokazują,  że nie tylko  potrafią  grać w piłkę  nożną

Tydzień Profilaktyki

W dniach od 14-18 listopada w Naszej Szkole realizowano zadania w ramach
„Tygodnia Profilaktyki”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „ Bezpieczny
Internet”.

Przeprowadzono konkurs plastyczny w dwóch kategoriach wiekowych kl. I-IIIG i IV-VI SP. Nagrody w konkursie „ Bezpieczny Internet” otrzymali następujący uczniowie:

Szkoła Podstawowa

I miejsce- Aleksandra Korzeń kl. VI, Natalia Łaś kl. VI
II miejsce- Patrycja Potok kl. VI, Marta Wiejaczka kl. V, Kacper Gąsior kl. V
III miejsce- Martyna Wąsowska kl. V, Adrian Smołkowicz kl. V, Dawid Potok kl. V

Gimnazjum

I miejsce- Weronika Wąsowska kl. IG
II miejsce-Justyna Głąb kl. IG

III miejsce- Anna Jerzak kl. IG, Piotr Podwika kl.IIIG, Sylwia Rożeń kl. IG

Wszystkie nagrodzone prace eksponowano w holu szkoły.

Funkcjonariusze Policji przeprowadzili pogadanki do klas IV-VI i I-IIIG na temat zagrożeń w sieci, a w dn. 30.11.2016 dla rodziców w ramach pedagogizacji w tym temacie.

W dniu 02.12.2016 odbył się apel podsumowujący wszystkie zrealizowane działania i również wtedy przeprowadzono konkurs wiedzy na temat Internetu „Jeden z dziesięciu” w dwóch kategoriach wiekowych kl. IV-VI i I-IIIG.

Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody.
Pierwsze miejsce w konkursie zajął ucz. Bartosz Bochenek z kl. IIIG i natomiast w Szkole Podstawowej ucz. Marcin Dyl kl. VI.

Sporządziła: Lucyna Szczerba

Wycieczka do  Teatru

Dnia 5 grudnia 2016 r. uczniowie klas I –III odwiedzili teatr im. Ludwika Solskiego wTarnowie, gdzie obejrzeli przedstawienie pod tytułem ,,Pinokio”.
Po zajęciu miejsc, wszyscy z niecierpliwieniem czekali i na rozpoczęcie przedstawienia.
Kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy odczuwaliśmy prawdziwą magię teatru. Zobaczyliśmy piękną scenografię. Z wielką uwagą oglądaliśmy
przygody pajacyka Pinokia. Zachwycała nas gra aktorów i przepiękna muzyka. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.W przerwie dzieci spotkały się ze świętym Mikołajem, który rozdawał cukierki. Spektakl na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że takie wyjazdy będą częściej organizowane. 

Dzień Języków Obcych

25 listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji dzień ten ogłoszony został dniem kolorów flag krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie klas IV -VI oraz I - III gimnazjum tak dobrali w ten dzień garderobę, aby pasowała do kolorów
widniejących na flagach danych krajów.

Zorganizowano także II Szkolne Dyktando z Języka Angielskiego w trzech kategoriach: klasy IV, klasy V oraz klasy VI. Spośród wielu uczestników wyłoniono zwycięzców:

Wojciech Czochór - klasa IV
Kacper Gąsior – klasa V
Martyna Przepióra – klasa VI

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy !!!

Natomiast uczniowie klas I – III gimnazjum wzięli udział w Międzyklasowym Teleturnieju Językowym, zmagając się z zawiłościami zarówno języka angielskiego jak i języka niemieckiego. Konkurs składał się z sześciu rund, każda sprawdzała inny aspekt nauki danego języka (m.in. rozwiązywanie rebusów fonetycznych, literowanie, znajomość gramatyki). Rywalizacja okazała się okazją nie tylko do sprawdzenia swojej wiedzy, ale także okazją do wspólnej zabawy, w miłej i wesołej atmosferze. W konkursowych zmaganiach najlepiej poradziła sobie klasa III gimnazjum, zajmując I miejsce. Zwycięzcy otrzymali dyplom oraz nagrodę specjalną w postaci dodatkowego dnia wolnego od pytania.

Gratulujemy!!!

opracowała: Małgorzata Dranka

Dzień  Życzliwości

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,  ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”
Matka Teresa z Kalkuty

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.


Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas  z nawiązką!Wzorem ubiegłego roku Samorząd Uczniowski przeprowadził wśród uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum sondę dotycząca najżyczliwszych uczniów  i nauczycieli. A oto najżyczliwsi uczniowie:

kl. IV – Nikola Turek, Paulina Mentel, Błażej Gargula
kl. V – Dawid Potok
kl.VI – Marcin Skrobot

Kl. I G – Anna Jerzak
Kl. II G – Dawid Chorąży
Kl. III G – Anna Łaś


Najżyczliwsi nauczyciele według uczniów to: P. Małgorzata Dranka, P. Iwona Cygnarowicz
Wszyscy wyróżnieni zostali udekorowani „medalami życzliwości”

Samorząd Uczniowski

Sukces w Tenisie Stołowym

16 listopada w Ropie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego w tenisie
stołowym. Uczniowie naszej szkoły odnotowali fantastyczny występ. Prawo
reprezentowania każdego Gimnazjum w Powiecie miało po 3 uczniów, dziewcząt i chłopców. Nasze Gimnazjum wystąpiło w składzie: Bernadeta Szczerba, Gąsior Dawid, Gąsior Krystian i Damian Konwent. Zdobyliśmy dwa medale, złoty medal i jednocześnie tytuł Mistrza Powiatu zdobył Krystian Gąsior a brązowy Dawid Gąsior. Miejsce punktowane VI wywalczył  Damian Konwent, Bernadeta Szczerba zajęła IX miejsce. W zawodach wzięło udział 22 chłopców i 20 dziewcząt. Drużynowo zdobyliśmy I miejsce wśród  chłopców. Na zawodach rejonowych indywidualnych na wiosnę wystartuje cała trójka chłopców. Na zawodach drużynowych 24 listopada w Gródku nad Dunajcem również wystartują wcześniej wymienieni uczniowie. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów na wyższych szczeblach rywalizacji.

XXXIV JESIENNY GORLICKI KONKURS RECYTATORSKI  POEZJI JEDNEGO WIERSZA

23 listopada w Gorlickim Centrum Kultury odbył się XXXIV Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza. W konkursie tym wzięły udział dwie uczennice z kl. IV: Emilia Kłapsa i Paulina Mentel.

Odwiedziny pana Kleksa w klasie czwartej

W piątek 18 listopada w klasie czwartej zamiast lekcji języka polskiego odbyły się lekcje:  kleksografii i przędzenia liter. Lekcje poprowadził sam pan Ambroży Kleks. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie polecenia pana Kleksa i świetnie się przy tym bawili. Na koniec pan Kleks wszystkich uczniów nagrodził piegami. 

Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce na uroczystości zorganizowanej przez Gorlickie Strzeleckie Bractwo Kurkowe Dworu Karwacjanów.

W dniu 23 października 2016 r. Poczet Sztandarowy reprezentujący Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce w składzie: Paweł Drewniak, Joanna Drewniak, Kinga Szczerba, na zaproszenie Gorlickiego Strzeleckiego Bractwa Kurkowego Dworu Karwacjanów uczestniczył w podniosłej uroczystości ślubowania nowych członków tej zacnej organizacji. Ceremonia odbyła się podczas dziękczynnej mszy św. za dar pontyfikatu i świętości polskiego Papieża Jana Pawła II w Bazylice Mniejszej pw. NMP w Gorlicach. Przed mszą św. nastąpiło odsłonięcie
i poświęcenie tablicy pamiątkowej jako votum dziękczynnego. W uroczystości wzięli udział reprezentanci Bractw Kurkowych z Krakowa i Tarnowa. Należy podkreślić to, że udział przedstawicieli naszej młodzieży w tym niezwykłym wydarzeniu był dla nich wspaniałą lekcją historii.
Zdjęcia wykonane  przez  P. Bogusława KuciakowskiegoHalina Łaś - dyrektor             

Duży sukces uczniów Zespołu Szkół w Staszkówce w Powiatowym Konkursie Piosenki Różnej


Miło nam poinformować, że 17 i 18 listopada 2016 r. uczniowie należący do chóru szkolnego funkcjonującego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Piosenki Różnej. Konkurs zorganizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Chórzyści występowali
w trzech kategoriach:

1) szkoła podstawowa kl. I-III - zespół wokalny w składzie: Magdalena Wiejaczka, Karolina Madej, Zuzanna Szczerba, Emilia Dyl, Faustyna Gąsior, Amelia Szczerba, Tobiasz Smalec, Hubert Turek, Dominik Turek, Oliwia Migacz, wykonując piosenkę pt. „Języki obce”, zajął  I miejsce.

2) gimnazjum kategoria soliści - Anna Łaś, wykonując utwór  pt. „Derniere Danse” zajęła II miejsce.

3) gimnazjum zespół  wokalno – instrumentalny w składzie: Bartosz Bochenek- (akompaniator), Karolina Antas, Kinga Szczerba, Justyna Gąsior, Weronika Skrobot, Anna Łaś, Agata Hadalska, Justyna Ropczyńska, Martyna Madej, Aleksandra Gąsior, Karolina Pyzik, Justyna Głąb, wykonując utwór legendarnego Leonarda Cohena „Hallelujah” wyśpiewał I miejsce.

Do konkursu przygotowywał nas pan Piotr Burkot.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych sukcesów.

Kinga Szczerba, Justyna Gąsior

II miejsce na Rejonie

W dniu 16.11.2016 r. na hali sportowej przy ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej odbył się turniej halowej piłki nożnej dziewcząt  o awans do finału wojewódzkiego
W turnieju wzięły udział 4 zespoły:
SP nr 1 Nowy Sącz M. Nowy Sącz
SP Złockie pow. nowosądecki
                                  SP Staszkówka pow. gorlicki
                                            SP 1 Mszana Dolna pow. limanowski
 
Wyniki  meczów:
SP Staszkówka  - SP Złockie 3:0
    SP Staszkówka  - SP nr 1 Nowy Sącz 1:1
SP Staszkówka  - SP 1 Mszana Dolna 0:0
Ostateczniezajmujemy drugie miejsce. Duże brawa należą się naszym piłkarkom za włożone serce i zaangażowanie.

Kibicujemy  na meczu  siatkówki

W dniu 12.11 prawie 50 uczniów z naszej szkoły wybrało się na mecz III ligi w piłce siatkowej pomiędzy Orzeł  Ciężkowice -  GKPS Gorlice. Nasza grupa uczniów wspierała gorlicką drużynę i mogła zobaczyć swojego nauczyciela wychowania fizycznego Michał Bąka a zarazem zawodnika drużyny GKPS. Mecz zakończył  się wynikiem  0;3 dla GKPS-u. Uczniowie z Zespołu szkół mocno dopingowali i zebrali od wszystkich zawodników duże brawa. Po zakończonym meczu wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Śniadanie daje moc

Już tradycyjnie  w naszej  szkole  dzieci z klas I -III uczestniczyły  ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. Przygotowywanie zdrowego  śniadania poprzedziła pogadanka na temat zasad zdrowego odżywiania.  Uczniowie wspólnie wykonywali ,,piramidę zdrowia” wypowiadali się na  temat znaczenia spożywania owoców i warzyw dla zdrowia człowieka. Przynieśli do szkoły produkty potrzebne do przygotowania zdrowego śniadania. Na miejscu przy pomocy wychowawczyń przygotowywali kanapki, sałatki. W tym dniu śniadanie było wyjątkowo smaczne.

OTRZĘSINY KLASY I GIMNAZJUM

24 października 2016 roku uczniowie klasy I wzięli udział w tzw. „otrzęsinach”. Tym samym stali się pełnoprawnymi członkami naszego gimnazjum. Sprawdzone zostały ich umiejętności m.in. w tańczeniu nagazecie, śpiewaniu czy odpowiadaniu na podchwytliwe pytania. Pani wychowawczyni również nie uniknęła kilku pytań dotyczących swojej klasy. Otrzęsiny miały charakter wesołej zabawy, a ich końcowym etapem było uroczyste ślubowanie. Po tej małej uroczystości odbyła się dyskoteka dla całego gimnazjum.

Mamy Mistrzostwo Powiatu!!!

W dniu 20.10 w Libuszy odbyły się zawody w piłce halowej dziewcząt szkół podstawowych. W Turnieju udział wzięło 6 drużyn z całego powiatu. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły nam przyszło się zmierzyć w grupie z SP Siedliska wygrana 2:0 i SP Libusza 1:0. Awansujemy z pierwszego miejsca i w meczu finałowym gramy z SP Ropa wygrana 3:0. Dzięki tej wygranej zostajemy mistrzem powiatu i będziemy reprezentować nasz powiat na zawodach rejowych.

Bramki strzeliły dla naszej drużyny:
Justyna Smoleń 2
Martyna Przepióra 2
Partycja Potok 1
Weronika Wyżykowska 1

Warto dodać że w całym turnieju nie straciliśmy żadnego gola, duża w tym zasługa Karoliny Smołkowicz. Brawa dla całej drużyny,która pokazała charakter, ambicje i walkę o każdy centymetr boiska.

Trzymamy kciuki za was na następnym etapie 

Dziękujemy z całego serca za pokazanie nam,
że porażki mogą nas czegoś dobrego nauczyć,
że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,
że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.
W dniu 18 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za ich pracę. Aby rozjaśnić i rozweselić ten dzień uczniowie przygotowali niecodzienny, humorystyczny pokaz mody. Sala gimnastyczna zamieniła się w profesjonalny wybieg dla modelek i modeli. Modele zaprezentowali atrakcyjne stroje, które nie tylko prezentowały się wspaniale, ale również mogą być pomocne w trudnej pracy z uczniami. Pokaz zakończył się złożeniem życzeń oraz wręczeniem wykonanych przez uczniów kwiatów.
Samorządy  Uczniowskie

Kolejny turniej naszych najmłodszych piłkarek

18.10 Odbył się w Bochni kolejny turniej z udziałem naszych najmłodszych piłkarek. Z różnych względów nie dojechały aż dwie drużyny i te mecze będą zweryfikowane jako walkower na naszą korzyść. Rozegraliśmy 3 mecze z drużyną Sobolowa 2 mecze wygrywając 2:0, 1:0 i przegraliśmy 0:2. Turniej zaliczamy do bardzo udanych mamy możliwość sprawdzenia naszych sił z mocnym przeciwnikiem i jesteśmy pewni, że takie mecze będą owocne przed zbliżającym się turniejem z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Nieudane Eliminacje Chłopaków SP

W dniu 19.10 odbyły się eliminacje do turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Nasza szkoła zgłosiła się we wszystkich kategoriach wiekowych dla chłopaków U-12,U-10, i U-8. Mecze rozegraliśmy w na Sali w Moszczenicy w kategorii:

U – 12 Staszkówka – Moszczenica 2:4
U – 10 Staszkówka –Moszczenica 0:4
U – 8 Staszkówka awans bezpośredni na zawody powiatowe

Dużo lepiej poszło dziewczyną w kategorii
U – 12 Staszkówka – Moszczenica 2:0
U – 10 Staszkówka awans bezpośredni na zawody powiatowe

Również wystąpimy wspólnie z naszą zaprzyjaźnioną szkołą z Jelnej jako UKS 3 Staszkówka Jelna .
We wszystkich kategoriach wiekowych dla dziewczyn 

ŚWIĘTO SZKOŁY

Jak co roku jeden dzień z życia Zespołu Szkół w Staszkówce poświęcamy Patronowi św. Janowi Pawłowi II. W związku z powyższym w dniu 17 października 2016 r. w ramach obchodów Święta Szkoły wszyscy – uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, nauczyciele i przedstawiciele rodziców udaliśmy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej z La Salette w Dębowcu. Po przyjeździe na miejsce uroczyście przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia, a następnie wchodząc do bazyliki udaliśmy się do bocznej kaplicy w której znajduje się przepiękna figura Matki Bożej Płaczącej z La Salette. Następnie wysłuchaliśmy opowieści o historii objawień Matki Bożej w La Salette oraz o cudach, które miały miejsce w sanktuarium dębowieckim za jej przyczyną. Najważniejszą częścią naszego pobytu w Dębowcu była msza św. koncelebrowana przez ks. proboszcza Krzysztofa Jarmułę w intencji całej społeczności szkolnej. Ostatnim punktem szkolnego świętowania była modlitwa różańcowa przy kapliczkach na dziedzińcu poprzedzona inscenizacją o Różańcu. Podbudowani i pełni wrażeń wróciliśmy do Staszkówki. Nawet pogoda nam sprzyjała…

III miejsce w powiecie dziewcząt

17.10.2016r. w Libuszy zostały rozegrane zawody w piłce nożnej halowej dziewcząt z gimnazjum. W zawodach wzięło udział 5 zespołów z całego powiatu. System rozgrywek był każdy z każdym. W pierwszym naszym meczu przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Uścia Gorlickiego przegrywamy 2:1  ( gol J. Gąsior) mino świetnych strzeleckich okazji nie potrafiliśmy  tego meczu wygrać. Drugi mecz to mecz z Ropą. Poprzedni  mecz bardzo chyba źle wpłyną na nasze dziewczyny i niestety również przegrywamy 3:0 tracąc bramki w samej końcówce. Trzeci mecz to juz spotkanie z drużyną z Brzany i tu należą się słowa uznania, mimo dwóch porażek potrafimy  wykrzesać z siebie chęć do gry i ten mecz wygrywamy  3:2( J. Gąsior 2x, B. Szczerba strzeliła gola na wagę zwycięstwa w samej końcówce meczu z rzutu wolnego nie dała  żadnych szans bramkarce gości). Ostatni mecz gramy z Krygiem i ten mecz wygrywamy 1:0 ( J. Gąsior). Kapitalną interwencja w samej końcówce popisała się Urszula Szczerba, która uratowała nasz zespól przed utrata bramki, dzięki temu w  całym turnieju zdobywamy III miejsce.

Dziękuję bardzo naszym dziewczyną, które pokazały mino urazów i porażek potrafią walczyć ambitnie do samego końca.

IV miejsce  na  powiecie chłopaków

W zawodach brało udział 9 reprezentacji gmin powiatu gorlickiego. Drużyny
podzielono na 3 grupy. W naszej grupie były Siedliska i Łużna. Mecze trwały
2x7,5 minuty. W pierwszym meczu przegraliśmy 0:1 z Siedliskami. Drugi mecz
wygraliśmy 1:0 z Łużną. Teoretycznie mieliśmy jeszcze szansę wyjść z grupy przy wyniku 1:0 dla Łużnej w pojedynku z Siedliskami. Niestety wygrały Siedliska 2:1 i ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w grupie i IV w całym turnieju. Mistrzami zostali po raz drugi z rzędu uczniowie z Siedlisk. 

Eliminacje gminne do halowej piłki nożnej chłopców i dziewcząt -  Moszczenica, 10.10.2016r.

Obydwie nasze reprezentacjie gimnazjum chłapaków i dziewczyn awansowały  na finały  powiatowe.
Wyniki  spotkań:
                                        Gimnazjum Staszkówka  - Gimnazjum Moszczenica      3:1  chłopaki
                                        Gimnazjum Staszkówka - Gimnazjum Moszczenica      7:0  dziewczyny

Daleki wyjazd naszych najmłodszych piłkarek do Krzeszowic

12.10 nasze najmłodsze dziewczynki z klas I-III biorą udział w mini lidze. Lidze startują cztery drużny z całej małopolski i w tym własnie nasza Szkoła SP Staszkówka oprócz nas jeszcze są: Sobolów, Rysy Bukowina i KrzeszowiceTurniej rozgrywany był w Krzeszowicach i tam przyszło nam się zmierzyć w pierwszym meczu z Rysami i ten mecz wygrywamy 7:0 bramki strzeliły dla naszej drużyny Karolina Madej 5, Julita Niewola 2, W drugim meczu mierzymy się z gospodarzem turnieju Krzeszowice mimo prowadzenia 1:0 niestety przegrywamy 1:2, chodź w tym meczu wyraźnie dominowaliśmy i mieliśmy dużo sytuacji podbramkowych ale piłka nie chciała za nic wpaść do bramki. Jedyną bramkę strzeliła Julita Niewola. Trzeci mecz to spotkanie z faworytem rozgrywek Sobolowem i mamy kopie poprzedniego meczu z rzutu wolnego bezpośrednio strzela Karolina Madej i zamienia strzał na bramkę 1:0. Niestety Sobolów pokazał ze gra w piłkę do samego końca, a nasze dziewczyny już były myślami gdzie indziej i tracimy w tym meczu aż 4 bramki. Wynik ostateczny to 4:1 dla przeciwników. Ale jak się mamy uczyć piłki to już od najlepszych.
Dziękujemy naszym rodzicom za swój poświęcony czas i za wspaniały doping dla naszej drużyny,
w której drzemie bardzo duży potencjał...

Mistrzynie Jesieni!!!

W dniu 10.10 na Orliku w Szalowej została rozegrana 5 kolejka spotkań ligi młodzików. W pierwszym meczu gramy z drużyną z Krygu i udanie rewanżujemy się za porażkę z poprzedniego tygodnia wygrywamy 3:1. Drugi mecz to już popis naszych piłkarek które ogrywają ekipę z Szymbarku 6:0. Mimo fatalnej pogody jaka nam towarzyszyła podczas turnieju dziewczyny pokazały kawał dobrego futbolu. Przerwę w rozgrywkach kończymy jako lider tabeli https://s2.fbcdn.pl/…/tabela-gr-ii-zakonczenie-rundy-jesien
Bilans 9 wygranych 1 porażka bramki 36- 8 !!!!!

Jeszcze raz dziękuje naszym dziewczynom oraz rodzicom którzy dzielnie wspierają swoje gwiazdeczki w drodze po sukces.

Pierwsza Porażka

W dniu 3.10 na Orliku w Staszkówce rozegraliśmy 4 kolejkę ligi młodzików. Pierwszy mecz rozgrywamy z drużyną z Wójtowej mecz wygrywamy 2:0. Następny mecz rozgrywamy z wiceliderem tabeli z drużyną z Krygu i to właśnie Kryg jako pierwszy znalazł na nas sposób. Mino dobrych okazji strzeleckich naszych zawodniczek nie potrafimy strzelić gola. Chodź doznajemy pierwszej porażki nadal utrzymujemy pierwsze miejsce w tabeli. Gratulacje za walkę do samego końca mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.Tak wygląda tabela po 4 kolejce

Dnia 27 września odbyły się wybory do Zarządów Samorządów Uczniowskich Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Startowało po dwóch uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. Wybory zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze.

Protokół z przeprowadzonych wyborów do Rady Samorządów Uczniowskich
Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staszkówce

Dnia 27.09.2016 r. komisja w składzie:

1. Anna Łaś – przewodnicząca
2. Martyna Madej – członek
3. Weronika Wąsowska – członek
4. Patrycja Potok – członek
5. Martyna Wąsowska – członek
6. Michał Madej – członek

ogłasza, co następuje:
w Szkole Podstawowej:
Liczba osób uprawnionych do głosowania: 81
Liczba oddanych głosów: 78
Liczba głosów ważnych: 77
Liczba głosów nieważnych: 1

Liczba oddanych głosów na poszczególnych kandydatów:
Łaś Natalia – 16
Majcher Faustyna – 23
Smoleń Justyna – 7
Szczerba Kacper – 8
Szczerba Oliwia – 11
Turek Nikola – 12

w Gimnazjum:
Liczba osób uprawnionych do głosowania: 57
Liczba oddanych głosów: 51
Liczba głosów ważnych: 50
Liczba głosów nieważnych: 1

Liczba oddanych głosów na poszczególnych kandydatów:
Chorąży Dawid – 11
Gąsior Justyna – 13
Głąb Justyna – 6
Juszyńska Anna – 3
Waz Faustyna – 7
Wrona Aleksandra – 10

W związku z powyższym:
- do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej weszli:
Majcher Faustyna – przewodnicząca
Łaś Natalia – zastępca
Turek Nikola – członek
Szczerba Oliwia – członek

- do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum weszli:
Gąsior Justyna – przewodnicząca
Chorąży Dawid – zastępca
Wrona Aleksandra – członek
Waz Faustyna – członek

Skarbnicy i sekretarze zostaną wybrani z członków Zarządów na najbliższym zebraniu.

Gratulujemy zwycięzcom!
Opiekunowie Samorządów Uczniowskich – Iwona Cygnarowicz, Michał Bąk

Kolejne wygrane!!!

W dniu 26.09 została rozegrana III kolejka Ligi Młodzików tym razem została rozegrana w Krygu. Dzisiejszymi przeciwnikami naszej młodej Trójeczki byli LKS Szymbark wygrana 5:0 (bramki Paulina Sokulska 3, Julia Fryczek 1 i Weronika Wyżykowska 1) i LKS Kobylanka 4:1 bramki ( Julia Fryczek 3 i Weronika Wyżykowska 1) Weronice składamy najlepsze życzenia urodzinowe oraz życzymy samych sukcesów :)
Dokładamy kolejne 2 wygrane, które nas umacniają na pozycji lidera w lidze z chłopakami. Kolejny rzut ligi zostanie rozegrany za tydzień w Staszkówce. Trzymajcie za nas kciuki!!!

Umacniamy się na pozycji lidera!!! 

19.09 na Orliku w Moszczenicy rozgrywamy II turniej w Lidze Młodzików. W tej kolejce przyszło nam się zmierzyć ponownie z LKS Łużna wygrana 4:1. Pierwotnie mieliśmy rozegrać mecz LKS Kryg ale drużyna nie dojechała i zagramy w późniejszym terminie. W drugim meczu gramy z LKS Wójtowa wygrana 4:2 chodź poziom naszej gry nie był na takim wysokim poziomie jak tydzień temu to jednak wygrywamy dwa spotkania i umacniamy się na pozycji lidera. Już w najbliższy poniedziałek zagramy z LKS Szymbark i LKS Kobylanka. Trzymajcie za nas kciuki :)Szczególne podziękowania dla naszych rodziców 

Udany start młodziczek z chłopakami

12 września zainaugurowała liga młodzików i lepszego startu nasza Trójeczka nie mogła sobie wymarzyć. W pierwszym meczu z chłopakami nasze dziewczyny grały z LKS Łużna. Od pierwszego gwizdka sędziego narzuciliśmy swój styl gry. Na efekty długo nie musieliśmy czekać po 10 minutach gry wygrywamy 3:0 (bramki Paulina Sokulska, Ola Cygan i Julka Fryczek) w drugiej połowie meczu bardzo dobre zmiany dały Patrycja Potok i Monika Szczerba wpisując się na listę strzelców. Mecz kończy się wynikiem 5:0. Niestety w tym meczu nabawiła się kontuzji nasza bramkarka Karolina Smołkowicz i nie mogła już kontynuować gry. Następny mecz rozgrywamy z ekipą LKS Kobylanka w bramce nastąpiła zmiana Patrycja Potok stanęła między słupkami i wywiązała się z zadania bardzo dobrze nie puszczając żadnej bramki. Spotkanie wygrywamy 6:0 bramki ( Paulina Sokulska, Ola Cygan i Julka Fryczek 2 i Weronika Wyżykowska 2)kolejne mecze rozegramy już za tydzień w Moszczenicy a naszymi przeciwnikami będą LKS Wójtowa i LKS Kryg. 

,,Uczę się, bawię i rozwijam – wiem, wykorzystuję, działam”


Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe ,,PATRIA” w Staszkówce we współpracy z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce z dniem 1 września 2016 r. rozpoczyna realizację projektu „Uczę się, bawię i rozwijam – wiem, wykorzystuję, działam”. Projekt będzie realizowany w ramach partnerstwa z Fundacją PZU, otrzymał bowiem dotację finansową w wyniku konkursu dotacyjnego „Z PZU po lekcjach”. Fundacja PZU wspiera inicjatywy edukacyjne i wyrównujące szanse społeczne, kierowane do uczniów szkół z obszarów wiejskich i małych miast (do 30 tyś. mieszkańców), poprzez organizowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, wykraczających poza edukacyjną ofertę szkoły. Bezpośrednimi beneficjentami projektu będą uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum, którzy będą uczęszczać na cotygodniowe zajęcia przyrodniczo-językowe. Głównym celem projektu jest umożliwienie uczniom praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy z dziedziny nauk przyrodniczych oraz rozwój kompetencji kluczowych z zakresu języka angielskiego. Jego celem jest także wdrożenie uczniów do samodzielnego, ponadszablonowego myślenia poprzez udział w zajęciach w oparciu o autorski program skorelowanych zajęć z języka angielskiego i przyrody. W ramach projektu uczniowie uczestniczyć będą w konkursach przyrodniczo-językowych oraz wezmą także udział w dwudniowej wycieczce do Krakowa. Chętnych uczniów zachęcamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji.

Halina Łaś – prezes

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce.

Po wakacyjnej dwumiesięcznej przerwie cała społeczność szkolna wraz z Pocztem Sztandarowym, zgromadziła się w kościele parafialnym w Staszkówce na uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem ks. proboszcza Krzysztofa Jarmuły.

Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2016/2017 miało miejsce na podwórku szkolnym pod tablicą upamiętniającą ofiary I i II wojny światowej. Zebrani uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, rodzice i nauczyciele w skupieniu odśpiewali Hymn Szkoły, a następnie wysłuchali inaugurującego wystąpienia Dyrektora Zespołu Szkół p. Haliny Łaś. Pani Dyrektor szczególnie gorąco powitała najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej - pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Jako nowi członkowie społeczności szkolnej pięknie przedstawili się wszystkim zebranym. Następnie słowa powitania zostały skierowane do gimnazjalistów, w szczególności uczniów klasy pierwszej. Zwracając się do uczniów, pani Dyrektor nawiązała do planowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reformy oświaty z założeń której wynika, że w tym roku szkolnym po raz ostatni będzie klasa pierwsza gimnazjum.


Funkcje wychowawców w tym roku szkolnym pełnić będą następujący nauczyciele:

Szkoła Podstawowa:

mgr Wiesława Rojek – klasa I,

mgr Elżbieta Gąsior – klasa IIa

mgr Bożena Wąsowicz –klasa IIb

mgr Maria Fryczek – klasa III,

mgr Bożena Kozioł - kl. IV,

mgr Edyta Stępień - kl. V,

mgr Małgorzata Dranka– klasa VI.

Gimnazjum:

mgr Lucyna Szczerba -kl. I,

mgr Danuta Belczyk – klasa II.

mgr inż. Monika Magiera – klasa III.

Funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce nadal pełnić będzie mgr Iwona Cygnarowicz. Ponadto Pani Dyrektor przekazała zebranym najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy szkoły podstawowej i gimnazjum w rozpoczynającym się roku szkolnym. W swoim wystąpieniu nawiązała również do przypadającej dzisiaj 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Również rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2016/2017 miało miejsce w naszym przedszkolu.
Pięćdziesięciu przedszkolaków, podzielonych na trzy grupy, spotkało się ze swoimi wychowawczyniami. Opiekę nad dziećmi sprawować będą:

mgr Mieczysława Makowiec - grupa I SŁONECZKA /6-ciolatki/

p. Agata Słowik - grupa II ŻABKI /5-ciolatki/

mgr Małgorzata Gucwa - grupa III BIEDRONKI /3 i 4-latki/Dziękujemy rodzicom za zaszczycenie swoją obecnością naszej uroczystości, a wszystkim przedszkolakom i uczniom, nauczycielom oraz pracownikom Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce życzymy wielu sukcesów, satysfakcji oraz miłych dni spędzonych w szkole.

Halina Łaś - dyrektor