Przedszkole 2018/2019


Kufer Dziedzictwa Kulturowego

Witamy Wiosnę

"Wyślij pączka do Afryki" wsparta przez nasze przedszkolaki

ANIOŁ W NIEBIE

17 przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Staszkówce wzięło udział 
w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “ANIOŁ W NIEBIE” zorganizowanym przez Ochronkę w Pilźnie Byli to: 
z grupy Biedronek: Nikola Skrobot, Patrycja Gąsior, Stanisław Szczerba, 
z grupy Żabek: Jan Szczerba, Zuzanna Janiszewska, Zuzanna Wrona, Daria Szczerba
z grupy Słoneczek: Justyna Zych, Natalia Cichoń, Natalia Gut, Kacper Ćwiklik, Kamil Dobek, Adam Hudzik, Michał Szczerba, Lena Gucwa, Szymon Skiba, Julia Głąb.
Wprawdzie nie zdobyliśmy żadnego miejsca, ale otrzymaliśmy pamiątkowe „anielskie” dyplomy. 

„KUFER PEŁEN DZIEDZICTWA” W PRZEDSZKOLU
W STASZKÓWCE

Stowarzyszenie Historyków Sztuki oddział w Krakowie realizuje projekt „Sztuka na kółkach”. W ramach tego projektu w dniach od 15. III. 2019r. – 20. III.2019r. w naszym przedszkolu gościł niezwykły kufer. Pochodzi on z Francji i ma ok. 100 lat. Wzbudził on spore zainteresowanie wśród naszych przedszkolaków. Dzieci czekały , aby zobaczyć jego zawartość. Z zainteresowaniem oglądały przedmioty będące pamiątkami z przeszłości. W oparciu o kufer zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne dotyczące dziedzictwa kulturowego w trzech grupach przedszkolnych. Nasza sala przedszkolna na czas tych zajęć zamieniła się w muzeum. Przedszkolaki poznały czym jest dziedzictwo? oraz jakie korzyści z niego płyną? Następnie dzieci malowały wybrane przedmioty, które znajdowały się w kufrze. Obecność tych eksponatów podsunęła nam pomysł stworzenia w przedszkolu kącika etnograficznego.

Wychowawca: Małgorzata Gucwa

Kreatywne przedszkolaki


Spotknie z psem tropiącym-prace plastyczne dzieciBal Karnawałowy


Pracujemy 


Mój kochany Mikołaju cały rok czekamy i doczekaliśmy się 

Dzień Pluszowego  Misia


Przedszkolaki  dla Niepodległej 

"Jestem małym przedszkolakiem, ale dużo już potrafię. Ja się uczę gdy sie bawię bo w zabawie jest ciekawie!!!"

Uroczysta akcja edukacyjna „Czyste powietrze w naszym przedszkolu”

W związku z otrzymaniem od Marszałka Województwa Małopolskiego oczyszczacza powietrza w naszym przedszkolu 15.X. 2018r. została zorganizowana uroczysta akcja edukacyjna dotycząca zanieczyszczenia i ochrony powietrza. Na tę uroczystość zostali zaproszeni goście z Urzędu Marszałkowskiego , Urzędu Gminy oraz rodzice .Dzieci z każdej grupy przedszkolnej zaprezentowały wiersze i piosenki dotyczące ochrony powietrza atmosferycznego. Zorganizowana akcje miała na celu uwrażliwienie lokalnej społeczności na problem i konsekwencje oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Mamy nadzieję, że oczyszczacz powietrza będzie spełniał swoje zadanie i dzięki niemu powietrze w przedszkolu będzie czyste, a przedszkolaki będą zdrowsze.