black

Rok Szkolny 2017/2018 


Pożegnania nadszedł czas...

21 czerwca 2018 osiemnastu uczniów klasy III Gimnazjum uroczyście pożegnało się ze szkołą. Swoją obecnością na przygotowanej przez nich akademii zaszczycili ich wójt Gminy Moszczenica pan Jerzy Wałęga, Dyrekcja Szkoły, grono pedagogiczne wraz z emerytowanymi nauczycielami, którzy uczyli gimnazjastów, pracownicy administracji i obsługi oraz licznie zgromadzeni rodzice, a także uczniowie klasy VII i II Gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły uczniom klasy drugiej. Tomasz Dyl, Aleksandra Gąsior oraz Faustyna Waz przekazali sztandar szkoły nowemu pocztowi w składzie Katarzyna Synowiec, Norbert Szczerba oraz Katarzyna Ropczyńska. Pani dyrektor podziękowała uczniom za wzorowe pełnienie tej odpowiedzialnej funkcji, wręczając im pamiątkowe zdjęcia. Następnie podsumowała mijający rok szkolny oraz złożyła podziękowania wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom za współpracę przy realizacji zadań na rzecz rozwoju szkoły. W dalszej części uroczystości wychowawcy klasy VII. II Gimnazjum i III Gimnazjum wręczyli uczniom nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie, najwyższy postęp i wzorową frekwencję, a pani Bożena Kozioł i pan Robert Nowak nagrodzili najlepszych czytelników i sportowców. Głos zabrał również wójt Gminy Moszczenica gratulując uczniom osiągniętych wyników oraz życząc im trafnych wyborów i powodzenia na dalsze lata edukacji. Następnie uczniowie klasy III zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny, w którym pożegnali się ze szkołą i złożyli podziękowania swoim nauczycielom i wychowawcom. W dobry nastrój wprowadziła wszystkich szczególnie druga część przedstawienia na wesoło, w której to uczniowie puścili wodze fantazji i zainscenizowali swoje spotkanie na zjeździe absolwentów w roku 2038. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy II pożegnali swoich kolegów i koleżanki oraz wręczyli im pamiątkowe prezenty. 

Anna Gryboś

Wycieczka Zuzi Hadalskiej do Warszawy, ufundowana przez P. Poseł Barbarę Bartuś.

W dniach 7-8 czerwca 2018 roku nasza uczennica Zuzia Hadalska wraz z mamą, brała udział w wycieczce do Warszawy, na którą zaprosiła ją P. Poseł Barbarza Bartuś, za zajęcia II miejsca w IV Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej.
Zuzia tak wspomina wycieczkę;
,,Wyjazd był z Gorlic w nocy z 6 na 7 czerwca o godzinie 1.30. Po przyjeździe do Warszawy cała grupa, a było nas 46 osób, miała spotkanie z Panią Poseł w Sejmie, potem zwiedzaliśmy pomieszczenia Sejmu. Następnie udaliśmy się na obiad od Kancelarii Prezydenta. Potem było zwiedzanie Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na zakończenie dnia mieliśmy 3 godziny na zabawę i zdobywanie różnych doświadczeń w Centrum Nauki KOPERNIK. Potem udaliśmy się na nocleg. Następnego dnia sporo się działo. Pierwsze zwiedzaliśmy Muzeum Wojska Polskiego, potem razem z przewodnikiem zwiedzalismy Warszawę, a były to takie miejsca jak: Powązki, Zamek Królewski, Stadion Narodowy, Belweder i, piękne o tej porze roku Łazienki Królewskie. Z Warszawy wyjechalismy o godzinie 21.30. Była to piękna i bardzo ciekawa wycieczka."
Pani Poseł Barbarze Bartuś dziekujemy za ufundowanie wycieczki.

WYCIECZKA DO NIEDZICY

Dnia 14 czerwca 2018 roku czterdziestu uczniów z klasy II, III, IV oraz VI udało się do Niedzicy. Opiekę nad uczniami sprawowały pani Edyta Stępień, pani Iwona Cygnarowicz oraz pani Małgorzata Dranka. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Elektrowni Wodnej, gdzie przewodnik pokazał uczniom główne urządzenia, a następnie omówił najważniejsze zagadnienia związane z budową elektrowni oraz jej funkcjonowaniem. Następnie wszyscy udali się na przystań, z której wypłynęli na godzinny rejs po Jeziorze Czorsztyńskim, który pomimo deszczowej pogody okazał się niezapomnianą atrakcją dla wszystkich uczestników. Ostatnim miejscem, które zwiedzili uczniowie był Zamek Dunajec. Tam pod opieką przewodnika mogli podziwiać imponujące wnętrze tej średniowiecznej warowni. Słuchając ciekawej historii zamku oraz związanych z nim legend, grupa zwiedziła sporą część zamku dolnego oraz górnego. Na koniec wszyscy mogli odpocząć, podziwiając piękną panoramę z jednej z zamkowych wież. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu w godzinach wieczornych.
Małgorzata Dranka

Wybory do Samorządu 

Dnia 13 czerwca 2018 roku odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego
Szkoły Podstawowej. Startowało po dwóch uczniów z klas IV – VII szkoły
podstawowej oraz II gimnazjum. Wybory zostały rozstrzygnięte 
w pierwszej turze. 

Do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej weszli: 

Natalia Łaś – przewodnicząca
Karolina Madej - wiceprzewodnicząca
Bartłomiej Jędrzejek– członek
Oliwia Szczerba– członek

Skarbnik i sekretarz zostanie wybrany z członków Zarządu na najbliższym zebraniu.

W tym samym dniu uczniowie wybierali także opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

Na opiekunów Samorządu Uczniowskiego wybrani zostali:

p. Iwona Cygnarowicz, p. Robert Nowak

Gratulujemy zwycięzcom! 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – Małgorzata Dranka, ks. Krzysztof Jarmuła

Kliknij, aby edytować treść...

Biblijny Konkurs Tematyczny „Z Dobrą Nowiną przez życie” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2017/2018 zakończony!!!


Organizatorem Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” był Małopolski Kurator Oświaty, natomiast współorganizatorami byli Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Patronat nad Konkursem sprawowali: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski oraz Ksiądz Biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski. Instytucją wspierającą organizację Konkursu z ramienia Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Konkurs ten był trzy etapowy, rozpoczął się 17 listopada 2017 roku a zakończył 21 maja 2018 roku. W efekcie końcowym tytuł laureata z całego ojewództwa otrzymało 49 uczniów, którzy w etapie wojewódzkim Konkursu uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do uzyskania, tj. 79 pkt. i więcej, natomiast tytuł finalisty Konkursu otrzymało 72 uczniów, którzy w etapie wojewódzkim uzyskali co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania, tj. 46 pkt.
Miło mi poinformować, że właśnie wśród finalistów znalazła się Aleksandra Korzeń - uczennica klasy VII naszej szkoły uzyskując wynik 66 punktów!
Gratulacje !!!
Agnieszka Korzeń

O PROJEKCIE MKZ II

W roku szkolnym 2017/2018 w projekcie uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy II i III gimnazjum (łącznie 36 osób) ze Szkoły Podstawowej w Staszkówce wchodzacej w skład Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce. ektu. Dzięki zajęciom warsztatowym i konsultacjom indywidualnym w wymiarze 3 godziny tygodniowo udało się przygotować 29 IPD (Indywidulanych Planów Działania), 15 dla uczniów klasy III gimnazjum i 14 dla uczniów z klasy II /18 dla dziewcząt i 11 dla chłopców/. W trakcie trwania projektu zrealizowano łącznie 104 godziny konsultacji i zajęć warsztatowych. Do godzin tych należy doliczyć także dobrowolną pracę uczniów, którzy po zajęciach zostawali i pracowali w SPINCE.

                                         Beneficjenci uczestniczyli w następujących wyjazdach: 
 wyjazd do piekarni WERONICA w Gorlicach,
 wyjazd na DNI OTWRTE do szkół ponadgimnazajalnych w Gorlicach,
 wyjazd na FESTIWAL ZAWODÓW do Krakowa.
 wyjazd do piekarni WERONICA w Gorlicach, 
 wyjazd na DNI OTWRTE do szkół ponadgimnazajalnych w Gorlicach, 
 wyjazd na FESTIWAL ZAWODÓW do Krakowa.

Opracowała:
Monika Magiera

Dzień Mamy

To wyjątkowe święto, które każdy z nas zna i szanuje. Z tej okazji dnia 25 05. 2018 roku odbyła się w naszej szkole coroczna uroczystość z okazji Dnia Mamy. Uroczystość przygotowali uczniowie z kl. I- III wraz z chórem szkolnym pod kierunkiem swoich wychowawczyń i p. P. Burkota. Na początku uczniowie klasy III b zaprezentowali przedstawienie pt.: ”Szewczyk Dratewka”. Natomiast inne dzieci prezentowały talenty recytatorskie, muzyczne i taneczne śpiewając piosenki, tańcząc i recytując wiersze związane ze świętem. Wszystko dla swoich mam. Po wspaniałym występie dzieci wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane upominki. Na twarzach zebranych matek malowało się zadowolenie, wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich. 
M. Fryczek

Podsumowanie konkursu czytelniczego -  ,,Nieustający Konkurs Czytelniczy”

,,Nieustający Konkurs Czytelniczy” został zorganizowany przez nauczycieli biblioteki szkolnej, trwał od marca do maja. Był adresowany do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, utrwalanie nawyku obcowania z książką, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem. W każdym tygodniu uczestnicy konkursu otrzymywali nowe zadania do wykonania. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: kat. I: uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej i kat. II: uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i II – III gimnazjum. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 29 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Wyniki konkursu:
w kat. 1. Kl. IV-VI SP
1 miejsce Anna Podwika kl. V
2 miejsce Dagmara Madej kl.VI
3 miejsce Ewa Szczerba j kl. V
3 miejsce Mateusz Niewola kl. V

Wyniki konkursu:
w kat. 2. Kl. VII SP, II i III g
1 miejsce Sylwia Rożeń kl. II
2 miejsce Jolanta Gąsior kl. II
3 miejsce Martyna Przepióra kl. VII
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Wycieczka do Zakopanego

W dniu 11 czerwca 2018 dwudziestu jeden uczniów klasy II i III gimnazjum wraz z wychowawcami panią Anną Gryboś i panią Lucyną Szczerbą udało się na wycieczkę do Zakopanego. Najpierw uczniowie zobaczyli i zwiedzili skocznię narciarską Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza oraz poznali krótką biografie tego wybitnego sportowca i kuriera tatrzańskiego. Przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi skoczkowie, wyjeżdżając na górną stację kolejką linowa, stojąc w pobliżu belki oraz progu a także nieopodal miejsca gdzie lądują skoczkowie. Następnie wszyscy udali się na krótki spacer po Zakopanem, podziwiając przepiękne domy wybudowane w stylu zakopiańskim oraz poznając historię i kulturę Podhala przedstawioną w opowieściach przewodnika tatrzańskiego. Potem uczniowie zwiedzili Stary Kościółek i Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie znajduje się grób m.in. Kornela Makuszyńskiego oraz Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Kolejnym punktem wycieczki był wyjazd i zjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę oraz krótki spacer po tym wzniesieniu. Uczniowie mieli możliwość spróbowania prawdziwego oscypka i dowiedzieli się jak robi się ten ser. Następnie wszyscy udali się na długo wyczekiwane zakupy na Krupówkach, aby zakończyć wycieczkę modlitwą w Sanktuarium na Krzeptówkach. W doskonałych nastrojach wszyscy wrócili do domu wieczorem. 
Anna Gryboś

Życzenia urodzinowe

Gratulacje z okazji Królewskiego Ślubu i Życzenia Urodzinowe dla Królowej
Podczas zajęć z języka angielskiego, na których uczniowie rozmawiali o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii oraz o rodzinie królewskiej, piątoklasiści wraz z nauczycielem wpadli na pomysł i postanowili napisać życzenia ślubne dla Księcia i Księżnej Sussex – Harrego i Meghan, oraz przesłać życzenia urodzinowe dla Królowej Elżbiety II. Wszyscy aktywnie włączyli się w przygotowanie kartki z gratulacjami dbając o najmniejsze detale. Nie mogło zabraknąć ślubnego bukietu oraz urodzinowego tortu ze świeczkami. Uczniowie wykonali także portrety członków królewskiej rodziny oraz krótko opisali swoją szkołę, miejscowość, zainteresowania i naukę języka angielskiego. Był to fantastyczny i zupełnie nowy sposób nauki języka oraz poszerzenia wiedzy o krajach anglojęzycznych. Teraz pozostaje jedynie czekać na odpowiedź z Pałacu. 
Anna Gryboś

              OGŁOSZENIE

Od 1 września 2018 r. do czerwca 2019 r. w naszej szkole będzie kontynuowany projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i
Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów.

Projekt jest  skierowany do uczniów obecnej klasy II gimnazjum, a od 1 wrzesnia 2018 r. przede wszystkim do uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej. Uczniowie, którzy przystąpią do projektu będą mogli skorzystać z następujących form wsparcia:
- zapewnienie uczniom pomocy doradcy zawodowego w planowaniu przyszłości edukacyjno-zawodowej poprzez utworzenie i funkcjonowanie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (SPInKa), w których będą realizowane warsztaty, poradnictwo indywidualne dla uczniów, konsultacje dla rodziców oraz wizyty zawodoznawcze,

- umożliwienie uczniom poszerzenia wiedzy o zawodach i rynku pracy poprzez uczestnictwo w Targach
Edukacyjnych pn. „Festiwal Zawodów w Małopolsce”.

Każdy uczestnikpo zakończeniu zajęć, otrzyma zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo
w doradztwie edukacyno-zawodowym.

Od 4 czerwca 2018 r. rozpoczynamy rekrutację do udziału w projekcie. Szczegółowych informacji udziela p. Monika Magiera.


Zapraszam Opiekun projektu Monika Magiera

Trzecioklasiści na XX rajdzie im. Jana Pawła II

5 czerwca 2018 uczniowie klasy III Gimnazjum wraz z wychowawcą panią Anną Gryboś i opiekunem panią Joanną Knapik wzięli udział w jubileuszowym rajdzie im. Jana Pawła II organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gorlice oraz Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Łącznie udział wzięło 7 szkół w terenu Powiatu Gorlickiego w tym Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Zawodowych,
I Liceum Ogólnokształcące, Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości oraz Szkoła Podstawowa w Stróżówce i nasza szkoła, łącznie około 170 uczniów. Nasi uczniowie przemierzyli trasę Szymbark Łęgi-Beskidzkie Morskie Oko-Rezerwat „Jelenia Góra” wspólnie z uczniami ze Stróżówki prowadzeni przez pana leśnika, aby na końcu spotkać się z pozostałymi uczestnikami na wspólnym pieczeniu kiełbasy nieopodal Skansenu Wsi Pogórzańskiej i Kasztelu. Po krótkim odpoczynku i zjedzeniu kiełbasy uczniowie zwiedzili Skansen i Kasztel, bardzo cenny zabytek architektury renesansu w Polsce. Wspólne spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem oraz konkursem wiedzy o Św. Janie Pawle II. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa drużyna w składzie: Karolina Pyzik, Faustyna Waz, Martyna Madej, Dawid Wąsowski, Dominik Turek. Mimo iż nie zajęliśmy pierwszego
miejsca to jednak na długo zapamiętamy tą wycieczkę. Cieszymy się, że udało nam się pokonać całą trasę. Na pewno nie zabraknie nas również na rajdzie w przyszłym roku.

Anna Gryboś

SUKCES W KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ANGIELSKI WYŚCIG”

25 maja uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w Międzyszkolnym Turniej Znajomości Języka Angielskiego „Angielski Wyścig” organizowanym w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach. Rywalizacja odbywała się pomiędzy 10-osobowymi zespołami uczniów, reprezentującymi daną szkołę. Uczniowie wykazywali się znajomością słownictwa angielskiego poprzez dopasowanie angielskiej i polskiej wersji słówka, zaznaczając prawidłową odpowiedź a,b,c lub d przy pomocy pilotów indywidualnych współpracujących z aplikacją komputerową. W dwóch ostatnich latach uczniowie Szkoły Podstawowej zajmowali I miejsce, jednak w tym roku niestety z żalem
musieliśmy przekazać puchar szkole podstawowej z Gładyszowa, która zajęła I miejsce. Jednak po bardzo ekscytujących zmaganiach uczniowie Gimnazjum po raz pierwszy w historii naszego udziału w tym konkursie zdobyli puchar. W nagrodę zostaliśmy ogłoszeni Zwycięzcami Turnieju i możemy szczycić się tym tytułem przez cały rok, a Puchar pozostanie na terenie naszej szkoły przez następny rok, aż do następnego Turnieju. Mamy jednak nadzieję, już za rok w naszej szkole będą już obydwa Puchary.

Szkołę Podstawową reprezentowali:
Patryk Chorąży, Oliwia Szczerba, Anna Podwika, Karolina Majcher, Kacper Gąsior, Rafał Juszyński, Katarzyna Juszyńska, Marta Wiejaczka, Magdalena Brzęk, Dagmara Madej,

Reprezentanci Gimnazjum to:
Jolanta Gąsior, Weronika Gąsior, Justyna Głąb, Sylwia Rożeń, Martyna Przepióra, Natalia Łaś, Martyna
Madej, Faustyna Majcher, Daria Skoczeń, Karolina Antas

Gratulujemy!!!!

Opracowała
Anna Gryboś

,,AMAZONIA” – bliżej nas – spotkanie z podróżnikiem.

W poniedziałek 28 maja 2018 r. uczniowie zainteresowani odległymi krańcami naszej planety, mieli okazję przeżyć ,,bliskie spotkanie” z Amazonią. Okazją ku temu było spotkanie z podróżnikiem z grupy podróżniczej ,,TRZASK”. Pan Samuel Kempski w barwny sposób opowiadał o swoich przygodach, jakie przeżył w deszczowych lasach nad Amazonką, a także płynąc największą i najdłuższą rzeka świata. Szkoda, że nas tam nie było… .

Zapisy do świetlicy szkolnej w Zespole Szkół 
im. Jana Pawła II w Staszkówce na rok szk. 2018/2019. 

Informuję, że na rok szk. 2018/2019, tj. od 01.09.2018 r., planowana jest organizacja świetlicy szkolnej dla uczniów klas I – IV szkoły podstawowej. Zapisy trwać będą od dn. 28 maja do 8 czerwca 2018 r. Pierwszeństwo mają uczniowie dojeżdżający. 
Zajęcia świetlicowe będą organizowane od poniedziałku do czwartku w godz. 12.30 – 14.30, a w piątek od godz. 11.30 do 13.30. 
Wniosek zapisu dziecka do świetlicy szkolnej można pobrać w sekretariacie Zespołu Szkół w godz.        7.00 – 15.00 lub ze trany internetowej Zespołu Szkół www.zsstaszkowka.manifo.com.
Zapraszam zainteresowanych uczniów oraz rodziców.

Z poważaniem 
Halina Łaś - dyrektor

Powitaliśmy Majowe Święta!

Dnia 27.04.2018r.odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Flagi oraz 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj  postanowiliśmy uczcić te dwa święta.

Przedstawiciele klasy II gimnazjum oraz klas VI i IVwłączyli się w przygotowanie tej uroczystości pod
kierunkiem nauczycieli p. B Jerzak i p. M. Burkot. Oprawą muzyczną zajął się p. P. Burkot, a za plastyczną odpowiadały p. W. Rojek i p. B. Wąsowicz.

Na tym apelu-sejmiku uczennice klasy II gimnazjum postarały się w przystępny sposób przedstawić swoim młodszym kolegom genezę flagi, omówić rolę symboli narodowych, a także podkreślić, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Z kolei uczniowie klasy VI pokazali krótką
scenkę z udziałem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i grupy posłów. Chłopcy z klasy IV starali się odpowiedzieć na pytania, czym dla Polaków są Ojczyzna , Naród, Wolność.

Mam nadzieję, że to spotkanie zachęciło wszystkich do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka i przekonało do dalszego świętowania.

Barbara Jerzak

Sprawdzian trzecioklasisty

Dnia 26 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 3a oraz 3b szkoły podstawowej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Celem jego było podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Sprawdzian ten składał się z dwóch części: polonistycznej i matematycznej. W naszej szkole do sprawdzianu przystąpiło 27 uczniów. Dzieci podeszły do niego z przejęciem ponieważ był to dla nich pierwszy taki egzamin.

Joanna Łaś

DZIEŃ ZIEMI 2018


W tym roku szkolnym w naszej szkole, obchody Dnia Ziemi, polegały  na przygotowaniu plakatów o tematyce ekologicznej przez uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz klas II – III gimnazjum. Poszczególne klasy pod opieką swoich wychowawców przygotowywały plakaty, zgodnie z wylosowanym tematem i regulaminem konkursu. Wszystkie plakaty były bardzo starannie wykonane,
pomysłowe i zgodne  z tematem.

Komisja konkursowa w składzie: pani Halina Łaś, pani Iwona Cygnarowicz, pani Agnieszka Korzeń oraz pani Joanna Knapik, miała bardzo duży problem z rozstrzygnięciem konkursu ze względu na bardzo wysoki poziom prac plastycznych.

Plakaty były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza – to uczniowie klas IV – VI SP, a druga – to uczniowie klas VII SP oraz II – III G.


Wyniki konkursu są następujące: klasy IV, V i VI szkoły podstawowej exeqwo otrzymały I miejsce. W drugiej kategorii: I miejsce zajęła klasa VII szkoły podstawowej, II miejsce – klasa III gimnazjum, a III miejsce – klasa II gimnazjum.


Oglądając zdjęcia plakatów można wnioskować, że wszystkie klasy podeszły bardzo odpowiedzialnie do konkursu oraz włożyły bardzo dużo pracy w ich wykonanie.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!

Opiekun SKLOP MM

AKCJA ,,WYWIEŚ FLAGĘ POLSKI”

W związku ze zbliżającym się Dniem Flagi obchodzonym 2 maja pragniemy zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do patriotycznego gestu, jakim jest wywieszenie biało – czerwonej flagi.

Zachęcamy do włączenia się do wspólnej akcji!

Pomagamy Miłoszkowi Turkowi!

Społeczność Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce pragnie włączyć się w pomoc rodzicom w leczeniu Miłoszka. 
Organizujemy:
1) w każdą środę kiermasz domowych wypieków, przygotowanych przez rodziców,
2) kiermasz stroików i palm wielkanocnych, wykonanych przez uczniów,
3) zbiórkę do puszek.
Chętnych zapraszamy do współpracy. 

Wycieczka

W dniu 19 kwietnia grupa przedszkolaków „Słoneczka” oraz uczniowie szkoły podstawowej i klasy II gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Obejrzeli tam oryginalny spektakl, edukacyjną bajkę muzyczną – „Co czujesz, czyli symfonia emocji”. Bajka w wykonaniu dzieci przybliżyła widzom świat muzyki, pozwoliła rozwinąć wyobraźnię, ukazała świat uczuć w sposób ciekawy, a także przekazała podstawowe, ponadczasowe, ogólnoludzkie wartości.

Spotkania z Policjantami Powiatowej Komendy Policji w Gorlicach.

W ramach realizacji działań wynikających ze szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego w dniu 12 kwietnia b.r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce odbyły się spotkania Policjantów Powiatowej Komendy Policji w Gorlicach z uczniami oraz z rodzicami. Podczas spotkania z uczniami st. asp. Karolina Gurba w sposób obrazowy, przedstawiła zagrożenia z którymi mogą się zetknąć korzystając z zasobów internetu. Zwróciła im także uwagę na to, jakich zasad należy przestrzegać, aby nie zostać zarówno sprawcą jak i ofiarą przestępstw internetowych. Podobnie, podczas prelekcji dla rodziców, poruszyła także zasady bezpiecznego korzystania z zasobów internetu przez dzieci i młodzież. Nawiązała również do odpowiedzialności prawnej, wynikającej z ewentualnych przestępstw internetowych, których sprawcami mogą być nieletni. Natomiast dzielnicowy, mł. asp. Konrad Pater, spotkał się z najmłodszymi uczniami i przedszkolakami, by porozmawiać z nimi o bezpiecznym korzystaniu z dróg publicznych. 

Słowa podziękowania należą się Policjantom - p. Karolinie Gurbie i p. Konradowi Patrowi za bardzo dobrą
i wieloletnią współpracę z Zespołem Szkół w Staszkówce.

Halina Łaś - dyrektor

TARGI EDUKACYJNE W KRAKOWIE 

Dnia 23 marca 2018 r. pod opieką nauczycieli, uczniowie klasy II i III gimnazjum, udali się na Targi Edukacyjne pn. „Festiwal Zawodów w Małopolsce”do Krakowa. Po przyjeździe na miejsce Międzynarodowego Centrum Targowo – Kongresowego EXPO dostaliśmy wskazówki dotyczące zwiedzania poszczególnych wystaw. 
Każdy z nas znalazł coś dla siebie, ponieważ było mnóstwo przedstawicieli z różnych szkół, z całego województwa małopolskiego, którzy chętnie udzielali odpowiedzi na każde nasze pytanie. Nie zabrakło także różnych quizów i konkursów, w których mogliśmy otrzymać drobne nagrody. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie mody, a stylizacje które widzieliśmy zostały zaprojektowane przez uczniów prezentującej się szkoły ponadgimnazjalnej. 
Ciekawym dodatkiem wystaw były zwierzęta. Przy prezentacji szkoły o profilu policyjnym bardzo mądre i wytresowane psy tropiące, a także inni domowi przyjaciele przy szkole o profilu weterynarii.
Pomimo, iż było bardzo dużo zwiedzających wystawy, panowała miła atmosfera. Wróciliśmy zadowoleni z wyjazdu. 

Opracowała: KA

SZANOWNI RODZICE

INFORMUJĘ, ŻE OD 19 DO 30 MARCA 2018 R. 
ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA ORAZ DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W STASZKÓWCE.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola lub do szkoły można pobrać w sekretariacie Zespołu Szkół codziennie w godz. 8.00 – 15.00 
lub ze strony internetowej www.zsstaszkowka.manifo.com Zakładka: REKRUTACJA
Telefon kontaktowy: 18 3541124 lub 504049373

Serdecznie zapraszamy.
Halina Łaś - dyrekotr Zespołu szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce.

Zmartwychwstanie
niesie powiew wiosny,
budzi nadzieję...

Niech jasność łask
  Zmartwychwstałego Pana
 wypełni Wasze serca
    bogactwem darów nieba

  Z serdecznymi życzeniami
                            społeczność Zespołu Szkół
                           im. Jana Pawła II w Staszkówce.

                              Wielkanoc 2018

Warsztaty Wielkanocne

W dniu 14 marca odbyły się warsztaty wielkanocne,w których uczestniczyli uczniowie klasy IIIb. W niezawodnym gronie,miłej atmosferze,wśród utalentowanych mam, pomysłów było bardzo wiele. Robione były stroiki i ozdoby wielkanocne. Dzieci się przy tym świetnie bawiły. Następnie ozdoby te wraz z innymi wykonanymi przez ludzi dobrego serca zostały wystawione i sprzedawane przez Panie z Koła Gospodyń. Uzyskany dochód będzie cegiełką w leczeniu i rehabilitacji Miłoszka Turka. Serdecznie dziękuję za udział w warsztatach.

Bożena Wąsowicz

Klasy I- III – witają wiosnę!

21 marca br. uczniowie klas I - III jak tradycja nakazuje, uroczyście
pożegnali zimę i radośnie powitali wiosnę. Z tej okazji  od było się wspólne spotkanie na którym najpierw uczniowie klasy I zaprezentowali  przedstawienie pt. ,, Witaj wiosno”, a następnie wspólnie śpiewano piosenki i odgadywano zagadki na temat wiosny. Niestety niesprzyjające warunki pogodowe uniemożliwiły zaplanowaną wycieczkę z Marzannami. W szkole było radośniei kolorowo ponieważ uczniowie wszystkich klas zadbali o wiosenny wystrój swoich sal. Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas na dobre.

M. Fryczek

II miejsce Juli Szczerby

Zajęcie przez uczennicę klasy I Julię Szczerbę II miejsca w konkursie ,,MAŁOPOLSKA MARZANNA „organizowanym przez Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof.Romana Reinfussa w Szymbarku. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego.

Gratulujemy!

Finał konkursu odbył się 21 marca wpierwszy dzień wiosny. Miało to miejsce w szymbarskim kasztelu oraz u jego podnóża. W czasie spotkania laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody. Następnie odbył się uroczysty pochód z Marzannami nad rzekę Ropę. Uczennicy w symboliczny sposób pożegnali zimę, a powitali wiosnę.

O PROJEKCIE SŁÓW KILKA...

W ramach projektu ,,MKZ II” mamy możliwość poznania poszczególnych zawodów i wymagań dotyczących pracy w danej instytucji. Na zajęciach poprzez wspólne zabawy, oglądanie filmów nie tylko zdobywamy wiedzę, która przyda nam się w życiu... Ale także miło spędzamy czas w gronie przyjaciół. Spotkania z pewnością ułatwią nam dokonanie właściwego wyboru szkoły, co ułatwi nam zdobycie dobrej pracy w wymarzonym zawodzie. Nasza grupa jest zgrana, pracujemy w miłej atmosferze i pomagamy sobie nawzajem, a dzięki temu chętnie uczęszczamy na zajęcia.

Opracowała: Karolina Antas

SUKCES CHÓRU SZKOLNEGO ORAZ ZUZANNY HADALSKIEJ W IV GORLICKIM KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniach 1 i 2 lutego 2018 r. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się IV Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018. Po raz drugi wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce wraz z absolwentami, uczniami szkól ponadgimnazjalnych. Organizatorami Konkursu byli Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Gorlickie Centrum Kultury, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach przy współpracy krakowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Patronat Honorowy nad IV Gorlickim Konkursem Pieśni Patriotycznej sprawował Prezes IPN dr Jarosław Szarek. W Konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów gorlickiego i sądeckiego, ale też z Gminy Zakliczyn. Występy naszych uczniów i absolwentów zostały bardzo wysoko
ocenione przez Jury, bowiem:

(…) w kategorii szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne zespół:

I miejsce przypadło Chórowi uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce oraz Zespołu Szkół nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach, którzy wykonali utwór „Dziś idę walczyć mamo”,

w kategorii szkoły podstawowe soliści:

II miejsce zajęła Zuzanna Hadalska z klasy III Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce, która wykonała utwór „Miejcie nadzieję” (…).

W dniu 4 marca 2018 r. podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych” w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury, zarówno chór jak i Zuzia Hadalska wystąpili jako laureaci ww. konkursu, wykonując popisowo swoje utwory. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Panią Poseł Barbarę Bartuś. Natomiast chór dodatkowo otrzymał nagrodę, ufundowaną przez Stanisława Ciubę Dyrektora Stadniny Koni Huculskich ,,Gładyszów” w Regietowie – zaproszenie na zwiedzanie Stadniny Koni Huculskich, wycieczka saniami lub bryczkami, jazda na koniach
huculskich, ognisko.

Gratulacje i słowa uznania dla uczniów, absolwentów oraz dla p. PiotraBurkota



Sportowe sukcesy uczniów naszej szkoły w I półroczu roku szkolnego 2017/2018

Uczniowie naszego Zespołu Szkół uczestniczyli w 7 zawodach sportowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu w Gorlicach, na poziomie powiatowym. Zdobyliśmy łącznie 6 medali, 1 złoty, 3 srebrne i dwa brązowe. Złoty medal wywalczyły uczennice klasy VII i Gimnazjum w halowej piłce nożnej. „Srebra” zdobyli: uczennice Szkoły Podstawowej w halowej piłce nożnej i tenisiści stołowi – Rafał Juszyński i Marcin Skrobot. Brązowe medale zdobyły – dziewczęta  z Gimnazjum w Koszykówce i w tenisie stołowym Bernadeta Szczeba.
Należy dodać ,że w zawodach tego typu czyli Mistrzostwach Powiatu bierze udział 9 gmin. W niektórych gminach rywalizacja o prawo startu w „Powiecie” to ogromne wyzwanie, gdyż uczestniczy tam po 6-8 szkół. Generalnie w naszym powiecie rywalizuje około 30 szkół w tym współzawodnictwie. Można powiedzieć , że wszystkie szkoły oprócz naszej posiadają duże sale gimnastyczne i zdobywanie medali w tak zacnym gronie jest naprawdę wielkim osiągnięciem. Gratulujemy sukcesów wszystkim, którzy do tego się przyczynili i życzymy kolejnych  w następnym półroczu. 

90 Lat  LOP

Biblijny Konkurs Tematyczny „Z Dobrą Nowiną przez życie”- nadal kibicujemy naszej Olce!

18 stycznia 2018 roku odbył się rejonowy etap Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w rokszkolnym 2017/2018. Do etapu rejonowego w Limanowej przystąpiło 146 uczniów, wśród nich uczennica naszej szkoły – Aleksandra Korzeń. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano z tej komisji tylko 14 uczniów a wśród nich - nasza Olka, która zdobyła 73 punkty. W etapie wojewódzkim w Krakowie o tytuł finalisty i laureata będzie walczyć 122 uczniów. Mamy nadzieję, że Oli nie zabraknie wśród zwycięzców – życzymy jej tego z
całego serca!

Opracowanie – Agnieszka Korzeń
opiekun naukowy w konkursie

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap szkolny

W ostatni dzień przed feriami, 9 II 2018r., odbyły się Eliminacje Środowiskowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Z naszej szkoły udział wzięło 15 osób.

Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

z gimnazjum: Karolina Pyzik, Monika Szczerba, Patrycja Potok, Marcin Skrobot, Faustyna Waz, Kacper
Gargula, Dawid Knapik, Weronika Wyżykowska i Kacper Kłapsa

ze szkoły podstawowej: Szymon Korzeń, Krzysztof Madej oraz Kacper Szczerba.

Życzymy im powodzenia w kolejnych zmaganiach.

Agnieszka Korzeń

Bal karnawałowy

W tłusty czwartek, 8 lutego 2018 roku, w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców. Dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu miał on bogatszą formę. Były tańce w rytm muzyki proponowanej przez DJ,  malowanie twarzy, niezapomniane zdjęcia w naszej oryginalnej „fotobudce”. Wszyscy, którzy odważyli się przebrać mogli wziąć udział w konkursie na króla i królową balu. Zwycięzcami, którzy zebrali największa ilość głosów byli z gimnazjum: Karolina Pyzik i Adam Janiszewski oraz ze szkoły podstawowej: Karolina Madej i Patryk Chorąży.

Zużytą podczas zabawy energię można było uzupełnić zjadając pyszności przygotowane przez Rodziców.

Już tęsknimy do podobnych radosnych zabaw, ale na razie wybieramy się na zasłużone ferie zimowe.

Opracowała: Agnieszka Korzeń

Dzień Babci i Dziadka tona jpiękniejsze dni w roku.

W tych dniach Babcie i Dziadkowie o bdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 19.01.2018 r. o godzinie 12.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość zokazji Święta Babci i Dziadka. Dlakochanych gości wnukowiez klas I- III przygotowali program artystyczny, który składał się z wierszy, piosenek, tańców i krótkich inscenizacji. W ten sposób wnuczętachcieli wyrazić wdzięczność i miłość do swoich Dziadków.Na końcu uroczystości Babciei Dziadkowie zostali obdarowani prezencikami oraz zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

M. Fryczek

„Wyślij Pączka do Afryki”- 2018

Zanim na nasze głowy, w Środę Popielcową, został posypany popiół, na znak podjęcia pokuty za grzechy, przeżywaliśmy karnawał. Czas ten, a zwłaszcza ostatni jego tydzień, kojarzy się nam z balami i „tłustym czwartkiem”. Wśród uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce jest jeszcze jedno skojarzenie – „pączek dla Afryki”. Dlatego też już po raz piąty włączyli
się w ogólnopolską akcję pt. „Wyślij pączka do Afryki”. Dzieci i młodzież bardzo chętnie wzięli udział w kiermaszu wszelakich słodyczy. 47 osób przyniosło gotowe wypieki i przekazali je „wolontariuszom w czerwonych koszulkach z napisem SOS dla Afryki”. Wszyscy chętnie kupowali i w ten sposób pomagali swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Wynikiem tego słodkiego zamieszania było pozyskanie rekordowej dla naszej szkoły kwoty: , która w całości została przekazana misjonarzom za pośrednictwem fundacji Kapucyni i Misje. Sprawne przeprowadzenie tej akcji w dniu 7 II 2018 roku w naszej szkole
zawdzięczmy wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Przyjazne serca”. Mamy nadzieję, że ta akcja na stałe zagości w naszych sercach.

Agnieszka Korzeń – opiekun SKW

„BÓG JEST DLA WSZYSTKICH – WSZYSCY DO STAJENKI”  czyli  ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018

Skoro tak nie mogło zabraknąć tam uczniów Zespołu Szkół im Jana Pawła II a także jego absolwentów.  Dzięki także ich zaangażowaniu uroczystość była wyjątkowa. Szczegółowa relacja, zdjęcia oraz filmiki
zamieszczone są na stronie parafii Staszkówka.

Agnieszka Korzeń 

E GONDA NZAPA EMU SINGILA



To już po raz 11 w Staszkówce mali kolędnicy wyruszyli z kolędą misyjną, by wspomóc dzieci z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Brazylii, Syrii i Libanu. W tym roku nasza diecezja obchodziła jubileusz 25 - lecia akcji dlatego tegorocznym hasłem były słowa "E gonda Nzapa e mu singila" co znaczy "Tobie Boże dzięki, chwała".

Ponieważ w listopadzie zgłosiła się rekordowa liczba ochotników (54 uczniów!) udało się utworzyć aż 10 grup. Niestety choroby troszkę nas zdziesiątkowały dlatego niektóre grupy musiały kolędować w okrojonym składzie. Kolędowanie przebiegło bardzo bezpiecznie i przyjemnie. Sprzyjała nam pogoda, chociaż nie raz trzeba było gonić zerwany przez wiatr kapelusz latynosa czy pompon od gwiazdy. W każdym domu kolędnicy przedstawiali krótki program rozpoczynając od słów "Przybywamy do Was z
radosną nowiną, że Bóg Ojciec dał nam Syna, obdarzył Dzieciną". Niektórz śpiewali także hymn kolędników pomagajac sobie współczesną techniką. Na zakończenie odwiedzin w domach wszyscy dziękowali słowami:

"Za przyjęcie i ofiarę z serca dziękujemy by Wam Jezus błogosławił modlić się będziemy wspierać misje, misjonarzy - wszystkich zachęcamy a za rok, jak Bóg pozwoli znowu się spotkamy"

I rzeczywiście te przyjęcia w domach były bardzo serdecznie i wyczekiwane, wszędzie gdzie nam otworzono drzwi spotkaliśmy się z wielką życzliwością i hojnością czego dowodem jest suma uzbieranych pieniędzy: 5 793 zł i 20 euro. Nie można nie wspomnieć o poczęstunkach i słodyczach dla kolędników.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów!

Obszerniejsza informacja o kolędnikach misyjnych na stronie parafii Staszkówka

Agnieszka Korzeń

BIBLIJNY KONKURS TEMATYCZNY – „Z DOBRĄ NOWINĄ PRZEZ ŻYCIE”

Za nami już szkolny etap tego konkursu, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.
W naszej szkole przystąpiło do niego 4 uczniów: Jakub Jamer z kl. IV, Krzysztof Madej i Szymon Korzeń z kl. VI oraz Aleksandra Korzeń z kl. VII. Ich zadaniem było wykazać się wiedzą z wyznaczonych fragmentów Ewangelii wg św. Jana. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się najstarsza uczestniczka, która straciła jedynie jeden punkt. W związku z tym, 18 stycznia 2018r., jedziemy do
Limanowej. Olce życzymy powodzenia!

Katechetka Agnieszka Korzeń 

Udział w finale akcji „I Ty możesz zostać
św. Mikołajem” w Stróżach



9 grudnia 2017 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Stróżach  kolejny już finał akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Został on zorganizowany przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Również nasza szkoła przyłączyła się do tej szlachetnej akcji. Przeprowadzeniem zbiórki zabawek, książek, przyborów szkolnych oraz słodyczy zajęły się panie wychowawczynie z klas I- III. Dzieci i ich rodzice  bardzo chętnie zaangażowali się w zbiórkę często nowych zabawek czy gier planszowych. Zebrane dary zostały zawiezione do Stróż, by mogły trafić do najbardziej potrzebujących dzieci z powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego.

Z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce udział w akcji wzięło 15 dzieci wraz z dwoma opiekunami. Dziękujemy panu wójtowi Gminy Moszczenica Jerzemu Wałęga za pokrycie kosztów autokaru i tym samym poparcie naszych działań.

Na spotkaniu w Stróżach w miłej i serdecznej atmosferze dzieci otrzymały świąteczne prezenty od
prawdziwego Świętego Mikołaja.

Opracowała Wiesława Rojek 


Pieczenie Pierniczków

W pierwszym tygodniu grudnia dzieci z klasy 3b zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne pierniczki. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów- choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem, cukrowymi pisakami i barwnymi pisakami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepięknie.

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE

W naszej szkole nadal realizowanuy jest prokjekt MKZ II w Małopolsce. Regularnie chodzimy na zajęcia. Zajęcia warsztatowe dla dziewcząt z klasy II i III gimnazjum odbywają się co drugi poniedziałek, a dla chłopców co drugi wtorek. Aktywnie pracujemy w czasie zajęć, poznając swoje mocne i słabe strony, rozwijamy swoje zdolności i umiejętności. Poznajemy ciekawe informacje o nowych zawodach.
Zajęcia indywidualne odbywają sie rano w środy i czwartki. Pomimo wczesnej pory regulanie uczęszczamy na te konsultacje i opracowujemy IPD.
Zajęcia w ramach SPInKi są dla nas alternatywą na aktywne spędzenie wolnego czasu, a dodatkowo
dają nam możliwość poznania samego siebie i podjęcia właściwych decyzji dotyczących dalszego kształcenia.

Opracowały:
KA, AW

WYGRAŁ WALKĘ Z RAKIEM I WYDAŁ O TYM KSIĄŻKĘ


Dnia 4.12.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Michałem Kociołkiem, autorem książki „Projekt: Życie. Nie zatrzymuj się”.

Michał Kociołek ur. się w 1986 r. Jest nowosądeczaninem, absolwentem technikum samochodowego, jego największą pasją jest motoryzacja.

Kilka lat temu u p. Michała zdiagnozowano nowotwór – rak mózgu, glejak III stopnia,  w zaawansowanym stadium. Jego życie stanęło pod znakiem zapytania...

Na początku lekarze nie dawali mu szans. Ale nie poddał się, walczył i… wygrał. Potem napisał książkę ,
w której opowiedział o wszystkim, co wydarzyło się w jego życiu.

Podczas spotkania p. Michał opowiadał o swojej chorobie, zmaganiach z nią; o tym, co zmieniła w jego życiu i jak wpłynęła na jego postrzeganie świata.. Powiedział, że książkę napisał, aby pokazać ludziom znajdującym się w podobnej sytuacji, że nie wolno się poddawać, że trzeba walczyć do końca. Ja jednak myślę, że książkę powinien przeczytać każdy.

Panu Michałowi dziękuję za spotkanie i życzę, niewyczerpanych pokładów dobrej energii, niesłabnącego zapału do życia i nowych wyzwań. Wszystkiego dobrego!!

Bożena Kozioł

A naszych uczniów zapraszam do biblioteki po książkę „Projekt: Życie. Nie zatrzymuj się”.

Podsumowanie konkursu ładnego pisania -
,, O Dyrektorskie pióro”


30 listopada 2017r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu ładnego pisania  pt. ,, O Dyrektorskie pióro” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Celem konkursu było motywowanie uczniów do pracy nad własnym charakterem pisma, propagowanie twórczości patrona roku 2017 Josepha Conrada Korzeniowskiego oraz doskonalenie umiejętności kształtnego, czytelnego i estetycznego pisma. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: kat. I uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej i kat. II uczniowie klasy VII i II – III gimnazjum. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 16 uczniów ze szkoły podstawowej  i gimnazjum.

Wyniki konkursu:
w kat. 1. Kl. IV-VI SP
1 miejsce Mateusz Niewola kl. V
2 miejsce Marta Wiejaczka kl.VI
3 miejsce Dagmara Madej kl.VI

w kat. 2. Kl. VII SP oraz II – III G
1 miejsce Jolanta Gąsior – kl II
2 miejsce Karolina Pyzik – kl. III
3 miejsce Karolina Antas – kl. III


Pozostali uczestnicy: Justyna Głąb, Katarzyna Ropczyńska, Sylwia Rożeń, Faustyna Waz, Anna Szczerba, Karolina Madej, Anna Podwika, Patryk Chorąży, Michał Madej Gąsior Karol.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Edyta Stępień

PODSUMOWANIE TYGODNIA PROFILAKTYKI
„DBAMY O KULTURĘ SŁOWA I ZACHOWANIA”
w dn.13-17.11.2017


W naszej szkole w dniu 08.12.2017 odbył się apel podsumowujący działania w ramach Tygodnia Profilaktyki. Celem przedsięwzięcia było propagowanie właściwych wzorów zachowań, podniesienie kultury osobistej wśród uczniów, kształtowanie zasad kulturalnego zachowania się w szkole i środowisku, wdrażanie nawyku stosowania zwrotów grzecznościowych, wyposażenie
uczniów w wiedzę na temat zasad savoir- vivre.

Zorganizowano:
1. Konkurs plastyczny dla kl. IV-VII i II-IIIG pt. „Dlaczego warto dbać o kulturę słowa i zachowania”- odp. p. L. Szczerba

2. Przeprowadzono na godz wych. zajęcia na temat kulturalnego zachowania się w szkole i zasad savoir-vivre- odp. wych.klas
3. Konkurs literacki w formie rozprawki dla kl. II-IIIG „Dlaczego język, którym się posługujemy świadczy o nas?”-odp. p. B. Jerzak

4. Konkurs literacki w formie wypracowania dla kl. IV-VII „ Kultura i szacunek tworzą mój dobry wizerunek”-odp. p. B. Kozioł

5.  Opracowano i eksponowano gazetki ścienne w klasach na temat zasad kulturalnego zachowania
się-odp. wych.klas

6.  Przygotowano uczniów do udziału w konkursie wiedzy na temat zasad właściwego zachowania
„Jeden z sześciu” po dwie osoby z każdej klasy odp. wych.klas

Laureaci konkursu plastycznego w kategorii klas IV-VIISP:

I miejsce-Martyna Wąsowska kl.VI
II miejsce- Patryk Chorąży kl. V
III miejsce- Michał Madej kl. V

Laureaci konkursu plastycznego w kategorii klas II-IIIG:
I miejsce-Jolanta Gąsior kl. IIG
II miejsce-Weronika Wąsowska kl. IIG
III miejsce-Justyna Głąb kl. IIG

Laureaci konkursu literackiego w kategorii klas II-IIIG

Wyróżnienia:
Karolina Antas, Karolina Pyzik, Justyna Głąb.
W konkursie na najpiękniejszą gazetkę klasową przyznano:
I miejsce- kl. VIISP 45 pkt
II miejsce- ex aequo kl. IV i VSP 42 pkt
III miejsce- kl. VISP 41pkt

Za pracę włożoną w przygotowanie gazetek wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni odpowiednio do liczby zdobytych punktów. I tak za:
I miejsce- jeden dzień bez pytania
II miejsce- trzy lekcje bez pytania
III miejsce- dwie lekcje bez pytania

Laureaci konkursu wiedzy „Jeden z sześciu”:
I miejsce- Aleksandra Korzeń kl. VIISP
II miejsce- ex aequo Sylwia Rożeń kl. IIG, Dawid Gąsior kl. IIIG
III miejsce- Marta Wiejaczka kl. VISP

Opracowała: Lucyna Szczerba 

I miejsce zespołu wokalnego w Powiatowym Konkursie Piosenki Różnej - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach.

Uczniowie listy i pocztówki piszą…

Wydawać by się mogło, że w dobie Internetu, kiedy to podstawowym sposobem komunikowania się między ludźmi stałysię wiadomości mailowe, komunikatory głosowe lub też portale społecznościowe, do historii przechodzą już tradycyjne listy, pisane ręcznie na kartce papieru. Okazuje się jednak, że korespondencja prowadzona w tradycyjnej formie ma w sobie coś wyjątkowego i magicznego, czego nie dostarczą nam smsy lub maile. Przekonali się o tym uczniowie klasy VI i klas V,VII,III Gimnazjum, biorący udział w projektach „E-TIES” i „POSTCARDS” realizowanych w ramach programu Etwinning.

W ubiegłym tygodniu szóstoklasiści napisali pierwsze listy w języku angielskim do swoich rówieśników z Finlandii, Rumunii, Francji i Włoch, z niecierpliwością oczekując na odpowiedź, która jak się okazało nadeszła bardzo szybko. Z ogromną radością i zaciekawieniem otwierali koperty, ciesząc się każdym otrzymanym listem. Dzięki temu mogli dowiedzieć się kim są ich nowi koledzy korespondencyjni, gdzie mieszkają, do jakiej szkoły chodzą, co lubią, a czego nie i czym się interesują, a nawet zobaczyć jak wyglądają. Bardzo dużym zaskoczeniem była dla nich informacja o językach, których uczą się ich rówieśnicy oraz o zwierzętach, które mają w domu. Aby się jednak tego wszystkiego dowiedzieć, niezbędna okazała się znajomość języka angielskiego.

Z kolei uczniowie klasy V, VI, VII i III Gimnazjum pisali pocztówki, do swoich rówieśników z Turcji,
Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Łącznie wysłanych zostało 75 pocztówek, w których uczniowie krótko się przedstawili  i napisali z jakiej miejscowości i szkoły przesyłają pozdrowienia. Na odpowiedź również nie musieli długo czekać ponieważ w poniedziałek otrzymali pierwsze pocztówki z zagranicy. Dzięki
temu nie tylko dowiedzieli się czegoś o ich rówieśnikach z innych krajów, ale także mogli podziwiać piękne zdjęcia miejscowości, z których nadesłane zostały odpowiedzi. Wszystkie otrzymane pocztówki zostaną zaprezentowane na gazetce szkolnej.

Śniadanie daje moc

W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem
wszystkim ważnej roli zdrowego odżywiania się. Na naszych szkolnych stolikach znalazły się m.in. kolorowe kanapki oraz przeróżne przekąski. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Pasowanie na ucznia

Dnia 31 października 2017 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I.
W uroczystości wzięli udział: dyrektor szkoły p. Halina Łaś, wicedyrektor
p. Iwona Cygnarowicz, p. Anna Gryboś- nauczyciel j. angielskiego, licznie zgromadzeni rodzice rodzeństwo naszych pierwszoklasistów. Na dzień ślubowania pierwszoklasiści czekali od dawna. Do tej ważnej chwili solidnie przygotowywali się od pierwszego tygodnia nauki w szkole. Na wstępie przed zgromadzonymi gośćmi
zaprezentowali program artystyczny, w którym ukazali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne
i taneczne. Pierwszoklasiści w pięknych, galowych strojach udowadniali zebranym, że są już gotowi, aby stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Następnie przed sztandarem szkoły złożyli uroczystą przysięgę.
Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale. Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Wychowawca klasy I – M. Fryczek.

Wycieczka po piekarni Weronica i pizzerii Del Piero
w Gorlicach


Dnia 13 listopada 2017 roku odbyła się wycieczka klas trzecich szkoły podstawowej do piekarni Weronica oraz pizzerii Del Piero w Gorlicach. Najpierw uczniowie wraz z paniami wychowawczyniami udali się do piekarni. Pani kierownik w ciekawy sposób przedstawiła przebieg produkcji chleba, bułek i ciastek oraz oprowadziła grupę po zakładzie. Na koniec czekała na nich niespodzianka-słodki poczęstunek. Później uczniowie pojechali do pizzerii, gdzie uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez szefa. Pan Piotr opowiedział dzieciom o pochodzeniu pizzy i jej produkcji. Następnie każdy uczeń dostał ciasto oraz różne składniki. Dzieci samodzielnie stworzyły pizze według własnej inwencji twórczej, które zostały następnie upieczone. Wszystkim bardzo smakowało, a kto miał takie życzenie mógł sobie zabrać własną pizzę do domu. Zadowoleni uczniowie udali się w drogę powrotną do domów. Na pewno ta wycieczka pozostanie uczniom długo w pamięci, ponieważ z wielkim zaciekawieniem śledziły przebieg produkcji i wypieku: chleba, ciastek i pizzy oraz mogły samodzielnie ją wykonać. 

Wycieczka klas I- III do Miasteczka Galicyjskiego
w Nowym Sączu


19.10.2017 uczniowie klas I- III pojechali na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Miasteczka Galicyjskiego z końca XIX w Nowym Sączu. Uczniowie mieli możliwość oglądnięcia repliki zakładów usługowych, ratusza, karczmy i remizy strażackiej z tamtych lat. Dzieci szczególnie zaciekawiła stara apteka, remiza strażacka, zakład krawiecki, cukierniczy, rzeźbiarski, fotograficzny, fryzjerski, poczta oraz sklepik. Wędrując  od domu do domu dzieci zaglądały do środka
i zapoznawały się jak pracowali i tworzyli ludzie w tamtym okresie. Każdy mógł zobaczyć jak pracowali
dawni rzemieślnicy. Po zwiedzaniu obiektu uczniowie wzięli udział w warsztatach tkackich, gdzie własnoręcznie wykonali kolorowe makietki ze sznurków. Wycieczka była wspaniałą lekcją historii
i bardzo podobała się dzieciom.
M. Fryczek

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków. Jak co roku, społeczność Zespołu Szkół pamiętała o przypadającym na 11. listopada Narodowym Święcie Niepodległości. Dała temu wyraz 10. listopada, kiedy to uczniowie III klasy gimnazjum i VI klasy Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem mgr Edyty Stępień, mgr Anny Gryboś i mgr Piotra Burkota przygotowali okolicznościową akademię. W odświętny nastrój wprowadziły wszystkich biało-czerwone kotyliony, odświętny, galowy strój oraz okolicznościowa, wymowna dekoracja przygotowana przez panie mgr Danutę Belczyk i mgr Martę Burtkot. Montaż słowno-muzyczny był przypomnieniem najważniejszych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny począwszy od dnia, w którym Polska, jako niepodległy kraj, zniknęła z mapy Europy, poprzez trudny czas zaborów, bohaterskie próby odzyskania utraconej wolności, aż do dnia wielkiego triumfu. Apel został uświetniony występem chóru przy akompaniamencie młodych muzyków, którzy wykonali takie pieśni jak „Maszerują strzelcy, maszerują”, „My Pierwsza Brygada”, czy też „Rota”. Szczególne uznanie wśród obecnych na sali wzbudził występ Szymona Korzenia, który wraz z chórem wykonał piosenkę „Mamo, dziś idę walczyć!” Na zakończenie uroczystości, pani dyrektor podziękowała nauczycielom, uczniom i chórowi szkolnemu za piękny występ i cenną lekcję historii i patriotyzmu.

Na Wiosnę do  Krakowa

W dniu 8  listopada na obiektach w Piątkowej został rozegrany finał Powiatowy turnieju o Puchar Tymbarku. We wszystkich kategoriach (U-8, U-10, U-12) pierwsze miejsce i awans do finałów wojewódzkich wywalczyły zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna. Brawo dziewczyny !!!!

IV miejsce w  1/2 finału  wojewódzkiego

7 listopada w Nowym Sączu odbyły się zawody ½ finału wojewódzkiego w piłce halowej dziewcząt. Turniej rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie.
 W Pierwszym meczu gramy z 2 Gimnazjum w Nowym Sączu 0:0. Drugi mecz rozgrywamy z Gimnazjum z Ujanowic  przegrana 0:1 i w ostatnim meczu gramy
 z naszą zaprzyjaźnioną szkołą w Jelnej i przegrywamy 0:1. Zajmujemy IV miejsce i wynik naprawdę nie pokazuje tego co prezentowaliśmy na tych zawodach i przy odrobinie więcej szczęścia mogło być zupełnie inaczej. Dziękujemy dziewczynom za walkę i zaangażowanie. Poniżej można zobaczyć,  że  trochę  szcześcia brakowało... 

Brawo!   Brawo!

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO PIEKARNI WERONICA W GORLICACH

Dnia 26 października2017 r. w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”, uczniowie klasy II i III gimnazjum wraz z opiekunami: p. B. Jerzak i p. M. Magiera, udali się na wycieczkę do piekarni ,,Weronica” w Gorlicach. 
Po przybyciu na miejsce zostaliśmy miło przywitani przez Panią kierownik – p. Orłowską, która przybliżyła nam zasady pracy w piekarni. Każdy z nas miał okazje pierwszy raz zobaczyć etapy produkcji ciastek, bułek, chleba itp. Najpierw zobaczyliśmy główną halę produkcyjną, gdzie objaśniono nam zastosowanie każdego sprzętu i zadania poszczególnych osób. Następnie przeprowadziliśmy krótką rozmowę z panem ciastowym, który opowiedział nam o swojej pracy. Później wraz z Panią kierownik udaliśmy się do działu produkcji ciastek i innych słodkości – byliśmy zachwyceni. Przyglądaliśmy się niezwykle precyzyjnej pracy pracowników. Atmosfera była przyjemna, każdy skupiony na swojej pracy. Dodatkowymi atrakcjami dla nas podczas zwiedzania piekarni była możliwość drobnej pomocy, w niektórych czynnościach np. przy wyciąganiu chleba z pieca, a następnie pakowaniu go. Nie ominął nas również słodki poczęstunek, z czego wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Pod koniec spotkania zadaliśmy wiele pytań, a na każde z nich udzielono nam wyczerpującej odpowiedzi. Szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną do Staszkówki. Uważamy, że była to udana wycieczka i chcielibyśmy, żeby odbywało się takich wyjazdów więcej.

Opracowała:
Karolina Antas

Mamy to!!!!!

30  października w Libuszy  odbyły sie zawody  powiatowe w piłce halowej  dziewcząt gimnazjum i  siódmej klasy. Do  turnieju  zgłosiło  się 5 zespołów. System  gier  każdy  z każdym.  Pierwszy  mecz rozgrywamy  z Krygiem i już na samym początku  źle wchodzimy  w turniej  tracimy  bramkę po własnym błędzie. Mimo tak  niekorzystnego  wyniku  cierpliwie  czekamy  na swoje  szanse i  te szanse  wykorzystujemy  jak  należy  z  wyniku  0:1  zrobiło  się 2:1 ( 2 bramki Joli  Gąsior) i takim  wynikiem  zakończył  sie pierwszy mecz. Drugi mecz  gramy  z Siedliskami i  w tym  meczu  już  na samym początku  strzelamy  bramkę na 1:0  radość była niestety  krótka  dotykamy piłkę ręką we własnym polu karnym  sędzia bez wahania  pokazuje karnego  i  mamy  1:1, ale ostatnie słowa należało  do  naszej  drużyny   i  podwyższamy  wyniki  na 2:1 ( 2 bramki  Jolanty  Gąsior). Trzeci  mecz rozgrywamy  z Brunarami  na  początku  meczu  znowu  troszkę przysypiamy  i strzelamy  sobie  bramkę samobójczą, ale w tym  dniu  cierpliwość  taktyczną i  granie piłką przynosiło efekty. Bramkę wyrównującą  na 1:1 strzela Martyna Przepióra i tak się zakończył  mecz. W ostatnim meczu z Ropą dalej  konsekwentnie budujemy akcje od własnej  bramki   i  stwarzamy  sobie doskonałe  sytuacje strzeleckie wykorzystujemy  jedną akcję (bramka Jolanty Gąsior)   i  to my 

ZOSTAJEMY  MISTRZEM POWIATU   W PIŁCE HALOWEJ
 BRAWO  DZIEWCZYNY!!!

 

Wicemistrzostwo Powiatu w Piłkę
Halową Dziewcząt SP


W dniu 25 października w Libuszy odbyły się zawody powiatowe w piłce halowej dziewcząt szkół podstawowych. W Turnieju udział wzięło 6 drużyn podzielone na dwie grupy. Naszym dziewczynom przyszło zagrać z SP Szalowa 2:1 i SP Stróżna 2:0. W Grupiezajmujemy pierwsze miejsce i w finale gramy z SP Brunary. Mecz był bardzo zacięty i poziom  gry był bardzo wyrównany,  niestety dla Brunar zostaje przyznany rzut karny i przegrywamy 1:0. Mimo wielu dobrych okazji nie udaje nam się strzelić gola. Ostatecznie zostajemy wicemistrzem powiatu. Duże brawa  za walkę do samego końca. Brawo dziewczyny!!!

III  miejsce w zawodach  Powiatowych  o Puchar Tymbarku

26 października udajemy się  do Krygu  na Turniej  Z Podwórka na Stadion  o Puchar Tymbarku w  kategorii  wiekowej  U-10. Jak  co  roku  gramy  w  tym największym turnieju  dla dzieci.  Pierwszy  mecz gramy  z SP Gładyszów i  wygrana 2:0. Drugi mecz  rozgrywam y z SP Ropa  i tu niestety   przegrywamy  3:0.  Ostatni mecz to gra z gospodarzem  SP  Kryg. Mimo  że przegrywamy  4:3 to był  nasz najlepszy mecz na tym turnieju dużo  emocji  pełno  bramek i  przy  odrobinie  szczęścia to wynik mógł  być zupełnie inny. Brawo  dla  dziewczyn  bo  pokazały   charakter i   mega  duże zangażowanie. 

Prace Konkursowe

Uczniowie klasy I i IIIb wykonały prace konkursowe,których tematem było grupowe wykonanie wizerunku "Słówki Mądrej Główki" dowolną techniką, przy użyciu darów jesieni. Przy wykonywaniu prac uczniowie mieli dużo frajdy,a także prace te zostały wspaniałą ozdobą.

NASZA SZKOŁA W PROGRAMIE ETWINNING

W październiku rozpoczęliśmy współpracę międzynarodową w ramach projektu eTwinning. Program ten opiera się na partnerstwie szkół europejskich i polega na realizowaniu wspólnych działań za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie piszą listy, wykonują  prezentacje multimedialne, wysyłają pocztówki, nakręcają filmy, przygotowują przedstawienia, śpiewają piosenki. Współpracując z rówieśnikami z innych europejskich szkół, uczniowie nawzajem się poznają i uczą, wykorzystując w praktyce znajomość języka angielskiego.  Realizowane projekty pozwalają poznać tradycję i kulturę innych krajów, doskonalić znajomość języków obcych, promować swój kraj, miejscowość i szkołę oraz rozwijać własne zainteresowania. Tematyka projektów nawiązuje do podstawy programowej oraz zainteresowań uczniów. Nasza szkoła rozpoczęła właśnie realizację dwóch projektów: roczny projekt „e-TwInning European Schools /e-TIE” oraz miesięczny projekt „POSTCARDS”, którego celem jest przygotowanie przez uczniów i wysłanie pocztówek do swoich rówieśników z innych krajów europejskich takich jak Turcja i Hiszpania. Natomiast w pierwszym projekcie uczniowie będą współpracować z uczniami z Włoch i Rumunii. W październiku napiszą listy, w których się zaprezentują oraz przygotują logo projektu. W listopadzie przedstawią swoją miejscowość i kraj. W grudniu będą przygotowywać  kartki świąteczne, a w styczniu opisywać jak spędzili Święta. Z kolei w lutym i marcu poznają i opiszą swoje szkoły. Uczniowie rozpoczęli pracę i już nie mogą się doczekać kiedy otrzymają listy od swoich rówieśników. 

Szkolny etap VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Jan Paweł II – „Totus Tuus” rozstrzygnięty!

Na etapie szkolnym prace na konkurs zgłosili następujący uczniowie:

a) Kategoria I: klasy I – III:
1. Julia Szczerba kl. I
2. Wojciech Szczerba kl. II
3. Szymon Gąsior kl. II
4. Jakub Szczerba kl. II
5. Julita Niewola kl. III a
6. Patrycja Wal kl. III a
7. Amelia Turek kl. III b
8. Emilia Brzęk kl. III a
9.Anna Powałka kl. III b
10. Faustyna Gąsior kl. III b

b) Kategoria II: klasy IV - VII
1. Angelika Skoczeń kl. IV
2. Aleksandra Korzeń kl. VII
3. Wiktoria Jędrusiak kl. IV
4. Zuzanna Szczerba kl. IV
5. Martyna Wąsowska kl. VI
6. Mateusz Niewola kl. V
7. Zuzanna Brzęk kl. V
8. Magdalena Madej kl. V
9. Anna Podwika kl. V
10. Marta Wiejaczka kl. VI
11. Amelia Szczerba kl. IV

W dniu 10 X 2017 roku komisja w składzie: p. Lucyna Szczerba, p. Agata Słowik, p. Bożena Wąsowicz wytypowały zgodnie z zasadami zawartymi w regulaminie prace następujących osób:
Anna Powałka, Emilia Brzęk, Faustyna Gąsior, Amelia Szczerba, Angelika Skoczeń, Aleksandra Korzeń.

Zwycięskie prace zostały wysłane na adres:

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu Podszkle 47
34- 472 Piekielnik

Prace pozostałych uczniów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Kąciku Patrona
w naszej szkole.

Agnieszka Korzeń – organizator szkolnego etapu ww konkursu

Rodzinny konkurs: "Najpiękniejszy różaniec"

Jak co roku, uczniowie klasy I szkoły podstawowej wraz ze swoimi rodzicami, wykonali wspaniałe różańce. Tym razem do konkursu przystąpiło 10 dzieci. Każdy zgłoszony różaniec był bardzo pomysłowy i wymagał dużopracy.

Komisja w składzie: p. Bożena Markowicz, p. Joanna Łaś oraz p. Edyta Stępień przyznawały punkty za pomysłowość, pracochłonność i estetykę. Popodliczeniu punktów sytuacja przedstawiła się następująco:

Marlena Witkowska i Oskar Urbanek zdobyli maksymalna liczbę punktów, czyli 45

Julia Szczerba - 44 punkty
Dawid Głebocki - 42
Joanna Turek - 41
Amelia Tabiś - 39
Julia Łaś - 38
Gabriela Cichoń - 37
Krzysztof Konwent - 34
Sebastian Gąsior - 33


Nie liczy się ilość punktów,ale udział w konkursie, dlatego wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni.
Wszystkie różańce były eksponowane w szkole, w Kąciku Patrona, a następnie w kościele parafialnym. Ponadto można je obejrzeć w galerii zdjęć na stronie parafii Staszkówka.
Gratuluję wszystkim uczniom i zapraszam za rok.

Agnieszka Korzeń - organizator konkursu. 

Wycieczka do Warszawy

W dniach 28 i 29 czerwca uczniowie klasy VII, II i III Gimnazjum wraz z opiekunami panią Danutą Belczyk i Edytą Stępień pojechali na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, które powstało w hołdzie mieszkańców Warszawy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Następnie zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Jest to największe centrum nauki w Polsce i jedno z większych w Europie Środkowo-Wchodniej. Kolejnym punktem naszej wycieczki był krótki spacer po Łazienkach, gdzie zobaczyliśmy Pałac na Wyspie. Od 1775 pełnił on funkcję letniej rezydencji króla. Tu w lecie odbywały się organizowane przez Stanisława Augusta Poniatowskiego obiady czwartkowe.
Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy. Przez chwilę poczuliśmy się jak prawdziwi piłkarze. Podczas trasy zobaczyliśmy m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów
reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Po pełnym emocji  dniu, udaliśmy się na nocleg. W drugim dniu pobytu w stolicy zobaczyliśmy Cmentarz Powązkowski, gdzie wśród pochowanych ok. 1 miliona osób, znajduje się wiele znanych i zasłużonych osób. Stamtąd udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, znajdującego się w centrum miasta na Placu Defilad. Wieżowiec ten został wzniesiony „jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego,” a pomysłodawcą jego budowy był Józef Stalin. PKiN jest  najwyższym budynkiem w Polsce gdyż ma 44 piętra. Na 30. piętrze, na wysokości 114 m, znajduje się taras widokowy i to właśnie tam pojechaliśmy, aby podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Przed Sejmem powitał nas pan poseł Jan Duda, a pracownica Biura Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu w skrócie zapoznała nas z historią i współczesnością polskiego parlamentaryzmu. Następnie zwiedziliśmy galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hall główny z makietą kompleksu budynków sejmowych, tablicą upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicą upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, oraz gablotą z laskami marszałkowskimi. Przez chwilę poczuliśmy się jak prawdziwi posłowie i posłanki ponieważ obserwowaliśmy obrady Sejmu. Z budynku Sejmu udaliśmy się na krótki spacer po Starym Mieście, a wizytę w stolicy zakończyliśmy na Lotnisku Chopina, gdzie z tarasu widokowego podziwialiśmy starty i lądowania samolotów. Ok. godz. 22.00 wróciliśmy do Staszkówki. Po tej wycieczce zostanie nam dużo w pamięci, ale przede wszystkim to, że zwiedziliśmy naszą piękną stolicę !

,,ŚWIĘTO SZKOŁY”

Jak co roku, 16 października 2017 r. społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce obchodziła ŚWIĘTO SZKOŁY. W tym roku pielgrzymowaliśmy  do Tarnowa, by być tam gdzie 30 lat temu odprawiał Mszę św. nasz Patron, odwiedzając po raz trzeci Ojczyznę. Wówczas, przybył na Tarnowską  Ziemię, by na fundamentach obecnego kościoła, beatyfikować Karolinę  Kózkę – dziewczynę z podtarnowskiej wsi, która podczas I wojny światowej oddała życie w obronie wolności i swojej godności. Tę okoliczność  przypomniał nam wszystkim proboszcz ks. prałat Stanisław Dutka,  opowiadając historię kościoła i pobytu Ojca Świętego. W  pięknej scenerii kościoła odbyła się Msza św., którą celebrował ks.  Krzysztof Jarmuła w intencji społeczności szkolnej. Nasz pobyt w kościele p.w. bł. Karoliny Kózki zakończyliśmy pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się do kolejnej świątyni – kościoła Matki  Bożej Fatimskiej, na wspólną modlitwę różańcową. Z kolei pobyt w tym sanktuarium wiązał się z obchodami 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, której Jan Paweł II zawdzięczał uratowanie życia podczas  zamachu na Placu św. Piotra. Wyjątkowo piękna pogoda pozwoliła na wspaniałe świętowanie. Szczególne podziękowania należą się ks. Prałatowi Stanisławowi Dutce – proboszczowi tarnowskiej parafii p.w. Karoliny Kózki za okazaną nam życzliwość.

Halina Łaś

W dniu tego wspaniałego święta,
za trudną pracę z nami i okazane serce,
chylimy głowy w ogromnej podzięce.



Dnia 12 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły podziękowali swoim nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji za ich pracę, trud oraz codzienne starania. W tym roku szkolnym społeczność szkolna postanowiła uczcić Dzień Edukacji Narodowej w nieco odmienny sposób. Uczniowie bowiem zaprosili nauczycieli dowzięcia udziału w konkursie pt. „Uczniowie kontra Nauczyciele” przygotowanego przez Samorząd Uczniowski. Konkurs podzielony był na trzy rundy: „Znamy się nie tylko z widzenia”, w której uczestnicy zmagali się z pytaniami oraz zadaniami dotyczącymi znajomości uczniów, „Szkolne to i owo”, w której należało wykazać się wiedzą dotyczącą szkoły oraz „Zadania specjalne” , gdzie drużyny musiały m.in. rozpoznać pismo oraz głos niektórych uczniów. W tym roku szkolnym to grupa nauczycieli zdobyła I miejsce. Konkurs okazał się wspaniałą zabawą zarówno dlauczniów, jak i nauczycieli. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a publiczności za gorący doping. 

Samorząd Uczniowski

SUPER CHŁOPAK 2017

Dnia 29 września 2017 r. w naszej szkole odbyło się głosowanie, w którym dziewczęta przyznały tytuł „Super chłopaka 2017 roku” swoim dwóm kolegom. W kategorii klas IV – VI zwyciężył Hubert Turek, natomiast w klasie VII, II oraz III gimnazjum tytuł ten otrzymał Dawid Wąsowski. Szkolnym
„super chłopakom” serdecznie gratulujemy.
Samorząd Uczniowski

Zarządzenie -  Dzienik Elektroniczny


Regulamin  dla Rodziców - Dziennik Elektroniczny


Ćwiczenia szkoleniowo-praktyczne ewakuacji osób znajdujących się w budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce.

W dniu 02 października 2017 r. o godz. 11.05 odbyły się ćwiczenia szkoleniowo praktyczne w zakresie ewakuacji osób znajdujących się w budynku Zespołu Szkół. Ewakuację rozpoczęła imitacja ,,pożaru’’ poprzez zadymienie na parterze, a następnie sygnał dźwiękowy - dzwonek szkolny. Zgodnie z wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi, uczniowie oraz pracownicy, sprawnie opuścili budynek szkolny i udali się na wyznaczone miejsce zbiórki. Został wyłączony dopływ energii elektrycznej i gazu do budynku szkolnego. Zabezpieczono także dokumentację szkolną i zbiory  elektroniczne. Następnie Strażacy z OSP w Staszkówce sprawdzili stan  techniczny budynku szkolnego, przyjęli meldunek od wicedyrektora o liczbie obecnych uczniów oraz pracowników na miejscu zbiórki. Po zebraniu wszystkich informacji, kierujący ćwiczeniami Pan Stanisław Pyzik prezes OSP w Staszkówce ogłosił ich zakończenie. Ćwiczenia ewakuacyjne przebiegły sprawnie, z zachowaniem odpowiednich procedur.  Czas ewakuacji z budynku od momentu włączenia sygnału dźwiękowego, do momentu opuszczenia budynku przez uczniów i pracowników trwał ok. 1,5  min.. W ćwiczeniach uczestniczyło: 163 uczniów, 11 nauczycieli i 4  pracowników obsługi i administracji. W ramach krótkiego szkolenia Prezes zwrócił uwagę, że systematyczne  przeprowadzanie takich ćwiczeń przyczyni się do odpowiedniego postępowania w razie rzeczywistego zagrożenia. Dziękujemy Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w za pomoc z sprawnym przeprowadzeniu ćwiczeń.

Halina Łaś dyrektor Zespołu Szkół Staszkówce

Informacja o Projekcie „Modernizacja Kształcenia
 Zawodowego w Małopolsce II”


Od 11 września bieżącego roku szkolnego, w klasie II i III gimnazjum
jest realizowany Projekt „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II” – projekt systemowy Województwa Małopolskiego współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020. Głównym celem projektu jest wzmocnienie kształcenia zawodowego, skuteczniejsze powiązanie jego oferty z potrzebami rynku pracy oraz poprawa wizerunku tej sfery edukacyjnej. Podczas trwania projektu prowadzone będą następujące zajęcia dla uczniów: warsztaty, wizyty zawodoznawcze, spotkania z przedstawicielami zawodów oraz zajęcia indywidualne z zakresu poradnictwa zawodowego. Czynny jest także Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa), umożliwiający realizację doradztwa edukacyjno – zawodowego dla uczniów,  w ramach którego zostanie zapewniony dostęp do poradnictwa edukacyjno-zawodowego. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Prowadząca zajęcia  Monika Magiera

Sprawozdanie z realizacji półkolonii - „ Dbam o swoje zdrowie – nie biorę, nie palę, nie piję!”- wakacje 2017 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce w dniach od 31.07.2017 r do 11. 08. 2017 r była realizowana półkolonia „ Dbam o swoje zdrowie- nie biorę, nie piję, nie palę”. Głównymi celami projektu było promowanie postaw i kształtowanie zdrowego stylu życia dzieci, kształtowanie prawidłowych przekonań normatywnych wśród uczestników półkolonii dotyczących środków psychoaktywnych /picia alkoholu, palenia tytoniu, zażywania narkotyków i dopalaczy/, dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat skutków palenia papierosów, zażywania narkotyków i innych środków odurzających oraz picia alkoholu, umożliwienie
dzieciom spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny, bezpieczny i atrakcyjny. W projekcie półkolonii uczestniczyło 50 dzieci z Zespołu Szkół w Staszkówce. Organizatorami projektu byli: dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce mgr Halina Łaś, wójt Gminy Moszczenica mgr Jerzy Wałęga, Dyrektor
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moszczenicy mgr Barbara Waląg oraz Dyrektor Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy Pani Danuta Luboch. Wychowawcami na półkolonii byli: mgr Mieczysława Makowiec, mgr Bożena Wąsowicz oraz mgr Michał Bąk. Kierownikiem półkolonii była mgr Wiesława Rojek.

Program półkolonii był ciekawy i atrakcyjny. Dzieci uczestniczyły w wycieczkach autokarowych do kopalni soli w Bochni, do Parku Rozrywki i Rekreacji „Rabkoland” w Rabce, do Wysowej, oraz do Tarnowa. Dużym
zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe zwłaszcza na basenie, zajęcia artystyczne, muzyczno - taneczne i kulinarne. Uczestnicy letniego wypoczynku brali udział w dwóch spotkaniach tematycznie związanych z zadaniami projektu. Były to spotkania z funkcjonariuszem policji z Komendy Powiatowej w Gorlicach oraz strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Odbyły się również
warsztaty profilaktyczne z pracownikiem Centrum Terapii Uzależnień w Gorlicach. Ciekawym okazał się także pobyt dzieci w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach.

W imieniu uczestników półkolonii, ich rodziców dziękuję serdecznie organizatorom tego projektu za wszelką pomoc i wsparcie finansowe. 

Opracowała mgr Wiesława Rojek 


 
Kreator www - przetestuj za darmo