Grupa Biedronek i Żabek 2016/2017


DZIEŃ DZIECKA - GRY I ZABAWY NA BOISKU "ORLIK"

WYCIECZKA DO KSIĘGARNI I BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ W GORLICACH

ILUZJONISTA-SPOTKANIE ZE ŚWIATEM MAGII

NARESZCIE WIOSNA!!!ZABAWA W PLENERZE

Festyn z okazji "DNIA RODZINY

Wzbogacanie kącika przyrody oraz praca zbiorowa "Wiosenna łąka

Czyste powietrze wokół nas we współpracy z powiatową stacją 

W poszukiwaniu  wiosny

Wyczieczka do  Tarnowa

Zabawy badawcze wulkanu

Powitanie wiosny
W krainie dinozaurów


Urodziny przedszkolaków

Poznajemy różnorodne techniki plastyczne

Teatrzyk kukiełkowy królowa śniegu i zabawy parateatralne

Powitanie wiosny

Nasze wspólne prace

Nadal  pracujemy  nad kondycją fizyczną

22 MARCA W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBYŁ SIĘ "ZIELONY DZIEŃ". TEGO DNIA DZIECI Z GRUPY ŻABEK I BIEDRONEK PRZYBYŁY DO PRZEDSZKOLA W ZIELONYCH STROJACH. ROZPOCZĘŁY DZIEŃ ZABAWAMI KONSTRUKCYJNYMI I DZIĘKI ICH KREATYWNOŚCI POWSTAŁO "ZIELONE MIASTO". ZAJĘCIA ROZPOCZĘLIŚMY OD GRY W ZIELONE I ZIELONEGO TAŃCA. NASTĘPNIE
PRZEDSZKOLAKI STWORZYŁY ZIELONEGO STWORKA Z PASKÓW ZIELONEJ BIBUŁY ORAZ
NAKRĘTEK.PO ZABAWIE DZIECI PRZYSTĄPIŁY DO PRACY PLASTYCZNEJ, KTÓREJ ZADANIEM BYŁO WYKONANIE ZIELONEGO LISTKA ORAZ ZIELONEJ ŻABKI. WSPÓLNIE ZAŁOŻYLIŚMY ZIELONY OGRÓDEK. ULUBIONĄ CZĘŚCIĄ ZIELONEGO DNIA STAŁO SIĘ WSPÓLNE WYKONANIE DESERU W KOLORZE ZIELONYM I JEGO DEGUSTACJA. BYŁO SMACZNIE I WESOŁO!!! 

Nasze przedszkolaki poznały już różnorodne techniki plastyczne: zabawy farbami, modeliną, masą solną czy też gliną. A tak wyglądają efekty naszej pracy!!! 

„JAKI DZISIAJ DZIEŃ WSPANIAŁY - NAJPRAWDZIWSZE ŚWIĘTO WIDZĘ BABCIĘ TAK SZCZĘŚLIWĄ - PIĘKNIE UŚMIECHNIĘTĄ "...

30 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z zabawą karnawałową. Dzieci zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki .Zaprosiły dziadków do
wspólnej zabawy , co stało się okazją do zacieśnienia więzów rodzinnych  oraz wyrażenia wdzięczności za nieocenioną pomoc w wychowaniu i kształtowaniu młodego pokolenia. 

Zimowe Spacery

Podczas spacerów obserwujemy opady i osady atmosferyczne. Poszerzamy swoje wiadomości przyrodnicze i nie zapominamy o zwierzętach.

Wspólnie świętujemy i bawimy  się na sali

Ubieramy Choinkę

Pamiętamy  o  zwierzętach

Nasze spotkanie z książką i nie tylko

Która godzina ?

Która godzina ? My już wiemy!!! Dzieci same przygotowały zegary którymi uczyły się posługiwać i prawidłowo nazywać pełne godziny. 

Bałwanek

"Stoisz smutny nasz Bałwanku ze spuszczoną głową"...ale nasz wcale nie jest smutny, bo zrobiły go same przedszkolaki.

ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

Tradycyjnie w naszym przedszkolu "czuć święta". Przedszkolaki
wspólnie z wychowawczyniami upiekły świąteczne pierniczki. Dzieci miały
okazję poznać tajniki przepisów na świąteczne pierniczki. Radości nie było końca a bez degustacji się nie obyło. A trzeba przyznać wyszły PYSZNE!!!Przystroiły one naszą choinkę.

Mini ZOO

30 listopada przedszkolaki odwiedziły "mini ZOO" znajdujące się w  sklepie Majster w Gorlicach. Była to dla dzieci mała lekcja przyrody. Miały okazję zobaczyć domowe i egzotyczne zwierzęta , poznać ich
środowisko naturalne , dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących sposobów odżywiania oraz pielęgnacji. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami przygotowanymi przez pana kierownika działu zoologicznego .Serdecznie dziękujemy pracownikom sklepu "Majster za miłe i życzliwe przyjęcie oraz czas poświęcony małym majsterkowiczom!!!

Dzień  Pluszowego Misia

"Pluszowy przyjaciel jest jeden, wspaniały.
Wśród wielu zabawek najbardziej lubiany.
Kochają go dzieci, młodzież i dorośli.
A w moim sercu na dobre zagościł.
Zawsze pomoże, doradzi I moich sekretów nikomu nie zdradzi."

Jak co roku 25 listopada obchodzimy Święto Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu dzieci miały okazję poznać historię swej przytulanki oraz wspólnie zabawić się ze swoimi pluszakami.

Gucio zaczarowany

23 listopada dzieci miały okazję obejrzeć spektakl pt. "Gucio zaczarowany" zaprezentowany przez Teatr Lalek Bajka z Nowego Sącza. Głównym motywem bajki było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. Dzieci utwierdziły się w tym , że każdy ma prawo do szczęścia...ale mamy również obowiązki.

Jestem muzykantem konszabelantem...

"Na naszym cmentarzu płomyki mrugają
to ludzie na grobach lampki zapalają.
Na naszym cmentarzu ktoś mówi pacierze,
i nawet małe dziecko modli się szczerze."

Realizując jeden z priorytetów Polityki Oświatowej zachęcamy do kontaktuz książką , gdyż wpływa to ogromnie na dalszą naukę. Obcowanie z kulturą poprzez częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując ich wrażliwość moralną. My także nie zapominamy o tym i wspierani przez rodziców i dziadków oraz życzliwych nam osób czytamy w naszym przedszkolu bajki i baśnie .

W ramach zajęć otwartych przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców,  aby zaprezentować swoje umiejętności, które zdobyły do tej pory. W  naszym przedszkolu było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo!!!Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały pyszną sałatkę owocową. Było to  wspaniałą okazją do umocnienia więzów rodzinnych. Przyrządzenie sałatki  dało im wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. 

"W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy...lisy..niedźwiedzie...
Na samym końcu pyszny tort jedzie...
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
DZIŚ JEST TWOJE ŚWIĘTO!!!"

Tak przedszkolaki przeżywają urodziny. Są życzenia , uściski tradycyjne sto lat i oczywiście słodki poczęstunek

Kreatywność naszych przedszkolaków nie pozwala na nudę...więc postanowiliśmy pracować nadal . I tak powstała sałatka jarzynowa.


Dbamy o kondycję fizyczną

Korzystamy z darów jesieni w nauce i zabawie

Tak Pracujemy 

"Idzie lasem Pani Jesień..." i tak idąc dotarła do naszego przedszkola. 23 września dzieci powitały tę najbardziej kolorową porę roku. Pani Jesień odwiedziła dzieci niosąc ze sobą kosz pełen darów z sadu i lasu. Powitała przedszkolaków piosenką i zaprosiła do wspólnej zabawy. Dzieci uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek o jesiennej tematyce oraz wykonały wspólna pracę plastyczną-" Jesienne drzewo". Po tak radosnej atmosferze wszyscy musieli wrócić do przedszkolnej rzeczywistości.

"Wpadła gruszka do fartuszka,
a za gruszka dwa jabłuszka,
a śliweczka wpaść nie chciała ,
bo śliweczka nie dojrzała."
Szukając dalszych oznak jesieni wybraliśmy się do sadu, gdzie dzieci mogły podziwiać drzewa owocowe, a owocowe zbiory wzbogaciły przedszkolny kącik przyrody.

"Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku , każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą panią pilnie się uczymy, gdy czas na zabawę chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze, nie mówcie nikomu , bo my się czujemy JAK U SIEBIE W DOMU!!!!
Nowy rok szkolny rozpoczęty, więc wszyscy wspólnie się cieszymy oraz zgodnie i bezpiecznie się bawimy.