Rok 2013/2014


Cyrk

Piknik w Ciężkowicach

Teatrzyk

26 maja - dzień Mamy w naszym przedszkolu. Dziękujemy naszym Kochanym Mamusiom za przybycie, obejrzenie naszych występów i za cukierki

Bardzo się cieszymy, bo zajęliśmy I miejsce w konkursie ekologicznym. Brało w nim udział nasze przedszkole - my i starszaki, oraz przedszkole w Moszczenicy. Zobaczcie jak wyglądała nasza praca konkursowa. 
Jednocześnie przykro nam, bo w drugim konkursie nie zajęliśmy żadnego miejsca, ale nie zawsze się wygrywa.Tak to uczymy się godzić z porażkami, których niemało nas czeka

Dzisiaj - 10 kwietnia, zakończyliśmy naszą pracę konkursową. Bardzo
chcieliśmy - Drodzy Rodzice, abyście ją zobaczyli, no i trzymali za nas kciuki. 

Nasza praca konkursowa jest coraz bogatsza.Cały czas myślimy co jeszcze na niej umieścić. Jednocześnie wędrujemy z misiem Haribo po świecie. Teraz jesteśmy w Egipcie. Zbudować piramidę to dopiero wyczyn. My próbujemy z klocków, na czas. Ile przy tym emocji.A język arabski to już naprawdę łamanie języka.Nasza pani nic nie potrafiła powtórzyć.

Uczymy się obserwować przyrodę. Zwracamy uwagę na pąki na drzewach,
kwiaty, kwitnące wiosenne krzewy, żabi skrzek na wodzie, ciepły wiatr i
wiele innych rzeczy. Jednak po powrocie do przedszkola nie bardzo wiemy
czy to już wiosna, czy jeszcze nie.Mamo, tato wybierz się ze mną na spacer i pomóż mi jej poszukać.

Pod koniec marca przyjechał do nas teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniempt. Wielkie sprawy małej żaby. Tak nam spodobała się postać bohaterki, że postanowiliśmy przez jeden dzień być żabami. Ubraliśmy się na zielono, ale żeby nie było wątpliwości, każdy miał przypiętą papierową żabę do sweterka. Cały czas skakaliśmy, kumkaliśmy i rechotaliśmy ze śmiechu.Czuliśmy się jak żaby w wodzie.To dopiero była zabawa. Czasem coś czego się nie planuje, wychodzi najlepiej.Na spacerze nasza pani zamieniła nas w bociany. Do dziś zabawa w Żaby i bociany - należy do naszych ulubionych zabaw.

Podczas spacerów uwielbiamy zbierać wiosenne kwiaty, ale trudno nam jeszcze tę wiosnę zobaczyć.

Dalsza wędrówka z Misiem Haribo. Jesteśmy właśnie w Meksyku.Wiemy, że charakterystyczną rośliną tego kraju jest kaktus, a kapelusz noszony
przez jego mieszkańców nazywa się sombrero.Oglądaliśmy kaktusa, a teraz próbujemy go ulepić z plasteliny.Przystąpiliśmy równocześnie do
wykonania makiety Polski. Nie jest to łatwe zadanie, ale codziennie staramy się wykonać krok naprzód i wierzymy, że nam się uda. 

Drodzy Rodzice. Chcemy Was poinformować, że w tym tygodniu rozpoczęliśmy poznawanie świata z Misiem Haribo. Jest to podróż niezwykła, bo dowiadujemy się bardzo ciekawych rzeczy i wykonujemy róże zadania o różnym stopniu trudności. Gdy poznawaliśmy Chiny, to uczyliśmy się kilku podstawowych zwrotów w języku mandaryńskim, próbowaliśmy posługiwać sięchińskimi pałeczkami, słuchaliśmy bajki, malowaliśmy smoka jako symbolu szczęścia dla chińczyków. Poprzez różne typy aktywności będziemy poznawać: Grenlandię, Meksyk, Kenię, Egipt, Indie.

Wiosno nasza zielona wiosenko, Przychodź do nas , przychodź do nas prędko, Posiej z nami kwiatki i listki na drzewach, niechaj ozimina zaszumi, zaśpiewa.

21 styczeń 2014 rok. Dzisiaj przychodzę do Ciebie, niosę bukiecik kwiatuszków, abyś Babuniu wiedziała, że mieszkasz w moim serduszku. Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadziom za przybycie na uroczystość. 

Grupa młodsza przedszkolaków. Bal karnawałowy w przedszkolu. Jak wesoło dziś w przedszkolu, wkoło słychać brawa. Gra muzyka już od rana przecież to karnawał.

Grupa młodsza przedszkolaków. Kochani Rodzice. z okazji świąt Bożego Narodzenia składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.Niech radość w waszych oczach nigdy nie gaśnie. Niech hojność Łask Bożych wynagradza trud i poświęcenie. Życzymy Wam spokoju i energii na cały przyszły rok 2014.

Grupa młodsza przedszkolaków. Drodzy Rodzice. Mamy dla Was zagadkę. Rosła w lesie zielona, a teraz jest tu z nami, ślicznie wystrojona. Gdybyście mieli kłopot z jej odgadnięciem, to obejrzyjcie poniższe zdjęcia,
a już będziecie wiedzieli.

Najpierw siedem kroczków wprzód, potem siedem kroczków w tył. Tra la, la, tra la la i już liczysz tak ja.
Do siedmiu jeszcze nie wszyscy potrafimy liczyć, ale właśnie się uczymy.
Potrafimy pokazać na paluszkach i powiedzieć ile mamy lat, potrafimy też
posegregować klocki, lalki, samochody, szukać cech wspólnych i różnic. To są bardzo fajne zabawy tylko jak włączymy myślenie. 


Niełatwe jest codzienne życie młodszego przedszkolaka. Oprócz zabawy są czynności, których z trudem się uczymy. Jedną z nich jest ubieranie się ,rozbieranie, układanie ubranek. Prawa strona, lewa strona ubranka,
prawy but, lewy but. Kto to wszystko wymyślił? Może nadejdzie kiedyś taka moda, że to wszystko nie będzie miało znaczenia?. Trochę jest
w tych trudnościach winy naszych, kochanych rodziców, którzy za dużo nas wyręczają.

Grupa młodsza przedszkolaków 
Kto jest beksą i mazgajem, ten się do nas nie nadaje, niechaj w domu siedzi sam, ram pam pam.

Zobaczcie jak wygląda nasz dzień w przedszkolu. Mamy tu zabawek wiele, razem bawić się weselej, bo kolegów dobrych mam, ram pam, pam.

Rano, gdy przychodzimy do przedszkola organizujemy sobie różne zabawy i zajęcia. Lubimy zabawy w małych zespołach i z całą grupą.

Codziennie wychodzimy na spacery.Jest to okazja do nauki ubierania się
obserwowania zjawisk przyrodniczych, dbania o własne bezpieczeństwo na
drodze, dostrzegania piękna przyrody. Zauważamy też śmieci porzucone
przez ludzi i postanawiamy sobie, że my będziemy dbać o czystość otoczenia i już się tego uczymy.

Bardzo lubimy ćwiczenia gimnastyczne. Wiemy, że ruch to zdrowie.

Mamy jeszcze wiele innych zajęć, o których będziemy Wam opowiadać
w późniejszym czasie, a teraz zobaczcie jak odpoczywamy, gdy jesteśmy zmęczeni po zabawie i pracy.

Jeden raz w tygodniu wychodzimy do biblioteki, aby spotkać się
z książkąi z Panią Agatą.Pani nam mówi,że kto dużo czyta, ten lepiej się uczy. Dlatego chce, abyśmy zaprzyjaźnili się
z książkami. Pożyjemy, zobaczymy.

Wiemy, że: owoce i jarzyny to najzdrowsze witaminy, ale nie zawsze nam smakują. Za to pierogi ruskie to jest to.