black

Aktualności



Półkolonia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II Staszkówce 18 – 29 lipca 2016 r.


W czasie wakacji 2016’ Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce był organizatorem wypoczynku w formie półkolonii. Uczestniczyło w niej 46 uczniów szkoły podstawowej, którzy zostali podzieleni na 3 grupy wiekowe. Program wypoczynku zapewniał uczestnikom różnorodne atrakcje. Czterogodzinne zajęcia odbywały się w pomieszczeniach szkolnych oraz na boisku sportowym ORLIK. W ich trakcie dzieci miały okazję nie tylko miło spędzać czas poprzez ciekawe gry, zabawy i konkursy ale także zapoznać się m. in. z zagrożeniami związanymi z zażywaniem środków uzależniających i piciem alkoholu, z zasadami bezpiecznej zabawy podczas wakacji, zdrowego odżywiania się oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W realizacji ww. zagadnień pomogli wychowawcom Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach oraz pracownik Powiatowego Centrum terapii Uzależnień w Gorlicach. Atrakcją półkolonii były cztery wycieczki: do Łańcuta – zwiedzanie zamku, parku i powozowni, do Krynicy – pobyt w parku linowym oraz w
pijalni wód mineralnych, do Rabki – pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki RABKOLAND oraz do Tarnowa –pobyt na krytej pływalni. Wypoczywające dzieci miały także zapewniony posiłek.

Nad radosnym i bezpiecznym wypoczynkiem dzieci czuwało trzech opiekunów – nauczycieli Zespołu Szkół w Staszkówce, tj. p. Wiesława Rojek, p. Iwona Cygnarowicz, p. Michał Bąk. Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Moszczenicy i
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moszczenicy oraz z wpłat rodziców.

Wysoka frekwencja dzieci na zajęciach świadczyła o tym, że program półkolonii odpowiadał ich potrzebom i
zainteresowaniom. Uczestnicząc w wymienionej wyżej formie wypoczynku, mieli szansę spędzić pełne wrażeń dwa tygodnie wakacji.
Halina  Łaś

Spotkanie Rodziny Szkół im. Świętego jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu - 14 czerwca 2016.



„Dziś jest szczęśliwa całapolska ziemia
i biały orzeł się w górze raduje,
że lud jest wolny, pogaństwa już nie ma,
a chrześcijaństwo wśród ludzi króluje!”


ROK 966 – PAMIĘTAMY O TEJ WAŻNEJ DACIE


Do trwających w całym kraju obchodów 1050 rocznicy przyjęcia przez Polskę chrztu św. włączyli się także uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce. Z tej okazji przygotowali okolicznościową akademię, podczas której recytowali wiersze, śpiewali piosenkę oraz zaprezentowali scenkę z życia Mieszka I i Dobrawy. Uroku dodały historyczne stroje oraz okazjonalna dekoracja. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były: Edyta Stępień oraz Agnieszka Korzeń. Oprawę muzyczną przygotował. p. Piotr Burkot wraz z chórem szkolnym. Akademia odbyła się 17 VI 2016 roku. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami!

Agnieszka Korzeń

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Wszystko dla ojczyzny - gen. bryg. pil. Stanisław Skalski

Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Wszystko dla Ojczyzny – gen. bryg. pil. Stanisław Skalski’’ organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im.
Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu.

Celem konkursu było uczczenie osoby generała brygady pilota Stanisława Skalskiego - asa lotnictwa, żołnierza niezłomnego oraz rozwijanie zainteresowania przeszłością i wzbogacenie wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastycznej poświęconej Stanisławowi Skalskiemu.

Finalistami konkursu zostali uczniowie klasy IV – Martyna Wąsowska i Kacper
Gąsior. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Edyta Stępień

Tenis stołowy

Już od dwóch lat w naszej szkole działa ogólnopolski program aktywności sportowej dla dzieci klas IV-VI pod nazwą „Multisport” Grupa składa się z 20 osób, chłopców i dziewcząt. Dyscypliną wiodąca jest tenis stołowy  ale oprócz tenisa dzieci rywalizują również w innych dyscyplinach  sportowych: w piłce nożnej, koszykowej i siatkówce. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w naszej szkole i jeden raz w Gorlickim Centrum Kultury. Dzięki uprzejmości właściciela linii transportowej „Libropol”uczniowie mają bezpłatne bilety miesięczne na dojazdy na treningi. Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy klubu MKS „Radość” Gorlice, trener Konstanty Mrozek i trener Marek Mróz.
Uczniowie do tej pory brali udział w kilku turniejach powiatowych  osiągając medalowe pozycje oraz brali udział w zgrupowaniu sportowym w Gorlicach na feriach zimowych. Na zbliżających się wakacjach dwóch
uczniów, Rafał Juszyński i Marcin Skrobot wezmą udział w zgrupowaniu kadry województwa małopolskiego na Mazurach.W kosztach związanych z pobytem na zgrupowaniach partycypuje Urząd Gminy Moszczenica. W tenisie stołowym mamy bogate tradycje, w przeszłości medale w Mistrzostwach Powiatu Gorlickiego zdobywały uczennice: Agnieszka Brach, Sara Jamrozy i Natalia Juszyńska. Mamy nadzieję, że tradycje będą kontynuowane i w najbliższym czasie dadzą o sobie znać kolejni uczniowie z naszej szkoły.

Wycieczka do Zatoru

W dniu 9 czerwca grupa 40 uczniów ze szkoły podstawowej z kl. IV – VI pod opieką p. Małgorzaty Dranki,
p. Iwony Cygnarowicz i p. Edyty Stępień udała się na wycieczkę do Zatorlandu – parku rozrywki. Uczniowie zwiedzili parki: ruchomych dinozaurów, mitologii, bajek i stworzeń wodnych, owadów, domek do góry nogami. Najwięcej jednak emocji wzbudził pobyt w lunaparku, gdzie znajduje się wiele atrakcji, m.in. symulator ,,bonanza”, diabelski młyn, dinocoaster, autodrom. Ostatnim punktem naszej podróży był McDonald
w Brzesku. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do Staszkówki.

Finaliści konkursu wojewódzkiego

W dniu 31 maja 2016 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu II edycji konkursu pt. Ocalić od zapomnienia. W 100 – lecie Wielkiej Wojny 1914 – 1918. Śladami walk i nekropolii dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2015/2016 zorganizowanym przez Prywatną  Szkołę Podstawową i Prywatne Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa  Piłsudskiego w Krakwie oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Zadaniem uczniów było wypełnienie ankiety badawczej. Praca polegała na  dokumentowaniu oraz inwentaryzacji miejsc związanych z drogą Polaków do  niepodległości w latach 1914 – 1918. Uczniowie z naszej szkoły wybrali  nekropolię z I wojny światowej nr 119, która znajduje się na terenie Staszkówki. Finalistami konkursu w kategorii gimnazjum zostali uczniowie z kl. I: Karolina Antas, Tomasz Dyl, AgataHadalska, Justyna Ropczyńska. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy pani Bożenie Kozioł za pomoc.
Edyta Stępień

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 1 i 2 czerwca 2016 roku odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy pod opieką pani Lucyny Szczerby i pani Moniki Magiery. Brały w niej udział klasy II i III gimnazjum. Wyjechaliśmy o godzinie 5 rano ze Staszkówki, a na miejsce dotarliśmy na godzinę 11. Zwiedzanie stolicy zaczęliśmy od Pałacu Belwederskiego oraz Królewskich Łazienek. Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i nauki, gdzie z tarasu widokowego mogliśmy obserwować zachwycające widoki. Potem pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Nakoniec zwiedzania w pierwszym dniu, mieliśmy okazję zobaczyć Stadion Narodowy. Następnie udaliśmy się do miejsca zakwaterowania i zjedliśmy obiadokolacje. Na drugi dzień pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Potem zwiedzaliśmy Zamek Królewski i Pałac w Wilanowie, który był ostatnia atrakcją naszej wycieczki. Do Staszkówki dotarliśmy około godziny 23.30. wycieczka była naprawdę wyjątkowa, spędzona w miłej i zabawnej atmosferze.
Opracowała:
A.Ł.

Wyróżnienie dla Justyny Gąsior z klasy II Gimnazjum!

W ramach realizowanego w naszym gimnazjum programu edukacji ekonomicznej ,,Na własne konto” został ogłoszony m.in. ogólnopolski konkurs na najlepszy artykuł ekonomiczny. Justyna Gąsior z klasy II naszego gimnazjum postanowiła zmierzyć się z tematem ,,Finanse osobiste moje i mojej rodziny – czy może być
lepiej?” i napisała esej pt. ,,Co nam daje planowanie finansów rodzinnych?”. Praca Justyny została doceniona przez Komisję Konkursową i otrzymała wyróżnienie!!!

W związku z powyższym Justyna wraz z opiekunem, została zaproszona przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej do Warszawy. Podczas podsumowania projektu ,,Na Własne Konto”, które odbędzie się 13 czerwca 2016 r. w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie, odbierze swoją nagrodę.

Gratulujemy Justynie sukcesu!!!
Halina Łaś – dyrektor 

DZIEŃ TALENTÓW

30 maja 2016r. uczniowie gimnazjum spotkali się na sali gimnastycznej
z okazji Dnia Talentów. W związku z jednym z priorytetów Ministerstwa Edukacji, odbył się konkurs ,,Matematyczno – Przyrodniczy Czar Par”. Klasy
reprezentowane były przez zespoły  3-osobowe, które zmagały się w czterech głównych konkurencjach: krzyżówka matematyczna, pierwiastki, rozpoznawanie brył oraz zwierzęta. Pojawiły się również dodatkowe pytania premia z geografii i matematyki, które skierowane były do widowni. Uczniowie poszczególnych klas zdobywali punkty dla swojej drużyny. Po zmaganiach, komisja konkursowa przeliczyła punkty i ogłosiła zwycięzców.

Wyniki konkursu:
I miejsce kl. III ( Krzysztof Warzecha, Jakub Bochenek, Paweł Wąsowski)
II miejsce kl. II ( Anna Łaś, Anna Juszyńska, Justyna Ropczyńska)
III miejsce kL. I ( Martyna Madej, Tomasz Dyl, Jakub Łaś)

Podsumowanie innowacji pedagogicznej WIEM CO JEM

Dnia 30 maja 2016 roku w gimnazjum odbyło się podsumowanie innowacji pedagogicznej WIEM CO JEM.
Innowacja realizowana była od września do kwietnia br szkolnego, pod opieką nauczyciela biologii.
W zajęciach uczestniczyli chętni uczniowie kl. II gimnazjum, łącznie 17 osób. Motto naszych zajęć to: „Jesteś tym co jesz i pijesz”.

Uczniowie z zaangażowaniem i zainteresowaniem brali udział w zajęciach. Innowacja obejmowała zagadnienia zgodne z podstawową programową oraz ponad podstawę czyli dotyczące: pestycydów, konserwantów i barwników żywności, katalazy i alkaloidów.

Na zajęciach z innowacji uczniowie mieli szanse obserwowania, badania, dociekania, osiągania satysfakcji i radości z samodzielnego zdobywania wiedzy. Mieli okazję przekonać się co tak naprawdę jest zdrowe i wartościowe dla ich organizmów. Wykorzystując w eksperymentach chemicznych substancje z życia codziennego np. herbatę, sól, cukier, ocet czy mąkę uczniowie zrozumieli co to znaczy prawidłowo się odżywiać i dbać o własne zdrowie. W inny sposób poznali substancje, z którymi mają do czynienia na co dzień. Przekonali się, do zdrowego i racjonalnego odżywiania oraz zmienili nawyki żywieniowe. Uświadomili
sobie, że bagatelizowanie w młodym wieku sposobu odżywiania się będzie miało poważne konsekwencje w przyszłości w postaci licznych schorzeń i niedyspozycji.

SUKCES W KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ANGIELSKI WYŚCIG”


20 maja uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w VII Międzyszkolnym Turniej Znajomości Języka Angielskiego „Angielski Wyścig” organizowanym w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach. Rywalizacja odbywała się pomiędzy 10-osobowymi zespołami uczniów, reprezentującymi daną szkołę. Uczniowie wykazywali się znajomością słownictwa angielskiego poprzez dopasowanie angielskiej i polskiej
wersji słówka, zaznaczając prawidłową odpowiedź a,b,c lub d przy pomocy pilotów indywidualnych współpracujących z aplikacją komputerową. W pierwszej rundzie obydwa zespoły z naszej szkoły pokonały swoich rywali, awansując do finału. Najlepsze indywidualne wyniki uzyskały Jolanta Gąsior (I miejsce), Weronika mGąsior (II miejsce), Sylwia Rożeń (III miejsce)- w kategorii klas ze szkoły podstawowej oraz Anna Juszyńska (I miejsce) w kategorii klas gimnazjalnych. W finale szkoła podstawowa zmierzyła się ze szkołą z Łosia, a Gimnazjum ze szkołą z Biecza. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce zespół ze szkoły podstawowej zdobył I miejsce, a zespół z Gimnazjum II miejsce, przegrywając z gimnazjum z Biecza jedynie 6% punktów. Wśród najlepszych uczniów w finale znalazły się Jolanta Gąsior i Weronika Gąsior. W trakcie całego Turnieju towarzyszył naszym uczniom gorący doping ich kolegów i koleżanek. W nagrodę zostaliśmy ogłoszeni Zwycięzcami Turnieju i możemy szczycić się tym tytułem przez cały rok. Otrzymaliśmy
także Puchar, który pozostanie na terenie naszej szkoły przez następny rok, aż do następnego Turnieju. Mamy jednak nadzieję iż pozostanie on w naszej szkole na dłużej oraz dołączy do niego Puchar Zwycięski w kategorii klas
gimnazjalnych.

Szkołę Podstawową reprezentowali: Jolanta Gąsior, Weronika Gąsior, Justyna Głąb, Sylwia Rożeń, Julia Waz, Martyna Przepióra, Natalia Łaś, Kacper Gargula, Faustyna Majcher, Aleksandra Korzeń.

Z kolei w skład drużyny Gimnazjum weszli: Martyna Madej, Joanna Czochór, Justyna Ćwiklik, Joanna Ziewińska, Anna Łaś, Anna Juszyńska, Weronika Skrobot, Justyna Ropczyńska, Justyna Gąsior, Agata Hadalska.

Gratulujemy!!!!

Opracowała
Anna Gryboś

Lekcja historii i patriotyzmu ku czci poległym w Bitwie Gorlickiej

20 maja 12 uczniów klasy I Gimnazjum wzięło udział w rajdzie wspólnie  z uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Łużańskiej. Tego typu forma upamiętnienia Bitwy pod Gorlicami odbyła się już po raz drugi. Była to wyjątkowa lekcja historii w terenie. Dodatkowo rajd miał na celu poznanie piękna Beskidu Niskiego, czynny wypoczynek oraz popularyzację
turystyki pieszej. Uczniowie wędrowali szlakiem z Magury Małastowskiej do schroniska w Bartnym. Łącznie pokonali ponad 15 kilometrów.

Jedną z atrakcją rajdu było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasy. Rajd zakończył się o godzinie 16.
Zadowoleni, ale bardzo zmęczeni udaliśmy się do autokaru i wróciliśmy do Staszkówki. Opiekunami grupy ze Staszkówki były panie mgr Danuta Belczyk i pani Iwona Smoleń. Serdecznie dziękujemy organizatorom rajdu panom Mateuszowi Sarneckiemu i Rafałowi Rybce z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach
oraz paniom mgr Annie Sarneckiej oraz Anecie Niemaszyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolengo w Woli Łużańskiej  za zaproszenie naszej szkoły do uczestnictwa w nim.

Anna Gryboś

KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY ANNY JUSZYŃSKIEJ


Anna Juszyńska, uczennica kl. II gimnazjum, została finalistką konkursu historycznego Losy Bliskich
i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 –1989 dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016. Organizatorem tego konkursu jest Małopolskie Kuratorium Oświaty w porozumieniu z innymi właściwymi kuratoriami oświaty. Współorganizatorem - Fundacja Armii Krajowej w Londynie. Konkurs miał na celu poznawanie jednostkowych losów i przybliżenie uczestnikom dramatycznych wydarzeń z najnowszej historii Polski. Natomiast zadaniem uczestników było przygotowanie indywidualnej pracy, poświęconej losom Polaków w okresie 1914 -1918. Gratulujemy sukcesu uczennicy. Pani Bożenie Kozioł dziękujemy za pomoc.

Edyta Stępień 

PUCHAR TYMBARKU – HORROR W ĆWIERĆFINALE! RZUTY KARNE POZBAWIŁY NAS SZANSY NA MEDAL! Warszawa 01.05.2016 Finał Krajowy

Warszawa 30.04.2016 Finał Krajowy Pucharu Tymbarku - dzień I  Znakomicie zaprezentowały się nasze piłkarki podczas pierwszego dnia  finału krajowego turnieju o Puchar Tymbarku. Po trzech bardzo ciężkich  meczach wygrywamy rozgrywki grupowe Wszystkie dziewczyny dały z siebie wszystko, jednak na szczególne słowa uznania zasługują Martyna Mastalerz, strzelczyni 5 bramek oraz nasza bramkarka Karolina Smołkowicz, która wielokrotnie ratowała nas przed utratą bramki. Wyniki: Małopolskie - Łódzkie 2-1 /bramki: Mastalerz x 2/ Małopolskie - Lubelskie 3-0 /bramki: Mastalerz x 3/ Małopolskie - Dolnośląskie 2-2 /bramki: gol samobójczy, Fryczek/

Pucharu Tymbarku - dzień II
Niestety II dzień finału krajowego Pucharu Tymbarku to prawdziwy Horror w wykonaniu naszych dziewcząt. Pomimo prowadzenia 2-0 w ćwierćfinale z  Reprezentacją Kujawsko-Pomorskiego tracimy dwie bramki doprowadzając do  serii rzutów karnych, które kończą się naszą porażką. Dziewczęta bardzo
mocno przeżyły taki scenariusz nie podejmując walki w kolejnym meczu o miejsca 5-7 i przegrywamy z Reprezentacją Podlasia  1-2. Dopiero mecz o 7 miejsce rozstrzygamy na swoją korzyść wygrywając
serie rzutów karnych w meczu z Łódzkim /w regulaminowym czasie gry padł  remis 3-3, tak na marginesie w tym meczu prowadziliśmy 3-1 !/ Siódme  miejsce w Polsce to powód do dumy, jednak pozostaje olbrzymi niedosyt bo strefa medalowa była na wyciągnięcie ręki. Wielkie słowa uznania dla  wszystkich dziewcząt za walkę, ambicję, konsekwencję, pasję i sprawność. W tym zespole drzemie olbrzymi potencjał, który w przyszłości na pewno zaowocuje kolejnymi sukcesami. Wyniki II dnia rywalizacji. Ćwierćfinał: Małopolskie – Kujawsko-Pomorskie 2-2 /rzuty karne 0-2/, bramki strzeliły: Fryczek, Cygan Mecz o miejsca 5-7 Małopolskie – Podlaskie 1-2 /bramkę strzeliła Mastalerz/ Mecz o 7 miejsce Małopolskie – Łódzkie 3-3 /rzuty karne 3-2/, bramki strzeliły Fryczek x 2, Owsianka. Szczególne podziękowania dla naszych partnerów: Gmin Gródek nad Dunajcem i Moszczenica oraz firm: F.H.U. Erika, Ubojnia Antoniego Jurkowskiego, Grupa-Arpi, Wiśniowski, Marpol.
Zapraszamy do obejrzenia relacji  z finału

Tak trenujemy zapraszamy do oglądania


STADION NARODOWY ZAPRASZA - WIĘC NADCHODZIMY JESTEŚMY MISTRZEM MAŁOPOLSKI - ZAGRAMY W FINAŁACH KRAJOWYCH NA NARODOWYM !!!

06-07.04.2016 Kraków - Finały Wojewódzkie turnieju o Puchar Tymbarku U-8, U-10, U-12 Chyba dwa najlepsze dni w krótkiej historii naszego klubu. Podczas finałów wojewódzkich największego turnieju piłkarskiego w europie  wszystkie trzy nasze zespoły docierają do fazy medalowej. Jedynie  dziewczynki U-8 nie zdołały go wywalczyć kończąc rywalizację na 4  miejscu (wielkie brawa dla naszych najmłodszych zawodniczek, materiał jest trzeba tylko pracować, pracować i jeszcze raz pracować !).  Znakomicie zagrały dziewczynki U-10 stając się prawdziwa rewelacją  turnieju, ulegając dopiero w finale rozgrywek drużynie Sobolik Sobolów (2 miejsce to olbrzymi sukces dla tej młodej ekipy). Natomiast to czego  dokonały nasze piłkarki w kategorii U-12 jeszcze tak naprawdę do nas nie dociera. W całym turnieju tracimy tylko jedną bramkę wszystkie mecze rozstrzygając na swoją korzyść w sposób bezapelacyjny i nie pozostawiający żadnych wątpliwości kto zasłużył na wyjazd do Stolicy. Co najważniejsze w tej kategorii wiekowej mamy zespół w którym każda zawodniczka wnosi do gry coś nowego i wszystkie pomagają sobie na boisku i poza nim. Dziewczęta Jesteśmy z Was Dumni i trzymamy kciuki podczas finałów Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w dniach 29.04 - 02.05 w Warszawie. Szczególne podziękowania dla naszych partnerów: Gmin Gródek nad Dunajcem i Moszczenica oraz firm: F.H.U. Erika, Ubojnia Antoniego Jurkowskiego, Grupa-Arpi, Wiśniowski, Marpol.

 Wycieczka do Kasztelu w Szymbarku

W dniu 06.04.2016 pojechaliśmy na warsztaty edukacyjno-plastyczne pt.” Renesansowe odloty” do Szymbarku. Nasza klasa VISP w liczbie 13 osób uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez panią Natalię Wszołek dotyczących twórczości Leonarda da Vinci-geniusza renesansu. Machiny latające, czołgi, działa będące pierwowzorem współczesnych samolotów i czołgów. W części praktycznej wykonywaliśmy latającego nietoperza, który zamieszkuje Kasztel w Szymbarku. Wycieczka odbyła się w ramach zajęć z plastyki pod opieką pani Lucyny Szczerby.

Opracowała
uczennica klasy VI
Aleksandra Wrona

Rozstrzygniecie konkursów w klasach I- III

Pierwszy dzień wiosny był okazją do rozwiązania konkursów plastycznego pt. ,, Kapelusz Pani Wiosny” oraz konkursu piosenki o tematyce wiosennej organizowanych dla uczniów klas I- III.

Do konkursu plastycznego zostało zgłoszonych 15 kapeluszy. Dziękujemy Rodzicom
i dzieciom za wzięcie udziału w konkursie i serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności. Wszystkie kapelusze były starannie wykonane i wyglądały przepięknie.

Jury przy ocenie prac brało pod uwagę :
-wkład pracy przy wykonaniu kapelusza
-pomysłowość, dobór techniki, materiału
-staranność, estetykę
-ogólne walory artystyczne

I miejsce zostało przyznane :

Mateuszowi i Julicie Niewola –klasa III i Ia Julii Kmak -klasa Ib
Nikoli Turek – klasa III Zuzannie, Emilii Brzęk- klasa III i Ia
Amelii Turek – klasa Ib

II miejsce otrzymali:
Krzysztof Hudzik- klasa Ib
Marcin Wyżykowski – klasa I b
Anna Powałka – klasa Ib
Lidia Szczerba- klasa II

III miejsce otrzymali:
Magdalena Wiejaczka – klasa Ib
Filip Tabiś -klasa Ib
Maciek Turek – klasa II
Bartek Turek - klasa Ib
Sebastian Gąsior- klasa III
Wiktoria Tabiś - klasa Ib

W drugim konkursie piosenki o tematyce wiosennej zaprezentowało się 11 uczestników.
Uczestnicy oceniani byli pod kątem:
-techniki wykonania ( intonacja, poczucie rytmu)
-doboru repertuaru( zgodnie z wiekiem i jego możliwościami wokalnymi)
-interpretacji (oryginalność wykonania ,,pomysł na piosenkę”)
-ogólnego wyrazu artystycznego.

W tym konkursie
I miejsce otrzymały:
Zuzanna Hadalska z klasy Ib
Emilia Kłapsa i Karolina Majcher z klasy III

II miejsce otrzymali:
Zuzanna Brzęk- klasa III
Anna Podwika I Nikola Turek -klasa III

III miejsce:
Amelia Szczerba, Zuzanna Szczerba - klasa II
Magdalena Madej - klasa II
Angelika Skoczeń, Karlina Madej, Emilia Dyl – klasa II

Wszyscy uczestniczy konkursów otrzymali nagrody oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

DZIEŃ  MATEMATYKI

11 marca 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Matematyki”. Tego dnia, dla uczniów kl. IV – VI szkoły podstawowej odbył się konkurs matematyczno – przyrodniczy „Jeden z dziewięciu” wzorowany na teleturnieju telewizyjnym. Dziewięciu najlepszych zawodników zmagało się z pytaniami; Kacper Gąsior (kl. IV), Katarzyna Juszyńska (kl. IV), Martyna Wiejaczka (kl. IV), Martyna Przepióra
(kl. V), Aleksandra Korzeń (kl. V), Natalia Łaś (kl. V), Jolanta Gąsior (kl.
VI), Weronika Gąsior (kl. VI), Aleksandra Wrona (kl. VI).

Wyniki konkursu:
zwycięzcą została Aleksandra Wrona z kl. VI,
drugie miejsce zajęła Martyna Przepióra z kl. V
trzecie miejsce - Jolanta Gąsior z kl. VI.

Konkurs Czytelniczy

Dnia 11 marca 2016 r. w obecności dyrektora szkoły Pani Haliny Łaś oraz sponsora nagród Pana Bogusława Lenarda odbyło się podsumowanie dwóch konkursów czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną:

1. „Życie i twórczość Marii Konopnickiej” – konkurs był skierowany do uczniów z kl. III – V szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział 22 uczniów. 
Miejsce I zajął Mateusz Niewola, ucz. kl. III; ms. II – Patryk Chorąży, kl. III ; ms. III – Anna Podwika i Ewa Szczerba, kl. III.
2. „Czy znasz „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza”? – konkurs był skierowany do uczniów kl. VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

Miejsce I zajęła Justyna Głąb, kl. VI; ms. II – Anna Jerzak, kl. VI; ms. III – Sylwia Rożeń, kl. VI. Nagrody laureatom i wszystkim uczestnikom wręczył sponsor nagród Pan Bogusław Lenard. W dalszej części spotkania Pani dyrektor podziękowała Panu Bogusławowi Lenardowi za dotychczasową współpracę – za propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań literackich wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły oraz za sponsorowanie nagród. 

Kacper Gargula najlepszy!!!

W sobotę 12 marca 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy przeprowadzone zostały  Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież  Zapobiega Pożarom". W eliminacjach udział wzięło łącznie 18 uczestników, reprezentantów wszystkich szkół z terenu Gminy Moszczenica a także
uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji gminnych OTWP czuwało jury pod przewodnictwem mł. bryg. Dariusza Surmcza - Z-cy Dowódcy JRG w Gorlicach. W jury zasiedli ponadto dh Przemysław Wszołek - Członek Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży ZOSP RP w Krakowie, dh Stanisława Balakowicz - Prezes ZOG ZOSP RP w Moszczenicy, dh Dorota  Marszał - Skarbnik ZOG ZOSP RP w Moszczenicy oraz dh Jerzy Wałęga - wójt Gminy Moszczenica. Uczestnicy podzieleni zostali na trzy  grupy wiekowe - grupa I szkoły podstawowe, grupa II szkoły gimnazjalne oraz grupa III szkoły ponadgimnazjalne. Zmagania pożarnicze składały się z dwóch elementów - testu pisemnego oraz finału w postaci odpowiedzi ustnej.

Klasyfikacja końcowa Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom":
Grupa I - Szkoły Podstawowe
1. Kacper Gargula - ZS w Staszkówce - 39 pkt
2. Karol Skrobot - SP w Moszczenicy - 31 pkt
3. Łukasz Kozień - ZS w Staszkówce - 27 pkt

Kacprowi  serdecznie gratulujemy i  trzymamy kciuki na  dalszym etapie konkursu.


Stypendium Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uczennicy Gimnazjum


Miło nam poinformować, że Agata Hadalska uczennica Naszego Gimnazjum została stypendystką programu stypendialnego Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” 2015/2016. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia" od 13 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. Środki na stypendia uzyskiwane są przede wszystkim ze zbiórki prowadzonej w trakcie Dnia Papieskiego. Prowadzimy kwestę kościelną w polskich i zagranicznych parafiach oraz publiczną na ulicach miast. Na Fundację można też odpisać 1% podatku oraz przekazać darowiznę od organizacji i osób
indywidualnych. Stałymi partnerami programu stypendialnego Fundacji są Narodowy Bank Polski, Poczta Polska Rozwoju Wsi Polskiej oraz Zakład Narodowy im. Ossolińskich.

Program stypendialny obejmuje nie tylko pomoc finansową, lecz również formację. Stypendyści co roku spotykają się na letnim obozie formacyjno-integracyjnym w jednym z największych miast Polski. Podopieczni Fundacji są zachęcani do angażowania się w działania o charakterze wolontariatu. Stypendyści podejmują się pomocy w domach dziecka, domach pomocy społecznej, a także przy parafiach czy we własnym środowisku, np. pomagając kolegom w nauce. Więcej informacji o Fundacji oraz o tym, jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać stypendium, można przeczytać na stronie www.dzielo.pl.

Halina Łaś 

Mistrzostwo Diecezji Tarnowskiej!!!

12 lutego w Skrzyszowie  odbył się turniej szkół noszących imię Jana Pawła II
w piłce halowej  dziewcząt. Kolejny fantastyczny występ zanotowały nasze piłkarki ze  szkoły podstawowej , które wygrały wszystkie swoje mecze. W grupie
finałowej wzięły udział cztery drużyny: SP Gnojnik, SP nr 7 Bochnia, SP nr 1 Skrzyszów i SP Staszkówka.
Nasze dziewczyny odniosły trzy przekonywujące zwycięstwa.

SP Staszkówka - SP Gnojnik 2:0
 SP Staszkówka - SP nr 7 Bochnia 8:0
SP Staszkówka - SP nr 1 Skrzyszów 9:0

Tytuł króla strzelców wywalczyła Jolanta Gąsior oraz tytuł najlepszej bramkarki powędrował do Karoliny Smołkowicz.

Kolejność w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - SP Staszkówka
II miejsce - SP Gnojnik
III miejsce - SP nr 7 Bochnia
IV miejsce - SP nr 1 Skrzyszów

Nagrody zwycięskim zespołom wręczali bp Lechowicz, wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, asystent kościelny Diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II ks. Paweł Stabach, prezes Diecezjalnej Rodziny Jana Pawła II Halina Węgrzyn, ks. proboszcz Zdzisław Gniewek oraz dyrektor Wadycki.

Akcja "Wyślij pączka do Afryki"

Już po raz trzeci w "tłusty czwartek" uczniowie Zespołu Szkół im. Jana  Pawła II w Staszkówce pączkowali dla Afryki. Tym razem akcja odbywała  się pod hasłem: PODZIEL SIĘ TYM CO LUBISZ. Celem zbiórki była pomoc głodującym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej oraz budowa studni w Czadzie. Chętne dzieci oraz młodzież przynosiła do szkoły różne smakołyki, które  zostały przekazane na kiermasz. Dominowały oczywiście pączki ale były  też chrusty, róże karnawałowe, ciasta, ciasteczka a nawet cukierki. Cały dochód z akcji: 404 zł, został przekazany do  Afryki za pośrednictwem fundacji kapucyni i misje. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli to szlachetne przedsięwziecie. Zainteresowanych pomocą misjonarzom oraz efektom poprzednich akcji odsyłam na stronę www.fundacja.kapucyni.pl Za jej pośrednictwem można dokonywać wpłat oraz kupować wirtualne pączki jeszcze przez cały Wielki Post.Agnieszka Korzeń - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Projekt „Na Własne Konto" w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Staszkówce.


W czasie drugiego tygodnia ferii tj. od 25 do 29 stycznia 2016 r. 21 gimnazjalistów z II i III klasy uczestniczyło w 30 godz. dodatkowych
zajęciach, zorganizowanych w ramach projektu ,,Na Własne Konto” – część I.

Jest to projekt edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie z którą umowę na realizację ww. projektu podpisał Jerzy Wałęga – Wójt Gminy Moszczenica.

Celem projektu „Na Własne Konto" jest: poszerzanie wiedzy ekonomicznej uczniów, kształtowanie podstaw przedsiębiorczości, przekazanie umiejętności świadomeg, planowania własnej ścieżki zawodowej, zmniejszenie dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą miejską, a młodzieżą
pochodzącą z terenów wiejskich.

Poprzez zabawę i gry edukacyjne, ciekawe filmiki, prezentacje multimedialne uczestnicy poznawali podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne. Zdobyli także wiedzę na temat procedur związanych z założeniem własnej firmy oraz poznali podstawowe założenia biznesplanu. Zajmowali się również planowaniem działalności gospodarczej w lokalnym otoczeniu. Poprzez burzę mózgów, zgłosili kilkanaście bardzo ciekawych propozycji. Odniósł się do nich Wójt naszej gminy p. Jerzy Wałęga, który został zaproszony na zajęcia. Przy okazji, przedstawił także interesujące statystyki, dotyczące działalności
gospodarczej w Gminie Moszczenica. Dominującą formą pracy podczas zajęć była praca w grupach. W celu ich uatrakcyjnienia zaangażowano studentkę V roku zarządzania kulturą w Warszawie p. Mariolę Wanarską. Zgodnie z założeniami projektu, został zorganizowany także wyjazd do Banku Pekao S. A. w Gorlicach oraz do lokalnego przedsiębiorcy, tj. do Piekarni ,,Weronica” w Gorlicach.

Okazją do codziennej refleksji z zajęć były wpisy na blogu, który prowadziła uczennica kl. II Kinga Szczerba. Zajęcia cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Aktywnie w nich uczestniczyli,
zbierając punkty w Konkursie Indywidualnym. Każdy uczestnik otrzymał od Fundacji Kalendarz ekonomiczny, Przewodnik po ekonomii, Planer finansowy oraz pendrive w formie karty płatniczej. Druga część zajęć, w wymiarze 20 godz., odbędzie się w okresie luty – marzec i zapowiada się
równie atrakcyjnie jak pierwsza.
Halina Łaś 

W TŁUSTY CZWARTEK BĘDZIEMY JEŚĆ AFRYKAŃSKIE PĄCZKI

Nasza szkoła już po raz trzeci przygotowuje się do akcji "Wyślij pączka do Afryki". Dzięki niej misjonarze nakarmią, wykształcą i otoczą opieką setki dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej oraz Czadzie. Jeżeli chcesz przyłączyć się do nas przynieś we czwartek 4 II 2016r. coś co  lubisz. Mogą to być pączki, chrusty, mufinki, róże karnawałowe,  szarlotki a nawet słodycze. Oddaj je dziewczętom ze Szkolnego Koła  Wolontariatu (Kindze, Justynie, Asi i Wiktorii z klasy II gim). Koniecznie przyjdź na kiermasz, który odbędzie się na każdej przerwie. Zachęć do tego swoich kolegów i koleżanki. Cały dochód z akcji prześlemy misjonarzom. Liczymy na Was!
Agnieszka Korzeń - opiekun SKW

UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska


13 stycznia 2016 r. w bibliotece szkolnej, jak co roku, odbyło się uroczyste przyjęcie do braci czytelniczej, czyli pasowanie na czytelnika uczniów klas I szkoły podstawowej.

Podczas spotkania uczniowie poznali bibliotekę szkolną oraz słownictwo związane z biblioteką, zasady wypożyczania książek do domu i korzystania z czytelni. Uczniowie poznali zalety czytania książek oraz dowiedzieli się jak należy dbać o książki, żeby im służyły jak najdłużej. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste
przyrzeczenie, że zawsze będą szanować, książki, dbać o nie i korzystać z ich mądrości. Następnie przyszedł czas na pierwsze samodzielne wypożyczenie książki Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy pasowania oraz upominki.

Wszystkim uczniom życzę wspaniałych przygód w świecie książek.

Nauczyciel bibliotekarz Bożena Kozioł

24 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
JUŻ ZA NAMI


10 stycznia 2016 r. już po raz szósty wolontariusze z Zespołu Szkół wzięli udział w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
13 wolontariuszy ze szkoły podstawowej: Julia Cygnarowicz, Martyna Wąsowska, Natalia Łaś, Patrycja Potok, Martyna Przepióra, Monika Szczerba, Daria Skoczeń, Marcin Skrobot, Weronika Gąsior, Kinga Ścierka, Weronika Wąsowska, Aleksandra Wrona, Dominik Niewola oraz 12 z gimnazjum: Jakub Łaś, Tomasz Dyl, Justyna Gąsior, Dominik Trzópek, Anna Łaś, Weronika Skrobot, Kinga Szczerba, Dominika Szczerba, Elżbieta Łaś, Joanna Czochór, Joanna Ziewińska, Angelika Knapik, pod opieką nauczycieli: pani Iwony Cygnarowicz i pani Bożeny Kozioł oraz rodziców: pani Agnieszki Łaś i pana Wojciecha Skrobota, od wczesnych godzin rannych kwestowało w Staszkówce, Moszczenicy, Łużnej oraz Kwiatonowicach. Na
koniec wolontariusze mogli posilić się pizzą dostarczoną z pizzerii „Soprano” w Łużnej.

Cieszymy się, że w tym dniu mogliśmy znowu połączyć się z ludźmi dobrej woli i włożyć swoją małą cząstkę w „Owsiakową orkiestrę”. Dokładnego przeliczenia pieniędzy dokonaliśmy następnego dnia. Łącznie zebraliśmy 4 499,43 zł. Wynik większy niż w ubiegłym roku.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom.

Serdecznie dziękujemy także pani Lucynie Markowicz i panu Tadeuszowi Migaczowi za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia. Mamy ogromną nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.

„Będziemy ze sobą za rok i do końca świata i jeden dzień dłużej”

Bożena Kozioł, Iwona Cygnarowicz

Certyfikaty dla pani Bożeny Kozioł – nauczyciela bibliotekarza  i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Staszkówce za promowanie czytelnictwa wśród uczniów.

PO RAZ PIERWSZY W HISTORII SZKOŁY ZJAZD ABSOLWENTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STASZKÓWCE

2 stycznia 2016 r. odbył się jubileuszowy zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej
w Staszkówce – rocznik 1994/1995 – z okazji 20-lecia ukończenia szkoły. Na zjazd przybyło 21 absolwentów. Byli to: Małgorzata Batko, Edyta Chorąży, Barbara Dyl, Elwira Kłapsa, Bernadeta Madej, Violetta Markowicz, Małgorzata Rutka, Krystyna Szczerba, Urszula Szczerba, Barbara Tubek, Maria Turek, Grażyna Wąsowska, Agnieszka Wszołek, Kinga Ziomek, Paweł Migacz, Tomasz Piecuch, Dariusz Wyżykowski, Paweł Wąsowicz, Paweł Wąsowski, Grzegorz Więcek, Tomasz Wiktor.

Zaproszonymi gośćmi były: Pani Józefa Bartoszek – wychowawczyni kl. VIII a, Pani Bożena Kozioł (Pyzik) – wychowawczyni kl. VIII b oraz Pani Halina Łaś – ówczesna nauczycielka, obecnie dyrektor Zespołu Szkół
im. Jana Pawła II w Staszkówce.

Spotkanie  rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym w Staszkówce, którą poprowadził ks. Tomasz Piecuch – absolwent tego rocznika. Po mszy uczestnicy zjazdu udali się do budynku szkoły, gdzie na początku została odczytana lista obecności. Późnej przy poczęstunku były wspomnienia i oglądanie zdjęć. Towarzyszyły im radość, wybuchy śmiechu, a czasem nawet  wzruszenie. Nie zabrakło także kwiatów
i podziękowań dla wychowawczyń oraz wspólnej fotografii.

Kolędowanie Misyjne

Już po raz dziewiąty w naszej parafii, w święto św. Szczepana, odbyło się rozesłanie kolędników misyjnych. W tym roku szczególnymi patronami małych kolędników byli błogosławieni polscy misjonarze: o Zbigniew Strzałkowki i o. Michał Tomaszek. To do ich męczeńskiej śmierci nawiazywało tegoroczne hasło: CRISTO CAUSAI RAICU czyli ODDALI ŻYCIE DLA CHRYSTUSA. Tradycyjnie po mszy św. porannej, 7 grup kolędniczych wraz z opiekunami, udało się do naszych domów by prosić o ofiary dla swoich rówieśników z krajów misyjnych.

"By mógł szpital funkcjonować i nauczać szkoła
wciąż pomocy nam potrzeba i o nią dziś wołam"

Tegoroczna akcja pozwoliła zebrać kwotę 3 694zł i 50 groszy. W całości zostanie ona przekazana do wydziału misyjnego Kurii Diecezjalej w Tarnowie skąd trafi do potrzebujacych.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tę akcję: parafianom za ofiarność i miłe przyjęcie, opiekunom za poświęcony czas i dbanie o bezpieczeństwo, rodzicom oraz dzieciom za poświęcenie. 
Agnieszka Korzeń - katechetka









Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie 
Niech Was Aniołek od nas uściśnie 
Na wigilijnym stole opłatek położy 
I w naszym imieniu życzenia złoży
Spokoju, ciepła dookoła i wiele radości 
A w Nowym Roku szczęścia i wszelkiej pomyślności

życzą 
przedszkolaki i uczniowie, 
dyrekcja, nauczyciele i pracownicy 
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce

Boże Narodzenie’ 2015

Program „Książki naszych marzeń”

Szkoła podstawowa wchodząca w skład Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce otrzymała dotację celową na zakup książek do biblioteki szkolnej niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu „Książki naszych marzeń".

GŁÓWNY CEL PROGRAMU: promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

CELE SZCZEGÓŁOWE PROGRAMU: - doposażenie biblioteki szkolnej w książki o tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniom uczniów w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata; - promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych; - wzbogacanie oferty bibliotek szkolnych w książki wybrane przez uczniów – atrakcyjnych dla nich; - urozmaicanie realizacji programów nauczania przez zapewnienie uczniom atrakcyjnej oferty lekcji bibliotecznych; - rozwijanie samorządności uczniowskiej przez umożliwienie uczniom wpływu na kształtowanie księgozbioru biblioteki szkolnej; - rozwijanie współpracy bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi.

Uczniowie sami zdecydowali, jakie książki chcieliby zakupić do biblioteki szkolnej.
W ubiegłym roku szkolnym, uczniowie kl. I- VI wzięli udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek zorganizowanych przez Redakcję miesięcznika "Biblioteka w Szkole". Dzięki temu powstała lista książek
popularnych wśród uczniów w naszej szkole, a z dostępnych środków zakupiono ponad 100 książek do biblioteki szkolnej. Mam nadzieję, że udało się zrealizować przynajmniej część czytelniczych marzeń. . ZAPRASZAM DO CZYTANIA
nauczyciel bibliotekarz Bożena Kozioł

II MIEJSCE

16 grudnia nasze gimnazjalistki udały się do Jadownik koło Brzeska na turniej piłki halowej Szkół im. Jana Pawła II. Nasze dziewczyny zagrały w pierwszym meczu z Gimnazjum Łososina Dolna przegrywając 2:0. Mecz mógł potoczyć się nieco inaczej, gdyż na początku mieliśmy dwie 100% sytuacje ale bramkarka drużyny przeciwnej spisywała się doskonale broniąc każdy nasz strzał. W drugim meczu gramy z gospodyniami Gimnazjum Jadowniki remisując 2:2 i tu należą się duże słowa pochwały dla naszej drużyny przegrywając do przerwy 2:0, dziewczyny pokazały ambicje i wole walki do samego końca ostatecznie remisując 2:2.
W całym turnieju zajmujemy II miejsce. Warto dodać że zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze.

Medal  w Koszykówce SP

W dniu 9 grudnia zostały rozegrane zawody powiatowe w koszykówce dziewcząt szkół podstawowych. SP Staszkówka zagrała w grupie z SP 4 w Gorlicach, SP Wilczyska i SP Kobylanka. Po kilku godzinnej walce nasza szkoła ostatecznie zajmuje III miejsce w powiecie gorlickim i jest to  kolejny duży sukces dla naszej szkoły. Nieco gorzej poszło starszym koleżankom z gimnazjum, które zajęły V miejsce w powiecie gorlickim.
Dziewczynom serdecznie dziękujemy za walkę i ambicje walcząc do samego końca. 

I Gminne Dyktando z Języka Angielskiego!!!Wyniki!!!


W ubiegłym miesiącu uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych w Staszkówce oraz w Moszczenicy wzięli udział w I Gminnym Dyktandzie z Języka Angielskiego, którego inicjatorem i organizatorem był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce. Konkurs odbył się w dwóch etapach, dla uczniów w trzech kategoriach wiekowych (klasy IV, V oraz VI). Do etapu gminnego zakwalifikowało się 10 osób w każdej z kategorii z najwyższą liczbą punktów z obydwu szkół. 01 grudnia 2015 r. konkurs został rozstrzygnięty. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. A oto i wyniki:

I miejsce w kategorii klas IV – Maria Brymora (Szkoła Podstawowa w Moszczenicy)
I miejsce w kategorii klas V – Julia Waz (Zespół Szkół w Staszkówce)
I miejsce w kategorii klas VI – Aleksandra Grabowska (Szkoła Podstawowa w Moszczenicy)

Serdecznie gratulujemy !!!!

Turniej Szkół Jana Pawła II - Nowy Sącz

W dniu 4.12.2015 w Nowym Sączu odbył sie półfinałowy turniej piłki nożnej halowej dziewcząt szkół podstawowych im. Jana Pawła II w diecezji tarnowskiej. Do turnieju przystąpiło 3 drużyny SP 21 Nowy Sącz, SP Gołkowice i SP Staszkówka.
Wyniki meczów:

SP Gołkowice - SP Staszkówka 0:9
SP 21 Nowy Sącz - SP Staszkówka 1:2
SP 21 Nowy Sącz - SP Gołkowice 8:0

Zajmujemy I miejsce i awansujemy do ścisłego finału, który odbędzie się w Skrzyszowie.

Trzymamy kciuki za nasze gimnazjalistki. Swój turniej półfinałowy rozegrają 16 grudnia w Jadownikach koło Brzeska.

Grudzień– miesiącem życzliwości!!!


21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, wzorem ubiegłego roku Samorząd Uczniowski przeprowadził wśród uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum sondę dotycząca najżyczliwszych uczniów i nauczycieli. A oto  wyniki:


Uczniowie:
Szkoła Podstawowa - Dawid Potok oraz Dominik Niewola

Gimnazjum - Jan Janiszewski

Nauczyciele:
Szkoła Podstawowa – Małgorzata Dranka

Gimnazjum – Barbara Jerzak

Serdecznie gratulujemy!!!



Jak wiemy życzliwość zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość wspaniałej współpracy. Z tego też powodu pragniemy ogłosić miesiąc grudzień – miesiącem życzliwości.

Od 3 grudnia uruchomiona jest „Skrzynka życzliwości”, można do niej wrzucać kartki z życzeniami dla kolegów i koleżanek ze szkoły.

Tydzień Profilaktyki

W dniu 01.12.2015 w Naszej szkole odbył się uroczysty apel  podsumowujący Tydzień Profilaktyki w ramach którego przeprowadzono szereg konkursów, spotkań,programów. Były to konkursy plastyczne w dwóch kategoriach wiekowych(klasy IV-VI SP i I-IIIG), konkurs literacki na esej, konkurs na zdrowy jadłospis, konkurs sportowy, konkurs wiedzy o uzależnieniach, konkurs profilaktyczny "Jeden z trzech".Laureaci poszczególnych konkursów otrzymali nagrody i dyplomy.W ramach
pedagogizacji rodziców zrealizowano program "Cuder" , a dla uczniów szkoły podstawowej zajęcia edukacyjne.W klasie IIISP zrealizowano program "Śniadanie daje moc",a w klasie IIG realizowany jest program "Znajdź właściwe rozwiązanie".Tak wiele działań zrealizowano dzięki
aktywności i zaangażowaniu nauczycieli- opiekunów w poszczególnych konkursach i programach: *p.E.Popiela-konkurs na zdrowy jadłospis
*p.B.Jerzak-konkurs literacki na esej
*p.L.Szczerba-konkurs plastyczny na ulotkę promującą zdrowe odżywianie,konkurs wiedzy o uzależnieniach *p.W.Rojek-program "Śniadanie daje moc", konkurs wiedzy o AIDS
 *p.R.Nowak i p.M.Bąk-konkurs sportowy
*p.M.Magiera- program "Znajdź właściwe rozwiązanie"
Opracowała: L.Szczerba

URODZINY PLUSZOWEGO MISIA

Uczniowie kl. I – III po raz drugi obchodzili urodziny Pluszowego Misia.
25 listopada dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane pluszowe przytulanki .
Podczas spotkań, które odbyły się w klasach, dzieci chętnie opowiadały o swoich
misiach skąd je mają i za co je kochają. Została przypomniana historia pluszowego misia. Była muzyka  i śpiew oraz rysowanie i kolorowanie podobizny misia. Nie zabrakło także głośnego czytania, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych jest bardzo ważnym elementem pracy szkoły. Przeczytano fragment książki pt. Przedstawienie, z serii Troskliwe misie. Jak przystało na prawdziwych przyjaciół pluszowego misia, dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Przyrzekły, że zawsze będą przytulać wszystkie misie, że nie dadzą im zrobić krzywdy i zawsze będą  o nich pamiętać.

Zebranie Rady  Rodziców

Zapraszamy na zebranie Rady Rodziców Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce, które odbędzie się
dn. 3 grudnia 2015 r. /czwartek/ o godz. 14.00 w budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce, sala nr 9.

Planowany porządek zebrania:
1)  podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej projektów planów finansowych dla szkoły podstawowej i gimnazjum na 2016 r.
2)  organizacja pracy Zespołu Szkół, w tym organizacja zabawy karnawałowej dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum,
3)  sprawy bieżące i wolne wnioski.

Ze względu na wagę omawianych spraw bardzo proszę o obecność.


Przewodnicząca Rady Rodziców
Marta Szczerba

Wyjazd na mecz

W dniu 28.11.2015 prawie 50 uczniów z naszej szkoły wybrało się na mecz III ligi w piłce siatkowej pomiędzy GKPS Gorlice  - GSKS Laskowa. Obydwie drużyny
zajmują drugie i trzecie miejsce w tabeli. Nasza grupa uczniów wspierała
gorlicką drużynę i mogła zobaczyć swojego nauczyciela wychowania fizycznego Michał Bąka a zarazem zawodnika drużyny GKPS, nasz wspierany zespół wypunktował bez większych problemów drużynę gości 3:0, w setach do 20,19 i 19. Uczniowie z Zespołu szkół mocno dopingowali i zebrali od wszystkich zawodników  duże brawa. Po zakończonym meczu wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Jesteśmy Mistrzami Małopolski!!!!!

18.11.2015 Ten dzień na pewno zapamiętamy na bardzo długo. Wszystko to za sprawą naszych dziewczyn ze szkoły podstawowej, które żeby zostać mistrzem Małopolski musiały wygrać aż cztery etapy rozgrywek: etap gminny, etap powiatowy, etap rejonowy i finał wojewódzki.

W Libiążu został rozegrany finał, w którym udział wzięło 6 najlepszych drużyn z całej Małopolski.

SP Sromowce Wyżne 
SP Regulice 
SP Kłaj 
SP nr 162 Kraków 
SP Wietrzychowice
SP Staszkówka 

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy
Gr. A 
SP Kłaj 
SP nr 162 Kraków 
SP Wietrzychowice

Gr.B 
SP Sromowce Wyżne 
SP Regulice
SP nr 162 Kraków 

W grupie pewnie wygrywamy 
SP Staszkówka - SP Sromowce Wyżne - 2:0
SP Staszkówka - SP Regulice 3:0

Zespoły grały w dwóch grupach po 3 drużyny systemem „każdy z każdym”, dwa razy po 10 minut, drużyny
z 3 w grupach grały o 5 miejsce, najlepsze 2 drużyny z poszczególnych grup awansowały do strefy finałowej i rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem meczy z eliminacji.

Runda finałowa: 

SP Staszkówka - SP Kłaj 2:0
SP Staszkówka - SP nr 162 Kraków 3:2

Klasyfikacja końcowa
1.SP Staszkówka 
2. SP Kłaj 
3. SP Sromowce Wyżne
4. SP nr 162 Kraków
5. SP Wietrzychowice
6. SP Regulice

Z kompletem zwycięstw dziewczyny ze Staszkówki zostają Mistrzem Małopolski w kategorii szkół podstawowych organizowanych przez Małopolski Związek Sportowy. Podczas zakończenia turnieju drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami 

Serdecznie gratulujemy  tak  wspaniałego  sukcesu

Podsumowanie 4-letniej działalności UKS 3 Staszkówka Jelna

W niedzielę 15 listopada w Domu Weselnym „Amarlis” w Siennej odbyło się podsumowanie 4- letniej działalności klubu UKS 3 Staszkówka Jelna. W spotkaniu uczestniczyły zawodniczki  klubu (przybyło 59 dziewczyn, w klubie aktualnie trenuje ich ponad 70), był cały zarząd klubu oraz sztab szkoleniowy. Uroczystość swą obecnością uświetnili ponadto: Pan Zygmunt Paruch - Przewodniczący Rady Powiatu  (dzięki jego wsparciu finansowemu impreza doszła do skutku), Wójtowie  Gmin: Gródek nad Dunajcem Pan Józef Tobiasz i Moszczenica Pan Jerzy  Wałęga, Dyrektor Zespołu Szkół w Staszkówce Pani Halina Łaś i Dyrektor  Zespołu Szkół w Jelnej Pan Ryszard Baziak, Sołtys wsi Jelna Pan Ryszard  Małek (pomysłodawca i współorganizator spotkania, właściciel firmy  Marpol, która jest partnerem klubu), Pan Rafał Piecuch (z firmy Arpi – partner klubu) oraz Państwo Krystyna i Antoni Jurkowscy. W programie uroczystości był obiad, prezentacja multimedialna 4-letnich dokonań i sukcesów klubu, przemówienia zaproszonych gości, którzy oprócz podziękowań wyrazili również swoje uznanie dla licznych sukcesów klubu nawet na arenie ogólnopolskiej. Wójt gminy Moszczenica Pan Wałęga wręczył na ręce trenera Michała Bąka nagrodę finansową dla klubu. Wyróżnione zostały również najlepsze zawodniczki, które otrzymały pamiątkowe medale i puchary ufundowane przez Pana Krzysztofa Bałuszyńskiego – członka zarządu klubu. Zwieńczeniem uroczystości był deser oraz wspólne zdjęcia uczestników. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie

Śniadanie daje moc

Już po raz ósmy dzieci z klas I -III uczestniczyli w dniu 6.11.2015 r. w ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. Przygotowywanie zdrowego śniadania poprzedziła pogadanka na temat zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie wspólnie wykonywali ,,piramidę zdrowia” wypowiadali się na temat znaczenia spożywania owoców i warzyw dla zdrowia człowieka, kolorowali obrazki warzyw i owoców. Przynieśli do szkoły produkty potrzebne do przygotowania zdrowego śniadania. Na miejscu przy pomocy wychowawczyń przygotowywali kanapki, sałatki. W tym dniu śniadaniebyło wyjątkowo smaczne.


SPOTKANIE Z LEŚNIKAMI

Dnia 13 listopada 2015 r. w naszej szkole gościli pracownicy Nadleśnictwa Gorlice, pani Jadwiga Cieśla i pan Dariusz Juszyński. Prowadzili oni zajęcia, dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej, dotyczące budowy lasu i jego mieszkańców. Spotkanie trwało około 2 godzin i wywołało sporo emocji wśród uczniów. Pracownicy Nadleśnictwa bardzo solidnie i rzetelnie przygotowali się do zajęć. Przynieśli ze sobą liczne trofea myśliwskie, plansze z ilustracjami roślin i zwierząt leśnych oraz przyrządy niezbędne w pracy
leśnika. Wszystkie te pomoce, poparte licznymi ciekawostkami i informacjami przekazywanymi przez gości, sprawiły, że spotkanie było bardzo ciekawe i atrakcyjne dla uczniów. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali prezenty, co sprawiło im wielką radość.

Opracowała: MM

Czytam sobie w bibliotece …

… to ogólnopolski projekt, stworzony przez Wydawnictwo Egmont i Centrum Edukacji Obywatelskiej skierowany do najmłodszych czytelników. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w wieku 5-8 lat.


W ramach tego projektu nasza biblioteka otrzymała serię ośmiu książek, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Egmont w serii Czytam sobie raz materiały do przeprowadzenia zajęć. Warsztaty promujące czytelnictwo wśród najmłodszych czytelników zostały przeprowadzone w bibliotece szkolnej w październiku i listopadzie dla uczniów z kl. I-III.  Na wszystkich warsztatach dzieci wykazały się niezwykłym zapałem do pracy twórczej i aktywnością podczas zajęć - czytały fragmenty książek, opowiadały, rysowały, wykonywały różne przedmioty.

Na pierwszych warsztatach - Księżyc na tapetę - dzieci wyruszyły na księżyc z książką Ewy Nowak „Apollo 11”. Słuchały dźwięków z kosmosu, oglądały zdjęcia Księżyca zrobione podczas pierwszej wyprawy, przez załogę statku Apollo 11, w 1969 roku.

Na drugich - Podróżnicy na tropie odkryć - z książką Ewy Nowak ”Szarka i wilki” - uczyły się tropić zwierzęta, poznały zwyczaje i zachowania wilków, robiły wilcze pacynki ze skarpetek i przygotowały miniprzedstawienie o wilkach.
Natomiast na trzecich - „Podróżnicy na tropie odkryć” - razem z bohaterami książki „Maja na tropie jaja” Rafała Witka uczestnicy „odkryli” sposoby podróżowania w różne części świata, spakowali walizkę i plecak, zabierając rzeczy, które mogą się przydać w podróży. Na zakończenie spotkania każde dziecko szukało ukrytych wcześniej niespodzianek.

Dzieci za udział w warsztatach otrzymały pamiątkowe teczki małego czytelnika zawierające: kolorowanki, zawieszki, zakładki i naklejki.

Uczniowie chętnie sięgają po książki z serii „Czytam sobie”, za przeczytanie danej pozycji bibliotekarka wbija w teczkę małego czytelnika pieczątkę. Po przeczytaniu wszystkich (dostępnych w bibliotece szkolnej) książek uczniowie otrzymają dyplomy.

Projekt „Czytam sobie w bibliotece” pokazał, że książki dla dzieci tonie tylko dobra zabawa, ale także kopalnia wiedzy i pomysłów, a seria „Czytam sobie” to bardzo ciekawe i wciągające historie, które, niewątpliwie, wspierają naukę czytania.


Bożena Kozioł

Rejon Zdobyty!!!!

W dniu  09.11. 2015 rozgrywane były zawody  rejonowe  w piłce halowej  dziewcząt  z SP. Prawo  startu  miały  drużyny,  które zdobyły  mistrzostwo  swojego powiatu:


1. Limanowskiego - SP Kłodne
2. Gorlickiego - SP  Staszkówka
3. Nowosądeckiego -  SP  Jazowsko
4. Miasta Nowy Sącz - SP 21 Nowy Sącz

W  pierwszym meczu  zmierzyliśmy się Jazowskiem, ciężko  nam było  wejść w mecz, jednak  brak  sali  gimnastycznej daje swoje znaki, ale wykorzystujemy jedną kontrę i  tej okazji nie  zmarnowała J.Gąsior  wygrywamy 1:0. Drugi mecz zaczęliśmy  nerwowo i  na samym początku  straciliśmy  bramkę na 1:0 jak  się później okazało  jest  to jedyna stracona bramka w całym turnieju. Nasza drużyna nie załamała się takim obrotem  sprawy  i wzieła się za odrabianie strat. J. Gąsior dwa razy  rozmontowała obronę szkoły 
z Kłodnego i   przy  perfekcyjnych podaniach A. Rozpary i M. Przepióry mecz zakończył  się wynikiem 2:1 dla SP Staszkówka. Ostatni  mecz  to  już  pokaz naszych umiejętności szkoła z Nowego Sącza  wygrywając z  nami mogła sobie zapewnić pierwsze miejsce,  ale na boisku  nie do  zatrzymania była J.Gąsior, która urządzała sobie rajdy na bramkę przeciwniczek strzelając  trzy bramki. Wynik mógłby być trochę wyższy, ale dobrze broniła bramkarka  z Sącza.

Zajmujemy  pierwsze miejsce na zawodach  rejonowych i  awansujemy  do  finałów wojewódzkich, które prawdopodobnie odbędą się w Libiążu.

Trzymamy  Jeszcze Mocniej  za Was Kciuki  i Życzymy  Powodzenia!!!

PAMIĘTAMY O POLEGŁYCH NA STASZKOWSKIEJ ZIEMI!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły pamiętali o żołnierzach, którzy zginęli
w czasie I wojny światowej. Swój pobyt na cmentarzu zakończyli modlitwą za poległych.

Kolejny wspaniały sukces naszych dziewczyn!!!!

Trzy nasze drużyny w kat. U-8, U- 10 i U-12 wygrały zawody powiatowe, które odbyły się w Nowym Sączu. Na wiosnę jadą na Finał Wojewódzki z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku do Krakowa.

Mistrzostwo Powiatu!!!

W dniu 21.10.2015 r. piłkarska reprezentacja dziewcząt z naszej  szkoły zdobyła mistrzowski tytuł. Do halowego turnieju rozgrywanego w  Libuszy zgłosiło się aż 5 zespołów reprezentujących szkoły  podstawowe z terenu naszego powiatu. Mecze rozgrywane były  każdy  z każdym.

Kolejność meczy:
Sp  Staszkówka - Sp  Kobylanka 4:0
Sp Staszkówka - Sp Brunary 1:0
Sp Staszkówka - Sp Brzana 2:0
Sp Staszkówka - Sp Kryg 1:0

Warto podkreślić, iż w całym turnieju  nie straciliśmy  bramki.

Dziewczyną serdecznie gratulujemy i życzymy  dalszych  sukcesów, a już w listopadzie będą nas reprezentować na  zawodach rejonowych w Nowym Sączu.

Trzymamy  za was kciuki!!!


Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia
Edukacji Narodowej. Młodzi artyści z naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Dranki, p. Barbary Jerzak oraz p. Piotra Burkota przygotowali krótki program artystyczny. W ten szczególny dzień uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi przygotowane wcześniej medale i odznaczenia. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie przedstawiciele klas IV –VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum wzięli udział w I edycji konkursu „Poznaj swojego nauczyciela,” który dostarczył zarówno uczniom jak i nauczycielom wielu wrażeń. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać swoich nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa, odpowiedzieć na pytania dotyczące prywatnego życia nauczycieli oraz zidentyfikować ich pismo. I miejsce zajęła drużyna uczniów z gimnazjum. Gratulujemy!

Następnie głoś zabrała P. Dyrektor Halina Łaś, która podziękowała nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił iwytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.



Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.


Samorządy Uczniowskie

Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniu 8 października uczniowie klasy III i IIG wraz z opiekunami: p. L. Szczerba i p. M. Magiera udali się na Jasną Górę, aby po raz piętnasty dziękować za owoce pontyfikatu naszego Patrona i modlić się w  intencjach Ojca Świętego Franciszka. Głównym punktem pielgrzymki była  uroczysta Msza Święta odprawiona pod przewodnictwem Ks. Bp. Henryka Tomasika w której uczestniczyło ponad 20 tys. Pielgrzymów.Za wstawiennictwem Matki Bożej obecnej w Jasnogórskim Wizerunku prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i całej społeczności szkolnej.
Opracowała: L. Szczerba 

II Miejsce w Finale Wojewódzkim  o  Puchar Orlika!!!!

W dniu 05.10.2015r. w Krakowie rozegraliśmy  finał  wojewódzki Turnieju   Orlika o puchar Premiera RP. Nasza drużyna zaprezentowała się wyśmienicie zajmując  II  miejsce dziewczynki  zagrały  z takimi  zespołami  jak:

Dziewczęta młodsze
1. Dziesiątka Kraków
2. UKS 3 Staszkówka Jelna II
3. SPKS Łopoń
4. SP w Wiśniowej

Gratulujemy naszym   dziewcznynom i życzymy  dalszych  sukcesów!!!!  

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września 2015 r. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najsympatyczniejszego ucznia klas IV – VI szkoły podstawowej oraz najsympatyczniejszego gimnazjalistę roku 2015. Ten zacny tytuł otrzymało aż czterech uczniów szkoły podstawowej; Dawid Potok, Kacper Kłapsa, Wojciech Szczepanik oraz Dominik Niewola. Natomiast w kategorii klas gimnazjalnych zwyciężył Paweł Drewniak. Zwycięzcy oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymali także „kupony na dodatkowy dzień bez pytania.” Gratulujemy!

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

02 października odbyły się szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków. To święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, a wszystkie działania podejmowane w tym dniu mają na celu promowanie wielojęzyczności i zachęcanie do nauki języków. W tym dniu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli wziąć udział w zmaganiach konkursowych, poszerzając swoją wiedzę na temat geografii, historii i kultury krajów europejskich.

Familiada europejska

Gimnazjaliści wzięli udział w grze partej na telewizyjnym teleturnieju Familiada. Reprezentanci poszczególnych klas gimnazjalnych odpowiadali na pytania z różnych dziedzin życia tj. kultura, geografia, historia. Po zaciętej walce I miejsce zdobyła klasa III Gimnazjum, wygrywając dla swojej klasy nagrodę niespodziankę –upieczony przez organizatora tego konkursu, panią Ewę Popielę, czekoladowy
tort.

Your or your’re czyli I Gminne Dyktando w Języku Angielskim

Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej wzięli udział w szkolnym etapie I Gminnego Dyktanda w Języku
Angielskim, zorganizowanym przez nauczyciela języka angielskiego panią Małgorzatę Drankę. Uczniowie klas IV mieli za zadanie uzupełnienie luk, znajdujących się w tekście, brakującymi wyrazami. Uczniowie klasy V i VI uzupełniali tekst brakującymi wyrażeniami. 5 osób z każdej klasy, którzy popełnili najmniejszą liczbę błędów, weźmie udział w finale konkursu i będzie rywalizować ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy.

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

Klasa IV:
Kacper Szczerba, Kacper Gąsior, Katarzyna Juszyńska, Magdalena Brzęk, Rafał Juszyński
Klasa V:
Julia Waz Martyna Przepióra Daria Skoczeń Natalia Łaś Kacper Gargula
Klasa VI:
Weronika Gąsior Jolanta Gąsior Justyna Głąb Weronika Rusin Sylwia Rożeń

Gratulujemy!

Konkurs karaoke na najbardziej rozśpiewaną klasę

Pomiędzy poszczególnymi rundami „Familiady europejskiej” uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne. Zadaniem każdej klasy było zaśpiewanie wybranej przez siebie piosenki w języku angielskim. Zmagania konkursowe wygrała klasa III wykonując piosenkę  Shakiry - Waka Waka (This Time for Africa). W nagrodę otrzymali oni tytuł „Najbardziej rozśpiewanej klasy.”
opracowała: Anna Gryboś

WYJĄTKOWE ŚWIĘTO SZKOŁY!


Od 12 lat Zespół Szkół w Staszkówce noszący imię Jana Pawła II co roku obchodzi Święto Szkoły w dniu wyboru Patrona na Stolicę Piotrową. W tym roku wyjątkowo tę uroczystość obchodziliśmy o miesiąc wcześniej. Wynikało to stąd, że w parafii przeżywaliśmy Misje Święte a na 16 września 2015 roku zaplanowane było historyczne wydarzenie. Otóż, w tym dniu uroczyście do naszej świątyni zostały wprowadzone
relikwie św. Jana Pawła II. Są to relikwie pierwszego stopnia – kropla krwi. Cała społeczność szkolna zgromadziła się już o godz. 11.15 w kościele, by jeszcze raz przypomnieć najważniejsze fakty z życia polskiego papieża. Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny. Nie mogło zabraknąć ulubionej przez Patrona pieśni „Barka” w wykonaniu chóru szkolnego. Następnie o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta
Eucharystia. Misjonarz – ojciec Maciej podczas homilii nawiązywał do osoby św. Jana Pawła II. Nadmienił, że polski papież jest inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Przypomniał o roli Maryi w życiu Karola Wojtyły. Na zakończenie Mszy Świętej mogliśmy ucałować relikwie św. Jana Pawła II. Przy wyjściu z kościoła otrzymaliśmy pamiątkowe obrazki z wizerunkiem polskiego papieża.

Zdjęcia z tej uroczystości znajdziecie w galerii.

Wyniki Wyborów

Dnia 23.09.2015 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Startowało po dwóch uczniów z każdej klasy ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Wybory zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze.

A oto protokoły: Protokół z przeprowadzonych wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staszkówce dnia 23.09.2015 r.

Komisja w składzie :
1. Bartosz Bochenek – przewodniczący
2. Jan Janiszewski- członek
3. Faustyna Waz- członek
4. Weronika Wąsowska- członek
5. Dominik Drewniak- członek
6. Kacper Gąsior- członek

ogłasza, co następuje: w Szkole Podstawowej:
Liczba osób uprawnionych do głosowania: 54
Liczba oddanych głosów: 54
Liczba głosów ważnych: 54
Liczba głosów nieważnych: 0

Liczba oddanych głosów na poszczególnych kandydatów:
1 .Justyna Smoleń: 8
2 .Szymon Korzeń: 8
3. Martyna Przepióra: 6
4.Natalia Łaś: 15
5.Aleksandra Wrona: 13
6. Sylwia Rożeń: 4

W Gimnazjum:
Liczba osób uprawnionych do głosowania: 58
Liczba oddanych głosów: 56
Liczba głosów ważnych: 51
Liczba głosów nieważnych: 5

Liczba oddanych głosów na poszczególnych kandydatów:
1.Aleksandra Gąsior: 12
2.Dominik Trzópek: 4
3.Kinga Szczerba: 5
4.Paweł Drewniak: 16
5.Justyna Ćwiklik: 7
6.Krzysztof Warzecha: 7

W związku z powyższym:- do Zarządu Samorządu Szkoły Podstawowej weszli :
Łaś Natalia -przewodnicząca
Wrona Aleksandra-zastępca
Smoleń Justyna- członek
Korzeń Szymon- członek

-do Zarządu Samorządu Gimnazjum weszli:
Drewniak Paweł- przewodniczący
Gąsior Aleksandra- zastępca
Ćwiklik Justyna- członek
Warzecha Krzysztof- członek
Skarbnicy i sekretarze zostaną wybrani z członków na najbliższym zebraniu
nowych Zarządów SU.

Pani Dyrektor mgr Halina Łaś zatwierdziła wybrane Zarządy. Gratulujemy 
zwycięzcom. Opiekunki SU: p. M. Dranka i p. B. Jerzak

MŁODZICZKI ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM !!!

MAŁOPOLSKA LIGA MŁODZICZEK - 04.10.2015 MOSZCZENICA


UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - WISŁA BRZEŹNICA 8-0
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - OLIMPIA OSIECZANY 2-3
 UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - PIAST SKAWINA 1-1
Również nasz drugi  zespół  rozegrał  swoją mini ligę  młodziczek  i  zaprezentował  się bardzo  dobrze pokonując następujące zespoły:
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA II - WISŁA BRZEŹNICA 6:3
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA II- OLIMPIA OSIECZANY III 9:0
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA II- OLIMPIA OSIECZANY II 6:0

Dziękujemy  za walkę  i zangażowanie  momentami porywającą  grę  i  stworzenie sobie licznych sytuacji  bramkowych. Jeszcze  popracujemy  nad skutecznością  i będzie  bardzo  dobrze.

TURNIEJ ORLIKA - NASZ ZESPOŁY W FINALE WOJEWÓDZKIM !!!

Młodsze dziewczny po  zajęciu  pierwszego  miejsca w III rundzie eliminacji wojewódzkich wywalczył awans do najlepszej czwórki w Małopolsce!!!
Dziewczęta młodsze:
Jazowsko 29.09.2016

UKS 3 Staszkówka Jelna - UKS Podegrodzie 5-2
UKS 3 Staszkówka Jelna - SP Lubień 6-0
UKS 3 Staszkówka Jelna - SP 3 Spykowice 11-1

Nieco  gorzej  poszło  straszym  koleżanką  swoje mecze rozegrały  w Tarnowie i  zajęły  II miejsce  i  niesety nie  awansawoały  do  ścisłego  finału. Dziękujemy  za walkę i  walkę do samego  końca

Już w najbliższy poniedziałek finały zostaną rozegrane w Krakowie.

TRZYMAJCIE KCIUKI ZA NASZE DZIEWCZĘTA !!!

Konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”


25 września był V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w klasach IV – VI Szkoły Podstawowej oraz I gimnazjum odbyły się klasowe konkursy o tytuł Mistrza tabliczki mnożenia. Konkurs polegał na poprawnym wykonaniu jak największej ilości przykładów mnożenia w ciągu trzech minut.

Tytuł mistrza tabliczki mnożenia zdobyli:
w kl. IV Dawid Potok z wynikiem 64 poprawne odpowiedzi
W kl. V Martyna Przepióra – 70 poprawnych odpowiedzi
W kl. VI Jolanta Gąsior - 78 poprawnych odpowiedzi
W kl. I Gimnazjum – Anna Szczerba -75 poprawnych odpowiedzi

Gratulujemy zwycięzcom!

Uczniowie klasy IV sprawdzili, czy ich rodzice znają tabliczkę mnożenia. Do tej akcji przyłączyło się niestety niewielu rodziców, bo tylko czterech.

Najlepszy wynik rodzica to 60 poprawnych odpowiedz w ciągu dwóch minut.

Zachęcamy wszystkich do ćwiczenia tabliczki mnożenia, żeby w przyszłym roku poprawić swoje wyniki . 

Wycieczka do Ciężkowic

18 września 2015 r. grupa 47 uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce pod opieką p. Bożeny Kozioł, p. Danuty Belczyk i p. Moniki Magiery udała się na wycieczkę do Ciężkowic, w ramach projektu pt. „Unikalne walory Doliny Rzeki Białej wartością społeczną i ekonomiczną regionu”. Projekt jest realizowany przez Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

Uczniowie naszej szkoły zwiedzili Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach, gdzie zobaczyli dziesiątki trofeów łowieckich, pół tysiąca owadów oraz około dwustu gatunków ptaków; przestrzenne dioramy z ciekawymi gatunkami ssaków, ptaków i roślinnością. Ciekawostką były liczne stanowiska interaktywne oraz szklana podłoga – interaktywna łąka z odtworzonymi typowymi dla Pogórza siedliskami roślin, gadów i płazów.

Następnie udaliśmy się do rezerwatu przyrody „Skamieniałe Miasto” położonego na prawym brzegu rzeki Białej na Pogórzu Ciężkowickim. Nazwa rezerwatu związana jest  z legendą, według której skały znajdujące się w nim to domy miasta, które uległo skamienieniu wraz z mieszkańcami. Jak głosi legenda była to kara
za występne życie jego mieszkańców. Nazwy skał nawiązują do ich kształtów, np. „Piramidy”, „Grzybek”, „Orzeł”, „Czarownica”, „Warownia Dolna”. Z większością skał związane są jakieś legendy,  z niektórymi nawet więcej niż jedna.

Po części edukacyjnej uczniowie wrócili na teren Muzeum, do parku, gdzie odpoczywali po wędrówce po
Skamieniałym Mieście, posilili się oraz zagrali w piłkę. Na zakończenie wycieczki wszyscy udaliśmy się na lody i szczęśliwie wróciliśmy do Staszkówki.

opracowała Monika Magiera

UDANY POCZĄTEK MAŁOPOLSKIEJ LIGI MŁODZICZEK !!!

19.09.2015 - MOSZCZENICA

UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - PROGRES KRAKÓW 1-0 (GOL J. GĄSIOR)
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - AS ŚWIĄTKIKI GÓRNE 4-0 (A. ROMUZGA, J. GĄSIOR, A. CYGAN, M. BRDEJ)
                                UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - PRĄDNICZANKA AZS UJ KRAKÓW 3-0 (WALKOWER)

WIELKIE BRAWA DLA DZIEWCZĄT I PODZIĘKOWANIA ZA WALKĘ.

Czekają nas piłkarskie emocje!

Już jutro  (czwartek)  trzech naszych uczniów z I  gimnazjum: Tomasz Dyl, Dawid Wąsowski i  Dawid Chorąży będą reprezentowali  Gminę Moszczenica o Puchar Premiera RP.  W  I  etapie  eleminacji  wojewódzkich  odbędzie  się w Szalowej.

W piątek  z koleji  na  naszym Orliku  w Staszkówce zagrją  dziewczny  z klas IV i  V. W turnieju  wezmie  udział pięć drużyn. Startujemy  od godziny  10:00.

We środe 23.09 zagrają  dziewczyny  z klas VI i I  gim zawody  będą  rozegrane w Gorlicach od 15:30

Trzymamy kciuki za nasze drużyny  i  życzymy  awansu  do  dalszego  etapu rozgrywek  !!!!

Profilaktyka w Szkole

W Naszej szkole od września 2015 r. realizowany jest program zdrowotny w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego(2012-2018).Moduł Edukacyjny dla Młodzieży.
Program realizowany jest pod patronatem:

Marszałka Województwa Małopolskiego, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Okręgowej Izby Lekarskiej
w Krakowie, Polskiego Forum Profilaktyki Chorób Układu Krążenia.
Program skierowany jest do uczniów klasy II i IIIG, obejmuje cykl szkoleń, prowadzonych przez lekarzy z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie , których celem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia poprzez wzrost świadomości i poziomu wiedzy dzieci i młodzieży.

W dniu 15.09.2015r. uczniowie klasy II i IIIG uczestniczyli w zajęciach na temat prawidłowego żywienia w prewencji chorób serca. Po każdym szkoleniu uczniowie wypełniają ankietę w której oceniają jakość przeprowadzonego szkolenia. Uczniowie wypełniają również „Zeszyty wiedzy i zachowań prozdrowotnych”.

Głównym koordynatorem programu jest prof.dr hab.med.Piotr Podolec natomiast realizacją programu w naszej szkole zajmują się: pani mgr inż. Monika Magiera i pani mgr Lucyna Szczerba.

opracowała mgr Lucyna Szczerba

Gratulacje dla Naszych  zawodniczek, które otrzymały powołanie do Kadry Małopolski Młodziczek!!


UKS Staszkówka/Jelna - Jolanta Gąsior, Martyna Przepióra, Anita Romuzga, Martyna Brdej

Tym bardziej cieszą nas powołania do  kadry  Joli  i Martyny, gdyż   są  uczennicami naszej  szkoły.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy  powodzenia!!!

 W dniu 12.09.2015 r. (sobota) w Busku Zdrój odbędą się zawody kadr wojewódzkich młodziczek U-13  pomiędzy Świętokrzyskim a Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Trzymamy kciuki !!!!!

WAKACYJNY OBÓZ JĘZYKOWY


Nauka języka angielskiego może być prawdziwą przyjemnością, nawet w czasie wakacji. Przekonała się o tym jedna z uczennic naszej szkoły Natalia Dyl, która wzięła udział w trzytygodniowym obozie językowym w Załęczu Wielkim. Przypomnijmy, iż było to możliwe dzięki zaangażowaniu Natalii w realizację
projektu „Reading In English Can Be Fun”. W organizowanym w ramach tego projektu konkursie, Natalia zajęła I miejsce zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak również zespołowej. Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Kwoczko-Wareckiej z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 za zaproszenie do udziału w projekcie i organizowanym konkursie, oraz umożliwienie naszej uczennicy przeżycie niepowtarzalnej wakacyjnej przygody.

Od 28 czerwca do 17 lipca byłam na obozie językowym języka angielskiego w Załęczu Wielkim. Organizowane tam zajęcia były prowadzone przez ponad dwudziestu Amerykanów. Już następnego dnia po przyjeździe zostaliśmy przez nich „przesłuchani” i przydzieleni do odpowiednich grup. Zajęcia odbywały się w godzinach porannych (plastyka, konwersacja, muzyka 1, muzyka 2) i popołudniowych (sport, zajęcia do wyboru: tańce latynoamerykańskie, zumba, gry na świeżym powietrzu, gry logiczne, konwersacja, zajęcia artystyczne, sport). Wieczorami zazwyczaj odbywały się dyskoteki, ogniska albo rozrywki organizowane przez Amerykanów. W weekendy było wolne od zajęć, ale za to w każdą sobotę odbywały się wycieczki: zwiedziliśmy m.in. Byczynę - średniowieczne miasto i Wrocław. W ostatni dzień obozu (17 lipca) odbyło się uroczyste EXPO, podczas którego można było zaprezentować przed rodzicami umiejętności nabyte podczas obozu. Po EXPO nastąpiły pożegnania z Amerykanami i wszyscy zaczęli powoli odjeżdżać do domów.

https://www.youtube.com/watch?v=cmjro1C2QLM&sns=fb&app=desktop

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.888247764563384.1073741836.165477010173800&type=3

Natalia Dyl, klasa II Gimnazjum

Drodzy Uczniowie, Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczecie Nowego Roku Szkolnego
2015/2016 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w
Staszkówce, które odbędzie się dn. 1 wrzesnia 2015 r.
o godz. 8.00 - msza św. w kościele parafialnym
o godz. 9.00 - 10.00 - uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego dla uczniów
Szkoły Podstawowej - sala gimnastyczna
- spotkanie uczniów Gimnazjum z wychowawcami w klasach;
klasa I - sala nr 17, klasa II -sala nr 9, klasa III - sala nr 21
o godz. 10.00 - 11.00 - uroczyste rozpoczecie Roku Szkolnego dla uczniów
Gimnazjum - sala gimnastyczna
- spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej z
wychowawcami; klasa Ia- sal nr 19, klasa Ib- sala nr 28,
klasa II -sala nr 28, klasa III -sala nr 6, klasa
IV- sala nr 18, klasa V - sala nr 29, klasa VI - sala nr 30.

Przedszkole - spotkanie z wychowawczyniami w poszczególnych grupach
przedszkolnych;
grupa I (6-ścio i 5-ciolatki) - sala nr 5 w budynku szkoły - p.
Mieczysława Makowiec,
grupa II (4 -latki) - sala duża - p. Agnieszka Korzeń,
grupa III (3 -latki) - sala mała - p. Agata Słowik.

Zapraszamy!
Halina Łaś - dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce. 


 
Kreator www - przetestuj za darmo